Детските площадки и домашните любимци.

  • 3 665
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 764
За площадката зад надежденската църква ли става дума?
Редовно една тийн си води кучето там. За последно с Дияна бяхме в четвъртък на площадката. Засякох се с моя позната. Нямахме много време да говорим, ние тъкмо си тръгвахме. Тя каза "минахме с мъж ми с колата, бяхме с кучето (булонка), но прочетохме табелата и той се върна у дома да прибере кучето". Не всички са толкова съвестни.

Дияна я е страх от кучета. Миналата година, есента, един помияр я ухапал. Били с баща си навън. Обадиха ми се по телефона да ме сюрпризират, че ще ходят до поликлиниката. И я е страх. Няма значение дали е помияр или домашно куче.

Имала съм куче, съобразявала съм се с това къде го разхождам. Не всеки обаче го прави.
Сигурно и аз не бих си мълчала.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не не става въпрос за тази площадка. Почти същата направиха в "Надежда"3 срещу бл.312 и 313. Та живущите там нищо, че са собственици на домашни любимци си я имат за собственост май и за тях е нормално да си водят кучето там, защото била пред техния блок Rolling Eyes Еми то по тази логика няма смисъл от тези площадки, та чак да ги заграждат,  щом ще се използват за игра и тоалетна на домашните кучета.
И Марти се страхува от кучета. Преди 3 години един домашен любимец(доста едър) и беше излаял в лицето и като резултат от това детето ми заекваше около половин година. А малко по късно помияр и беше захапал крачола на панталона, гонили са я също помияри като кара колело и детето е много наплашено.

# 17
  • Мнения: 14 133
За съжаление и при нас е така.  ooooh!
Хората от околните блокове разхождат кучетата си на детските площадки.  Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 3 663
ух, ужасно дразнещо
аз съм хващала чичовци разни в люлин да си разхождат кучетата в двора на детската градина!
ами какво да направели, то имало дупка в оградата и можело да се влиза Crazy
искам да доживея деня, в който на такива диваци ще им слагат (и ще си ги събират наистина) глоби, които следващия път ще ги накарат да се замислят къде да си разходят кучето

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

аз съм хващала чичовци разни в люлин да си разхождат кучетата в двора на детската градина!
ами какво да направели, то имало дупка в оградата и можело да се влиза Crazy
искам да доживея деня, в който на такива диваци ще им слагат (и ще си ги събират наистина) глоби, които следващия път ще ги накарат да се замислят къде да си разходят кучето
Само глоби ще ги оправят тези, но кога ли ще стане това... newsm78

# 20
  • Мнения: 289
Оправия няма.. за съжаление. В Созопол намекнах на едни баби, че площадката е "детска", и аз се оказах натрапващата се, щото "те така си правели от години".. нали.. пък аз съм била първата, която го намира за нередно.
Мислех си, че хора, които нямат малки деца в момента, вероятно не разбират защо е "нередно".. НО посещавам един много приятен плаж, с минерална вода, с обособено детско басейнче, на което има ОГРОМНА табела, че е забранено влизането на родители.. и трябва да ви кажа, че родителите сякаш винаги са повече от децата  Rolling Eyes оставам с впечатление, че явно пак аз съм в грешка, и моето дете се къпе само на душа...

Та така, явно търсещите правото си се оказваме малцинство, и се налага ние да се съобразяваме с кучетата и човешката простотия да се нарушават правилата на всяка цена..

# 21
  • Мнения: 804
Не не става въпрос за тази площадка. Почти същата направиха в "Надежда"3 срещу бл.312 и 313. Та живущите там нищо, че са собственици на домашни любимци си я имат за собственост май и за тях е нормално да си водят кучето там, защото била пред техния блок Rolling Eyes Еми то по тази логика няма смисъл от тези площадки, та чак да ги заграждат,  щом ще се използват за игра и тоалетна на домашните кучета.
И Марти се страхува от кучета. Преди 3 години един домашен любимец(доста едър) и беше излаял в лицето и като резултат от това детето ми заекваше около половин година. А малко по късно помияр и беше захапал крачола на панталона, гонили са я също помияри като кара колело и детето е много наплашено.

Щом площадката е направена от общината и табелката също е поставена от тях, единственото което ми идва на ум е да се обаждаш на инспекторите в общината докато не се размърда някой. Като започнат да глобяват нарушителите редовно, може би ще им мине мерака да ползват детската площадка за тоалетна на домашните си любимци. Всичко е от чувството ни за безнаказаност и от наглостта с който нарушаваме писани и неписани правила. 

# 22
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Викала съм Общинска полиция, заради кучета няколко броя, пуснати спокойно на детската площадка. На третото позвъняване дойдоха. Стана голям скандал, но ги изгониха. Дълго време имаше ефект, но сега гледам пак са почнали да ги водят. Явно е време за нов скандал...  ooooh!
Не искам нещата да стават така, но явно това е начинът.
Дъщеря ми беше на годинка, когато на същата тази площадка играеха в пясъчника с още две дечица и един голям пес /домашен/ им скочи два пъти през главите. Ама бил кротък, бил си играел  Close Не ме интересува какъв е, не му е там мястото. От тогава детето ми се вцепенява дори при вида на пинчер  Confused

# 23
  • Мнения: 4 292
Нищо няма да се промени ако не започнат да глобяват. Глоби, глоби и пак глоби! Докато се научат!

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Щом площадката е направена от общината и табелката също е поставена от тях, единственото което ми идва на ум е да се обаждаш на инспекторите в общината докато не се размърда някой. Като започнат да глобяват нарушителите редовно, може би ще им мине мерака да ползват детската площадка за тоалетна на домашните си любимци. Всичко е от чувството ни за безнаказаност и от наглостта с който нарушаваме писани и неписани правила. 
Имат ли право да ги глобят обаче?

# 25
  • София
  • Мнения: 3 249
Нищо няма да се промени ако не започнат да глобяват. Глоби, глоби и пак глоби! Докато се научат!

Точно така е. Хората на запад, които понякога даваме за пример, са станали примерни не заради гените си, а защото много са им бъркали в джоба. Докато се научат.

Иначе в Надежда има такава площадка, каквато авторката описва и там понякога разхождат 2 ротвайлера. Семейството е с 2 големи момчета, по стечение на обстоятелствата по-малкото ми е "приятелче" и от него знам, че баща му е полицай. Няма какво повече да коментирам Sick

# 26
  • Мнения: 4 784
В един от градските ни паркове, на входа на парка има табела - Забранено за кучета, но ефекта е нулев. Тъпото е, че има постоянна общинска охрана, която нещо не прави, дори и забележки.

# 27
  • Мнения: 2 908
Е,Ним,гониш в изказването си човешката простащина:

..."и от него знам, че баща му е полицай. Няма какво повече да коментирам".Тук се говори за нещо съвсем друго,ама ти трябваше да се озъбиш-мразя кучета,които играят по площадките,не бих си мълчала,ако стане така,както е описано от авторката,но мъжа ми е полицай и ако изведе детето навън и стане така,веднага се разправя с нарушителите,той ,ако имахме куче,никога нямаше да го разхожда по площадките на децата-въпрос на възпитание,не на полицайщина-оля се.

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 17:17 от афродита

# 28
  • Мнения: 3 663
не разбрах какво просташко има в поста на Ним
честно

# 29
  • Мнения: 2 908
Като не си разбрала си е твоя работа-цитирала съм точно,което е просташко-като не можеш да четеш-не е моя работа.Ако например нейн роднина или близък е инженер,или лекар и аз кажа-ама то бащата бил лекар-нямам какво повече да кажа!!!!!!!Дали ще и е приятно?Тук се говори за съвсем друго нещо-за възпитание-не за професии и то за обиди на всичко отгоре.Като има нещо против полицаите-да го каже някъде другаде-не точно в тази тема,където четат всякакви хора и става въпрос за нещо съвсем друго-какво излиза-че като е полицай-еми те всичките са такива бе-разхождат си животните по площадките,прости са като във вицовете,нямат акъл,абе немам думи въобще.............................??????
Какво ли очаквам-тук в тези форуми всеки си чеше езика както си иска,дори аз го правя,но се възмущавам от недомислени изказвания-до този цитат,нямах нищо против казаното от Ним-дори го споделях-и изведнъж-какво?Дори разбрахме,че полицаите са най-простият народ на света ShockedМа как бе-направо щом е полицай-нямам какво повече да коментирам!!!!!!!!!!!

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 17:14 от афродита

Общи условия

Активация на акаунт