Детските площадки и домашните любимци.

  • 3 661
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • у дома
  • Мнения: 708
m.maneva .. именно, умовете ни трябва да се променят най-напред.

Не да се оплакваме и да се вайкаме, или да казваме "ама аз го водя на друга площадка, щото тази е на кучетата"
Това си е бягане от проблема  ..

# 61
  • Мнения: 47 982
http://sofia.dir.bg/2008/08/11/news3280155.html избягвайте бездомните кучета...само дето не пише как да стане...

# 62
  • Мнения: 8 999
Вече не знам колко такива подобни теми има! Нито кучетата, нито лайната им имат място по детските площадки или градинки /дори и да не са предназначени специално за деца, то и на възрастен човек не му става приятно като нагази в нечий екскремент/. В София има два-три парка, които са нарочени за кучешки граднини. Не че е специално оказано това с табели, но лайната, които са през няколко сантиметра, са достатъчно красноречиви. Лошото е, че и собствениците на кучета се гнусят да газят тая помия, та затова предпочитат чистички нови площадки, които още не са оакани.

# 63
  • Мнения: 804
Тази вечер предупредиха, че в София има опасност от бяс.
Не е по темата, но все пак имайте едно на ум!

# 64
  • София
  • Мнения: 12 554
Решение, доколкото разбира се това е някакво решение са специалните кучешки полигони за разходка, които сега се е нагърбил да прави кметът на Пловдив Славчо Атанасов. Щял да направи няколко в различни райони на Пловдив, като общата цена на проекта била 60 000 лева.
Доколко това ще помогне не знам, като се има предвид, че проблемът е не толкова в кучетата, колкото в манталитета на стопаните им и дори при наличие на кучешки полигони да разхождат домашните си дзверове по детските площадки. Въпрос на култура и възпитание.

# 65
  • Мнения: 47 982
Тази вечер предупредиха, че в София има опасност от бяс.
Не е по темата, но все пак имайте едно на ум!
По темата е, цитирала съм по- горе. Трябва да се елиминират бездомните кучета, а домашните да са на каишка и ваксинирани , за да няма опасност.Обаче всички знаем, че не е така, значи опасност има.
http://novini.dir.bg/2008/08/12/news3282210.html Ето още нещо интересно- смъртен случай от марсилска треска, предавана от кърлежите. Голяма част от борбата с кърлежите включва и елиминирането на бездомните кучета.

# 66
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами... аз имах куче - то почина - но не съм се опитвала да го водя на места, където има табели, че е забранено за кучета. Не се опитвам и детето си да водя на места, забранени за деца. Но има родители, които са се възмущавали във форума от "дискриминативната" политика на Метро, например...
Какво да ви кажа - тези, които сме избрали да имаме деца, кучета или котки, трябва да се съобразяваме с това. Не да принуждаваме другите да се съобразяват с нас... или по - скоро с тях.
Но.
Има си места за разхождане на кучета, където единствено кучетата са с предимство - и ако имате дете, което го е страх от тях, решението е просто да не го водите там.
А има и места, където единствено децата са с предимство. Това са детските площадки.
Както има и места /заведения/ за пушачи, където непушачите нямат основание да се оплакват от миризмата, но това не са сладкарниците, където пък пушачите, ако не могат да издържат, не следва да ходят...

Изобщо, не мога да разбера защо хората са толкова ужасени, че има места, предвидено за някой друг...


А, да, докато не съм забравила - абсолютно всички споменати от мен места, намиращи се на територията на града, НЕ са предвидени за деца, имащи навика да пикаят или серат свободно по градинките и тротоарите. Защото, уви, с такива е пълно - както и с родители, насърчаващи и дори подпомагащи подобно безобразно поведение у отрочетата си.

# 67
  • у дома
  • Мнения: 708
katiABV, a да си виждала някъде обществена детска тоалетна??? Единствено в някои  молове и хипермаркети
Тази идея май е абсолютно авангардна за всички, защо ли?

И друго да те попитам - 2-3 годишно дете къде ще го заведеш ако му се допишка на площадката? И колко секунди може да изтрае имаш ли идея?
Ако има къде - винаги ще ползваме предназначените за целта места!. Но понеже НЯМА такива в никой парк и никоя площадка - не бих оставила детето си мокро или наакано в никакъв случай. Досега не съм срещнала нито една майка в парка, която да поставя някакъв префърцунен морал над нуждата на невръстното си детенце.
Не виждам нищо безобразно в това и мисля, че е абсолютно естествено! Много по естествено от воденето на кучета по площадките на децата !!!   

Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 11:08 от fastuche

# 68
  • Мнения: 47 982
Децата поне ги водим да пишкат в тревата, по- надалече от площадката, за разлика от кучетата, които често си извършват всичката дейност на пясъка, пързалката или цимента.Аз почти не познавам дете, което да е акало навън, просто не е удобно и се притесняват. За сметка на това обществени тоалетни в паркове и градинки няма, всъщност почти никъде няма.
Въпреки всичко разбирам идеята ти и смятам че не е редно никой- нито животно, нито човек, да е принуден или да му е позволено да се изхожда на неподходящо място.За мен лично много по- притеснителен е момента със заразите, отколкото със миризмата и гнусотията да настъпиш, или нещо по- лошо, такива неща.Независимо дали са човешки или животински.
За съжаление моите наблюдения са, че домашните любимци много повече от децата акат навън, всъщност всяко куче всеки ден. За разлика от средностатистическото детенце, което би се изходило по изключение някъде навън.За пишкането няма изобщо да говоря- в природата им е на животните, не знам как можем да го спрем, и пишкат всеки ден поне по 2 пъти навън, нали така. така че- да, не трябва и хората да се изхождат навън, но за момента проблема е основно в кучетата- домашни и бездомни.

Общи условия

Активация на акаунт