Покупка на жилище - реална продажна цена

  • 5 048
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • Мнения: 928
Е мислиш ли че информация за купено през 2006 или 2007 ще е много полезна?

Да, мисля че такава информация е по-полезна и по-реална отколкото 1000-1200 Е на кв. или статистиката на имотните агенции Peace
Цените от края на 2007 до момента (юни 2008) не са много различни (плюс-минус 10%, според мен).
Ако бъркам, казвайте  Hug Да продавам овреме  Laughing

# 47
  • Мнения: 958
Стара тухла, оборище (по точно на 20 метра) в една пряка, вътрешен към двор, много хубав двор.
75 квадрата. Огромно мазе и таван. Първи етаж.
Бяхме си приготвили 1500 евро на квадрат. Без агенция, водихме преговори с собствениците директно, те попитаха каква цена им предлагаме, ние казахме че искаме да чуем тяхната оферта и да преценим. ТЕ явно решиха че ще ги излъжем, и поискаха агенция да направи оценка на жилището. Беше в много лошо състояние от вън и отвътре. Агенцията даде оценка 1200 евро на квадрат, съгласихме се от раз, изповядвахме на данъчна оценка.  Peace
Сега съседния апартамент го купиха за 2390евро на квадрат. Оказа се че кооперацията е строена много здраво, тухлите били правени от собственика по поръчка, демек на времето си я е строил за себе си. Това ни го каза новия собственик срещу нас, бил строителен предприемач  newsm78
Както и да е много сме доволни, макар че изринахме всичко и от вън и от вътре!

# 48
  • Мнения: 957
2390евро Е леко абсурдна и пресилена цена, но няма значение. Трябва да ни споделиш състоянието на входа, на апартамента, дали има изолация..тези неща са много важни за сформирането на цената.

# 49
  • Мнения: 958
2390евро Е леко абсурдна и пресилена цена, но няма значение. Трябва да ни споделиш състоянието на входа, на апартамента, дали има изолация..тези неща са много важни за сформирането на цената.

Да забравих да кажа, че е към улицата и ще го ползват за офис. И на мен ми е абсурдна цената, но явно има хора, които купуват и на такива цени.
Мен това може само да ме радва, направили сме сполучлива инвестиция Simple Smile

# 50
  • Мнения: 957
Ами..няма значение ,че е за офис, ако сградата не е офисна не си заслужава парите..( имам предвид комшиите ти). Иначе за твоя апартамент определено сте извадили късмет..много добра цена. Миналата година в стара тухла в Гео Милев с гледка към 93то 68квадрата в много добро състояние.. за 1200 на първия ден..даже имаше караници и конкуренция за апартамента. Клиентите които го купиха дадоха 5000Евро от горе, платиха всички разноски по прехвърлянето и комисионната на агенцията която го предлагаше.

# 51
Включвам се и аз-днес разбрах за позната, продала стар панел-80те строен, 68 квадрата, етаж 6 от 8, кв Надежда 6 част-до Северния парк;за ремонт-цена:70 000 Евро.

# 52
  • София
  • Мнения: 9 860
Включвам се и аз-днес разбрах за позната, продала стар панел-80те строен, 68 квадрата, етаж 6 от 8, кв Надежда 6 част-до Северния парк;за ремонт-цена:70 000 Евро.
ShockedМного,бе!Нашият апартамент е в Люлин до пазара и е обявен за доста по ниска цена и въпреки това все още нямаме купувач..а е ЕПК. Confused

Общи условия

Активация на акаунт