Майчета за февруари в нова темичка събрани

  • 20 432
  • 295
  •   1
Отговори
# 240
  • Sofia
  • Мнения: 2 483
Здравейте и от мен Simple Smile
SISI, за дискотеката - аз преди 4-5 дни ходих на рожден ден на най-добрата ми приятелка (нямаше как да не отида, въпреки че мнооого ми се спеше в 23h вече) и резултатът беше, че на 10 мин си тръгнах Sad От басите на музиката така ме стегна корема, че си изкарах акъла! Хич не се бях сетила за това, мислех че ще ми е задимено, а то откъде изскочи проблема.... Така че приготви се психически и не се шашкай ако това стане, а просто бързичко се изнеси от дискотеката Simple Smile))
Мами, искам да ви питам нещо - от няколко дни гърдите вече не ме болят толкова. Явно попораснаха и спряха, сега само са по-големи и напрегнати. Това нормално ли е, на някой да му е така? И сякаш коремчето ми вече не е толкова подуто и твърдо - издуто е, но някак по-мекичко вече и нямам толкова газ/д/ове Simple Smile.... Иначе нямам оплаквания, по принцип рядко ми се гади, обикновено, когато съм гладна. Ще спра да се вторачвам, че почвам да се шашкам...Simple Smile
Хубав ден ви желая на всички! Hug

# 241
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Здравейте мамчета-февруарчета! Hug
на мен ми е много кофти ,гади ми се през деня и се чувствам ужасно.Хапвам си буквално насила  Sick
Имаме си нови попълнения-това е суперско.Добре дошли на новите мамита  bowuu
Сиси,на мен лично изобщо не ми е до дискотеки,гади ми се от дима на цигари,пък и по дискотеките е блъсканица и съвсем ще оклюмам.ако обаче ти се чувстваш добре ,можеш да се пробваш  Party
И аз вече се престраших за правенето на кекс и ми е много хубаво даже и вече като че ли не се притесявам толкова  Wink
Да ви кажа моята кума е в 8 месец и си пийва биричка с голям кеф,на мен също ми се допийва от време на време ,ама си позволявам само 5/6 глътки.И ходи на училище за бременни и й е много интересно ,каза че е научила доста неща,макара че като дойде бебчо то  само ще си покаже какво иска .Но все пак е хубаво ,когато не си съвсем бос  Peace
Carbo,ще взема да го пробвам туй с лимончето,че има моменти през деня ,в който ми идва да се гръмна  #2gunfire от гадене  ooooh!
Cutesmallcat,и мен вече не болят гърдите,съвсем леко,но много са пораснали  Wink


# 242
  • Мнения: 2 829
cutesmallcat, нормално е. Т.е. всичко е нормално-и да те болят гърдите, и да не ти се напрегнат въобще, нормално е да имаш вече коремче, също колкото е нормално да ти проличи чак в 5 месец.... Нормално е да ти се гади, нормално е да не ти се гади... Hug
За ходенето на дискотека-много е индивидуално. Аз миналия път разбрах че съм бременна в 11 г.с., та преди това може и да съм ходила на дискотека, не помня. Със сигурност обаче след това ходих пак-бяхме в библиотеката в сряда вечер, единствените клиенти, като по тази причина не беше опушено. Изкарахме си страхотно, много танцувах! За мен правилото е-ако ти е добре и приятно-давай.... Разбира се, опушените помещения е хубаво да се избягват...
pretty, наистина-нека мъжа ти да ходи на преглед, защо все ние да сме на топа на устата? И ние с моя "затвърждаваме" Laughing забременяването, но засега нямаме проблеми-нито аз, нито той.

# 243
  • Мнения: 941
За бирата - знам от доктор, че по 1-2 на ден са разрешени, а безалкохолни колкото искаш  Peace

За коремчетата
- в следствие на едногодишно тъпчене с хормони, се позакръглих доста (абе 17кг. отгоре съм си  Blush ) и сега коремчето ми си личи, все едно съм в 5-ия месец  Shocked  Първия път в 6-ия месец не ми личеше още, та се пъчех да ме видят че съм бременна  Laughing

ЗА училището за бременни - ходих, още преди да забременея на уч-ще за бременни на една лекция. От "9 месеца" гостуваха в нашия град - вход свободен. Отидох, за да се преборя със страховете си свързани с раждането - дали успях  newsm78  .....Но горещо го препоръчвам на мами, на които ще им е за първи път  Peace До колкото рабрах сега започват нова кампания и тръгват пак по градовете да изнасят лекции - дано не ми е грешна информацията...

За повръщането - абе спя и ми се гади  #Crazy . Както казва Прити, когато ям, само тогава не ми се гади  Thinking

За протягането - избягвайте го, знам че било опасно...защо незнам, (имаше една тема тук във форума, преди време точно за протягането, беше много хубаво обяснено )  но и аз като се протягам, дори в леглото корема нещо ме опъва  newsm78

За крампите - някой започна ли да получава от тези мускулни схващания на прасеца на краката??? С първата си бременост ги имах и бяха много болезнени, засега още не, но толкова ме е страх като лежа да си изпъна краката....

п.с. Момичета препоръчвам ви тази тема, малко да ви разсее http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=309620.20

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 12:52 от mother-of-pearlS

# 244
  • Мнения: 298
 cutemallcat  и моите гърди не са болезнени вече,само са голеееееми и по твърди от  преди.
pretty обезателно прати мъжа си на лекар,да не се притесняваш допълнително.Колкото до крампите и аз ги имах по време на първата си бременност,наистина са много болезнено даже и на другия ден ме болеше от самия спазъм на мускула.Някъде бях чела,че трябва да се приемат храни богати на калций и магнезий,като млечни продукти,полдове и зелени зеленчуци.(салати,спанак,краставици и т.н.).
Установих,че когато вечерям навреме и през деня изпия достатъчно количество вода ми е по добре,не ми се гади толкова.
Имате ли "проблем" с по-големите си деца,защото моята красавица е като залепена за мене,даже снощи накара татко си да спи на другия диван,да можела тя да е по-близо до мене и бебчо. Joy  Heart Eyes baby_neutral

# 245
мили мами аз примципно си имам големи гърди и сега са станали още по големи и ме болчт и ми тежат  и имат напрежение и това е съвсем нормално доктора каза че гаденето напрежението в гърдите са добри знаци че бебето е добре така че не се притеснявайте!!!!!мен и кръста много ме боли освен гаденетооооооо!!!!и от миризми така ми се драйфа преди малко колежката си поръча сандвичи на тостер и от миризмата щях да повърна на бюрото си!!!!много ми се яде но незнам каквооооо!!!!!!!като в критическата се чувствам не че знам какво е все пак съм на 20 години!!!!хихиихиих Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 246
  • София
  • Мнения: 66
За лекциите на 9 месеца има инфо на сайта им.
Аз съм си харесала 3 за тоя месец: на 17.07, 29.07 и 31.07... на мен тая пицария Мис Каприз ми е много близо до работата - за София става дума, но не знам до колко ще е навит шефа да ме пусне Sad
Ако все пак се навие, може с някоя софийска мама да се срещнем там и да сравним коремчетата Stuck Out Tongue
Другото, което си харесах е в Майчин Дом. Първия курс е 5 дни /започва всеки понеделник/ и струва по 30лв за семейство... Аз вчера го тествах таткото и той за мое огромно учудване беше по-навит и от мен..
И третото, което би ми било най-удобно за съчетаване с работата е в един център.. забравих му името, но се намира в Лозенец.. Обаче изглежда много добре и се съмнявам че ще е солено...

Както и да е Simple Smile Мисля си да мине по още един преглед и тогава да му мислим Simple Smile

Мен много ме е срам да ви попитам Embarassed, щото въпросът ми е супер супер тъп Embarassed, но възможно ли е да съм усетила някакво помръдване?
Първия път когато така ми се стори беше едно като леко тупване долу вдясно... но няколко дни по-късно /т.е. вчера/ като си легнах и някъде около 3-4 пръста под пъпа /отново леко вдясно/  усетих едно като бълбукане... но не бяха газове... не знам как да го опиша...  newsm78 и се усещаше по вътрешната страна на кожата само ако отгоре я притисна с ръка... Confused

колкото до гърдите моите май-май спряха да растат, но това хич не ми намалява болките в гърба. Вече не ме болят, единствено сутрин са ми като изтръпнали, но за няколко миинути минава... Моите не са по-твърди от преди, но сякакш са малко по-напълнени което ми е най-голямата мъка...

# 247
  • Мнения: 30
TOLO,за коламаската аз редовно си правя и ще продължавам...но незнам докога...Може би като вземе да ми личи много вече ще спра...Много е болезнено и незнам дали не вреди???
cutesmallcat, и мен гърдите спряха да ме болят толкова,пак като ги стисна се усещат едри и малко наболяват,но като цяло са ок.А корема....нито ми е подут,нито е бил...нито ми личи Simple Smile
Общо взето съм добре,освен че мнооого ми се спи,постоянно.,както на всички.Ставам сутрин и след 5 минути пак ми се спи Laughing
За миризмите...бях пушачка,сега не съм пушила откакто разбрах и пушека в момента ми е най омразната миризма.Сякаш организма ми знае какво може, какво не и сам се нагажда и ми казва да не приемам цигарения дим Wink
Иначе си хапвам както преди-няма промени.
Толкова е индивидуално при вси4ки,че просто всичко е приемливо.
Лек ден  bouquet

# 248
  • Мнения: 89
Carbo,сигурно ще те разочаровам,но е абсурдно рано да усещаме движенията на бебо.Доколкото си спомням най-рано края на 4,даже май направо 5 месец...На мен също малко ми личи коремчето,но точно толкова,че да ме притеснява само,т.е. не изглеждам като бременна,а като жена,която трябва да прави коремни преси... Laughing

# 249
carbo  до коя мис каприз работиш!!!!

# 250
  • Мнения: 2 270
За лекциите на 9 месеца има инфо на сайта им.
Аз съм си харесала 3 за тоя месец: на 17.07, 29.07 и 31.07... на мен тая пицария Мис Каприз ми е много близо до работата - за София става дума, но не знам до колко ще е навит шефа да ме пусне Sad
Ако все пак се навие, може с някоя софийска мама да се срещнем там и да сравним коремчетата Stuck Out Tongue
...
ако става въпрос за тази на Стамболийски - аз съм ЗА Peace, живея на 5 минути от там!

Относно гърдите - моите също спряха да ме болят, но остана напрежението и някак си са по-твърди

# 251
  • София
  • Мнения: 66
TOLO, Darima, ето какво бях забравила да пиша... Моята докторка категорично забрани кола маска на интимните места!!!
Аз обаче не съм си правила единствено заради гъбите... Проблем според мен има, ако бременността е рискова, защото колата предизвиква контракции...


А за Мис Каприз - става дума за тази зад хотел Плиска

mother-of-pearlS, с глас се смея на темата, която пусна Simple Smile

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 14:59 от carbo

# 252
  • Мнения: 2 829
Намерих един сайт със снимки на ембрионите във всяка седмица:
http://www.pregnancy.org/pregnancy/fetaldevelopment1.php
Кажете дали ви е интересна такава информация Hug

# 253
  • Мнения: 941
Aз си правя кола на интимните части и засега е поносимо....имам дружка, която до последно си ходеше на кола...акомога да устискам и аз ще го правя...

А за усещането на бебо - от 9 г.с. бебо започва да се движи, но е още много малък за да се усети от мама. В повечето случаи бебчо се усеща през 4-ия месец, а при жени вече раждали и познали това усещане, могат и по рано да го доловят  Peace

виж тук в деветата седмица: http://www.worldnn.com/serv/Document?Action=show&DocID=2131415396

Имаше повече и в "Дневник календар "НИЕ ЧАКАМЕ БЕБЕ""  на 9 месеца и Еврофутбол...имаше някъде линк в предишните теми  newsm78 в PDF формат, но нещо немога да го намеря

п.с. трябва да събираме всички пшолезни линкове в началото на темата, защото така много се губят като са по постинги...

# 254
 yanast сайта за ембрионите е много готин и интересен на мен лично ми е много интересно

Общи условия

Активация на акаунт