Макови ниви! Възможно ли е?

  • 15 655
  • 139
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Учил е във Варна. Още малко всичко ш'си каже.  Laughing

# 91
  • Мнения: 154
първото което ми дойде на акъла като четях тука "Ха-ха, гражданчета..." добре, че и вълкът е писал, та се успокоих, че няма да умрат безпросветни. после се замислих за моето отроче, дето сигурно ще е по-зле и от тия писатели...аз все още различавам от превозно средство в движение кое е ечемик, кое пшеница и кое овес. а да ви кажа - пред нашия двор в село, по края на едно дере,  поне от десет години си расте коноп. преди няколко години, в една дъждовна година, доста се беше разрастнал, че чак минаващи гост-тинейджъри му се радваха хихикайки и разговаряйки тихо. тази година също беше тръгнал много добре - с едни голеееми листа- красота, като ръчички, май с всяка следваща година стават все по-големи. ма баща ми, по заповед на майка ми, го окоси, че "развалял гледката" и "стеснявал визуално пътя"...не зная дали представлява интерес за фармацията, полицията или други - ции. но се появи след като преди години ни стовариха там баластра за бетон добита от една определена местност в района ни. и е много държелив като плевел.и всеки път като го видя на пролет ми е забавно и се шегуваме, че тая година направихме парите...

# 92
  • Варна
  • Мнения: 513
 Hug
Благодаря на всички, взели отношение по темата!
Каквото и да си говорим, дали  нарочно или в резултат на мързела на собствениците си, маковите ниви са прекрасна и необичайна гледка!   bouquet

# 93
  • Мнения: 25 633
Млечният сок, който се добива от срязаните семенни кутийки се втвърдява и има вид на смола. Това е опиумът. От него се добиват морфин, от морфина - хероин, други алкалоиди на опиума са кодеин, папаверин (познат като Но-шпа) и пр.

# 94
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Много харесвам дивия мак. Любимо цвете.
То се каза вече - плевел е. И това не са ниви, ами си расте, където захване.
Това, което мога да добавя по темата - всяка година цветята (плевелите, добре) са различни. Една година може да има страшно много макове, в друга не толкова. Има растения, които липсват, пък друга година буйно растат. Мисля, че зависи от валежите.

# 95
  • Мнения: 4 585
Да. Балурът може да не са  покаже 7-8 години.
И лайка не всяка година има.
Връзват зад два коня хоризонтално една греда и препискат през
маковите полета успоредно. Стъблата на мака задържат гредата над земята и
тя наранява маковите топки, а от нараненото потича ценната суровина.
Хубав бизнес, не виждам как Буш ще накара авганистанец да гледа маточина,
мащерка, шипка или рози.
Имаше идея да пръскът със раундъп, но най много да дигнат цената в щатите.
А и ония имат повече ракети земя-въздух, отколкото деца.
Ален мак е била любимата песен на другаря Георги Димитров.
Всяко пионерче я знаеше.

Ален мак самотен нейде
в зелена нива е разцъфнал

# 96
  • Мнения: 2 891
Три страници за буренясали ниви   Rolling Eyes Похвален ентусиазъм. Ето така се е зародила и световната конспирация.
                     Твърде тъпи сме - това ли е? Отегчаваме те, пречим ти, възмущаваме те? Какъв точно е проблема? Иначе казано причината, за това тъй мъдро откровение?

Основната ми цел бе да ти стъпя на мазола. Радвам се, че се получи  Mr. Green

# 97
  • Варна
  • Мнения: 513
Ален мак самотен нейде
в зелена нива е разцъфнал
Хич не е самотен, ама айде  Mr. Green

# 98
  • Мнения: 25 633
Ален мак е била любимата песен на другаря Георги Димитров.
Всяко пионерче я знаеше.


Не беше ли на Димитър Благоев?  Mr. Green

# 99
  • Мнения: 4 585
Може, как Сийке. Отдавна беше. То Гугълка не помни, че аз ли?
Гледам, на ти си с технологиите, да те цаня за консултант.
Командировки навсякъде.
http://www.bgsever.info/br-17_2006/stranici/str-10.htm - Права си.
Независимо каква е темата, винаги стигаме до нечии кости.
После що съм бил натуралист.

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 17:49 от Вълкът

# 100
  • Мнения: 2 759
...Основната ми цел бе да ти стъпя на мазола. Радвам се, че се получи  Mr. Green
                   Тц, не ти се получи. Опитай на лични. Опитай по-оригинално. A, и нямам мазоли.

# 101
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Недейте така, че ще ожънем нивите набързо.

# 102
  • Мнения: 4 392
Охо, дойде Reza  с косата. Laughing


Знаех си, че няма да забиете на 3. страница.

Първият път си премълчах, но вече ще го кажа:
Нетретирането на нивите с пестициди не винаги е свързано с мързел. Трябва да сме им благодарни на тези мързеланковци. Grinning

Това, че спадат добивите, ако не се "пръска", е мит. Трябва само да се удържи 2-3-4 години, а после даже се увеличават. Grinning

# 103
  • Мнения: 9 991
Маковете не растат толкова големи защото са на топло а защото им е друг сорта, от семейство макови са ама са големина на половината на ръст на човек, виждала съм такива както вече казах в частен двор, много са красиви. Растат и в България предполагам и реколта могат да дадат, но са забранени от закона. Див коноп-канабис-марихуана и аз съм виждала , в едно село край Варна , бяхме отишли на почивка с приятели, за протокола: дивата марихуана не става за пушене, трябва да се гледат само женски растения, ако женското се оплоди от мъжкото не става за пушене. Когато се съдят семената не се знае кои са женски кои са мъжки , когато пораснат достатъчно да се познаят, мъжките се махат , та за това децата само са се подсмихвали , а не са си брали мисля . И попа май гледаше опиум , че ако беше канабис нямаше да  ми направи впечатление и да го запомня, но пак ще чекна в гуугъл.

http://www.narcotic.free.bg/  -информация малко.

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 18:00 от adelinda

# 104
  • Мнения: 4 392
Няколко растения опиумен мак имаше баба на село. Даже не знаеше, че е такова. И аз не знаех тогава.
Красив е.

Общи условия

Активация на акаунт