Детските площадки и домашните любимци.

  • 3 662
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Незнам какво перде трябва да си за да пуснеш кучето при играещи деца на детска площадка и то със забрана,що за хора що за бъдещи или настоящи майки???  ooooh!

И аз това се чудя. newsm78

# 46
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
А вие казахте ли на това семейство, че мястото на кучето не е на площадката с деца?

Полудявам, като видя разни загрижени стопани да си разхождат четирикракия любимец втам, където играят деца и да ме уверяват, как той не хапел.

# 47
  • Мнения: 3 715
По отношение на уличните кучета и да се пише до общината, и да не се пише, все тая. На детската площадка зад блока ни спят 5-6 помияра, дойдоха от общината, прибраха ги, мъжът ми помогна на момчетата и знаете ли какво се случи? На другия ден бабите от съседния блок отишли и казали, че помиярите са домашни кучета, платили и си ги взели. И сега кучетата пак са на площадката. Че на всичкото отгоре и бабите, като представителки на някаква природозащитна организация, са подали жалба срещу нашия блок, че сме били убивали кучетата и котките на детската площадка. Че и заплахи по адрес на мъжа ми има, че щели да му пращат някой, който да го убивал.
Така че не е проблемът в общината, а в главите на голяма част от хората.
Имаме куче, извеждаме го заедно с детето, но винаги стои встрани от площадката. Мен домашните кучета не ме притесняват толкова, колкото безстопанствените, защото в повечето случаи домашното куче е обезпаразитено и ваксинирано. Макар че има и агресивни индивиди, разбира се.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
А вие казахте ли на това семейство, че мястото на кучето не е на площадката с деца?



Разбира се още в началото съм го написала.

# 49
По тази тема има много неща които да се кажат и още повече да се направят.
Аз не съм майка , но имам сестра на 14 и брат на 2 годинки, както и куче.
Далеч съм от идеята че мястото на кучето е на площадката, тя е място за игра на децата.
В  Пловдив точно срещу нашия офис направиха в парка заграждение за кучета. Това е много добре , но колко такива има?! За да стигна с моето куче до нея трябва да извървим половината град.
Тези заграждения за кучета не са много големи, сигурни са, кучкарите си ги чистят. Може би ако имаше повече такива нещата нямаше да стоят по този начин. Е разбира се винаги ще има хора -създания които ще ги мързи да си водят домашните любимци в тези заграждения , както и ще ги мързи да почистват след тях.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

В  Пловдив точно срещу нашия офис направиха в парка заграждение за кучета. Това е много добре , но колко такива има?! За да стигна с моето куче до нея трябва да извървим половината град.
Тези заграждения за кучета не са много големи, сигурни са, кучкарите си ги чистят.
Не бях чувала за такива заграждения. София определено се нуждае от такива заграждения. Не ми е приятно по парковете и детските площадки, там където е единственото място за игра на децата да има кучета. Общината ли ги е направила?

# 51
  • Мнения: 483
За съжаление това е положението. Преди месец се опитах да направя подписка да ограничат кучетата в отделна алея в градинката, която посещаваме, но без резултат. Бях се ангажирала да я внеса в Голяма Столична Община и община Илинден. Хората негодуват и се възмущават, но не им се занимавало ЗАЩОТО НЯМА СМИСЪЛ! Синът ми 2 пъти хвана с ръчички кучешко лайно - прясно! Единят път беше в пясъчника на детска площадка! Колко пъти е настъпвал няма да коментирам. За опасността от кучешка тения няма да говоря!

Та това е:
До
„Столична Община”
На вниманието на:
г-н Бойко Борисов – КМЕТ
Копие:
„Община Илинден”
На вниманието на:
Г-жа Румяна Дойчинова - Кмет

ЖАЛБА - МОЛБА
от
 живущите на територията на Район “Илинден” (прилагаме подписка)

Уважаеми г-н Борисов, г-жо Дойчинова,

С настоящата жалба изказваме своето становище и неодобрение по следните няколко направления, като предлагаме и решение на съответните проблеми:
1. Крайно неприятно, нездравословно и опасно е на местата, на които играят децата ни да има кучешки фекалии, които децата ни пипат, настъпват а понякога и лапат. Района ежедневно се посещава от над 5 000 малки бебета и деца, застрашени от зарази, които се пренасят от кучетата. Ясно е, че само кастрацията им не е достатъчна за решаване на проблема.
Предлагаме:
Да се ограничи безразборното изхождане на кучета на детските площадки, пясъчници, катерушки, тревни площи и т.н. като по-явно бъде означена алеята за кучета чрез съответните табели. Чрез тях собствениците на кучетата да бъдат предупредени да събират и изхвърлят фекалиите на своите домашни любимци. В противен случай нарушителите да бъдат глобявани подобаващо, като при повторно нарушение глобата да се удвоява и т.н. Приходите от събраните глоби да бъдат използвани за подобряване инфраструктурата на парковете и градинките.

2. Детските съоръжения-катерушки, люлки, пързалки и т.н. на територията на парк „Света Троица” както и „Западен парк” са стари, счупени, повредени, от много от тях стърчат ръждясали железа, пирони. Да не говорим, че дори запазените изключения са морално остарели.
Предлагаме:
Само пребоядисване, което се прави не е достатъчно, необходимо е да се поправят и обезопасят съоръженията, защото сега са изключително опасни за здравето и живота на децата ни.
За да се запази целостта им за по-дълго време, на горепосочените места да има денонощна охрана или да бъдат поставени камери за наблюдение, което ще ограничи недобросъвестни граждани, вандали, зависими и т.н..

3. Крайно неприятно и също толкова опасно е спирането на моторни превозни средства на пешеходната пътека на ул. "Цар Симеон" № 330 пред ЧЕЗ Разпределение България както и запушването на входа на парк „Света Троица, затрудняващо пресичането и преминаването на тротоара.
Предлагаме:
Да се ограничи спирането и запушването на входа на градинката чрез поставянето на съответните ограничителни и предупредителни знаци, както и подновяване маркировката на пешеходните пътеки в района на градинката „Света Троица”.

В подкрепа на исканията ни са и следните два цитата от Закона за закрила на детето и Закона за защита на животните:
Според закона за закрила на детето:
4) (Нова - ДВ, бр. 36 от 2003 г.) Държавните органи в рамките на своята компетентност провеждат държавната политика за закрила на детето и създават подходящи условия за неговото развитие.
И част от Закона за защита на животните, който гласи:
Чл. 1. (1) Този закон урежда защитата на животните и механизмите за нейното осъществяване.
(2) Защитата на животните се изразява в опазване на техния живот, здраве и добро състояние, предпазването им от нехуманно, жестоко и особено жестоко отношение, осигуряване на подходящи грижи и условия за живот, съобразени с техните физиологични и поведенчески особености.

Убедени сме, в правотата си и считаме притесненията ни за основателни. Готови сме да привлечем вниманието на широката общественост, медиите и всички органи в София, които могат да ни съдействат, защото горепосочените проблеми засягат здравето и живота на хиляди деца.
Надяваме се молбата ни да бъде удовлетворена в най-кратки срокове.
Прилагаме подписка на недоволните граждани.



С уважение:
Долуподписаните

Ако има майка или татко, които могат да помогнат, това да става през интернет нека го направи!

А от ухапвания от кучета и тении сами трябва сами да се пазим!



# 52
  • Мнения: 483
Преди 3 месеца писах на Общината за бездомните кучета, които се намират пред нашият блок. Писах, че нападат. Има и нахапано дете. Писа и се обажда още една майка. Познай имам ли отговор? Няма и никакъв резултат... Аз затова се интересувам има ли право общината да съставя глоби? Трябва най вероятно да им досаждам там на място.

Аз се обаждам вече всяка седмица! Имаме същия проблем. Наистина няма резултат! Преди 2 месеца внесохме подписка и пак нищо! И аз вече се питам: Има ли смисъл!  newsm78

# 53
  • sofiq
  • Мнения: 18
Тази ДЕТСКА площадка е много хубава,водила съм там децата си няколко пъти,но и аз съм виждала често там дом.любимци извели стопаните си на разходка newsm61 Rage

# 54
  • Мнения: 386
Децата ни ежедневно са изложени на опасност благодарение на това, че общината е оставила всичко на произвола и въобще не  върши работа.  Като се започне от тревните площи по- парковете където ежедневно се изхождат домашни и бездомни кучета, настилката по детските площадки и градинките, благодарение на която  ежедневно се обезобразяват, спъват се и падат деца  е за основен ремонт, пясъчниците, които служат за кучешка тоалетна, катерушките, от които стърчат ръждясали железа и пирони, а настилката под тях е бетон, което противоречи на всякакви стандарти за безопасност, тротоарите са пълни с коли и трябва да се движим по шосето с детската количка да участваме в движението и да му дишаме изпаренията. Запушени от автомобили пешеходни пътеки..... Да не говорим, че България е на първо място по брой на заразени от кучешка тения...Мога да говоря  много по тези въпроси, но ще излезна извън темата.
 Питам  каква всъщност е работата на общината, като не работи за децата? Защо изобщо ни взимат данъци?
Иначе говоря по специално  за община Илинден, Как е възможна подобна безотговорност.

# 55
  • у дома
  • Мнения: 708
уф.. маронелл.. ами възможна е както виждаш.

И ние сме внесли подобна подписка преди месец в Красно Село. И при нас няма отговор.

Навсякъде е едно и също  ooooh! на кой му пука? Всеки кмет, депутат и прочие горестоящ си гледа кефа и бизнеса.
Друго не го интересува.

Днес негодуваме - утре ще свикнем и в другиден няма да ни прави впечатление.

Обеззверявам се вече и тайничко си мисля да почна да зареждам месо/кучешки бисквитки поръсени с нещо дето мори кучета покрай кофите с боклук; или да наема някой с пушка да проведе масово изтребване на помиярите в квартала - до крак.

Ще свърша работата на общината за един ден и няма да си губя времето в организиране на подписки.  newsm78 Това е единственият бърз и ефективен начин който виждам за момента.

Бабичките реагират така защото им се позволява! Някой трябва да ги постави на място - ние плащаме пенсиите им!!!!
 
П.С. А някой пробвал ли да се свърже с Меглена Кунева? Нали нейна беше инициативата за безопасност на детските площадки?

И още - някой има ли идея дали можем да сезираме някои европейски структури?
За медиите е ясно.
 

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Hristinec миналата година редовно посещавахме това място. Но именно поради тази причина, че много кучета ползват детската площадка , особено пясъчника за тоалетна се отказах да си водя там детето.  Добре е, че сте пуснали жалба, но защо никой не обръща внимание на това.

# 57
  • Мнения: 550
Нагли,нагли...сякаш кучетата са по-важни от децата #Cussing out

# 58
  • София
  • Мнения: 5 079
Ужас...  Sick Болна тема ми е това и на мен.
И аз имам куче, но ми е противна тая политика да си заведеш животното там, където играят и пипат деца... Въпрос на култура, възпитание, манталитет...  Crossing Arms
Наскоро заведох дребчо да тича из една междублокова градинка. Малко куче (на размери) се скъса да се завира в него, да го спъва и да му души количката. Направих забележка на една бабка, че не ми е приятно въпросната кучка да се вре в детето ми, и какъв беше нейният коментар - "амаааа ... то е малко кученце, не пречи!"  Shocked Shocked Shocked
А после взе да разправя на друго кучелюбка, явно съседка, да си гушне песа, че "малкото кутре" било разгонено...  #Crazy
Нямам коментар просто...  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Жалко че в тая държава, животните се ползват с по - голям респект и привилегии от децата.  Sad

# 59
  • Мнения: 386
 ol4eto, то по закон май така излиза! #2gunfire всеки се оплаква и търпи, я вижте в Италия, хората за един проблем със боклука какви протести направиха, а ние всичко понасяме..... търпим.....

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 13:31 от m.maneva

Общи условия

Активация на акаунт