Смятате ли, че бяхте достатъчно подготвени за кърменето преди раждането?

  • 9 288
  • 242
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 171
Не, не бях. Сблъсках се с всички възможни проблеми, свързани с кърменето и само благодарение на огромния ми инат успях да се преборя с тях. С второто ми раждане нещата са съвсем различни. Чувствам се много по-подготвена и сигурна в себе си.

# 196
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Не , не бях. Добре, че скоро открих този форум-тамън при първия проблем

# 197
  • Мнения: 411
Да.Тук четох много,отделно в една книжка.Имам и близка приятелка,която редовно кърми пред мен и няколко пъти съм гледала от близо как става.Говорили сме много за това.Бях подготвена и физически и психически и мислех на 100%,че ще се получи.Ама не би! ConfusedЖивот и здраве,при следващо бебче ще се интересувам живо какво точно да се направи за да не се запушат каналчетата.

# 198
  • Мнения: 154
Не бях и четох и питах много и слава Богу успях!
Но в родилното нямаха много време да се занимават с кърмачки.

# 199
  • Мнения: 3 116
Друго - при първото ми детенце кърмих 5 месеца и то при смесено хранене от 20 ден от незнание и несигурност. При второто анализирайки грешките от първото и спокойствието на вече мама с опит сме само на кърма (пу-пу-пу)  Hug

# 200
  • Мнения: 3 926
Да бях. От четвртия месец на бременността си се подвизавах в подфорум Кърмене и четях и статиите, и проблемите, с които се сблъскват майките. Чувствах се доста уверена и благодарение на това, че знаех, че имам към кого да се обърна за помощ, ако се наложи. Е, не ми се наложи Peace
Първият сериозен проблем, с който се сблъсках беше АБКМ-то на дъщеря ми малко преди 8-мия месец. Подкрепа получих пак основно тук във форума Hug Hug Hug

# 201
  • Мнения: 529
Да ,бях подготвена.Цялата информация която ми беше нужна намерих тук във форума.Надявам се да продължа да кърмя успешно .Не така се случи за жалост при първото ми раждане,не бях подготвена,нямах никаква информация ,бебето се роди преждевременно и въпреки ,че имах много кърма не успах да кърмя.

# 202
  • Мнения: 256
Да, бях! Изчетох всичко изписано из библиотеката тук, а "Книга за кърменето" я препрочетох 3 пъти.  Peace

# 203
  • Sofia
  • Мнения: 9 729
Докато бременеех, четях Библиотеката в Кърмаческия и слушах Асинка ( Heart Eyes). Мислех, че съм подготвена, вярвах, че ще се справя, но когато бебето се озова в ръцете ми, се получи съвсем друго.  ooooh! Оказа, че подготовката ми е била по-скоро обща, отколкото конкретна - неочаквани трудности с гърдите, с поспаливо бебе, куп мастити..

Почти същото и при мен Peace Уж четох, гледах сестра ми (тя роди 3 месеца преди мен) а на практика се оказа много по-трудно и изтощително. Не бях подготвена за много трудности, все още се боря с тях.
Гласувах с "Не".

# 204
  • София
  • Мнения: 15 232
Преди да родя ходих на училище за родители и смятах, че съм достатъчно подготвена да се справя с бебето и грижите около него.
Всъщност, наистина бях готова.
В училището имах 2 занимания по темата за кърменето, които определено ми бяха полезни.
Самото кърмене не ми създаде никакви проблеми. За щастие, имах много кърма. Може би нямах достатъчно информация как да увелича лактацията, защото когато кърмата ми намаля (Иво беше на 6м. и малко), въпреки цеденето и слагането на бебето на гърдата, за около месец тя просто спря.
Приех го напълно нормално, с малко носталгия, но без драма-като цяло.
Така че, по тази причина, в анкетата отговорих с третата опция.

Последна редакция: сб, 26 юли 2008, 18:06 от Vivi

# 205
  • София
  • Мнения: 408
На теория бях подготвена 100 %, ама трудно приложих наученото в практиката

# 206
  • Мнения: 8 242
Твърдо ДА.
Бях изяла форума с кориците.. съвсем ми идваше като след защита на дипломна работа, че всичко си научих като теми за изпит  Joy
Обаче ми беше мноооооооого полезно.. Чак декламирах на акушерките и ме гледаха умно  hahaha

# 207
  • Мнения: 352
Мислех,че съм,но се оказа,че имало още много неща да науча!
Добре че бе голямото ми желание,подкрепата на съпруга ми,информацията от форума и ентусиазмът на дъщеря ми след един месец на лъжички,спринцовки,силиконови накрайници и шишета-да предпочете ГЪРДАТА НА МАМА!  Party

# 208
  • Мнения: 206
Не, не бях подготвена преди раждането ,за голямо мое съжаление Sad. Мислех си ,че е много лесно ,слагаш бебето на гърдата и това е.

# 209
  • Мнения: 11 607
С първото въобще не бях подготвена......въпреки,че акушерката в ЖК ми бе казала да си подготвям гърдите с кесия........

Но с второто... - вече сама си знаех и си карах така както аз си чувствам детето, и поправях грешките от първото.

Общи условия

Активация на акаунт