Паркирал си като идиот!

  • 14 419
  • 191
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 563
И после виждам,че тротоар няма

Или пък има, но е така преграден, че трябва да повървиш по платното докато стигнеш до пролука да се качиш. И таман се качиш и трябва да пресичаш, обаче пак е преградено и трябва да слезеш на платното. Напълно разбирам защо има майки с колички по платното. Не е от желание някой да им утрепе децата.

# 106
  • Мнения: 2 401
Ама, Минзи, пак стигаме дотам-защо са недостъпни????Разбираш ли?


Няма начин да те разбера, принципно са различни схващанията ни.   Моето мнение е, че промяната започва от мен и от теб, а не от  тоя и оня (дето 99% от мрънкалата не знаят кой е всъщност ).
Колкото до данъците, които плащаме, ами неестествено е да се изисква, когато твойта не е съвесм читава. Стани читав, спазвай правилата и изисквай от общината, държавата и който там ти хрумне. Да, ама мрънкалата не изискват - те гледат да минат между капките, от днес за уте,  и просто мрънкат, чакат някой друг да ги оправи. А това за целите за противопоставяне е смешно.. ама не ми се пише повече.

# 107
  • Мнения: 5 370
Абсолютно са ни различни схващанията, права си. НЕ може да изисквам само от нас, трябва да се изисква и от управляващите. Иначе , кажи ми, за какъв са там? Простичък въпрос.

# 108
  • Мнения: 957
Ако някои посмее да ми лепне нещо на колата БЕЗ мое разрешение ще му извия пръстчета..това е ЛИЧНА собственост..Ако нещо не ви е угодно с паркираните коли..се обаждате на служба паркинги и гаражи или КАТ..и ще дойде паяка да ги отстрани..и никои не може да ми казва аз с какъв транспорт да се придвижвам...За сведение..защото знам ..че ще бъда нападната..паркирам на синя зона..и ползвам платения паркинг в квартала.

# 109
  • София
  • Мнения: 3 421
 Всичко е до самосъзнание.
 Щом някои хора могат да се постараят да паркират добре и на правилните места, значи може и другите да го направят, но не искат.
Колкото и паркинги да се направят, няма да се реши проблема - има си хора дето са "над нещата", не ги интересува дали пречат и пак ще си паркират добре.

 Сутринта един идиот(казвам го с чиста съвест) - спря на Патриарха, жената излезе, изхвърли си торбичката с боклука и после пак се качи да продължи. Ама това, че спря движението на цял булевард въобще не го притесни. Дали такъв ще го притесни един червен стикер и ще си вземе поука...съмнявам се.
 За мое удовлетворение - ще лепна стикер, но пък знам, че няма да помогне.

# 110
  • Мнения: 2 018
Подкрепям идеята! Дори си мисля, че стикерите трябва да са с такова лепило, което не се маха лесно!
А да посмее някой да ми "извие пръстчетата"  Mr. Green

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 11:14 от Бо_

# 111
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Всичко е до самосъзнание.
 Щом някои хора могат да се постараят да паркират добре и на правилните места, значи може и другите да го направят, но не искат.

Колкото и паркинги да се направят, няма да се реши проблема - има си хора дето са "над нещата", не ги интересува дали пречат и пак ще си паркират добре...

Абсолютно съм съгласна с Етия. Аз работя в зад община Варна и винаги е ужас с паркирането, НО само след определен час. Именно за това ходя на работа между половин час и четеридесет и пет минути по- ранно. Не защото не ми се спи до по-късно и не вдигам и детето сънено, а за да избегна трафика от квартала до центъра и да има къде да паркирам не като идиот. Ето- щом има желание- има си и начини.

# 112
  • Мнения: 289

И аз отбивам и спирам всяка сутрин на Патриарха за 20 - 30 сек. и какво - ще дойдеш да ми сложиш лепенка ли?? Не ми обяснявай само как се задръства 4 лентов булевард от една отбила кола за секунди  ooooh!

# 113
  • Мнения: 289
Подкрепям идеята! Дори си исля, че стикерите трябва да са с такова лепило, което не се маха лесно!
А да посмее някой да ми "извие пръстчетата"  Mr. Green

Много по-важно е да се маха трудно от кожата.  Tired
Ела и залепи нещо на моята кола, тогава извиването на пръстчетата ще ти е най-малкия проблем.

Не знам защо са толкова озлобени всички и не могат да проумеят, че вината не е в шофьорите, нито в желанието им да паркирам "като идиоти". Места за паркиране просто НЯМА. Аз лично отивам на работа 30 мин по-рано, за да мога да намеря свободно място. Работа в центъра на София. Да - случвало ми се е да паркирам по тротоарите, т. к. колата, за съжаление не ми се събира в чантата. Няма шофьор, който да изпитва удоволствие от това да си чупи автомобила катерейки се по бордюрите. Така че не се занимавайте с глупости ами ходете и по-добре облепете колата на главния архитект, на бате ви Бойко или на който там отговаря за паркингите...

# 114
  • Мнения: 5 370

.Така че не се занимавайте с глупости ами ходете и по-добре облепете колата на главния архитект, на бате ви Бойко или на който там отговаря за паркингите...
Предложих им го вече. Ама според повечето девойки, проблемът бил само и единствено в 'идЕотите-шофьори".
Това ми прилича на препирните и караниците в темата за детските градини. Карат се мамите, дърлят се за предимства , дебнат, а, всъщност, проблемът е другаде. ЧЕ НЯМА МЕСТА В ГРАДИНИТЕ. Mr. Green
Както няма и места за паркиране.

# 115
  • Мнения: 289
а, всъщност, проблемът е другаде. ЧЕ НЯМА МЕСТА В ГРАДИНИТЕ. Mr. Green

 Joy
Много си права  Hug

Но то пък може би им олеква като си изкудкудякат нещо тук...

# 116
  • Мнения: 5 370
Апропо, една от причините да не карам шофьорски курс и да не си купувам-засега-кола, е, че не виждам къде, просто, ще паркирам. На улицата/върху тротоара не бих я оставяла. 100 лева за гараж-хубаво, ама дали ще имам такъв късмет да си намеря, както намерих за колата на мъжа ми? newsm78

# 117
  • Мнения: 289
Апропо, една от причините да не карам шофьорски курс и да не си купувам-засега-кола, е, че не виждам къде, просто, ще паркирам. На улицата/върху тротоара не бих я оставяла. 100 лева за гараж-хубаво, ама дали ще имам такъв късмет да си намеря, както намерих за колата на мъжа ми? newsm78

Гараж - ОК. Аз имам. Проблема за паркирането пред нас е решен. Остава обаче въпроса къде ще се оставя колата, когато не си там. Защото в 90% от времето, колата не е в гаража... Tired

# 118
  • Мнения: 2 759
                     В нашия квартал ИМА къде да се паркира, но не се паркира там. Паркингите стоят празни, обаче няма нито един свободен тротоар. Поради това архитекта изобщо не ме вълнува.
                     Отделно, входа ни е от 16 апартамента. 7 са с млади семейства и имат по две коли обикновено (само едно има 4). 6 имат по една, а останалите нямат. Значи 22 автомобила само нашия вход. Специално пред входа паркинга не стига, въпреки че е големичък. На 50 метра има платен паркинг. Обаче три коли паркират точно на пътечката пред входа и не можеш да мръднеш. Младите семейства имат колички, а всъщност точно те паркират пред входа. Ми кво да ви кажа...

# 119
  • Мнения: 1 533
Апропо, една от причините да не карам шофьорски курс и да не си купувам-засега-кола, е, че не виждам къде, просто, ще паркирам. На улицата/върху тротоара не бих я оставяла. 100 лева за гараж-хубаво, ама дали ще имам такъв късмет да си намеря, както намерих за колата на мъжа ми? newsm78

Ето, помислила си предварително и си взела някакво решение, защото не искаш да паркираш като идиот. Похвално. Возиш се с градски транспорт, не че няма да ти е по-удобно с кола.

Не оправдавам изказвания като - ами какво да направя, нямаше къде да спра. Ами като редовно не намираш къде да спреш, няма да караш кола. Тротоарите не са паркинги. Точка.

Живея на малка уличка в центъра, където като заведа детето сутрин на градина, успявам да паркирам, ако се прибера преди 9. Иначе ми се е случвало да правя заход на квартала по 4-5 пъти и накрая спирам буквално на километър и повече от къщи. Нито веднъж не ми е хрумвало обаче да се покатеря на тротоара или да запуша вход към двор с гаражи, както масово се прави. Ами какво да направят, няма къде да спрат!

Ако пък случайно намеря лепенкана колата, че съм паркирала като идиот, няма да ми се прииска да извивам пръсти, а ще се засрамя и ще си взема поука. Бебе ефи, пробвай и ти.

Общи условия

Активация на акаунт