За боядисването и боите.

  • 29 095
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 006
Кестенява съм с доста бели коси и се боядисвам с естествения си цвят. В два различни фризьорски салона са ме правили с Лореал и ефекта е почти нулев. Белите косми прозират, а след две миенета на косата няма и следа от боя. Или косата ми е странна, или просто боите са кофти. Вече от една година ползвам Лонда и нямам забележки.

# 16
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
И аз не съм доволна от Лореал. Боядисвала съм се в салон и в къщи и цвета все бързо пада.Доволна съм от Крамър и сега пробвах -Биопоинт и цвета е същия като на опаковката.За мен това е боята.

# 17
  • Мнения: 1 259
А защо не помолиш някоя приятелка да те боядиса..., аз преди боядисвах майка ми, а сега това е дело на татко, защото рядко се прибирам  там...

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 133

Когато бях с руса коса съм пробвала почти всички бои на пазара. Идеята ми беше да се изсветли без обезцветяване, един вид "наслагване" русо в/у русо...НЕ СТАВА!!! Докато не отидеш на фризьор, да те обезцвети и отгоре боя......Една моя приятелка е руса и така прави - обезветяване и лореал рецитал отгоре...много е готино...като фолк звезда Grinning


Не съм съгласна. В момента съм светло-руса от кестенява без обезцветяване. Е, не като фолк звезда, ама и не искам. И не стана от първия опит, а както пишеш по-горе с наслагване - постепенно минавах напо-светли нюанси.

Иначе боите на Лореал не ми харесват - какъвто и нюанс да взема , ставаше все едно и също. Забелязала съм, че при непрофесионалните бои/пък и при някои от професионалните/ трябва да се ползва един-два тона по-светъл нюанс от избрания, за да се получи горе-долу искания цвят

# 19
  • Мнения: 1 030
Тъмните коси няма как да станат като цвета, показан на картинката. Аз се боядисвам с Лореал, тъмно кестенява съм и за да стана светлокестенява - вземам малко по-светъл цвят от този, който искам да постигна. Доволна съм от Фериа, много по-трайна е при мен от Екселънс. С тази разлика, че Фериа е младежка серия и изобщо не покрива бели коси / аз почти нямам бели/.
Иначе в салоните се ползват професионалните серии на Лореал - Majirel - Majiblond - Majirouge / не съм сигурна в правописа/. Имам възможнос да си купя от тях от чужбина, но те се продават без оксидант и не ми е ясно как ще улуча точния оксидант и количеството newsm78
Иначе Фериа ползвам за просветляване на основата / на тънки кичури съм и стои грозно русото върху тъмнокафевия ми естествен цвят/

# 20
  • Мнения: 1 800
Цвета на косата е с номерация от 1до12 (ако не се лъжа). Ако цвета, е 1 (черно) или 2 и искате 6-7, няма да хване. Също, ако косата е боядисана и искате да я изсветлите с боя, шанса е почти нулев. Първо правило на фризьора- боя не изсветлява боя   Wink

Има два вида бои- перманентни и не перманентни. Само първите покриват 100%  и голяма част от белите коси,  по-голяма част остава в/у косъма за постоянно. Не перманентните само  ги маскират и по принцип трайността им е около 10 измивания.

Боите във фризьорските салони са професионални, пигмента в тях е в пъти повече отколкото тези по магазините.

Имам възможнос да си купя от тях от чужбина, но те се продават без оксидант и не ми е ясно как ще улуча точния оксидант и количеството newsm78


по принцип всяка марка боя, има и оксидант към нея, дори да се купуват отделно. Задължително на боята или на оксиданта пише съотношението, по принцип е 1:1 Peace

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 20:50 от benson10

# 21
  • Мнения: 5 710
Е за какво е тогава цялата индустрия? За балъците ( като мен)?
Да кажат " Боя, която ще хване, ако сте с по-светъл нюанс" , а  не " защото го заслужавам".  Кое заслужавам - теслата?

# 22
  • София
  • Мнения: 4 751
Въобще не е вярно, че не можеш да изсветлиш косата си постепенно с бои. Моята е много светла вече, а не е обезцветявана. От един път наистина не става, но с 3 боядисвания бях средно руса от кестенява, доста тъмна.

# 23
  • Мнения: 1 800
Въобще не е вярно, че не можеш да изсветлиш косата си постепенно с бои. Моята е много светла вече, а не е обезцветявана. От един път наистина не става, но с 3 боядисвания бях средно руса от кестенява, доста тъмна.

това е възможно само с непермаментна и не професионална боя, която се е измила и естесвения цвят е светъл. Когато от светло се прави тъмно, без допълнително попълване с пигмент преди слагането на боя, боята пада много лесно, както има и коси, които не задържат боя.
И зависи за какъв период от време е постигнато. Ако  е от няколко месеца - ново-порасналата коса си поема без проблеми от светлата боя.   Също зависи от структурата на косъма. Peace

Естествено има заключения, но това е първото правило, на което учат кандидат фризьорите в курсовете и има защо Simple Smile



Е за какво е тогава цялата индустрия? За балъците ( като мен)?
Да кажат " Боя, която ще хване, ако сте с по-светъл нюанс" , а  не " защото го заслужавам".  Кое заслужавам - теслата?

не професионалните бои са добри за евтин и краткотраен(най-често) резултат, но всичко е с риск от страна на клиента.
 
Към професионалните бои има по няколко вида оксиданти. Такива, които могат да изсветлят косата само с едно ниво и най- много до 4.
Боите от магазина са само с един оксидант и за това не може да има един и същи резултат при всички клиенти. Също зависи от ъндър тоновете на косата, дори на външен вид да изглежда един цвят от ъндър тона зависи крайния резултат. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 4 751
benson10, честно казано не схванах отговора ти, който е след цитата с моето мнение Rolling Eyes При мен стана с професионални трайни бои, и от естествено тъмна станах руса.

# 25
  • Мнения: 1 800

benson10, честно казано не схванах отговора ти, който е след цитата с моето мнение Rolling Eyes При мен стана с професионални трайни бои, и от естествено тъмна станах руса.

това естествено тъмно, твоя естествен цвят ли е?



# 26
  • София
  • Мнения: 4 751
Да, в първото мнение съм писала, че съм с тъмна коса. Не знам дали има някакво значение, че като дете обаче косата ми си беше доста светла, изведнъж потъмня.

# 27
  • Мнения: 1 800
illy, сега разбирам защо нищо не си разбрала от моите писания.

аз имам впредвид боядисана в тъмно коса(не естествен цвят) да се изсветли само с боя до русо (например)....тогава е невъзможно

снощи късно писах, днес рано ....

 да, когато косата е естествено тъмна, може да се изсветли само с боя Peace


зависи от оксиданта и ъндър тона на цвета.

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 20:51 от benson10

# 28
  • Мнения: 2 388
Въобще не е вярно, че не можеш да изсветлиш косата си постепенно с бои. Моята е много светла вече, а не е обезцветявана. От един път наистина не става, но с 3 боядисвания бях средно руса от кестенява, доста тъмна.

Разбира се, че не е вярно. Аз съм с естествено черна коса. Изрусявах се с Палете ( боя, а не обезцветител). Изсветляваше определено. Peace


 да, когато косата е естествено тъмна, може да се изсветли само с боя Peace


Така си е. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 76
Винаги се боядисвам в къщи сама.Ползвам най-често боя на palete и не съм имала такъв проблем като теб.Мисля,че в теб е проблема тъй като казваш,че при фризьорката ти се получава.Моят съвет е да я попиташ или да следваш всичко ,което тя прави на косата ти.

Общи условия

Активация на акаунт