Някой да си разпознава детето от тези тук?

  • 11 117
  • 147
  •   1
Отговори
# 120
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Ох, всички сме на теория най-добрите майки и бащи, та и психиатри!! Да, ама само на теория! Да се чуди човек, откъде се вземат,  онези нагли тийнове  по улицитеnewsm78-чий деца са и как се говори с тях!! newsm78 Няма да е зле да минете по трамваите и вечер по градинките и да си приложите възпитателните методи.
В противен случай , за мен Вие само си чешете клавиатурите с "педагогическите" си методи Peace

# 121
  • Мнения: 1 629
"просто и тя е един протестант като мене"
Я да видим католиците пък какво ще кажат по въпроса. А източно православните и мормоните също могат да систематизират.
Тъй ми, боймуй майката!

ей кво заждане.

# 122
  • Мнения: 24 467
Влизам в тон само! В училище не се ли прави вече така?
Гледам протестантът е премахнат. Сега да видим по кой "закон съдим авторката".
Дерзайте!
Моето дете в 21.30 си е в къщи. През останалото време играе на 10 до 30 метра разстояние от дома.
Та защо говорим в трето лице не разбрах /това за непротестантите/. Аз отговарям за моите деца.

# 123
  • Мнения: 4 965
Ох, всички сме на теория най-добрите майки и бащи, та и психиатри!! Да, ама само на теория! Да се чуди човек, откъде се вземат,  онези нагли тийнове  по улицитеnewsm78-чий деца са и как се говори с тях!! newsm78 Няма да е зле да минете по трамваите и вечер по градинките и да си приложите възпитателните методи.
В противен случай , за мен Вие само си чешете клавиатурите с "педагогическите" си методи Peace

 ooooh!
Мдааа, далеч по-лесно е да изливаш вода, скрит зад перилата на терасата или зад пердето.
Ако по-малко бяха "заливащите" и призоваващите към саморазправа, сигурно и по-малко тийнове щаха да черпят "богат опит" от тях...
Защото тези дни си говорих с моя близка и коментирахме, че много е на мода у нас да се правиш на "страшен", та затова и децата така. Тук се котира поведение, което в някои други страни е характерно само за гетата...
Иначе, не претендирам да съм добър родител или психолог, но се старая да давам положителен пример на своите деца. Друг е въпросът дали ще го възприемат или не - ще разбера след някоя и друга година...

# 124
  • Мнения: 1 629
Влизам в тон само! В училище не се ли прави вече така?
Гледам протестантът е премахнат. Сега да видим по кой "закон съдим авторката".
Дерзайте!
Моето дете в 21.30 си е в къщи. През останалото време играе на 10 до 30 метра разстояние от дома.
Та защо говорим в трето лице не разбрах /това за непротестантите/. Аз отговарям за моите деца.

какво вече и мнението ли не трябва да си казваме??? вече не съм в училище не мога да ти кажа!

# 125
  • Мнения: 24 467
Че кой ви спира?
Училището е близко като време явно за някои пишещи тук /правя изводи от стила, правописа, речника, съдържанието/, за други си е налице и към момента /изводи- по същия начин/, за трети- етапът никога няма да си отиде, затова те ще се поливат с вода през прозорците, след което ще залягат да се крият.  Laughing
Та кой закон била, казваш, нарушила авторката, за което сме я нападали?

# 126
  • Мнения: 1 629
... Описанието няма да помогне, но се надявам от снимката някой да си познае детето и да му хване юздите преди да е станало късно..Успях да заснема само 2 от тях- не се виждат добре, но пак е нещо..Самата тема я пуснах...де да знам защо, просто ми тежи още..
ето снимката - ... снимката би трябвало да се премахне от мрежата

според Конституцията на РБ никой няма право да фотографира някого без негово съгласие, а още повече снимката му да бъде публично излагана.
Ако някой види своя лична фотография, публикувана без негово знание, може да заведе дело.
Практиката показва, че подобни дела лесно се печелят, а обезщетенията не са малки.

Дали, ако някой си познае детето ще му хване юздите или ще хване адвокат...




 Whistling

# 127
  • Мнения: 24 467
Ами то наистина си е така, само дето точно тази конституционна забрана много много не е скрепена с конкретна санкция. Аз по- скоро адвокатът го виждам там, където някой по- нервен човек посегне реално на хлапе, което се изживява като ТВ герой.
Затова лично аз апелирам към решаване на проблемите по начин, по който това е предвидено да става. Като му звънне на келеша един полицай в къщи това ще го стресне в пъти повече от факта, че някаква си там "луда" го навикала /понеже като се разкрещя ще ме нарекат такава и ще им още по- забавно да видят следващия път как ще реагирам/. Вторият път не се само звъни и за това се предупреждават родителите. Кофти реакцията поражда насрещна такава. Затова изтърваните нерви не са добър съветник.

# 128
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 854
Затова изтърваните нерви не са добър съветник.

 Peace много вярно!

лошото е, че дори и полицаите не ги стряскат Tired. или поне не и тези хлапаци, които се събират пред нашия блок. не ги знам и къде живеят, че да им пратя полицията у тях.
добрата новина е, че от няколко дни липсват. дано да е за дълго Praynig

# 129
...
И на мен ми е много неприятно  да виждам прояви на вандалщина, но не съм застрахована, че утре няма да е и моя тийнейджър, независимо колко се старая да го възпитавам добре. Confused


Това означава ли, че предпочиташ да си затвааряш очите пред подобни прояви и да се молиш да не те застигне и теб... newsm78
Пък и какво  точно означава да го възпитаваш добре? Доброто за всеки един е  твърде относително понятие.Хубаво е това понятие някак си да се уеднакви.И освен това , ако смятате да плашите децата с  чичо полицай Naughty, няма да хване декиш.Пък и да  изграждаме в подрастващите  страх от хора е глупаво и  лошо.Нужно е друго мерило.

  Мои приятели живеят в Испания.Там им се родиха 2 деца.В Испания, както вече е "модерно" и тук, да не останем назад,  е забранено да се бият децата.Даже  един шамар по дупето не можеш да му удариш- подсъдимо е...О.К...И какво си мислите , че се случва с онези дечица, миличките.Ами качват се на главите на родителите си.Абсолютно разпасана работа. Моя приятел разказа, как една майка се опитвала да откъсне детето си от един уличен стълб, в който се било вкопчило и крещяло като маймуна.Жената била вече на ръба на истерията.Нашия човек я отминал и влязъл във входа, но се скрил да погледне развръзката.По улицата било пусто.Жената се поогледала и шатнала хлапака, при което той се пуснал моментално от стълба и тръгнал без възражения до майка си.И това е само частичка от това, което съм чувала за тамошните деца от много познати в чужбина.За сведение, това приятелско семейство са вярващи и възпитават децата си в стила на юдео-християнските ценности.С огромна любов и разбиране, но и с шамар, когато се налага.А децата са чудесни. Таткото е израстнал  в абсолютно разбито семейство, изоставен на съдбата именно в тийн годините.За щастие Бог си има др виждане за нещата, момчето попада в протестантска среда и сега е отличен баща и съпруг.А е можел да бъде пройдоха  и какво ли още не...като зная майка му.Важн9о е какви ценности градим  в децата си.А това да ги учим едва ли не , че света им е длъжен, както съм свидетел, че мн родители го правят...води само до проблеми...големи.За обществото и за самите родители от после.

# 130
  • Мнения: 3 830
Ми родителите са виновни.

После плачат, когато келешите им са направили някое престъпление и биват осъдени и вкарани в затвора.

Изпуснати деца. Peace

# 131
  • Мнения: 198
Надявам се да не разпозная някога своето дете, а дотогава ще направя каквото мога то да не стане такова - дано да успея.

# 132
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
http://novini.dir.bg/2008/08/04/news3261434.html
В отговор на възпитателните методи!!! Peace

# 133
  • Мнения: 19 523
Да ви кажа, с изненада установявам че тук повечето мнения са пуснати от  страхотни високообразовани майки, със страхотни добре възпитани и гледани деца, за които тайни и трудности във възпитанието им няма. Белите ги правели съседските деца, съучениците, другите демек. Ще прощавате, ама много самодоволно изгреждат постовете на някои от вас. Народът е казал "голям залък лапни, голяма дума не казвай", че тук даже и на колко метра от дома си играе детето на една дама прочетох! Няма такъв норматив! А поведението на тийновете е функция на цялото ни объркано и зле организирано общество. Там, където  цари хаос и безнаказаност, те се копират от подрастващите, много ясно.

# 134
  • Мнения: 2 005
Ватманката като се научи, че трябва да вика Полиция, а не да се саморазправя, тогава и децата е се научат на ред.
Щяха да ги чакат още на следващата спирка.
ПРАВИЛНО! Полицията и училището трябва да възпитават децата... Родителите к`ви са им?!?!?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт