Oт чаканите ЮЛСКИ рачета, излюпиха се вече три близначета :) (тема 66)

  • 14 836
  • 296
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 371
Ходих да ми вземат кръв, детето ме държа за ръка и вика "Гледай, гледай", пък аз не ща да гледам Laughing
Пред кабинета сгънах едно нещо за ядене, сладко. Мислите ли, че за 2-3 минути ще се отрази на кръвната захар?
Снощи с мъжът ми и детето се разходихме и нощес спах много добре. Тази вечер пак ще дръпна една разходка.
Купих си Венен гел, никакъв ефект, сега е на ред ВиаТромб-а на Пърли Laughing

Майра, кажи съветите на акушерките, да знам какво да НЕ правя Mr. Green

Тази събота ще имаме едно бебе най-вероятно, но не мога да кажа, щото не съм сигурна, а и не съм опълномощена Whistling

# 271
  • Мнения: 2
Майчета, искам да ви питам за лекцията за кърмене в събота в МД , трябва ли да се записваме някъде предварително, както е за отворените врати?

# 272
  • Мнения: 2 171
Дуци, доколкото знам кръвната захар се покачва рязко веднага след прием на нещо сладко, така че ако е висока на изследването, не се шашкай.
Аз подозирам кое може да е съботното бебе Wink, ще стискаме палци Peace.

# 273
  • Мнения: 4 371
Ох, ама съм патка начи Confused
Обаче ми става лошо и не ми се рискуваше да се пльосна пред детето. Баща ми има апарат, с който всяка сутрин си мери кръвната захар, ако има нещо притеснително ще го накрам да ме боцне той Tired

# 274
  • Мнения: 326
Аз не смея да пия магнезий и обезболяващи, защото не искам да преносвам, а от друга страна искам да родя поне на 01.07, но каквото стане в крайна сметка.
За магнезия, освен че може да преносиш ако го пиеш с друго вреден ли е за бебето през 9-ти месец. Аз от страх не мога да спра да го пия, да не би само да тръгне човечето.

# 275
  • Мнения: 66
Привет и от мен.Снощи както винаги не можах да спя.Сутринта още в 05.30 бях на линия,но тъй като си мислех,че спите,изпратих мъжа си на работа и пак се бухнах в леглото-та досега.Толкова съм щастлива,че заваля-дано разхлади та да дишам спокойно,а и да не ми се подуват краката.Пърли,снощи /по-скоро тая сутрин/те сънувах,ама какво точно не помня.Единственото,което помня е,че с Агата само коментирахме влязла ли си да раждаш и как ли си сега.Виждам,че си на линия и си мисля,че датата е утре-даже в съня имаше обяснение защо на тая дата-мъжът ти имал рожден ден тогава. Praynigне се сърди на съня ми,то с тоя бременен мозък....

# 276
  • Sofia
  • Мнения: 9 735
Я се пребройте колко народ е сънувал Пърли hahaha

# 277
  • Мнения: 2 762
Добро утро и от мен Wink
Аз хич не можах да спя тая нощ- то не бяха болки в корема, в яйчниците, то не бе лаене на кучета, абе кеф  Naughty
Искам да питам някой дали има същите болки като мен- усещам ги като прерязвания във влагалището, все едно нещо ме човърка там  Embarassed ( ама как го обесних  ooooh!). Кръста си ме боли отделно,вече не ми прави впечатление. Контракции имам всеки следобед на 15-20 мин , някои болезнени,но не много, други не. За това искам да питам колко продължително трябва да имаш контракции на 5 мин, че да се запътиш към болницата?  Thinking
Някой беше питал кога са превеждани болничните-аз излязох болничен в средата на март и първите ми ги преведоха в началото на май. Ако не се лъжа и други познати са ми казвали,че първия болничен го бавят около 2 месеца. Peace
АААаа щях да забравя-Емзи добре дошла и чакаме снимки   bouquet

# 278
  • Мнения: 690
Добро утро и от мен  Simple Smile След вчерашното ми хайманосване и вечерното водно плюскане, спах до 10 днес. Ходила съм до тоалетна няколко пъти, ама не ги помня дори - мъжо ми каза.
След малко отивам на консултация. Направих списък с въпроси - тест за алергии, списък за болницата, направление за хоспитализация..Нещо друго дали трябва да питам?  newsm78

Пускайте "Часът на мама" - "Кога може да ходи детето на море?" е темата.

Айде и на Пърли, Амапанчето и на другата мацка  Wink ще стискам палци.

Вие ще си вземата ли дискмен или мр3 в болницата?

Пърли, контракциите се бройкат, когато започне стягането на корема, а не после като дойде и болката:
"When you begin to have the tightening in your abdomen, click the  START  button
When the pain of your contraction ends, click  STOP . [you may still feel tight] "

# 279
  • Мнения: 2 171
Коколин@, аз не знам магнезия да вреди с нещо на бебето, пък и чувам, че доста жени, които ще раждат с планово секцио си го пият до последно.

За болничните - зависи работодателят кога внася осигуровките. Ако ги внася редовно и спазва сроковете, болничния се превежда до 3 седмици след подаването му (най-често 2 седмици). Друг е въпроса, че много работодатели бавят осигуровките или носят болничните със закъснение (въпреки че срока е 2 дни след като ние го занесем).

# 280
  • Мнения: 690
За болничните - зависи работодателят кога внася осигуровките. Ако ги внася редовно и спазва сроковете, болничния се превежда до 3 седмици след подаването му (най-често 2 седмици). Друг е въпроса, че много работодатели бавят осигуровките или носят болничните със закъснение (въпреки че срока е 2 дни след като ние го занесем).

Принципно наистина трябва да занесат болничния до 2 дни след като ние го занесем, само че изплащането му не става до момента, в които работодателят на занесе Декларация 1 (която е списък на осигурените служители за предходния месец). Според новия закон 2 седмици след подаването на тази декларация става и изплащането на съответните болнични. Така ми го обясни счетоводителят. Peace

# 281
  • Мнения: 13
Здравейте мами  Grinning
Цяла сутрин ви чета  Grinning Вчера бях на фризьор и си оправих главицата , а тези дни мисля да отида и на педикюр и съм готова  Mr. Green
Утре ще отида при доки /ЖК/ да го питам дали ще ми пуска някакви изследвания или не , че хемоглобина не са ми го мерили от 8-мия месец  newsm78
На мамите които имат признаци за раждане им желая всичко да е по вода  Hug И да отидете с усмивки ей  Wink То за Пърли съм сигурна де , че ще е нахилена  Mr. Green
Киса , снимките на котенцата ме размазаха  Hug Много са сладички .
Емзи , добре дошла отново , дано да спинка и да папка малката принцеса и да ти остави малко време да ни качиш снимки  Hug

# 282
  • Мнения: 2 171
За болничните - зависи работодателят кога внася осигуровките. Ако ги внася редовно и спазва сроковете, болничния се превежда до 3 седмици след подаването му (най-често 2 седмици). Друг е въпроса, че много работодатели бавят осигуровките или носят болничните със закъснение (въпреки че срока е 2 дни след като ние го занесем).

Принципно наистина трябва да занесат болничния до 2 дни след като ние го занесем, само че изплащането му не става до момента, в които работодателят на занесе Декларация 1 (която е списък на осигурените служители за предходния месец). Според новия закон 2 седмици след подаването на тази декларация става и изплащането на съответните болнични. Така ми го обясни счетоводителят. Peace

Да, точно Peace. То декларация Обр. 1 е точно за социалните осигуровки. А за подаването на болничните - има работодатели, които изобщо не спазват този срок от 2 дни. На мен един болничен ми престоя 3 седмици в офиса на счетоводителката докато тя благоволи да го занесе ooooh!. Тя си съчетава внасянето на осигуровките с носенето на болничните и проблема е, че осигуровките ги внася с месец назад, така че и болничните ги бави по месец.

# 283
  • Мнения: 591
Здравейте и от мен Simple Smile
Добре дошли на мама Емзи и малка душичка   bouquet Много щастие ви желая, много да слушка и да те радва  ylinfant

Аз никакви снмки не видях освен котенцата...е разтопих се  Heart Eyes душички мамини  Heart Eyes и срещата в Laguna, на която сте супер  Party

Но бебчетата на Шмилянка не видях. Като отворя линка ми иска парола и не мога Sad  Cry искам да ги видя малките хубавици

Офф, аз като не съм влизала два дена мислех, че някоя мама пак ще е родила и мъж ми даже това ми викаше сутринта "Днес пак ще ми звъннеш да ми кажеш за някоя родила мама" Simple Smile
Която и да е следващата дано всичко да е наред и нормално...и бързо да свърши  Hug

А това с болничните аз ще провераявам днес дали евентуално не са ми ги пуснали, че си ги искам вече Wink

# 284
  • София
  • Мнения: 979
Е, аз днес се наспах, след будуване до 3 през нощта чак сега в 10.30 се събуждам и ставам  Laughing за пръв път от месеци насам. Но съм цялата оттекла - крака, ръце, дано да е от преспиване а не от друго. И на лекцията не можах да отида  Whistling Да разкажат тези дето са били - че сигурно е интересна  Peace

Общи условия

Активация на акаунт