Майчета за февруари в нова темичка събрани

  • 20 430
  • 295
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 298
   baby_neutral    Момичета,аз приключвам за днес и за през почивните дни.
Пожелавам на всички приятен уикенд.
П.С.Тъй като до понеделник,съм сигурна че ще запълните и оставащите две странички от тази тема,с риск да стана досадна,(аз предложих заглавието и на тази тема)предлагам В Н Л да пусне новата:Малък сечко е далече,мама чака малкото човече.
Кажете си мнението,ако има по добро нека да е то.
  baloni wavey

# 256
  • Мнения: 143
Здравейте февруарски мами. И аз съм една от вас и много се вълнувам,защото ми е за първи път. Засега са определили термина за 06.02.,но както разбрах от вас това често не е точната дата и в 8-ия месец ще се разбере най-точно.
Аз от 7 г.с. повръщам жестоко(сега започвам 10 г.с.),но вече някак си се примирих.
Имам един друг въпрос към вас- почти всяка нощ започвам да се уригвам ужасно много и ни мога да спя.Питах майка ми и тя каза,че сигурно са киселини.Но четох някъде във форума,че чак след 6-ия месец се появяват. Незнам ( ще прозвучи малко глупаво),но незнам дали това са киселини(никога преди не съм имала подобни преживявания) и трябва ли да си взема нещо за тях?

# 257
  • София
  • Мнения: 66
dorabella ,   bouquet добре дошла!

miminca, В Н Л, действайте по темата - на мен ми харесва всякак Simple Smile

Аз забравих да ви кажа: таткото ми е записал час за ранната морфология за 17.07, т.е. четвъртък  във Фемина при Цолова... /тогава по мои сметки би трябвало да съм в началото на 12 г.с./ При всички положения ще ви разкажа всичко подробно, но дано да са само фукни и хубави преживявания Simple Smile

# 258
  • Мнения: 95
Привет на всички нови мамчета и от мен Heart Eyes
При мен тези дни се засилиха болките,като чета тук и си мисля,че се засичат точно с датата на цикъла.Дано да е от това,малко ме  хваща страх,защото преди няколко дни се качих на едно момченце на колелото и го подкарах из улиците EmbarassedНаправо ме е срам,но много ми се иска да спортувам нещо,а не знам дали трябва.На лекар съм другата седмица в средата и дано всичко е наред,че  #2gunfire
Много ми се спинка постоянно,имам чувството че ще заспя на тази работа.А все е толкова натоварено-нещо нямам време за нищо.Не мога да се нарадвам нито на татенцето,нито по приготовленията за предстоящата сватба.Не мога да си взема ден дори и за лекар.Работата ми е такава,че правя някой неща само аз и като ме няма настава хаос.Много се изнервям по цял ден и това сигурно вреди на бебчето.Майче е крайно време всички тук да разберат за състоянието ми.Хихи newsm78,за да мога да си поспивам повечко на бюрото.
Мисля че и аз имам леко коремче,не съм качила килограми,но взех да хапвам повечко,макар че и от малко храна ми става тежко.Имам чувството,че коремът ще ми гръмне.Намерих начин да се справям с гаденето сутрин-едно сокче от портокал Капи-уж 100% портокал,в хладилника силно изстуденко и съм 6.А както повечето пишат като хапна нещо и спира да ми се гади,ако съм много гладна-също ми става лошо.Майче ще заприличам на бомбичка smile3535
И си умирам за голи изстудени праскови и аз като radka80 мога да изям 1 кг без почивка. Mr. Green  261uu

# 259
  • Мнения: 89
Carbo,сигурна ли си,че таткото е обяснил за какъв точно преглед иска час?По една случайност познавам Цолова.Много е готина,но незнам да се занимава с фетална морфология...То нищо не ти пречи да опиташ,ама там вариантите са Виолета Димитрова и доц.Томова(тя май е специалист по ехокардиография). newsm78

# 260
  • Мнения: 238
Здравейте момичета,
и аз накрая да се запиша за 02.02.2009.
Малко съм притеснена, че за първи път ще ставам мама, а нямам почти никакви симптоми. Като изключим сънливостта, това, че ми става тежко като се нахраня и наедрелите гърди - друго не усещам. А, и сутрин рано се събуждам - кукуряк, и беж в тоалетната. Иначе на три часа огладнявам, но наблягам на плодовете.
Страхувах се дали с бебо всичко е наред, но в сряда ходих за 2 път на лекар и малкото човече така беше наедряло, а и не спираше да рита и да се върти, че едвам го снимахме  Simple Smile.
Таткото го хвана срам да влезе, но като му казах какво е изпуснал вика "Следващят път искам да го видя".
Успех на всички!

# 261
  • Мнения: 45
Mother-of-pearls паднах от смях.Така имах нужда-благодаря!За крампите/-не знаех,че така се казват/-през първата бременност ми се случваше посред нощ.Събуждам се от адска болка,изпадам в паника -в съня си не мога да разбера какво става!Гадост голяма!Сега още не ми се схващат,но пък много ме болят.Имам р.вени на единия,а нищо от мехлемите дето ги рекламират не става за бременни!Добре дошли на новите майчета!Стискайте зъби до февр.                                                                                                                                               
забравих-за колата мисля да си правя до последно ако тия гъбки ме оставят на мира ,защото с тях сега май ще ме е срам да ида.Чао от мен !До утре!Спете спокойно! wavey

# 262
  • Мнения: 1 796
Привет на новите мамета Hug
Аз в момента съм на вълна писане на покани за сватба, трябва да се действа малко по малко, че времето бързо минава, само с роклята не бързам, че да не изпадна в нервна криза, ако не ми стане на сватбата #Cussing out
carbo, раничко е да усетиш бебока още, но и това време ще дойде Grinning

# 263
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Здравейте мамчета,
разписвам се сама да отбележа че съм добре, бебо струва ми се също.
Лошото е че нашата кака днес си я получихме от яслата с температура. Върлуват разни вируси пак ... Пазете се!
За усещането на бебо - първия път я усетих около 17-18 седмица. По книгите дават 16-та, но аз поне доста се чудих "Това сега бебето ли е или нещо из стомаха ми?" newsm78
Поздрави на всички и весели почивни дни   bouquet

# 264
  • Sofia
  • Мнения: 2 483
Здравейте, мамчета,
искам да ви питам дали някой може да ми каже нещо повече за др.Янкова от 14 поликлиника,център по ранна диагностика и фетална медицина? Аз вече си записах час при нея за ФМ, но ми се искаше да разбера нещо по-подробно... Четох по бели, черни, всякакви списъци, но нищо не намерих. Някоя от вас да е чула нещо от първа ръка? newsm12
Хубава вечер на всички! Hug

# 265
  • Мнения: 1
Добре дошли на новите февруарки!  Hug
Ние с бебочко сме добре! Само между 2 и 4 часа ми става много лошо и то след като се нахраня! А вечер щъкам като хлебарка нагоре-надолу! Лошото е, че работата ми е на крак, а четох, че трябва да избягваме дългото стоене прави!  А аз по цял ден едвааам издържам! Говорих с шефката да съм на половин работен ден и тя се съгласи, но и на половин заплата! Но не и казах, че съм бременна! Но съм сигурна, че се е досетила! Аз на никого не казвам до третия месец, не толкова от суеверие, отколкото до предпазливост! Защото миналите два пъти казвахме, че съм бременна още първия месец и после айде съжалявам, ама пометнах! Получават се конфузни ситуации!
Както и да е, да гледаме напред!  Peace
Приятно бременеене! preggo

# 266
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
mothers-of-pearls,страхотен сайт,пукнах се да се смея.Много свежарска темичка,поздравления за авторката й.
Добре дошли на новите мамита Hug
Аз да попитам има ли мамита от Стара Загора?
Аз да ви се оплача-хич не ми се работи  Outta Joint и искам малко болнични да си взема за почивка,ама нали съм си съвестна,а сега започват отпуските и колегите един по един излизат в отпуска и няма кой да работи.Направо не знам какво да правя,с това гадене през деня искам само да лежа  ooooh!

Последна редакция: сб, 12 юли 2008, 08:42 от zabche

# 267
  • Мнения: 21
Здравейте! Лелее, вие сте приключили темичката почти  Peace

За разширените вени - бабешки илачи. Аз се мажа с едно домашно направено кремче от свинска мас,която се кипва в един тиган (1/2 буркан) и се прибавя, ако имате пресен цвят от невен, ако нямате изсушен от аптеката,оставя се да поври 3-5 мин заедно с маста и бъркате доста,да не загори маста,че е гадно после как мирише Shocked Ако имате възможност,може и на парна баня да се прави, ама е доста играчка докато заври маста, но няма да загори! Прецежда се консистенцията и остатъкът си го слагам в празна кутийка от крем в хладилника, стяга се и мажа - сутрин, вечер, когато се сетя. Доста облекчава. Този мехлем е от книгата "Аптеката на Мария Требен" и може да се ползва и при други поводи - изгаряния, рани и т.н. На мен помага...Успех и дано само вените ни да са проблем... Praynig

# 268
  • Мнения: 356
Добро утро,мили мами!
Включвам се само за по едно кафенце!

Лек и приятен уйкенд!!!!!

# 269
  • Мнения: 95
Naiema много е съблазнително кафенцето и моренцето.Така ми се искат и двете,а са малко забранени.
Относно кафето-пие ми се доста,но гледам на седмицата да ми се събират най-много 3-4.Вие пиете ли кафе,аз не съм питала доки дали може и то точно сега до 3 месец.Биричка също ми се пийва,но гледам да се сдържам,само по няколко глътки,ако много ми се препие.
А за морето и басейните не искам да ви плаша,но сестра ми си беше довлякла някакви стафилококови бактерии от солената вода... #CrazyМайче това лято ще съм изцяло на пост Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт