Фетална морфология в София - доц. Томова или д-р Марков?

  • 71 477
  • 160
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 5 738
И как другите да разгадаят защо не искаш да го коментираш? Не ти хареса парфюмът! Тази тема не е само за хвалби,когато си недоволен посочваш защо,за да може човек да прецени.

# 151
  • София
  • Мнения: 262
Искам и аз да се включа в тази тема.
За доц. Томова нищо не мога да кажа, защото не съм ходила при нея.
Но от д-р Марков съм страшно възмутена.
Лекарката при която ходех на ЖК ме изпрати на ФМ, защото видя изоставане на плода с 2 седмици. Аз отидах при д-р Марков. Тогава бях в 23 г.с. Той ме гледа и установи същото, направи ми и доплер, от който се видя, че имам лош кръвоток от плацентата към бебето. Каза ми, че трябва да постъпя в Майчин дом при него за амниоцентеза. Отидах там. През следващите 3-4 дена ме изпрати на няколко изследвания, направи ми и амниоцентезата. Обясни ми, че състоянието, в което съм обикновено прогресира с напредване на бременността и бебето може да започне да изостава все повече. Каза ми също така, че на бебето ми не му е добре при мен. Даде ми да пия аспирин протект всяка вечер по 1 табл. и ми каза да отида на контролен преглед след 2 седмици. Тогава бях в 24 г.с. Така и направих. Точно след 2 седмици, когато бях вече в 26 г.с. отидах при него. Почти всичките ми изследвания също бяха готови и аз му ги занесах да ги види. Резултатът от амниоцентезата беше добър. Останалите изследвания също бяха нормални, с изключение на един показател на едно от изследванията ми за съсирването на моята кръв, която беше най-вероятната причина за лошия ми кръвоток. Д-р Марков ме прегледа отново. Бебето пак си беше с 2 седмици назад, а кръвотокът ми отново беше лош. Тогава той ми назначи и едни инжекции, които трябваше да ми се поставят през ден по една. Аспиринът също трябваше да го продължа. Попитах доктора дали тези инжекции ще ми помогнат. Отговорът беше следния: "Може да помогнат. Може и да не помогнат. Но няма да навредят." 

# 152
  • София
  • Мнения: 262
Каза ми, че трябва да ги слагам до една седмица преди раждане. Купих си въпросните инжекции. Казват се фраксипарин. Но, когато прочетах листовката се притесних. Рещих да отида при д-р Марков в Майчин дом за да ми отговори на въпросите, които ме разтревожиха. Потърсих го в болницата. Изчаках в коридора да излезне от един кабинет. Щом ме видя се ядоса. Казах му, че съм се уплашила когато съм прочела листовката на фраксипарина и го моля да ми отдели малко време за да поговорим. Ядосано ми отвърна, че е зает и го чакат 15 човека. Било нормално и логично да взимам фраксипарин. Казах му, че няма никакъв проблем от моя страна да дойда да поговорим по друго време или в друг ден, тогава, когато на него му е удобно. Скара ми се: "Не можеш да идваш тука така. Намери си лекар, който да ти отговаря на въпросите." Направо бях шокирана. Почувствах се така, сякаш е забранено да се тревожиш за по-продължитилен прием на медикаменти по време на бременност и сякаш е престъпление, че съм го потърсила за разговор, който едва ли щеше да бъде по- продължителен от 10 минути. През цялото време се държа грубо с мен. С една дума: изгони ме като мръсно коте. Тогава отидах при лекарката, която ми води ЖК. Но тя явно не беше запозната с тези инжекции фраксипарин и ме изпрати на консултация при проф. Балева в Александровска болница. При нея си бях правила едно от изследванията, назначени ми от д-р Марков. Но професорката не е акушер-гинеколог. Според нея се правело терапия или с аспирин или с фраксипарин. А д-р Марков ми беше дал и двете едновременно. Така или иначе този разговор не ми помогна и аз отидах на консултация при една лекарка акушер-гинеколог. След като се консултирах с нея тя ми каза, че инжекциите не са за мен и ми препоръча друго лекарство - дузодрил. Заедно с аспирина.     

# 153
  • София
  • Мнения: 262
Две седмици по-късно, когато бях в 28 г.с., проблемът ми се задълбочи и трябваше отново да отида на доплер. Моята докторка, която ми водеше ЖК, ми предложи ако искам да отида в "Тина Киркова". Съгласих се. Успях да отида още на следващия ден. След прегледа ме посъветваха, че е по-добре да постъпя в болница и да взимам инжекциите фраксипарин вместо дузодрила и аспирина. Започнах с инжекциите още същия ден, а относно болницата избрах "Тина Киркова." В нея ме приеха след 3 дена, защото точно тогава бяха Великденските празници. В патологията на "Тина Киркова" всички лекари бяха категорично против инжекциите фраксипарин. Казаха ми, че те изобщо не са за бременни. Спряха ми ги и ми върнаха предишното лечение с аспирин протект и дузодрил. Стоях малко в болницата. След 3 седмици бебето започна да изостава повече. Докторката, при която ходех на ЖК ме прати отново на доплер, но птози път ми препоръча да отида спешно при д-р В. Димитрова в МЦ "Фемина." Успях да отида при нея още същия ден. Тогава бях в 31 г.с. Д.р Димитрова ме гледа на ехограф, направи ми и доплер. Носех си всички изследвания, правени ми до момента. Тя написа заключение от прегледа, в което се препоръчваше да продължа с аспирина и дузодрила още една седмица, тъй като тази терапия е адекватна за момента. А когато стана в 32 г.с. да спра аспирина, защото неговият прием вече става опасен ако се наложи спешно раждане и на негово място да започна с инжекциите фраксипарин всеки ден по една. Обясни ми, че лошият ми кръвоток е открит късно и всички медикаменти, които взимам са само с профилактична цел, а не лечение. Каза ми, че за да има ефект от лекарствата е трябвало да се започне с тях от 3-тия месец на бременността. А относно притесненията ми за фраксипарина получих отговор на въпросите си за по-малко от 10 минути. Направих така, както ме посъветва д-р Димитрова. От 32 г.с. започнах с фраксипарин.   

# 154
  • София
  • Мнения: 262
Но, когато навърших 33 г.с. вечерта изведнъж получих много силно кървене. Отидах веднага в Майчин дом. Приеха ме спешно, но до това време аз загубих много кръв. Лекарите, това бяха вече дежурните нощна смяна, ми обърнаха достатъчно внимание. Гледаха ме и на ехограф, но май нещо не разбраха от къде точно е кървенето. Получих контракции. Започнаха да ми изтичат и водите. На сутринта решиха да ме пратят на ехограф при д-р Марков за да се установи точно какво ми е. Той като ме видя каза: "А ми ти като не го искаш фраксипарина." Отговорих му, че си слагам инжекциите. А той ме попита от колко време. Казах, че съм ги започнала преди 5 дена. Реагира гневно: "Ненормална! Аз съм ти ги дал преди два месеца." Измисли си , че аз не съм ги искала тези инжекции и ме обиди, без изобщо да знае как стоят нещата от момента в който ме изгони. Вместо да ме остави в болницата за наблюдение и за да се прецени какво да се прави с моята бременност поради факта, че проблемът ми е открит късно и че от инжекциите може и да няма ефект, както той самият ми каза, д-р Марков ме изгони и ме обиди.
Бременността ми беше проблемна. Ходих при не малко лекари, включително и при една професорка и две доцентки. Но никой не се е държал с мен така лошо, както д-р Марков. 

# 155
  • София
  • Мнения: 262
Марков Peace Peace Peace
Колкото до случая на Jana 08 мога само да кажа - те са двама братя Маркови - сигурно е попаднала не на този от когото всички са супер доволни и който е мил и любезен.
Става въпрос за д-р Димитър Марков. Точно този, който е известен и от който почти всички са супер доволни. Аз от него съм възмутена.

# 156
  • София
  • Мнения: 262
iff2,съжалявам много за това, което ти си случва. Знам как се чувстваш и те разбирам. Четах твоите публикации от профила ти. Учудвам се, че д-р Марков е установил сериозни проблеми при теб още в 6-ия месец от бременността ти и не те е оставил в болница за да си под постоянно наблюдение и въобще не ти е обърнал сериозно внимание. Каква безотговорност! То пък какво ли има да се учудвам като и с мен постъпи по подобен начин. Иначе, знай, че в 3-та градска болница лекарите са много добри. Бъди силна. Ще се моля за теб и бебето ти.

# 157
  • София
  • Мнения: 262
Искам да се извиня за това, което написах преди години. Това са мои публикации. Не е хубаво, че клеветях така и съжалявам, че го направих.

# 158
  • Мнения: 19
Здравейте мами, искам и аз да изкажа своето мнение за д-р Томова.
Днес бях на преглед при нея-20г.с., много съм доволна от нея, препоръчвам ви я с две ръце. Изключително обстоен и детаелен преглед, всичко е записано на CD, имам около 30 снимки и 10 -тина клипчета. Много е внимателна и спокойна, отговори ми на всички въпроси. Никакъв проблем и таткото да присъства. През цялото време с таткото виждахме всичко на голям телевизор на стената.
Бебчето си  беше  забило личицето и нямаше как да го видим, за това тя ме помоли да го поизчакам да се наспи и да влезна след другата мама отново, та така прегледа ми стана около 50 мин. реално време.

# 159
  • Мнения: 77
Здравейте мами, искам и аз да изкажа своето мнение за д-р Томова.
Днес бях на преглед при нея-20г.с., много съм доволна от нея, препоръчвам ви я с две ръце. Изключително обстоен и детаелен преглед, всичко е записано на CD, имам около 30 снимки и 10 -тина клипчета. Много е внимателна и спокойна, отговори ми на всички въпроси. Никакъв проблем и таткото да присъства. През цялото време с таткото виждахме всичко на голям телевизор на стената.
Бебчето си  беше  забило личицето и нямаше как да го видим, за това тя ме помоли да го поизчакам да се наспи и да влезна след другата мама отново, та така прегледа ми стана около 50 мин. реално време.
Здравей,може ли да те попитам колко време преди прегледа си взе час и ако имаш актуален номер,благодаря много

# 160
  • Мнения: 50
Момичета, можете ли да ми кажете колко струва феталната морфология при доц.Томова заедно с БХС, и съответно без БХС? Ще съм ви много благодарна! Flowers Bouquet

Общи условия

Активация на акаунт