окрадени от роднина

  • 3 149
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 375
И аз ти стискам палци, наистина много лоша ситуация, пък и доста обидна според мен - все пак ти е майка  Rolling Eyes
И действай докато е време защото никой не ти гарантира че майка ти няма да го продаде след някой и друг ден, така че казуса с наследството отпада в този случай!

# 31
  • Мнения: 222
Кировото, в доста сложна и неприятна ситуация си попаднал май ...
И аз се запитах за доста неща, четейки темата. От една страна, си мислех, че е пързалка (не са рядкост тук), но все по-склонна съм да ти вярвам. Сигурна съм, че ни спестяваш доста моменти от цялата история, но вероятно причините са поне 2 - първо, явно си доста разстроен и бесен, а емоциите не са добър съветник в такива ситуации и поради тази причина не можеш да "разкажеш" точно, ясно и детайлно; второ - сигурно се притесняваш да извадиш пред цял форум "кирливите ризи" на родата (с главно действащо лице майка ти, но става видно, че са замесени също и леля, баба и втори баща) и искаш с минимум лична информация за себе си да получиш максимум адекватни и полезни за теб отговори и съвети. Разбирам те и искрено ти пожелавам да намериш каквото търсиш във форума, но най-вече - да разрешиш този казус с майка си.
Предполагам, че не си се консултирал още с адвокат, защото евентуалното завеждане на дело би довело до война не само с майка ти, но и с нейния род, а ти се притесняваш от изолация. Това според мен означава, че въпреки всичко ги обичаш и уважаваш и си добър и търпелив човек (макар и наивен в случая), щом все още не си прибегнал до тази стъпка. Но пък явно ти е дошло до гуша, щом пишеш във форума.
От написаното на мен лично не ми става ясно - от кога си се прибрал в България (от колко месеци/години). Много е важно, защото една сума от, примерно 20 000$ преди 5-6 години, изобщо не е равностойна на 20 000$ днес – и да ти  върне същата сума, пак ще си „лекичко” прецакан. И ти всъщност какво искаш – да ти се върне сумата, или да се прехвърли на твое име въпросният имот? А тя дали не е вложила и свои пари в него?
Пълномощното за какво беше - да може да тегли пари от сметката ти, или да закупи имот на твое име? Мисля, че е доста важно да уточниш, защото ако имате просто някаква устна договорка помежду си, и никакъв писмен документ, сам разбираш, че нямаш шансове да заведеш и спечелиш дело. Някои момичета по-горе съвсем ясно са ти го казали - щом си пращал пари на майка си (без да има изрично записано условие за какво да се ползват), още повече, че тя е имала пълномощно да тегли тези пари, то това може да се тълкува просто като помощ от твоя страна - какво по-нормално от това син да праща пари на майка си, ако той живее в чужбина и печели по-добре от нея и иска да и помага - без значение дали са по 100 или по 1000 $ на месец ...
И още въпроси имам, но и без това ми стана вече доста дълъг постингът.
Сигурно е излишно да те питам в какви отношения сте с майка си, предвид обстоятелствата. Но все пак - не може ли да поговорите спокойно с нея? Описваш я като "дейна и разтропана", това означава, че не е старица, която да не може да разсъждава адекватно предвид възрастта или "болежките" си и заради това да върши глупости. Разбирам колко си ядосан и разстроен, но се опитай все пак и отново да намериш цивилизован изход от тази ситуация, защото ми се струва, че ако тръгнеш да я съдиш, освен много неприятни емоции, излишни средства и развалени отношения с роднините, трудно би постигнал някакъв друг, положителен за теб резултат. Поговорете отново, опитай се открито и спокойно да и обясниш как се чувстваш и какво точно искаш от нея да направи, обсъдете какви са възможностите да разрешите този проблем помежду си, а не само да се карате и обиждате (предполагам, че точно това правите, а едва ли ще постигнете нещо добро по този начин). Ужасно е постъпила с теб, но все пак ти е майка – ще ми се да вярвам, че те обича и ти желае доброто. Направила е огромна грешка и сигурно я осъзнава и съжалява за това, помогни и да я поправи. Изглеждаш ми умно момче, вярвам, че ще разбереш какво имам предвид.
Късмет, дано скоро пуснеш нова тема с положително заглавие!

# 32
  • Мнения: 242
БОЖЕ,БОЖЕ докъде са стигнали хората ooooh! ,вяра и на собствената майка да нямаш!!!!!!! smile3518

Общи условия

Активация на акаунт