Детските площадки и домашните любимци.

  • 3 672
  • 68
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Скоро до нашият блок направиха детска площадка. Поставиха люлки, пързалки, пясъчник и доста зелена площ за игра. Всичко това е заградено и има оставени 2 входа за влизане. На тях има табели-С кучета до тук. За всичко това се погрижи Общината. Днес след обяда изведох дъщеря ми да поиграе. Пристигна семейство без деца, но с куче. Аз им направих забележка, че това е детска площадка и има табелка да не се вкарват кучета. Какво ми чуха ушите няма да коментирам.... Застъпи се една възрастна жена и тя беше обидена и нахокана.  Та семейството с кучето си останаха на детската площадка спокойно без да им е неудобно. Наложи се да си прибера детето, защото се страхува от кучета, а на детската площадка остана да си играе кучето Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 919
 Rolling Eyes хора всякакви, табелка има и пак несъобразителни...дано не ти се случва отново Rolling Eyes аз съм мирна душица, обичам животните но се съобразявам с табелките и малките деца. Направо настръхвам когато огромно куче се доближи до количката със сина ми а аз плахо търся в тълпата кой е собственика му и защо го е пуснал на площадката без каишка...кучето може и да е миролюбиво, но знам ли все пак Crossing Arms добричка съм ама кипне ли ми...все пак става дума за детето ми Naughty

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не ме интересува миролюбиво ли е кучето или не. Все пак там играят деца. Всичко може да се случи, защо в игрите си трябва да се съобразяват с някакво куче да не би да го разсърдят и да се случи нещо лошо. А и не съм съгласна там където играят деца да се изхождат кучетата.

# 3
  • Мнения: 9 814
Не знам какво да кажа.
Коментарът при подобни случаи е излишен.
Само мога да кажа- въпрос на възпитание.

# 4
  • София
  • Мнения: 790
За съжаление и на нашата детска площадка е така  Tired Нищо не помага - разговор, заплаха... те не пречели  ooooh!

# 5
  • Мнения: 984
Кой каквото има - това разхожда. Тази млада двойка, не дай боже се нарои, де ще им играят децата? С кучето, на площадката, разбира се. Няма оправия.

# 6
  • Мнения: 7 201
Не знам какво да кажа.
Коментарът при подобни случаи е излишен.
Само мога да кажа- въпрос на възпитание.
Peace Мда...винаги ще ги има такива!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мда...винаги ще ги има такива![/color]
Хич не ми се иска да е така. Пред блока не може да играе, защото е пълно с помияри и нападат, на площадката предназначена за деца пак да  се съобразяваме с кучетата Thinking Е какъв народ сме ние, децата ни са на заден план  навсякъде #2gunfire

# 8
  • София
  • Мнения: 978
Направо е идиотско. Побеснявам като чета за подобни случаи. И най-лошото е, че просто нищо не можеш да направиш.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Не знам и аз какво да кажа просто!Не само, че е опасно децата да не раздразнят кучето, ами животните излизат не само да се разходят, ами и да се ИЗходят.И тая работа е вършат точно там, на площадката.Обичам животните, но ги намирам за НЕсъвместими и взаимно изключващи се с децата.

П.П.Ние имахме куче но го подарихме след като забременях.

# 10
  • София
  • Мнения: 978
Мда...винаги ще ги има такива![/color]
Хич не ми се иска да е така. Пред блока не може да играе, защото е пълно с помияри и нападат, на площадката предназначена за деца пак да  се съобразяваме с кучетата Thinking Е какъв народ сме ние, децата ни са на заден план  навсякъде #2gunfire

За съжаление си много права. Ще ти разкажа за друг случай в Градската Градина. Там има 2 детски площадки, едната с пясъчник. В него редовно се ровят и изхождат помияри. Сигнализирала съм 3 пъти на охраната на градинката. Отговорът е "Мии сега нищо не можем да направим, то общината да се намеси и не знам си какво друго". Добре тогава, отидох в община "Триадица" където подадох жалба, оттогава минаха повече от 2 месеца, все още нямам отговор нито пък резултат, това ме подсеща още утре да си размахам молбата с входящия номер под носа на някой отпускарски настроен чиновник.
Много ми е мъчно, но за съжаление си права, децата ни са на заден план

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ох, от Общините не чакам изобщо подкрепа честно да си призная. Те ако действаха адекватно нямаше София да е пълна с бездомни кучета.  Но си мислех, че хората поне като видят детска площадка и то нова и оградена няма да си водят там кучетата поне. Малко са местата за игра на децата ни и малкото от тях са вече обсебени от кучкарите. Thinking

# 12
  • Мнения: 151
Не ме интересува миролюбиво ли е кучето или не. Все пак там играят деца. Всичко може да се случи, защо в игрите си трябва да се съобразяват с някакво куче да не би да го разсърдят и да се случи нещо лошо. А и не съм съгласна там където играят деца да се изхождат кучетата.
Съгласна съм с вас, но никой нищо не прави, до нас има малко паркче с купчина пясък,един ден синът ми замалко не беше прегазен от две немски овчарки които тичаха да се изходят в пясъка и да се търкалят. Стопанката им просто си седна и им се радваше все едно нас ни няма smile3514направо побеснях, но прецених, че и да и кажа нещо нямаше да ме разбере-просто  си тръгнах.

# 13
  • София
  • Мнения: 790
Всъщност всичко зависи от човека. Аз обичам животните, винаги съм имала някакво - куче, котка, птичка... Но от както имам дете ми се промени виждането за доста неща, в това чисто и домашните любимци. При нас например има много бездомни кучета, за които обаче общината не иска да се погрижи, защото някой се грижел за тях  ooooh! Ако били агресивни щяли да ги видят и евентуално да ги приберат.. А за домашните какво да говорим. Онзи ден една леля си разходи кучето без каишка в градинка пълна с малки деца, то си "свърши работата" и лелята невъзмутимо си продължи разходката. След забележка от родител, се стигна до кавга и накрая до заплахи... Ужас направо...

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз днес така го отнесох. И ме е яд, защото не замълчах а направих забележка, а кучкарите ме изкараха натрапница едва ли не като си водя детето  на площадката за деца.

# 15
  • София
  • Мнения: 39 765
За площадката зад надежденската църква ли става дума?
Редовно една тийн си води кучето там. За последно с Дияна бяхме в четвъртък на площадката. Засякох се с моя позната. Нямахме много време да говорим, ние тъкмо си тръгвахме. Тя каза "минахме с мъж ми с колата, бяхме с кучето (булонка), но прочетохме табелата и той се върна у дома да прибере кучето". Не всички са толкова съвестни.

Дияна я е страх от кучета. Миналата година, есента, един помияр я ухапал. Били с баща си навън. Обадиха ми се по телефона да ме сюрпризират, че ще ходят до поликлиниката. И я е страх. Няма значение дали е помияр или домашно куче.

Имала съм куче, съобразявала съм се с това къде го разхождам. Не всеки обаче го прави.
Сигурно и аз не бих си мълчала.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не не става въпрос за тази площадка. Почти същата направиха в "Надежда"3 срещу бл.312 и 313. Та живущите там нищо, че са собственици на домашни любимци си я имат за собственост май и за тях е нормално да си водят кучето там, защото била пред техния блок Rolling Eyes Еми то по тази логика няма смисъл от тези площадки, та чак да ги заграждат,  щом ще се използват за игра и тоалетна на домашните кучета.
И Марти се страхува от кучета. Преди 3 години един домашен любимец(доста едър) и беше излаял в лицето и като резултат от това детето ми заекваше около половин година. А малко по късно помияр и беше захапал крачола на панталона, гонили са я също помияри като кара колело и детето е много наплашено.

# 17
  • Мнения: 14 133
За съжаление и при нас е така.  ooooh!
Хората от околните блокове разхождат кучетата си на детските площадки.  Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 3 663
ух, ужасно дразнещо
аз съм хващала чичовци разни в люлин да си разхождат кучетата в двора на детската градина!
ами какво да направели, то имало дупка в оградата и можело да се влиза Crazy
искам да доживея деня, в който на такива диваци ще им слагат (и ще си ги събират наистина) глоби, които следващия път ще ги накарат да се замислят къде да си разходят кучето

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

аз съм хващала чичовци разни в люлин да си разхождат кучетата в двора на детската градина!
ами какво да направели, то имало дупка в оградата и можело да се влиза Crazy
искам да доживея деня, в който на такива диваци ще им слагат (и ще си ги събират наистина) глоби, които следващия път ще ги накарат да се замислят къде да си разходят кучето
Само глоби ще ги оправят тези, но кога ли ще стане това... newsm78

# 20
  • Мнения: 289
Оправия няма.. за съжаление. В Созопол намекнах на едни баби, че площадката е "детска", и аз се оказах натрапващата се, щото "те така си правели от години".. нали.. пък аз съм била първата, която го намира за нередно.
Мислех си, че хора, които нямат малки деца в момента, вероятно не разбират защо е "нередно".. НО посещавам един много приятен плаж, с минерална вода, с обособено детско басейнче, на което има ОГРОМНА табела, че е забранено влизането на родители.. и трябва да ви кажа, че родителите сякаш винаги са повече от децата  Rolling Eyes оставам с впечатление, че явно пак аз съм в грешка, и моето дете се къпе само на душа...

Та така, явно търсещите правото си се оказваме малцинство, и се налага ние да се съобразяваме с кучетата и човешката простотия да се нарушават правилата на всяка цена..

# 21
  • Мнения: 804
Не не става въпрос за тази площадка. Почти същата направиха в "Надежда"3 срещу бл.312 и 313. Та живущите там нищо, че са собственици на домашни любимци си я имат за собственост май и за тях е нормално да си водят кучето там, защото била пред техния блок Rolling Eyes Еми то по тази логика няма смисъл от тези площадки, та чак да ги заграждат,  щом ще се използват за игра и тоалетна на домашните кучета.
И Марти се страхува от кучета. Преди 3 години един домашен любимец(доста едър) и беше излаял в лицето и като резултат от това детето ми заекваше около половин година. А малко по късно помияр и беше захапал крачола на панталона, гонили са я също помияри като кара колело и детето е много наплашено.

Щом площадката е направена от общината и табелката също е поставена от тях, единственото което ми идва на ум е да се обаждаш на инспекторите в общината докато не се размърда някой. Като започнат да глобяват нарушителите редовно, може би ще им мине мерака да ползват детската площадка за тоалетна на домашните си любимци. Всичко е от чувството ни за безнаказаност и от наглостта с който нарушаваме писани и неписани правила. 

# 22
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Викала съм Общинска полиция, заради кучета няколко броя, пуснати спокойно на детската площадка. На третото позвъняване дойдоха. Стана голям скандал, но ги изгониха. Дълго време имаше ефект, но сега гледам пак са почнали да ги водят. Явно е време за нов скандал...  ooooh!
Не искам нещата да стават така, но явно това е начинът.
Дъщеря ми беше на годинка, когато на същата тази площадка играеха в пясъчника с още две дечица и един голям пес /домашен/ им скочи два пъти през главите. Ама бил кротък, бил си играел  Close Не ме интересува какъв е, не му е там мястото. От тогава детето ми се вцепенява дори при вида на пинчер  Confused

# 23
  • Мнения: 4 292
Нищо няма да се промени ако не започнат да глобяват. Глоби, глоби и пак глоби! Докато се научат!

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Щом площадката е направена от общината и табелката също е поставена от тях, единственото което ми идва на ум е да се обаждаш на инспекторите в общината докато не се размърда някой. Като започнат да глобяват нарушителите редовно, може би ще им мине мерака да ползват детската площадка за тоалетна на домашните си любимци. Всичко е от чувството ни за безнаказаност и от наглостта с който нарушаваме писани и неписани правила. 
Имат ли право да ги глобят обаче?

# 25
  • София
  • Мнения: 3 249
Нищо няма да се промени ако не започнат да глобяват. Глоби, глоби и пак глоби! Докато се научат!

Точно така е. Хората на запад, които понякога даваме за пример, са станали примерни не заради гените си, а защото много са им бъркали в джоба. Докато се научат.

Иначе в Надежда има такава площадка, каквато авторката описва и там понякога разхождат 2 ротвайлера. Семейството е с 2 големи момчета, по стечение на обстоятелствата по-малкото ми е "приятелче" и от него знам, че баща му е полицай. Няма какво повече да коментирам Sick

# 26
  • Мнения: 4 784
В един от градските ни паркове, на входа на парка има табела - Забранено за кучета, но ефекта е нулев. Тъпото е, че има постоянна общинска охрана, която нещо не прави, дори и забележки.

# 27
  • Мнения: 2 908
Е,Ним,гониш в изказването си човешката простащина:

..."и от него знам, че баща му е полицай. Няма какво повече да коментирам".Тук се говори за нещо съвсем друго,ама ти трябваше да се озъбиш-мразя кучета,които играят по площадките,не бих си мълчала,ако стане така,както е описано от авторката,но мъжа ми е полицай и ако изведе детето навън и стане така,веднага се разправя с нарушителите,той ,ако имахме куче,никога нямаше да го разхожда по площадките на децата-въпрос на възпитание,не на полицайщина-оля се.

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 17:17 от афродита

# 28
  • Мнения: 3 663
не разбрах какво просташко има в поста на Ним
честно

# 29
  • Мнения: 2 908
Като не си разбрала си е твоя работа-цитирала съм точно,което е просташко-като не можеш да четеш-не е моя работа.Ако например нейн роднина или близък е инженер,или лекар и аз кажа-ама то бащата бил лекар-нямам какво повече да кажа!!!!!!!Дали ще и е приятно?Тук се говори за съвсем друго нещо-за възпитание-не за професии и то за обиди на всичко отгоре.Като има нещо против полицаите-да го каже някъде другаде-не точно в тази тема,където четат всякакви хора и става въпрос за нещо съвсем друго-какво излиза-че като е полицай-еми те всичките са такива бе-разхождат си животните по площадките,прости са като във вицовете,нямат акъл,абе немам думи въобще.............................??????
Какво ли очаквам-тук в тези форуми всеки си чеше езика както си иска,дори аз го правя,но се възмущавам от недомислени изказвания-до този цитат,нямах нищо против казаното от Ним-дори го споделях-и изведнъж-какво?Дори разбрахме,че полицаите са най-простият народ на света ShockedМа как бе-направо щом е полицай-нямам какво повече да коментирам!!!!!!!!!!!

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 17:14 от афродита

# 30
  • Мнения: 3 663
според мен идеята беше, че ако разчитаме на някой да налага санкции и да следи да се спазват тези неща, това са точно полицаите
а в конкретния случай явно полицаят си разхожда кучетата там и не можеш да разчиташ на него да изгони и накаже сам себе си
не че полицаите са прости
кучета имат всякакви хора

# 31
  • Мнения: 2 908
Аз пък разбрах съвсем друго,ама щом няма кой да се уточни-какво да си мисля?Така е казано,че е направо обидно-да,права си,че е така,но аз разбирам фразата по друг начин.Ако Ним не влезе да се уточни,не желая да спамя повече темата-казах си мнението по нея Crossing Arms

# 32
  • София
  • Мнения: 3 249
С изказването си далеч не целях да обидя всички полицаи и се извинявам, ако така е прозвучало. Мразя поставянето под общ знаменател по какъвто и да е признак.

Просто съм възмутена, че именно полицай (ако детето казва истината) си позволява по този начин да наруши табела за забрана на разхождане на кучета в може би единствената що годе читава площадка в квартал Надежда 2. И то става дума не за малък пудел примерно, а за 2 ротвайлера, които, ако не дай боже тръгнат да нападат някого, не ми се мисли какво би станало. На детската площадка! Това имах предвид.

За мен полицаите, особено униформените (тоест тези, на които им личи по облеклото какво работят), трябва да бъдат пример за подражание и спазване на реда и правилата. Всъщност всички трябва да бъдем, но някои професии просто са задължени от статута, който заемат в обществото. Естествено, има и кардиолози, които пушат и са с наднормено тегло, както вероятно има и пожарникари, които си хвърлят фасовете на земята. Да не говорим пък за журналисти, които пишат и говорят неграмотно. Всяко стадо има мърша. Но аз очаквам да спазват елементарните правила, защото тези хора би следвало да са пример включително и за децата ни.

Това имах предвид, не знам дали сега позицията ми стана ясна, но се надявам недоразумението да е изчистено.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Според мен полицаите нищо не могат да направят. Ще направят само забележка и зад гърба им ще им се изсмеят.


Просто съм възмутена, че именно полицай (ако детето казва истината) си позволява по този начин да наруши табела за забрана на разхождане на кучета в може би единствената що годе читава площадка в квартал Надежда 2. И то става дума не за малък пудел примерно, а за 2 ротвайлера, които, ако не дай боже тръгнат да нападат някого, не ми се мисли какво би станало. На детската площадка! Това имах предвид.


Няма какво да коментирам пък този случай.  ooooh!

# 34
  • София
  • Мнения: 146
В нашата градинка се разхождат доста кучета, но винаги далеч от децата. От всичките стопани само един си събира културно оставеното от кучето. НО освен кучета всяка вечер през градинката ни минават няколко кози заедно със поизкуфялия си стопанин.  Забележка му е правена, но човека си минава точно през градинката и винаги ни заговаря. Понякога ми е жал за него, защото от всякъде го пъдят и човека няма от къде да си стигне до дома и до някъде го разбирам, защото за него е естествено да си живее с козите и  въобще не вдява с какво пречи на децата, ама...! Та така ние си имаме и други домашни любимци - козите начело с пръча на име Иван.  Mr. Green

Действието се развива в елитния столичен квартал Драгалевци

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В нашата градинка се разхождат доста кучета, но винаги далеч от децата. От всичките стопани само един си събира културно оставеното от кучето. НО освен кучета всяка вечер през градинката ни минават няколко кози заедно със поизкуфялия си стопанин.  Забележка му е правена, но човека си минава точно през градинката и винаги ни заговаря. Понякога ми е жал за него, защото от всякъде го пъдят и човека няма от къде да си стигне до дома и до някъде го разбирам, защото за него е естествено да си живее с козите и  въобще не вдява с какво пречи на децата, ама...! Та така ние си имаме и други домашни любимци - козите начело с пръча на име Иван.  Mr. Green

Действието се развива в елитния столичен квартал Драгалевци
Не си мислех, че там и кози разкарват. Отначало си мислех, че става въпрос за някое малко градче, но за Драгалевци нямаше никога да предположа.

# 36
  • Мнения: 2 807
ivben , аз по принцип съм против кучета на и близо до детски площадки.
Мястото им не е близо до децата  Naughty

А за случая, който разказваш - просто няма да коментирам...
Интересно е обаче, че така мислят и когато имат деца  Tired

# 37
  • Мнения: 47 986
Коментарите са излишни, и да ви напиша разни случки- какво от това...въпрос на възпитание и глоби.
Явно и двете ги няма.

# 38
  • Мнения: 804
Имам куче (ротвайлер) и бебе. Ако попадна на толкова нагли стопани  #Cussing out Не знам и аз какво ще направя. Подозирам, че може да си го изкарам на кучетата дори  ooooh!
Няма управия..

# 39
  • Мнения: 9 990
В нашата градинка се разхождат доста кучета, но винаги далеч от децата. От всичките стопани само един си събира културно оставеното от кучето. НО освен кучета всяка вечер през градинката ни минават няколко кози заедно със поизкуфялия си стопанин.  Забележка му е правена, но човека си минава точно през градинката и винаги ни заговаря. Понякога ми е жал за него, защото от всякъде го пъдят и човека няма от къде да си стигне до дома и до някъде го разбирам, защото за него е естествено да си живее с козите и  въобще не вдява с какво пречи на децата, ама...! Та така ние си имаме и други домашни любимци - козите начело с пръча на име Иван.  Mr. Green

Действието се развива в елитния столичен квартал Драгалевци
Не си мислех, че там и кози разкарват. Отначало си мислех, че става въпрос за някое малко градче, но за Драгалевци нямаше никога да предположа.

Драгалевци...си беше село, нормално е да има старци с кози.Хората. живеещи в къщи от как са родени гледат и животни.И в Бояна е било така и в Симеоново.И в Княжево е така.До ден днешен. Hug

# 40
  • Мнения: 110
Колко е голяма тази детска площадка? В Пловдив сега правят едни мънички, едва ли ще са заградени. Аз така и така си  имам проблем с лошото възпитание на българина. Засадили сме си цветя под терасите и в градинката си намирам фасове, цигарени кутии, кучешки фекалии и пр. Дъщеря ми е на 10 и не я пускам долу, макар че зад блока ни е парк. Омръзна ми от зле възпитани хора. Мамите си изхвърлят боклуците в тревата, децата им играят там. Собствениците на кучета също са нагли. И така потърпевша е дъщеря ми. Циганска държава сме и това е. Никой не цени чуждия труд и права.

# 41
  • у дома
  • Мнения: 708
Ей хора, много се оплакваме - нищо не правим.

като кажем "няма оправия" - нищо не променяме.

И от нас зависи дали ще позволяваме на общинарите да НЕ работят!!! Всички са пропищели от тези кучета около децата - било то бездомни или домашни! При нас и в двора на детската градина си влизат необезпокоявани ..

Реагирайте, но не само във форума! Никой няма да дойде да ни поднесе на тепсия правата ни!
 



Последна редакция: ср, 23 юли 2008, 16:59 от fastuche

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Преди 3 месеца писах на Общината за бездомните кучета, които се намират пред нашият блок. Писах, че нападат. Има и нахапано дете. Писа и се обажда още една майка. Познай имам ли отговор? Няма и никакъв резултат... Аз затова се интересувам има ли право общината да съставя глоби? Трябва най вероятно да им досаждам там на място.

# 43
  • София
  • Мнения: 146
ivben аз за това и поясних за къде става въпрос, защото бях убедена че заради козите Рио Драгалейро от профила ми няма да се разбере като Драгалевци.

пенелопа, защото са стари хора и с това им е минал целия живот ми става жал за тях. Те със сигурност не мислят злото на децата ни.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
При нас поне няма бездомни кучета да щъкат наоколо.
Но  невъзпитани и немърливи стопани за жалост,явно има навсякъде. ooooh! Незнам какво перде трябва да си за да пуснеш кучето при играещи деца на детска площадка и то със забрана,що за хора що за бъдещи или настоящи майки???  ooooh!

# 45
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Незнам какво перде трябва да си за да пуснеш кучето при играещи деца на детска площадка и то със забрана,що за хора що за бъдещи или настоящи майки???  ooooh!

И аз това се чудя. newsm78

# 46
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
А вие казахте ли на това семейство, че мястото на кучето не е на площадката с деца?

Полудявам, като видя разни загрижени стопани да си разхождат четирикракия любимец втам, където играят деца и да ме уверяват, как той не хапел.

# 47
  • Мнения: 3 715
По отношение на уличните кучета и да се пише до общината, и да не се пише, все тая. На детската площадка зад блока ни спят 5-6 помияра, дойдоха от общината, прибраха ги, мъжът ми помогна на момчетата и знаете ли какво се случи? На другия ден бабите от съседния блок отишли и казали, че помиярите са домашни кучета, платили и си ги взели. И сега кучетата пак са на площадката. Че на всичкото отгоре и бабите, като представителки на някаква природозащитна организация, са подали жалба срещу нашия блок, че сме били убивали кучетата и котките на детската площадка. Че и заплахи по адрес на мъжа ми има, че щели да му пращат някой, който да го убивал.
Така че не е проблемът в общината, а в главите на голяма част от хората.
Имаме куче, извеждаме го заедно с детето, но винаги стои встрани от площадката. Мен домашните кучета не ме притесняват толкова, колкото безстопанствените, защото в повечето случаи домашното куче е обезпаразитено и ваксинирано. Макар че има и агресивни индивиди, разбира се.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
А вие казахте ли на това семейство, че мястото на кучето не е на площадката с деца?



Разбира се още в началото съм го написала.

# 49
По тази тема има много неща които да се кажат и още повече да се направят.
Аз не съм майка , но имам сестра на 14 и брат на 2 годинки, както и куче.
Далеч съм от идеята че мястото на кучето е на площадката, тя е място за игра на децата.
В  Пловдив точно срещу нашия офис направиха в парка заграждение за кучета. Това е много добре , но колко такива има?! За да стигна с моето куче до нея трябва да извървим половината град.
Тези заграждения за кучета не са много големи, сигурни са, кучкарите си ги чистят. Може би ако имаше повече такива нещата нямаше да стоят по този начин. Е разбира се винаги ще има хора -създания които ще ги мързи да си водят домашните любимци в тези заграждения , както и ще ги мързи да почистват след тях.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

В  Пловдив точно срещу нашия офис направиха в парка заграждение за кучета. Това е много добре , но колко такива има?! За да стигна с моето куче до нея трябва да извървим половината град.
Тези заграждения за кучета не са много големи, сигурни са, кучкарите си ги чистят.
Не бях чувала за такива заграждения. София определено се нуждае от такива заграждения. Не ми е приятно по парковете и детските площадки, там където е единственото място за игра на децата да има кучета. Общината ли ги е направила?

# 51
  • Мнения: 483
За съжаление това е положението. Преди месец се опитах да направя подписка да ограничат кучетата в отделна алея в градинката, която посещаваме, но без резултат. Бях се ангажирала да я внеса в Голяма Столична Община и община Илинден. Хората негодуват и се възмущават, но не им се занимавало ЗАЩОТО НЯМА СМИСЪЛ! Синът ми 2 пъти хвана с ръчички кучешко лайно - прясно! Единят път беше в пясъчника на детска площадка! Колко пъти е настъпвал няма да коментирам. За опасността от кучешка тения няма да говоря!

Та това е:
До
„Столична Община”
На вниманието на:
г-н Бойко Борисов – КМЕТ
Копие:
„Община Илинден”
На вниманието на:
Г-жа Румяна Дойчинова - Кмет

ЖАЛБА - МОЛБА
от
 живущите на територията на Район “Илинден” (прилагаме подписка)

Уважаеми г-н Борисов, г-жо Дойчинова,

С настоящата жалба изказваме своето становище и неодобрение по следните няколко направления, като предлагаме и решение на съответните проблеми:
1. Крайно неприятно, нездравословно и опасно е на местата, на които играят децата ни да има кучешки фекалии, които децата ни пипат, настъпват а понякога и лапат. Района ежедневно се посещава от над 5 000 малки бебета и деца, застрашени от зарази, които се пренасят от кучетата. Ясно е, че само кастрацията им не е достатъчна за решаване на проблема.
Предлагаме:
Да се ограничи безразборното изхождане на кучета на детските площадки, пясъчници, катерушки, тревни площи и т.н. като по-явно бъде означена алеята за кучета чрез съответните табели. Чрез тях собствениците на кучетата да бъдат предупредени да събират и изхвърлят фекалиите на своите домашни любимци. В противен случай нарушителите да бъдат глобявани подобаващо, като при повторно нарушение глобата да се удвоява и т.н. Приходите от събраните глоби да бъдат използвани за подобряване инфраструктурата на парковете и градинките.

2. Детските съоръжения-катерушки, люлки, пързалки и т.н. на територията на парк „Света Троица” както и „Западен парк” са стари, счупени, повредени, от много от тях стърчат ръждясали железа, пирони. Да не говорим, че дори запазените изключения са морално остарели.
Предлагаме:
Само пребоядисване, което се прави не е достатъчно, необходимо е да се поправят и обезопасят съоръженията, защото сега са изключително опасни за здравето и живота на децата ни.
За да се запази целостта им за по-дълго време, на горепосочените места да има денонощна охрана или да бъдат поставени камери за наблюдение, което ще ограничи недобросъвестни граждани, вандали, зависими и т.н..

3. Крайно неприятно и също толкова опасно е спирането на моторни превозни средства на пешеходната пътека на ул. "Цар Симеон" № 330 пред ЧЕЗ Разпределение България както и запушването на входа на парк „Света Троица, затрудняващо пресичането и преминаването на тротоара.
Предлагаме:
Да се ограничи спирането и запушването на входа на градинката чрез поставянето на съответните ограничителни и предупредителни знаци, както и подновяване маркировката на пешеходните пътеки в района на градинката „Света Троица”.

В подкрепа на исканията ни са и следните два цитата от Закона за закрила на детето и Закона за защита на животните:
Според закона за закрила на детето:
4) (Нова - ДВ, бр. 36 от 2003 г.) Държавните органи в рамките на своята компетентност провеждат държавната политика за закрила на детето и създават подходящи условия за неговото развитие.
И част от Закона за защита на животните, който гласи:
Чл. 1. (1) Този закон урежда защитата на животните и механизмите за нейното осъществяване.
(2) Защитата на животните се изразява в опазване на техния живот, здраве и добро състояние, предпазването им от нехуманно, жестоко и особено жестоко отношение, осигуряване на подходящи грижи и условия за живот, съобразени с техните физиологични и поведенчески особености.

Убедени сме, в правотата си и считаме притесненията ни за основателни. Готови сме да привлечем вниманието на широката общественост, медиите и всички органи в София, които могат да ни съдействат, защото горепосочените проблеми засягат здравето и живота на хиляди деца.
Надяваме се молбата ни да бъде удовлетворена в най-кратки срокове.
Прилагаме подписка на недоволните граждани.



С уважение:
Долуподписаните

Ако има майка или татко, които могат да помогнат, това да става през интернет нека го направи!

А от ухапвания от кучета и тении сами трябва сами да се пазим!



# 52
  • Мнения: 483
Преди 3 месеца писах на Общината за бездомните кучета, които се намират пред нашият блок. Писах, че нападат. Има и нахапано дете. Писа и се обажда още една майка. Познай имам ли отговор? Няма и никакъв резултат... Аз затова се интересувам има ли право общината да съставя глоби? Трябва най вероятно да им досаждам там на място.

Аз се обаждам вече всяка седмица! Имаме същия проблем. Наистина няма резултат! Преди 2 месеца внесохме подписка и пак нищо! И аз вече се питам: Има ли смисъл!  newsm78

# 53
  • sofiq
  • Мнения: 18
Тази ДЕТСКА площадка е много хубава,водила съм там децата си няколко пъти,но и аз съм виждала често там дом.любимци извели стопаните си на разходка newsm61 Rage

# 54
  • Мнения: 386
Децата ни ежедневно са изложени на опасност благодарение на това, че общината е оставила всичко на произвола и въобще не  върши работа.  Като се започне от тревните площи по- парковете където ежедневно се изхождат домашни и бездомни кучета, настилката по детските площадки и градинките, благодарение на която  ежедневно се обезобразяват, спъват се и падат деца  е за основен ремонт, пясъчниците, които служат за кучешка тоалетна, катерушките, от които стърчат ръждясали железа и пирони, а настилката под тях е бетон, което противоречи на всякакви стандарти за безопасност, тротоарите са пълни с коли и трябва да се движим по шосето с детската количка да участваме в движението и да му дишаме изпаренията. Запушени от автомобили пешеходни пътеки..... Да не говорим, че България е на първо място по брой на заразени от кучешка тения...Мога да говоря  много по тези въпроси, но ще излезна извън темата.
 Питам  каква всъщност е работата на общината, като не работи за децата? Защо изобщо ни взимат данъци?
Иначе говоря по специално  за община Илинден, Как е възможна подобна безотговорност.

# 55
  • у дома
  • Мнения: 708
уф.. маронелл.. ами възможна е както виждаш.

И ние сме внесли подобна подписка преди месец в Красно Село. И при нас няма отговор.

Навсякъде е едно и също  ooooh! на кой му пука? Всеки кмет, депутат и прочие горестоящ си гледа кефа и бизнеса.
Друго не го интересува.

Днес негодуваме - утре ще свикнем и в другиден няма да ни прави впечатление.

Обеззверявам се вече и тайничко си мисля да почна да зареждам месо/кучешки бисквитки поръсени с нещо дето мори кучета покрай кофите с боклук; или да наема някой с пушка да проведе масово изтребване на помиярите в квартала - до крак.

Ще свърша работата на общината за един ден и няма да си губя времето в организиране на подписки.  newsm78 Това е единственият бърз и ефективен начин който виждам за момента.

Бабичките реагират така защото им се позволява! Някой трябва да ги постави на място - ние плащаме пенсиите им!!!!
 
П.С. А някой пробвал ли да се свърже с Меглена Кунева? Нали нейна беше инициативата за безопасност на детските площадки?

И още - някой има ли идея дали можем да сезираме някои европейски структури?
За медиите е ясно.
 

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Hristinec миналата година редовно посещавахме това място. Но именно поради тази причина, че много кучета ползват детската площадка , особено пясъчника за тоалетна се отказах да си водя там детето.  Добре е, че сте пуснали жалба, но защо никой не обръща внимание на това.

# 57
  • Мнения: 550
Нагли,нагли...сякаш кучетата са по-важни от децата #Cussing out

# 58
  • София
  • Мнения: 5 079
Ужас...  Sick Болна тема ми е това и на мен.
И аз имам куче, но ми е противна тая политика да си заведеш животното там, където играят и пипат деца... Въпрос на култура, възпитание, манталитет...  Crossing Arms
Наскоро заведох дребчо да тича из една междублокова градинка. Малко куче (на размери) се скъса да се завира в него, да го спъва и да му души количката. Направих забележка на една бабка, че не ми е приятно въпросната кучка да се вре в детето ми, и какъв беше нейният коментар - "амаааа ... то е малко кученце, не пречи!"  Shocked Shocked Shocked
А после взе да разправя на друго кучелюбка, явно съседка, да си гушне песа, че "малкото кутре" било разгонено...  #Crazy
Нямам коментар просто...  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Жалко че в тая държава, животните се ползват с по - голям респект и привилегии от децата.  Sad

# 59
  • Мнения: 386
 ol4eto, то по закон май така излиза! #2gunfire всеки се оплаква и търпи, я вижте в Италия, хората за един проблем със боклука какви протести направиха, а ние всичко понасяме..... търпим.....

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 13:31 от m.maneva

# 60
  • у дома
  • Мнения: 708
m.maneva .. именно, умовете ни трябва да се променят най-напред.

Не да се оплакваме и да се вайкаме, или да казваме "ама аз го водя на друга площадка, щото тази е на кучетата"
Това си е бягане от проблема  ..

# 61
  • Мнения: 47 986
http://sofia.dir.bg/2008/08/11/news3280155.html избягвайте бездомните кучета...само дето не пише как да стане...

# 62
  • Мнения: 8 999
Вече не знам колко такива подобни теми има! Нито кучетата, нито лайната им имат място по детските площадки или градинки /дори и да не са предназначени специално за деца, то и на възрастен човек не му става приятно като нагази в нечий екскремент/. В София има два-три парка, които са нарочени за кучешки граднини. Не че е специално оказано това с табели, но лайната, които са през няколко сантиметра, са достатъчно красноречиви. Лошото е, че и собствениците на кучета се гнусят да газят тая помия, та затова предпочитат чистички нови площадки, които още не са оакани.

# 63
  • Мнения: 804
Тази вечер предупредиха, че в София има опасност от бяс.
Не е по темата, но все пак имайте едно на ум!

# 64
  • София
  • Мнения: 12 554
Решение, доколкото разбира се това е някакво решение са специалните кучешки полигони за разходка, които сега се е нагърбил да прави кметът на Пловдив Славчо Атанасов. Щял да направи няколко в различни райони на Пловдив, като общата цена на проекта била 60 000 лева.
Доколко това ще помогне не знам, като се има предвид, че проблемът е не толкова в кучетата, колкото в манталитета на стопаните им и дори при наличие на кучешки полигони да разхождат домашните си дзверове по детските площадки. Въпрос на култура и възпитание.

# 65
  • Мнения: 47 986
Тази вечер предупредиха, че в София има опасност от бяс.
Не е по темата, но все пак имайте едно на ум!
По темата е, цитирала съм по- горе. Трябва да се елиминират бездомните кучета, а домашните да са на каишка и ваксинирани , за да няма опасност.Обаче всички знаем, че не е така, значи опасност има.
http://novini.dir.bg/2008/08/12/news3282210.html Ето още нещо интересно- смъртен случай от марсилска треска, предавана от кърлежите. Голяма част от борбата с кърлежите включва и елиминирането на бездомните кучета.

# 66
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами... аз имах куче - то почина - но не съм се опитвала да го водя на места, където има табели, че е забранено за кучета. Не се опитвам и детето си да водя на места, забранени за деца. Но има родители, които са се възмущавали във форума от "дискриминативната" политика на Метро, например...
Какво да ви кажа - тези, които сме избрали да имаме деца, кучета или котки, трябва да се съобразяваме с това. Не да принуждаваме другите да се съобразяват с нас... или по - скоро с тях.
Но.
Има си места за разхождане на кучета, където единствено кучетата са с предимство - и ако имате дете, което го е страх от тях, решението е просто да не го водите там.
А има и места, където единствено децата са с предимство. Това са детските площадки.
Както има и места /заведения/ за пушачи, където непушачите нямат основание да се оплакват от миризмата, но това не са сладкарниците, където пък пушачите, ако не могат да издържат, не следва да ходят...

Изобщо, не мога да разбера защо хората са толкова ужасени, че има места, предвидено за някой друг...


А, да, докато не съм забравила - абсолютно всички споменати от мен места, намиращи се на територията на града, НЕ са предвидени за деца, имащи навика да пикаят или серат свободно по градинките и тротоарите. Защото, уви, с такива е пълно - както и с родители, насърчаващи и дори подпомагащи подобно безобразно поведение у отрочетата си.

# 67
  • у дома
  • Мнения: 708
katiABV, a да си виждала някъде обществена детска тоалетна??? Единствено в някои  молове и хипермаркети
Тази идея май е абсолютно авангардна за всички, защо ли?

И друго да те попитам - 2-3 годишно дете къде ще го заведеш ако му се допишка на площадката? И колко секунди може да изтрае имаш ли идея?
Ако има къде - винаги ще ползваме предназначените за целта места!. Но понеже НЯМА такива в никой парк и никоя площадка - не бих оставила детето си мокро или наакано в никакъв случай. Досега не съм срещнала нито една майка в парка, която да поставя някакъв префърцунен морал над нуждата на невръстното си детенце.
Не виждам нищо безобразно в това и мисля, че е абсолютно естествено! Много по естествено от воденето на кучета по площадките на децата !!!   

Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 11:08 от fastuche

# 68
  • Мнения: 47 986
Децата поне ги водим да пишкат в тревата, по- надалече от площадката, за разлика от кучетата, които често си извършват всичката дейност на пясъка, пързалката или цимента.Аз почти не познавам дете, което да е акало навън, просто не е удобно и се притесняват. За сметка на това обществени тоалетни в паркове и градинки няма, всъщност почти никъде няма.
Въпреки всичко разбирам идеята ти и смятам че не е редно никой- нито животно, нито човек, да е принуден или да му е позволено да се изхожда на неподходящо място.За мен лично много по- притеснителен е момента със заразите, отколкото със миризмата и гнусотията да настъпиш, или нещо по- лошо, такива неща.Независимо дали са човешки или животински.
За съжаление моите наблюдения са, че домашните любимци много повече от децата акат навън, всъщност всяко куче всеки ден. За разлика от средностатистическото детенце, което би се изходило по изключение някъде навън.За пишкането няма изобщо да говоря- в природата им е на животните, не знам как можем да го спрем, и пишкат всеки ден поне по 2 пъти навън, нали така. така че- да, не трябва и хората да се изхождат навън, но за момента проблема е основно в кучетата- домашни и бездомни.

Общи условия

Активация на акаунт