малко повече инфо за катетъра

  • 17 698
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 336
И на мен ми престои секцио след десетина дни и чак не ми се чете ...
Няма нужда да се плашим толкова. Може пък и да не е толкова ужасно  Praynig

# 46
  • Мнения: 4 784
Как ужасно бе, моето секцио си беше песен! Абсолютно от нищо не мога да се оплача! Никаква болка не съм изпитвала. Нищо страшно няма! Никакъв ужас не видях...Слава Богу!

# 47
  • Мнения: 140
И аз съм много доволна от моето секцио. Нямам спомен за катетър сложили са ми го след като ме е хванала пълната упойка. Изваждането вече го помня, не е кой знае какво Peace

# 48
  • Мнения: X
Катетъра е най - неприятното нещо от цялото секцио поне за мен.Сложиха ми го малко преди операцията и ме заболя доста/а може би бях и под голям стрес/и затова заболя така.Махането изобщо не го усетих.

# 49
  • Мнения: 1 131
Това е урологичен катетър,или по-точно тръбичката,която се поставя в уретера(много е тънко и не се усеща поставянето му,ако преди това се намаже с един крем,на който сега му забравих името)Майка ми е здравен работник и всеки ден поставя и сваля катетри в неврологично отделение.Тя ми каза,че ако се постави по правилата не се усеща АБСОЛЮТНО НИЩО.

Тръбичка
-
Уринаторната торба е продължението на тръбичката(катетъра)-


Дано съм била полезна.Успех на всички мами,които им предстои раждане.

# 50
  • Мнения: 564
Леле, ми тя огромна тази трабичка  #Crazy Не знаех, че е толкова дълга!!! Или нещо не съм разбрала от снимките  newsm78
Мен ми беше много гадна тази процедура, преди упойката ми го сложиха и ме заболя и след това докато подейства упойката имах доста неприятно усещане  Rolling Eyes Като го сваляха обаче не ме боля, просто като пишках първите 2-3 пъти ми беше странно и леко болезнено..

# 51
  • Мнения: 1 195
На мен ми го поставиха преди операцията и преди упойката, дори не усетих, че и това ми се е случило  Simple Smile Нито пък при свалянето му, хич не се и притеснявай!! Неудобно е до теб да виси торбичка с урина, обаче пък първите часове това е единственото решение, защото начин да отидеш до тоалетната НЯМА  Naughty

не се притеснявай излишно за глупости
Нито поставянето нито ваденето на катетъра е болезнена процедура. Аз  нищо не усетих при слагането - без упийка преди да вляза за секцио и при ваденето също  Naughty само ми казаха да се напъна все едно ще пишкам и за две секунди свършиха процедурата по вадене  Mr. Green
А и напрежението преди свекциото е толкова голямо че катеръра и клизмата са ти последния проблем  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 207
И на мен ми престои секцио след десетина дни и чак не ми се чете ...
Няма нужда да се плашим толкова. Може пък и да не е толкова ужасно  Praynig

Катетъра е най - неприятното нещо от цялото секцио поне за мен.Сложиха ми го малко преди операцията и ме заболя доста/а може би бях и под голям стрес/и затова заболя така.Махането изобщо не го усетих.

Yani_cat , това май е най-точно казаното, поне за мен. Не се притеснявай, всичко ще бъде наред. И да се похвалиш после  Wink

# 53
  • София
  • Мнения: 1 891
Harem_style, би ли питала майка си за името на кремчето ?  Praynig На мен ми предстои секцио скоро и тоя гаден катетър го мисля от няколко месеца...  ooooh!

# 54
  • Мнения: 1 131
Harem_style, би ли питала майка си за името на кремчето ?  Praynig На мен ми предстои секцио скоро и тоя гаден катетър го мисля от няколко месеца...  ooooh!

Сега и се обадих.Кремчето е чист медицински вазелин,но аз те съветвам да си носиш една кутийка,преди да влезеш да раждаш,защото тя ми каза,че в повечето случаи в болниците нямало и затова понякога не слагат на катетъра.Успех ти желая за раждането.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 891
 Така ще направя, мерси много, дано помогне !  Hug

# 56
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
И аз се притеснявах от това. Наистина е неприятно, на пък трае секудни.
И един съвет, не си пълни главата с лоши мисли. Очакват те само положителни емоции.
Леко раждане.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 1 269
Привет! Не е нищо страшно. При мен го поставиха непосредствено преди операцията, след епизуралната упойка - дори не се сещам за усещането. Махнаха го на следващия ден, преди раздвижването - неприятно, но кратко усещане. За мен си беше удобство да не мисля за тоалета първите 24 часа при наливането с течности  Wink После един-два дни ми беше неприятно ходенето по малка нужда, но и това минава.
Леко раждане  Hug

# 58
  • Мнения: 1 440
Harem_style, би ли питала майка си за името на кремчето ?  Praynig На мен ми предстои секцио скоро и тоя гаден катетър го мисля от няколко месеца...  ooooh!

Сега и се обадих.Кремчето е чист медицински вазелин,но аз те съветвам да си носиш една кутийка,преди да влезеш да раждаш,защото тя ми каза,че в повечето случаи в болниците нямало и затова понякога не слагат на катетъра.Успех ти желая за раждането.

Не мисля,че някой ще използва вазелин,внесен от вън!
И да уточня,че става въпрос за някакъв вид олио /не за готвене  Wink /,но стерилно!!!Катетърът също е стерилен!
А такъв вариант няма в болницата,за мен е недопустим!


# 59
  • Мнения: 2 960
И аз съм много доволна от моето секцио. Нямам спомен за катетър сложили са ми го след като ме е хванала пълната упойка. Изваждането вече го помня, не е кой знае какво Peace

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт