Раирани кифлички с кашкавал

  • 32 245
  • 147
  •   1
Отговори
  • Мнения: 901
Раирани кифлички с кашкавал



източник : Milonga @carina-forum.com


200 мл прясно мляко
2 с л захар
1 с л суха мая ***
или 18 г прясна мая
1 ч л сол
20 г краве масло
или 20 мл олио
300-320 г брашно

150 г нарязан кашкавал тип Гауда (Балкан, Витоша и т.н.)

1 яйце
1 с л прясно мляко
1 ч л олио


** В оригиналната рецепта маята е 1 с л , но 1 1/4  ч л суха мая са напълно достатъчни за 300 г


. Маята се разтваря в 100 мл топло мляко заедно с 1 с л захар и 1 с л брашно.
. Разбърква се добре и се оставя на топло за 10 минути.
. Брашното се пресява заедно със солта, добавя се захарта, млякото и шупналата мая.
. Омесва се тесто, като накрая се прибавя и маслото (олио).
. Меси още 10-15 минути до еластично, гладко и нелепнещо тесто.
. Тестото се оформя на топка и се поставя в намаслена купа.
. Покрива се и се оставя на топло да втаса за 40 минути.
. Бухналото тесто се разделя на 16 топки (1 топка = 37 г).




. Всяка топка се разточва на овална питка.
. В основата се слага по малко кашкавал, а от другата страна се правят 3 разреза.



Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 21:53 от marabu

# 1
  • Мнения: 901
. Навиват се кифлички.
. Нареждат се на разстояние в намазана с масло тава със "шева" отдолу.



. Покриват се и се оставят да втасат за 15 минути.
. Намазват се с разбитото яйце с мляко и олио.


. Пекат се в предварително загрята фурна на 220 С за 10-12 минути до златист цвят.
. Охлаждат се върху метална скара.

# 2
  • Мнения: 901
Могат да бъдат със сладък пълнеж

локум
шоколад





както и да бъдат замразявани след второто втасване и след това се пекат замразени на 220 С за 12минути

# 3
  • Мнения: 113
Както винаги страхотна!!! Много благодаря Marabu за чудесното и оригинално предложение! С интерес следя твоите публикации тук и в "гответе с мен".  Аз съм ти голям фен!
  bouquet

# 4
  • Мнения: 6 024
Наистина много интересна рецепта. За пръв път виждам подобни кифлички и 100% ще ги направя, но към края на седмицата. Благодаря за рецептата!  Hug

# 5
страхотно изглеждат,непременно ще бъдат пробвани,а може и да бъдат и с нещо месно вътре предполагам.Но с каквото и да бъдат изглеждат невероятно Hug  bouquet

# 6
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Уникално и интересно както винаги! Марабу е на ниво! И предполагам, тестото може да се замеси и втаса в машина за хляб  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 9 872
И аз ще ги направя!Изглеждат чудно. Grinning
Може ли някой да ме просветли какво значи кашкавал тип гауда?

# 8
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
И предполагам, тестото може да се замеси и втаса в машина за хляб  newsm78
да, аз там ги правих.
наистина са много вкусни, marabu  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 485
Ох,пак нещо вкусно!Май ще разваля диетката Joy

# 10
  • Мнения: 1 777
И аз ще ги направя!Изглеждат чудно. Grinning
Може ли някой да ме просветли какво значи кашкавал тип гауда?
Ето тук има разяснение за сиренето гауда Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 036
Веднага си записвам рецептата и ще ги направя.
Сега прочетох за кашкавала гауда.
Въпроса ми е може ли с друг вид,че нямам търпение да ги направя , а иначе трябва да ходя до по спициализиран магазин?

# 12
  • Countryside
  • Мнения: 11 633
Ммм, изглеждат страхотно. Не съм по месенето и точенето, но ще се пробвам да ги направя.

# 13
  • Мнения: 9 118
Въпроса ми е може ли с друг вид,че нямам търпение да ги направя , а иначе трябва да ходя до по спициализиран магазин?

става с всякакъв вид кашкавал. Важно да не е много мек за да не изтича. Стават и със сирене, и с извара и с всичко, което се сетите.

# 14
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
ААА айде пак тестени вкусотии....кога ще отслабна....май никога !!!
Ще се пробва , благодаря за рецептата...marabu:bouquet:

# 15
  • Мнения: 11 747
много интересен начин за оформяне, много оригинално! Peace

# 16
  • Мнения: 2 804
Мерси , за хубавата рецепта !  bouquet

# 17
  • Мнения: 300
Много интересно оформление на кифличките.   Peace Непременно ще се пробват.
Благодаря за рецептата marabu    bouquet

# 18
  • Мнения: 2 199
Изглеждат много апетитни! Благодаря Марабу!   bouquet

# 19
  • Мнения: 1 679
Вкусно и красиво! Изобщо не се бях сещала за идеята с разрезите - от сега нататък, така ще ги оформям.

# 20
  • Мнения: 2 776
Много интересно става с тези разрези наистина.Благодаря за идеята   bouquet , и рецептата   bouquet

# 21
  • Мнения: 1 177
Ще ги направя още утре за закуска на децата,а и съм очарована от оформлението.  bouquet

# 22
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
marabu, очарована съм от оформянето!  Hug

# 23
  • Мнения: 6 461
Тези кифлички с кашкавал ми "грабнаха окото",ама предпочитам да са ни в коремчетата. Mr. Green
Ще го пробвам задължително.
Поздравления  bouquet

# 24
  • Мнения: 901
Радвам се, че ви допада идеята и се надявам да сте доволни от резултата  Simple Smile

# 25
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Направих ги! Уникални са, замесих тестото и втасва в хлебопекарната. Много приятно тесто се получи. Използвах пресечено прясно мляко, стана още по леко тесто.
Оформят се много лесно, много са вкусни, бръзо се пекат, просто красота. Един кусур - малка е дозата  Embarassed
Става и с български кашкавал  Peace

Ето ги:

# 26
  • Мнения: 375
  И аз ги правих вече два пъти - невероятно вкусни са - горещо ги препоръчвам! Peace

# 27
  • Мнения: 1 485
 Охо,marulka_s,изглеждат невероятно вкусно! Grinning

# 28
  • Мнения: 22 867
Охо,marulka_s,изглеждат невероятно вкусно! Grinning




Fior, тестото е много сполучливо и наистина са невероятно вкусни. На следващия ден също са мекички. Слагала съм дори само парче сирене като пълнеж и пак са страхотни.

marulka_s,    bouquet   , изглеждат зашеметяващо!

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 23:25 от labrex

# 29
  • София
  • Мнения: 2 658
мммммммм, ако не днес, то утре ги правя  Simple Smile и ще ги документирам

# 30
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
marulka_s, като направиш пак, да почерпиш! Страхотни са на вид!  Hug

# 31
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ние в петък ще имаме гости и ще ги направя по оригиналната рецепта. А като са малко поизстинали дали кашкавалът вътре няма да стане твърд се чудя само  newsm78

# 32
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Страхотно изглеждат,в неделя ще ги пробвам .

# 33
Вчера ги направих и аз-и с кашкавал,и с локум-стават страхотни.Тази вечер ми се очертава да повторя.  bouquet за сполучливата рецепта.

# 34
  • Мнения: 6 024
На марулка изглеждат възхитително....и аз мисля в неделя да ги направя...

# 35
  • Мнения: 1 283
Марабу  bouquet
Правила съм питка по същия начин на оформяне, но вътре с колбас и кашкавал,като затворено калцоне. Браво, за малки кифлички не бях се сещала  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 2 658
Направих  ги този следобед. Чудни са и са лесни. Но не останаха за снимка, защото се ометоха и то най-вече от мен  Crazy Но скоро пак ще ги спретна и ще ги снимам. Аз много обичам такива солени неща.

# 37
  • Мнения: 7
А пък на мен тестото не ми втаса newsm78.Ама въобще!Използвах суха мая 6.2гр.Може би не трябваше да я разтварям в топло мляко,а да я сложа при брашното.Това не се ли прави само със свежа мая?Къде се оплесках?

# 38
  • София
  • Мнения: 9 872
Сухата мая аз поне никога не я разтварям,слагам я в брашното.
и аз днес ги правих,станаха чудни,а децата т улицата,заедно с моите госпожици,ги ометоха за отрицателно време.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 658
аз винаги я разтварям в хладко мляко или вода, не е това причината. Да не би да ти е изветряла маята? newsm78

# 40
  • Мнения: 1 177
И аз ги направих тази вечер.Идеята ми беше сутринта децата да закусят с тях,но за съжаление вече свършиха.Иначе бяха с бълг.кашкавал и кренвирш.Утре ще направя повторение.Рецептата е много сполучлива,благодаря!  bouquet

# 41
  • Мнения: 7
Маята е годна до юни 2009год.Не е от това.Сега пак ще ги почна пък да видим ThinkingА тестото много ли бухва след омесването?Усещам ги как ми се топят в устата

# 42
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Meрси, marabu за рецептата !   bouquet Страхотни станаха, отивам да правя друга доза, че останаха само 6 бр.  Laughing Половината направих с кашкавал, а другите - с локум. Само следващия път мисля да намаля солта .. newsm78

# 43
  • Мнения: 7
Marabu   bouquet Hug
Много са ефектни,и вкусни,и меки...и даже мъжлето ми го хареса!!!А той е махнаджия от класа Mr. Green

# 44
  • София
  • Мнения: 2 658
преди малко извадих от фурната вторият ми опит за тези кифлички, този път ги направих с балкански кашкавал и станаха още по-вкусни. Следващият път ще ги правя вече с Гауда. Станаха ми любими,лесни, вкусни и красиви. Този път ги снимах, преди да съм ги омела  Joy



# 45
  • Мнения: 198
Разкошни са Hug Благодаря Марабу Grinning

# 46
  • Мнения: 1 777
Юле и тук да благодаря за кифличките.Лесни за правене и много вкусни. Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 6 024
Може ли да заместя прясното мляко с вода?

# 48
  • Мнения: 2 849
Златни сте ,ставам да ги правя.Ще замеся тестото в машината за хляб .Точно влязох да търся рецепта за локумки .  bouquet

# 49
  • Мнения: 2 122
Замесих тестото в машината за хляб- програмата за тесто с втасване /при мен е час и половина- Мулинекс/



направих доза с локум /точно една кутия цветен за 8 кифлички/ и доза с яйце и сирене
и двете станаха супер, само че заради малката изкисвам предварително всичкото сирене и станаха малко безсолни с яйцето и сиренето- не се разтекоха обаче  Peace
страхотна рецепта, благодаря много
купих си три вида сирена тип кашкавал- чедър, гауда и едам, специално за кифличките и сега ще правя на воля  Crazy

# 50
  • Мнения: 2 849
Чакам си тестото ,меси се сега .Значи ли ,че от една доза излизат само 8 кифлички ?
Днешните с локум ще направя,утре двойна доза с кашкавал . Crazy

Мини_79 колко брашно сложи ,на мен май малко ми се вижда,но още бърка и не мога да преценя(в чашки )?Моята е 200 до ръба .

# 51
  • Мнения: 1 777
Чакам си тестото ,меси се сега .Значи ли ,че от една доза излизат само 8 кифлички ?
Днешните с локум ще направя,утре двойна доза с кашкавал . Crazy

Мини_79 колко брашно сложи ,на мен май малко ми се вижда,но още бърка и не мога да преценя(в чашки )?Моята е 200 до ръба .
От една доза излизат 16 кифлички.Марабу е писала в рецептата ,че тестото се разделя на 16 топчета. Simple Smile
Аз ти препоръчвам да замесиш в машината две дози,една не е достатъчна. Simple Smile

** брашното в рецептата 300-320 гр. е около 2ч.ч.
**моята чаена чаша =240мл

# 52
  • Мнения: 2 122
аз направих двойна доза директно
меря брашното с кафяна чашка- една чашка за 50 грама брашно
кифличките ми малко големички станаха, като гледам на другите момичета, може би малко по-големи топки съм направила
а иначе за двойна доза отива точно едно пакетче суха мая на д-р Йоткер според мерилката за супена лъжица на Мулинекса

# 53
  • Мнения: 2 849
Пети,Мини ,благодаря за светкавичните отговори .Чета аз ,ама бързам ,че съм гладна и не съм видяла колко топчета излизат  Sunglasses
Ще се отчета със снимки после.

# 54
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
При мен излизат около 21-22 кифлички, просто зависи колко големи топчета ще направи човек. Аз лично меся в машината за хляб, чисто и спретнато. Последния път ги направих с кашкавал и прошуто, доста добра комбинация.  chef

И LOVE, принципно може да замениш млякото с вода, но така и променяш вкуса и консистенцията на тестото и просто няма да са същите кифличките. Замесеното тесто с мляко е по-пухкаво, а само с вода е по-жилавко, просто си е като хляб.

# 55
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
За да ви станат 16 или пък 32 ( ако правите двойна доза) делете на 2. Цялата топка на 2, после пак на 2 и така до получаването на 16. Не да късате произволни топчета - така не стават  еднакви  и на брой не може да ги докарате Laughing

Още нещо забелязах като ги правих - също месих тестото в машината за хляб, докато хубаво се измеси, сложих мазнината, пак малко месене(10-ина мин. общо)..Извадих го и го оставих 30-40 мин. да втаса в наелонова торбичка. Повече време не му е необходимо. Ако се пусне на програма 1ч30 (месене и втасване) тестото ще втаса доста (нали има още едно втасване за 15 мин след като са оформени),.. май не е добре в случая.

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 01:42 от Еli===

# 56
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
За да ви станат 16 или пък 32 ( ако правите двойна доза) делете на 2. Цялата топка на 2, после пак на 2 и така до получаването на 16. Не да късате произволни топчета - така не стават  еднакви  и на брой не може да ги докарате Laughing

Още нещо забелязах като ги правих - също месих тестото в машината за хляб, докато хубаво се измеси, сложих мазнината, пак малко месене(10-ина мин. общо)..Извадих го и го оставих 30-40 мин. да втаса в найлонова торбичка. Повече време не му е необходимо. Ако се пусне на програма 1ч30 (месене и втасване) тестото ще втаса доста (нали има още едно втасване за 15 мин след като са оформени) и ще станат много хлебни. 

Макар и не до там еднакви, не им простихме  Whistling

# 57
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
За да ви станат 16 или пък 32 ( ако правите двойна доза) делете на 2. Цялата топка на 2, после пак на 2 и така до получаването на 16. Не да късате произволни топчета - така не стават  еднакви  и на брой не може да ги докарате Laughing

Още нещо забелязах като ги правих - също месих тестото в машината за хляб, докато хубаво се измеси, сложих мазнината, пак малко месене(10-ина мин. общо)..Извадих го и го оставих 30-40 мин. да втаса в найлонова торбичка. Повече време не му е необходимо. Ако се пусне на програма 1ч30 (месене и втасване) тестото ще втаса доста (нали има още едно втасване за 15 мин след като са оформени) и ще станат много хлебни. 

Макар и не до там еднакви, не им простихме  Whistling

вярно нали  Joy

# 58
  • Мнения: 2 122
Eli===, аз лично извадих тестото 15 минути по-рано от машината

# 59
  • Мнения: 6 024
И LOVE, принципно може да замениш млякото с вода, но така и променяш вкуса и консистенцията на тестото и просто няма да са същите кифличките. Замесеното тесто с мляко е по-пухкаво, а само с вода е по-жилавко, просто си е като хляб.
Благодаря ти, че ми каза. Хубаво е, че не съм ги направила още. Ще си купя мляко и ще ги направя тогава.

# 60
  • Мнения: 656
Кифличките са страхотни.Направих ги с локум-16 бр.,малко едрички станаха,можеше и повече бройки.Много вкусни и мекички,отгоре поръсих със захар.
Гостите питаха за още Mr. Green,ама нямаше.
Следващия път-двойна доза.

# 61
  • Мнения: 2 849
Уникални са ,потвърждавам .Снимах ги топли, след час ,нямаше нищо .Излязоха ми 15 ,половината с кашкавал ,половината с локум .Месих в машината .Утре двойна доза . WhistlingСнимки след малко ще кача .

# 62
  • Мнения: 6 024
Ето ги и мойте:
http://www.foto.bg/data/500/medium/15212.JPG
Отначало тръгнап да ги правя със резенчетата на другата дтрана и се чудих ли чудих защо не стават, такива, каквито съм ги виждала. Накрая, като се загледах в тях стигнах до извода, че трябва да са на другата страна.  Laughing
Ето ги и с обратни резенчета:
http://www.foto.bg/data/500/medium/15114.JPG
Приличат малко на очи
Въпреки всичко станаха много вкусти. Направих двойна доза и ми отиде около 1кг и 100гр. брашно.  Peace Направих ги със шипков мармалад  Wink

# 63
  • Мнения: 48

Ето ги и с обратни резенчета:
http://www.foto.bg/data/500/medium/15114.JPG
Приличат малко на очи
Въпреки всичко станаха много вкусти. Направих двойна доза и ми отиде около 1кг и 100гр. брашно.  Peace Направих ги със шипков мармалад  Wink[/b]
Знаеш ли, че тези също много ми харесаха, като изпълнение и много интересно стои.   bouquet
Браво, толкова си млада, а си толкова чевръста.  chef

# 64
  • Мнения: 6 024
Знаеш ли, че тези също много ми харесаха, като изпълнение и много интересно стои.   bouquet
Браво, толкова си млада, а си толкова чевръста.  chef
Благодаря за милите думи,  Hug 

# 65
  • Мнения: 11 607
Това ще е закуската утре!Благодаря за идеята! Ще докладвам после!

# 66
  • Мнения: 11 607
Това ще е закуската утре!Благодаря за идеята! Ще докладвам после!

Станаха супер, само дето нямах яйце и намазах отгоре леко с олио, но пак станаха много пухкави и вкусни.

Четейки коментарите на другите момичета, направих 2 дози и не сбърках - едната с кашкавал(другия път ще сложа малко повече) и другата с конфитюр от сини сливи.........

# 67
  • Мнения: 110
Добър ден, момичета!
Много интересна рецепта! Аз ще направя 4 дози, че довечера си пристига моят съпруг - един гладен и усмихнат мароканец, който много обича да яде и да хвали. Ето сега какво съв приготвила за пълнежа:
1. Пушено сирене и мааааалко ким - за поръска и сусам - бял и "черен", казват му гжела: тук се продава също - има го по някои питки;
2. Течен шоколад;
3. Локум;
4. Сиренце с малко маргарин - колкото да стане на кашичка и размразен спанак - от "куличките" замразен спанак;
5. няколко ще направя със задушено филе от бяла риба с черен пипер;

Благодаря за рецептата и отзивите: четох внимателно. Дано втаса тестото   bouquet  bouquet Пожелавам ви лек ден!!
   

# 68
  • Мнения: 2 804
И аз ги направих , но освен кашкавал добавих и малко салам , станаха още по ароматни .
Мерси за рецептата !  bouquet

# 69
  • Мнения: 359
Кифличките са супер! Не остана нищо, за да покажа правих ги с кашкавал и станаха вълшебни....
Благодаря за чудесната рецепта.
  chef
  bouquet

# 70
  • Мнения: 4 434
много вкусни наистина   bouquet  chef Hug

# 71
  • Мнения: 110
Момичета, да се отчета и аз!  Hug  Hug

Страшно вкусни кифлички станаха, похвалиха ме на родата в Мароко - като идем, трябва да ги правя. Иначе сега втасват 2 дози - със спанак и извара, а другите - с настъргана ябълка, мед и канела. ще се опитаме да ги запечем на чугунен сач - по-бързо ставали - е няма и да са така естетични, но пък ще миришат на пушенко .... естествено като е на сач, не сме ги направили "раирани" .
Благодаря за рецептата!!    

# 72
  • Мнения: 2 849
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6489043

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6489044

най-накрая да си кача кифличките ,това е първата проба,другит станаха по-съвършени  Sunglasses

# 73
  • под тепетата
  • Мнения: 9 352
Кифличките са страхотни! Вкусни, лесни, мекички и икономични! Благодаря на marabu   bouquet
 Вчера забърках 3 дози- с кашкавал, с мармалад и със сирене. Много ми харесаха и реших да спретна тези дни и за фризера ( втасват за отрицателно време в тази жега). Имам въпрос - кога се мажат с яйцето и млякото-преди да ги опаковам и  прибера  или  след като се извадят от фризера ( непосредствено преди печенето). Благодаря предварително  Laughing

# 74
  • Мнения: 901
Много се радвам, че кифличките продължават да набират популярност   Simple Smile

bilqna_69

замразяваш след оформянето (без втасване и намазване) - тоест нареждаш в една плоска тава и ги поставят в камерата за 1 час (примерно зависи от камерата) след тяхното замръзване, ги прехвърляш в плик или кутия..Един ден преди печенето .. подреждаш ги в тава и ги оставяш в хладилник за през нощта (там те ще се размръзнат и ще втасат) - също така може и направо замразени да ги печеш, но тогава не можеш да ги намажеш с яйце

# 75
  • под тепетата
  • Мнения: 9 352
Благодаря, marabu!
 Малко съм оплескала работата, щото не можах да изтраям  Tired и още вчера  навъртях 2 дози. Обаче ги оставих да втасат ,замразих ги в плоска тава и тогава опаковах без да мажа. При замразяването ме обхвана съмнение, защото се свиха малко. Сетих се, че като взимам замразено готово козуначено тесто го оставям да втаса и после още веднъж вече оформено  Outta Joint Няма нищо , за следващия път ще знам.
 Сега пък се чудя, след като вече съм оплескала процедурата като им дойде ред за печене - да ги оставям ли да втасат през нощта ( леле за 3 -ти път  Sick) или директно да си ги пека  newsm78. Извинявам се, че те занимавам , но ще ме е яд да ги изхвърля- тоооолкова хубави станаха!

# 76
  • Мнения: 901
печи ги замразени ето моя резултат от замразените директно след оформянето

# 77
  • под тепетата
  • Мнения: 9 352
 Благодаря отново  Embarassed

# 78
  • София
  • Мнения: 302
Страшни са. За пръв път през живота ми правих кифлички и супер станаха. Днес направих пак със сирене, кашкавал и шоколад Simple Smile

# 79
От както видях рецептата и снимките, през ден ги правя тези кифлички, винаги стават и то разкошни. Дефекта е в качването на килца. Ама са си такова изкучение...Как да не му се отдадеш #Crazy

# 80
Във възторг съм от тази рецепта - през почивните дни правих два пъти по две и три дози и едва оставаха за закуска. Фантастични са. Малкият сам си отваря шкафа, взема си и вика:"Мамо, ям сам."

# 81
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Вчера замесих тесто, но не ми втаса, а имах страхотно желание  Cry

# 82
Lindita може би маята не ти е била хубава. Правих ги със прясна мая - много бързо втасва.

# 83
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Lindita може би маята не ти е била хубава. Правих ги със прясна мая - много бързо втасва.

И моята беше прясна, всъщност срокът на годност й е до днес.

# 84
  • Мнения: 4 496
Аз искам да попитам дали 100-те мл. прясно мляко, в които се слага маята плюс захар и брашно, са част от 200 мл., написани още в началото на рецептата. НЕ са 100 + 200, нали?Rolling Eyes
 
И стигна ли ви 300-320 гр. брашно? Thinking

# 85
  • Мнения: 11 607
Аз искам да попитам дали 100-те мл. прясно мляко, в които се слага маята плюс захар и брашно, са част от 200 мл., написани още в началото на рецептата. НЕ са 100 + 200, нали?Rolling Eyes
 
И стигна ли ви 300-320 гр. брашно? Thinking

Мис...да, част са, въпреки,че аз сложих малко повече мляко(дори и като удвоих количеството продукти) и не...на мен не ми стигна брашното.....Много се съмнявам,че и на вас ще стигне, така че смело удвои дозата......Успех! Hug

# 86
  • Мнения: 4 496
Мама Цоцоланка, благодаря!  bouquet
Че днес първия ми опит за раирани кифлички се превърна в милинки... ooooh!

# 87
  • Мнения: 1 799
Ще ги пробвам веднага, имам тесто   chef

# 88
  • Мнения: 398
Страхотно мекички и вкусни.Правих ги на два пъти в неделя,а снощи вече и двойна доза.То не бяха със сирене,кашкавал,шунка,локум......ядат домашните и им плющят ушите Mr. Green
Благодаря за рецептата!  bouquet

# 89
  • Мнения: 1 799
 Confused Само при мен ли не се поучиха? Всичкият кашкавал е изтекъл на дъното на тавичката, кифличките са безформени. Все пак ще снимам, може някой да открие причината. Не мисля, че съм сложила много кашкавал  newsm78

Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 20:06 от curly sue

# 90
  • Варна
  • Мнения: 252
Ох с тия тестени изкушения...няма как ,ще се правят.Благодаря за споделената рецепта.Ще ги пробвам при първа възможност.

# 91
  • Мнения: 901
Confused Само при мен ли не се поучиха? Всичкият кашкавал е изтекъл на дъното на тавичката, кифличките са безформени. Все пак ще снимам, може някой да открие причината. Не мисля, че съм сложила много кашкавал  newsm78

прекалено мек кашкавал или не са били достатъчно стегнати при оформянето.

Аз искам да попитам дали 100-те мл. прясно мляко, в които се слага маята плюс захар и брашно, са част от 200 мл., написани още в началото на рецептата. НЕ са 100 + 200, нали?Rolling Eyes
 
И стигна ли ви 300-320 гр. брашно? Thinking

не са 300 мл - 200 мл са  - а са 100мл за мая и след това се добавят останалите 100 мл към тестото ....при мен 320 г брашно стига - зависи от типа брашно дори и да е тип 500 пак зависи на коя мелница е ... освен това при месенето на тесто зависи и от много други условия... включително и надморска височина ...

 
Lindita може би маята не ти е била хубава. Правих ги със прясна мая - много бързо втасва.

И моята беше прясна, всъщност срокът на годност й е до днес.

затова най-хубаво е в началото на приготвянето на какъв то и да било тип кифлички, хляб и т.н е да се размие маята в топла вода ( прясно мляко и т.н) заедно с мед (захар. меласа... и т.н) и да се остави настрана за 5-10 минути и ако се образува така наречаната шапка значи маята е наред и може да се действа по нататък по рецептата

# 92
  • Мнения: 4 496
при мен 320 г брашно стига - зависи от типа брашно дори и да е тип 500 пак зависи на коя мелница е ... освен това при месенето на тесто зависи и от много други условия... включително и надморска височина ...


Ползвам брашно тип 450. Сложих около 500 гр. и станаха много хубави! И на мен ми изтече кашкавал на някои от кифличките, но аз не стягах много като ги навивах.

 Долу- горе колко е диаметъра на разточените кръгчета и колко пъти се навива? Приблизително. Hug

# 93
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
И аз се пробвах, макар никога да не бях правила. Станаха страхотни. Браво на авторката.

# 94
  • Мнения: 408
потекоха ми  лигите.и аз тр да се пробвам...

# 95
  • Мнения: 901

Ползвам брашно тип 450. Сложих около 500 гр. и станаха много хубави! И на мен ми изтече кашкавал на някои от кифличките, но аз не стягах много като ги навивах.

 Долу- горе колко е диаметъра на разточените кръгчета и колко пъти се навива? Приблизително. Hug

да кажем дължината на овала е 8 см .. навиването е около 3 пъти грубо казано - също така зависи как се режи и кашкавала - той може да бъде много тънка, но голяма филийка от типа готовите нарязани кашкавали за сандвичи.. аз лично режа на малки пръчки тип жулиен .. стягането е силно казано, но все пак е хубаво да бъдат навити по стегнато, а пък да бъдат поставени за втасване с ръба отдолу...  ами това е май

# 96
  • Мнения: 4 496
Ясно.   bouquet  Разбрах си грешката- навих два пъти хлабаво. Иначе крайчетата ги подпъхнах, да не тече отстрани...  Blush Joy Е, не, че и така не ги унищожиха!... Joy

# 97
  • Мнения: 1 799
marabu, и моята грешка явно е в хлабавото завиване. Благодаря за отговора. Ще пробвам пак.

# 98
  • Мнения: 901
е ако не се получават раирани кифлички тестото е доста универсално и може да бъдат приготвени още други неща - аз от същото тесто приготвям
 Питки Гъсенички

# 99
  • Мнения: 408
току що ги приключвам,изглеждат много добре,само дето не са кифлички,а бая големи кифли. Blushвътре слагах каквото ми попадне:сирене,маслини,кашкавал,чушки,пушено месо даже и рплця от раци Mr. Green
ето ги:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6937812

Последна редакция: чт, 14 авг 2008, 17:39 от vladka_sun

# 100
  • София
  • Мнения: 114
Момичета, когато правите кифличките с локум/шоколад, добавяте ли захар в тестото, или е достатъчно само отгоре да се поръсят?  newsm78 Мислите ли, че ще станат сполучливи със сладко от кайсии?
Благодаря предварително за отговорите ви!   bouquet

# 101
Тестото го правих точно по рецептата, не добавих нищо повече за сладките кифлички.
Лично на мен най ми харесаха с кашкавал и с локум. Със сладко също стават много хубави

# 102
  • София
  • Мнения: 114
Тестото го правих точно по рецептата, не добавих нищо повече за сладките кифлички.
Лично на мен най ми харесаха с кашкавал и с локум. Със сладко също стават много хубави
Alissia, благодаря!   bouquet  У нас солените няма да се котират особено, та затова обмислям друг вариант. Като че ли и аз ще пробвам с локум. Блокчето локум разделя ли се или се слага цяло? Питам, защото не не мога да преценя не е ли големичко?  newsm78

# 103
  • Мнения: 340
ignition,аз правих и със сладко+парченца праскова и станаха много вкусни Peace
Според мен-цяло блокче локум,но всъщност зависи и от големината на топчето тесто,от което ще оформиш кифличката..

# 104
  • Мнения: 2 821
Момичета, някоя от вас пробвала ли е тази рецепта с готово тесто? Става ли?

# 105
  • София
  • Мнения: 114
ignition,аз правих и със сладко+парченца праскова и станаха много вкусни Peace
Според мен-цяло блокче локум,но всъщност зависи и от големината на топчето тесто,от което ще оформиш кифличката..
Бингъл, кифличките ти изгглеждат много апетитно. Благодаря за идеята  bouquet , няма да ме съдиш за авторство, ако я заимствам, нали  Wink ?

# 106
[[Блокчето локум разделя ли се или се слага цяло? Питам, защото не не мога да преценя не е ли големичко?  newsm78
[/quote]
Аз разрязвах парчето локум на три, но това зависи от големината на кифличките,
както и от големината на парченцата локум - има някои марки локум, които са с много малки
парченца и спокойно може да се сложи и цяло парче.

# 107
  • Мнения: 774
marabu, благодарности за рецептата!  bouquet

Много хбави станаха моите кифлички! Бухнаха доста. Наредих ги в тавата една до друга, затова имат такъв вид. Направих направо 3 дози. Изядоха се за отрицателно време. Всички вкъщи бяха много доволни! Тия дни пак ще ги правя, а също и гъсеничките.  chef

Ето и снимка:

# 108
  • Мнения: 4 300
Станаха чудесни, въпреки че има какво още да се желае от формата ( но проблемът е в моето бързане и джастене-прастене).
Мъжът ми изяде 7, след като беше обявил, че няма да вечеря. Че и за таратор за гарнитура попита Laughing
Ето ми ги кифлищата, снимани с телефона.

# 109
  • София
  • Мнения: 4 294
и у нас вече три дози се ометоха  Mr. Green
 две солени с кашкавал и кренвирш и една сладка с локум  Peace
тестото е достатъчно сладко и не съм слагала допълнително захар при сладкия вариант  Peace

# 110
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Може ли да се замеси от вечерта , че сутрин на никой не му се чака 1 час?

# 111
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Може ли да се замеси от вечерта , че сутрин на никой не му се чака 1 час?

Понапред в темата Марабу беше дала идея дори за се приготвят, оформят и замразят. Нищо не му пречи на тестото да се замеси от вечерта и да се остави в хладилника, то там ще си втаса пак.

# 112
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
благодаря

# 113
  • Варна
  • Мнения: 252
Много хубави стават тия кифлички.Днес най-накрая ги забърках и вкъщи всички са много доволни от резултата.Ето ги и моите кифлички

Малко на места ми се разтече кашкавала,но не е много фатално.
Благодаря още веднъж за рецептата  bouquet

# 114
  • Мнения: 689
И аз ги направих,хубави станаха,чак превъзходни-не,но пак ще опитам Wink

Месенето ми се струва много,но пък беше най-успешния ми опит за кифлички.

vanushka -много апетитни и красиви са твоите  bouquet

# 115
  • Варна
  • Мнения: 252
И аз ги направих,хубави станаха,чак превъзходни-не,но пак ще опитам Wink

Месенето ми се струва много,но пък беше най-успешния ми опит за кифлички.

vanushka -много апетитни и красиви са твоите  bouquet
Блаодаря

# 116
  • Мнения: 395
marabu, благодаря за страхотната рецепта.  Hug
Нямам търпение след няколко дни да съм по-свободна и да я пробвам.  eat

# 117
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Ето ги и моите кифлички. Направих тройна доза. Едните с кашкавал, вторите с локум, а третите с мармалад. Станаха просто перфектни!

# 118
  • Варна
  • Мнения: 355
И аз ги спретнах кифличките, но много съжалявам, че не утроих дозата, че тези за половин час изчезнаха. Направих половината със сирене и останалите със сладко от горски плодове. Определено сладките повече ни харесаха.

Благодаря за рецептата, отива в любимите на моето семейство   bouquet

# 119
  • Мнения: 315
страхотно!
много ми харесват кифлите!
поздравления!  bouquet

# 120
  • Пловдив
  • Мнения: 972
И аз ще ги изпробвам тези дни  Peace

# 121
  • Мнения: 3 988
Направих ги!... И се влюбих!   chef
Страхотна рецепта! Единственият недостатък е, че дозата е малка - двамата с мъжа ми ги хапнахме наведнъж.  Rolling Eyes
Направих с кашкавал, с маслини и без нищо, които после разрязах и им пъхнах по едно парче авокадо.



# 122
  • Варна
  • Мнения: 567
Днес и аз ги направих, просто са един път, няма такива кифлички!
Благодаря за рецептата!   bouquet

# 123
  • Мнения: 6 024
И аз ще ги изпробвам тези дни  Peace
Ами то така като показват снимки ти се прияжда отново и отново. И аз мисля да ги направя тия дни пак.... yes

# 124
  • Мнения: 5 178
Браво за рецептата .. аз направих една доза и мигновено изчезна. Направих ги само с кашкавал, домочадието мрънка защо нямало и саламче, но въпреки това 20 кифли не изкараха и 30 мин!!!
А мислите ли, че това тесто е подходящо и за пици. Обикновено във фурната със стандартното тесто за пици блата става много твърд и  много ни дразни..
Да кажа месих го в хлебопекарна на Мулинекс на програмата за тесто (11) само, че вместо да втасва 1 час го оставих да втасва само 30 мин

# 125
  • Мнения: 656
Благодаря за страхотната рецепта Hug Направих ги с кашкавал ометохме ги за отрицателно време, месих тестото в машината за хляб
http://s58.radikal.ru/i161/0812/78/22152b487b4e.jpg

# 126
  • Мнения: 506
в нас тези кифлички се правят поне веднъж седмично
невероятни са  bouquet

# 127
  • Мнения: 3 405
Страхотни са!  Grinning
Правя ги вече няколко пъти с различни плънки. Децата най-много харесват тези, с плънка от сирене и яйце.

# 128
  • Мнения: 11 607
Страхотни са!  Grinning
Правя ги вече няколко пъти с различни плънки.

Същата работа......При нас обаче децата ги харесват с течен шоколад, а аз с локум. Супер са и със сирене. А когато имам някакво филенце и от него не се отказват......Другият път и чубрица ще сложа, или шарена сол......

Наистина е важно и е добре да не се пекат повече от 12-13мин. Стават пръхкави и много вкусни!

Благодаря, Марабу!

Последните

# 129
  • Мнения: 1 352
Боже, колко съм зле doh.............. сложих 1 и 1/3 суп.лъж. мая, бързайки да замеся тестото. Чак сега като го оставих да втасва погледнах какво пише в зелено отдолу и видях, че е ставало въпрос за чаени лъжици Confused. Какво ли ще стане?

# 130
  • Мнения: 11 607
Или разчитай да е стара маята и да не е толкова продуктивна, или ако евентуално можеш - увеличи количеството и на другите продукти......Незнам защо, но аз залагам на това да изчакаш и да видиш ако много бързо втасва тестото, да съкратиш времето и да започнеш с печенето по-рано. Най- много да миришат кифличките на мая......Но ще се ядат!

# 131
  • Мнения: 1 283
Боже, колко съм зле doh.............. сложих 1 и 1/3 суп.лъж. мая, бързайки да замеся тестото. Чак сега като го оставих да втасва погледнах какво пише в зелено отдолу и видях, че е ставало въпрос за чаени лъжици Confused. Какво ли ще стане?
Според мен го направи без кашкавала, да пробваш какво ще стане с тестото. Чувала съм, че при повече мая, питката или кифличките ще стоят на шупли и много бързо ще ти се разрони.
Пиши после, че ми е интересно, но не го хвърляй, нали знаеш грешка - опит Peace

# 132
  • Мнения: 901
Да доста бързо ще втаса тестото.,... и по бързо оформяй и печи .. иначе ще превтаса тестото 

# 133
  • Мнения: 901
много са ви хубави кифличките  Simple Smile БРАВО !!!

# 134
  • Мнения: 1 352
Страхотни ми станаха кифличките - мекички и вкусни. Изобщо не миришат на мая. Следващия път ще направя двойна доза тесто Crazy

П.С. Маята ми не беше много прясна - стои отворена има-няма година Blush.

# 135
  • Мнения: 11 747
Да кажа, за на който му е любопитно, какво става с много мая - ако се хване на време да не превтаса, вида е съвсем приличен, мирис и вкус на мая има силен. Това ми се случи, когато бях 15 годишна и за първи път месех тесто с мая. Четох в тетрадката, но дозата беше за 100кг брашно, а аз с математиката не съм добре  Embarassed  Laughing и какво делих, какво пресмятах, ама накрая бях сложила 100гр мая, вместо 10гр.....  ooooh!

# 136
  • Мнения: 3 405
И аз ги правих със стара мая, доста се беше спаружила, горката  Laughing
Но станаха чудесни и снощи моите мъже буквално ги вдишаха  Mr. Green

# 137
  • София
  • Мнения: 2 658
миналата седмица ги правих, защото ги обожаваме, особено дъщеря ми, а тя е доста злояда. Ще взема утре пак да ги спретна. Рецептата е страхотна и още веднъж благодаря на авторката, че сподели рецептата с нас.   bouquet

# 138
  • Мнения: 940
Днес ги правих за първи път и са страхотни.  bouquet Половината са ми със сирене, другата половина с локум. Май трябваше двойна доза да замеся.

# 139
  • Мнения: 39
Ето и моя резултат  Mr. Green



Светкавицата доста се е постарала  ooooh!

Благодаря за споделянето на рецептата smile3525

# 140
  • Мнения: 930
момичета, колко броя кифлички излизат

# 141
  • под тепетата
  • Мнения: 9 352
Тестото се разделя на 16, следователно 16 кифлички !
 Съвет- не си играй да правиш една доза, толкова са вкусни, че правя по 4 дози наведнъж  Blush

# 142
  • София
  • Мнения: 117
изглеждат страшно вкусни...ще ги пробвам и аз!

# 143
  • София
  • Мнения: 140
Миналата седмица ги направих със сирене и течен шоколад.
Бяха ужасно вкусни, което разбира се доведе до забъркването на още 2 дози от тях.Това са най-вкусните кифлички, които съм правила до сега.

# 144
  • Мнения: 2 102
Ще се пробват задължително!Благодаря за рецептата!

# 145
  • Мнения: 2 950
200 мл прясно мляко
2 с л захар
1 с л суха мая ***
или 18 г прясна мая
1 ч л сол
20 г краве масло
или 20 мл олио
300-320 г брашно

150 г нарязан кашкавал тип Гауда (Балкан, Витоша и т.н.)

1 яйце
1 с л прясно мляко
1 ч л олио[/b][/font]

. Маята се разтваря в 100 мл топло мляко заедно с 1 с л захар и 1 с л брашно.
. Разбърква се добре и се оставя на топло за 10 минути.
. Брашното се пресява заедно със солта, добавя се захарта, млякото и шупналата мая.
. Омесва се тесто, като накрая се прибавя и маслото (олио).


Извинявам се за въпроса, но не искам да объркам нещо.  Embarassed В рецептата пише, че маята се смесва с малко мляко, захар и брашно. Това част от дадените пропорции ли е или е отделно? Имам предвид после 200 мл мляко, 300 г брашно и 2 с.л. захар ли се слагат или 100 мл мляко, 1 с.л захар и брашното без 1 с.л от него?

Дано сте ме разбрали!  Praynig

# 146
  • София
  • Мнения: 140
DessiJ, общо цялото мляко за рецептата е 200 мл.Аз обаче смесвам маята в цялото мляко-200 мл. и нямам проблеми с тестото.

# 147
  • Мнения: 2 950
Благодаря!  Hug Домочадието пак ще яде нещо вкусно благодарение на форума. Тези дни ги засипах с мъфини, кексове, торти... Joy

Общи условия

Активация на акаунт