Майчета за февруари в нова темичка събрани

  • 20 429
  • 295
  •   1
Отговори
# 270
  • Пловдив
  • Мнения: 78
Здравейте на всички бъдещи мами!

Малко късничко се включвам, но ... по-добре късно, отколкото много късно! Simple Smile Това ще ни е първото бебче, дай Боже живичко и здравичко, та да ни радва до старини!
Нашето бебче се очаква някъде към 2 февруари 2009г!  Grinning Heart Eyes Живи и здрави само да сме. Типично за всички предполагам, съм със сутрешно и не само сутришно гадене, макар последните дни да стана по-сериозно. Слава Богу не съм повръщала, надявам се и да ми се размине. Иначе наблягам на динки, салатки и плодове.

Или съм свалила 2-3 килца за двата месеца или нещо съм била объркана в представата си за своето тегло, но днес съм щастлива, че се прегледахме и сме здрави - бебчето най-вече. Мърда доста, има си всичко!

Хайде, приятна почивка от мен! Слънчево и не прекалено горещо лято!

# 271
  • Мнения: 356
Аз спрях кафето!Просто не ми се пие.Чела съм,че по 1-2 кафета на ден при бременност не вредят.

valiva,добре дошла в редиците ни   bouquet  bouquet  bouquet

# 272
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Добре дошла Valiva!  bouquet
Аз си пийвам по едно мъничко кафенце сутрин и това е.А преди пиех по 3 кафета-конски дози.Но честно казано и не ми се пие толкова.
Днес е малко пусто тук,сигурно всички са забегнали на някъде. newsm78

# 273
  • Мнения: 17
И аз да кажа за кафето - на мен доки ми го забрани, алкохола също  Thinking Аз за второто не стадам особено , но за кафенцето си се измъчвам Mr. Green Имам ниско кръвно и доста ми помагаше едно кафенце сутрин. Сега гледам да спазвам забраните, но като се усетя че ми е паднало доста кръвното и пиивам няколко глътки и то не чисто кафе. Аргумента на лекаря беше, че водели до превъзбудимуст и се отразявало на бебето и след райдането щяло да бъде доста нервно  Shocked аз да си кажа малко бабешки ми звучи, но знам ли нали си нямам никакъв опит. А сестрата на мъжа ми, която живее в чужбина и също е бременна (някъде в 6-ти месец) ми сподели, че неините лекъри там са и дали една схема по колко кафе на ден може да пие но трябва да се има впредвид, че тамошните кафета са малко като негърска пот  Sick редички и слабички та маи си е въпрос пак на собствена преценка newsm78:)
 Добре дошли и на новите мами и само добри новини от тук насетне за всички Simple Smile чао до новата темичка  като гледам скоро ще сме там   bouquet

# 274
  • Мнения: 233
здравейте, момичета!
най-накрая се престрашавам да пиша в тази темичка.
нещата при мен се стекоха в следната хронология:
18 април - абразио, след диагноза "кухо яйце"
до 1 май - "изчистване", т.е. зацапване след операцията
между 7 и 14 май - секс, като 2 пъти не сме се пазили (след операцията ми казаха, че цикълът ми ще е ановулаторен и ние се престрашихме първите 2 пъти без презерватив; след това сме се пазили)
11 май, 20 май - прегледи, добре възстановяваща се матка, с нарастваща, дебела лигавица, подготвяща се за цикъл
5 - 11 юни - след дълго чакане дойде предполагаемата менструация, но беше във вид на еднократно тъмнокафеникаво зацапване през деня, придружена с леки болки и придърпвания в корема
от 9юни - гадене, но на 12 и 13 - много силно
14 юни -   EFP
15 юни -    EFP + преглед с потвърждение на бременност
поскараха ми се, изписаха ми лекарства и ми казаха да търпя, да лежа, да не се напрягам и да не казвам на много хора, докато не се закрепят нещата
27 юни - преглед с потвърждаване на добро развитие на фетуса, предписване на схема на дуфастон и ФК
7 юли - край на рисковия период за вродени дефекти

само мъжът ми, бременната ми кумичка и приятелката ми, в чиято клиника ходя знаеха. от няколко дни започнахме да казваме на още хора. и днес след като се прибрах от родния град, реших да ви кажа. не мога да се сдържам вече, а и някак от 2-3 дни започнах да мисля по-спокойно за положението си.

стана, когато най-малко очаквах...
казаха ми да отида на 15ти август на биохимичен скрининг, а дотогава - да почивам и да се грижа за себе си и за живота вътре в мен.
малко се притеснявам, че все пак нямам час между 9та и 15та седмица при лекар, за да си направя изследването "нухална транслуценция" за ранна диагностика на синдрома на Даун, както и първите изследвания на кръв, урина и каквото там е нужно.
чудя се дали да не се запиша и на женска консултация, за да ми правят изследванията навреме. предпочитам да ходя само при един лекар и след събитията през април си мислех само при лекарят, който ме диагностицира да ходя. какво мислите? майка ми препоръча да не търча при сумати лекари и да се чудя какво става ако изразяват различни мнения.
само още нещо - терминът ми и при 2та ехографа излезе 2ри февруари.

# 275
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Бульовче,честито и да се пазиш.Добре дошла при нас! Hug  bouquet

# 276
  • Мнения: 2 270
Бульовче, толкова много се радвам да те видя тук! Hug
Всичко ще е наред този път!  Praynig
Ехееее, нямам думи от радост! Heart Eyes Hug

# 277
  • Мнения: 233
Зъбче, Притенце, стари познайници, радвам се, че ще съжителстваме заедно тук!
още не смея да си направя линийка, но от миналата седмица навлязох в 3ти месец.

# 278
  • Мнения: 30
Здрасти на всички,
добре дошла.Бульовче,всичко ще е наред и аз съм след помятане...
Само исках да те попитам какво значи това:"7 юли - край на рисковия период за вродени дефекти"???
Какъв е този период,на мен доктора нищо не ми каза за такъв период newsm78Кога се определя след 4 седмица???

# 279
  • Мнения: 45
Да се включа и аз в тая жега!Добре дошли,мамита!Леко бременеене!Antoshka благодаря за мехлема -свекито го ползва за рани ще взема да се мажа.За кафето-с баткото не чувствах нужда от кофеин и понеже много обичам аромата на кафе пиех без кофеин.Сега съм като наркоманка -ако може нон- стоп.Не смея и затова сутрин пия мляко с нес и след обед 3 в 1 или друго по-слабичко.Ама честно много ми се пие.Преди вечер си пиех по една биричка сега хич-не ми се пие!Много се променят вкусовете през бременността.Преди умирах за шоколад-сега да не го видя.Мъжо е потресен,че отказвам сладичкото newsm12.Zabche и аз като теб едвам работя.Колегите използват мамента и всички почиват -само аз горката newsm45./и сам воина е воин/Не знам как ще ги дочакам.

# 280
  • Мнения: 30
 newsm78и ако последната ти менструяция е била на 5-11 юни,не трябва ли да си в 5,6 ,7 седмица???то ест 2 месец..или аз нещо не съм разбрала? Confused Simple SmileВсъщтност последната ми менструация е била на 10 май и аз също сега навлизам в 3 месец.... Confused

# 281
  • Мнения: 233
Darima, отговарям ти подред на въпросите:
това за 7ми юли като край на период с повишен риск от вродени дефекти ми излиза и при нанасяне на данните в калкулатора на бг-мама, както и в няколко сайтчета за смятане на термина и направа на линийки и бременилски календарчета. пробвай и ти, за да видиш какво ти дава.
аз в момента съм в 10г.с.5д, т.е. 11та седмица. лекарят ми каза да смятам нещата като приема, че първият ден на менструацията ми е бил 28ми април, а зачатието - на 10ти-11ти май.
това от 5ти до 11ти юни е било зацапване (,което аз си мислех, че е "нормална" оскъдна менструация след оперативната намеса) по време на имплантирането, което обикновено се случвало в периода, в който трябва да настъпи менструация. дано да съм обяснила сравнително ясно... Embarassed

# 282
  • София
  • Мнения: 66
Аз съм за съвсем малко, че избягвам PC-то в неработни дни.. но не издържах Simple Smile
Да ви кажа... май като не работя /а само си лежа у нас/ ни болка, ни спазъм, ни гадене, ни нищо...  Sunglasses само вимето ще се пръсне Rolling Eyes

valiva, бульовче, ЧЕСТИТО милички Simple Smile   bouquet

Толо, за Цонева нямам идея, но ще разкажа Simple Smile

А историята на бульовчето малко ме подсети за нещо което все ме глождеше... Ние започнахме да опитваме преюз март.. Април месец цикълът ми закъсня с 3 седмици /а по принцип съм като часовник, макар и на 35 дни/... Бях почти сигурна че съм бременна, но не исках да си правя тест...
Един ден бях на басейн и понеже имах проблеми с WC от няколко дни, реших да си направя масаж във водата.. Последва силна болка, невъзможност за плуване и на следващия ден ми дойде... не съм ходила на лекар, предпочетох да мисля че просто ми е закъснял цикъла... Това ми беше последната менструация... забременяла съм през май и сега за сега всичко е ок... Но съмнението за аборт остава...
Не споделих с нито един от докторите които ме преглеждат сега, но и те нищо не казаха...
Както и да е... Просто исках да споделя с вас Simple Smile

Таткото вече въобще не си трае и вика насам натам че ще си имаме бебе, а аз само го моля да изчака следващия преглед, че от 27-ми не сме го виждали...

Хайде стига за сега... предполагам и се надявам следващото ми включване да е вече в новата темичка Simple Smile

  bouquet на всички и хубава почивка

# 283
  • Мнения: 1
Добре дошли на БУЛЬОВЧЕТО и VALIVA! Hug   Желая ви лека и безпроблемна бременност!
Darima, виж в калкулатор в БГ-мама и там ще си изчислиш всичко, което те интересува! Много е интересно!
При мен няма нищо ново, освен, че мама и татко ще ми идват на гости и незнам как ще опазя голямата новина! Най-вероятно мама като ме види и ще разбере! Ама, каквото стане!
ЧАО и приятна вечер! hug

# 284
  • Мнения: 139
Привет веселушки!

Върнахме се снощи от екскурзия, бяхме на 400 км, возих се с лодка в подземно езеро, беше супер, ходихме на някакви древни надписи, топих си краката в един водопад, екстра беше. На връщане спах Embarassed. Бяхме 2 коли, в едната спеше едно момиченце на 2 и половина, оказа се че съм спала повече от нея. Всички ме бъзикаха, ама какво да правя, много емоции, много нещо и ми се доспа, опънах си седалката и така сладичко дремнах -3 часа.

Имам предложение за име на следваща тема:  "Февруарчето в корема сладко спи, а мама в жеги се поти."

Отивам да хапвам, че нещо се овълчих Crazy

Общи условия

Активация на акаунт