Отговори
# 75
  • Мнения: 9 973
тук стана голям панаир
държавата не може да ощастливи всички....все някой ще е недоволен

# 76
  • София
  • Мнения: 3 271
тук стана голям панаир
държавата не може да ощастливи всички....все някой ще е недоволен

Мдаа, няма пълно щастие в този живот Mr. Green

# 77
  • Мнения: 4 753
Цитат
и тогава бих се навила и на неплатен отпуск за да си гледам детето...
аз и сега съм навита но няма
затова ако не го приемат детето ми в ясла след като навърши 2 год ще напусна работа. Нямам друг избор, и ще се запиша в бюрото по труда, та нали тогава ще съм безработна  Mr. Green   

Ами имаш право на 6 месеца неплатен до навършване на 8-годишна възраст на детето, които никой няма право да ти отказва и можеш да ги ползваш.... А ако все пак напуснеш и станеш безработна, можеш да се наемеш от бюрото по труда, за да си гледаш детето платено до 3-годишна възраст...  Mr. Green  Дали наистина е възможно това???  newsm78

# 78
  • Мнения: 1 817
 всяка майка може да се възползва от програмата, дори и да няма роднина пенсионер. Може да си наеме свободно някоя друга жена , регистрирана в програмата за наемане на пенсионери. само дано да им се запазват пенсиите за прослужено време, че иначе епрограмата е гола вода. Ако си получават и пенсията и "заплата" от 220 лв. за гледане на дете---ПОДКРЕПЯМ С ДВЕ РЪЦЕ smile3501 smile3501

Понеже не съм изчела цялата тема Embarassed  някой може ли да ми каже дали 3  ГОДИШНИЯ СРОК   се отнася и за другата програма " В подкрема на майчинството" , при която може да се наемат БЕЗРАБОТНИ, че досега беше до 2 години. Моля ако някой е разбрал да ме осветли Blush Wink

# 79
  • Мнения: 4 753
Важи... и за пенсионерите и за безработните, наети от борсата...

# 80
  • Мнения: 953
всяка майка може да се възползва от програмата, дори и да няма роднина пенсионер. Може да си наеме свободно някоя друга жена , регистрирана в програмата за наемане на пенсионери. само дано да им се запазват пенсиите за прослужено време, че иначе епрограмата е гола вода. Ако си получават и пенсията и "заплата" от 220 лв. за гледане на дете---ПОДКРЕПЯМ С ДВЕ РЪЦЕ smile3501 smile3501

Понеже не съм изчела цялата тема Embarassed  някой може ли да ми каже дали 3  ГОДИШНИЯ СРОК   се отнася и за другата програма " В подкрема на майчинството" , при която може да се наемат БЕЗРАБОТНИ, че досега беше до 2 години. Моля ако някой е разбрал да ме осветли Blush Wink


'В подкрепа на майчинството ' е до 3г възраст на детето, промениха го.
С новата промяна ще може и пенсионери да гледат детето / биологични баби например/ до 3г, не само безработни регистрирани в бюрото по труда.
За това става въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт