Някой да си разпознава детето от тези тук?

  • 11 116
  • 147
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 24 467
Не можеш да накараш никого да полага труд насила.
Иначе друго предлагам- винаги съм смятала, че законодателството, допускащо да работят поне непълнолетни, следва да бъде по- щадящо, т.е. да е по- лесно такива да започнат работа. Едно дете на 14-17 години определено има нужда да прави нещо полезно, не да бие патките по улиците и кафетата. Занимавала съм се с искания за разрешаване от РИТ за работа на такива- не е много лесно да се получат. Би следвало да определени видове труд, да речем, да се разрешава задължително и то в определен срок от подаване на искането.

# 91
  • София
  • Мнения: 4 063
Да, явно при нас не е разрешено. Понеже съм виждала,че в Щатите често се прилага, особено за дребно хулиганство. Даже много добре ще му се отрази на младежа да премете градинката, боядиса пейките или почисти от буклуци междублоковото пространство.  Peace А и за доста възрастни би било полезно! Mr. Green

# 92
  • Мнения: 31
Ама и мен как ме дразнят тези неща -не е истина!! Същата работа и при нас-.Вечер седят, пушат , пият, дъвчат семки, плюят, храчат и....като ми кипна л.....една вечер и с половин кофа през прозореца им охладих страстите/ама плис и бързо се скрих/ и после стана  мазало-крясъци, псувни, ама аз си трайкам...След 2-3вечери като позабравиха, аз отгоре пак само с половин кофичка.... и пак крясъци и трясъци!!Трети път няма-отидоха другаде да плюят!!! Изкъпах ги малко дечицата, ама методът със студената вода винаги работи/стига да имаш стратегическа позиция/ Rolling EyesДъщеря ми каза, че ако разберат кой е , жална му майка!!!Ама аз съм самата конспирация...Ха-ха-ха-!!! newsm43  tiptoe

Не може да е истина!
И Вие споделяте с гордост как сте се справили със ситуацията?!!!!

# 93
  • Мнения: 739
понякога родителите на такива деца, си ги защитават и даже подстрекават. съответно ако направите забележка на родителите, те ще нападнат вас. грозни ситуации, въпрос на възпитание и на много други неща Sad.

# 94
  • Мнения: 1 340
Изчетох и двете теми и те доста си противоречат. Подкрепям казаното от Как' Сийка изцяло, защото същите майки, които заплашват със сериозна саморазправа всеки позволил си да се скара на детенцето им (а недай боже да го нашляпа по ръчинката) ще са точно като таткото от клипчето, който обяснява как учителката е предизвикала сина му и той затова така по-бурно е реагирал. А на тези които така се гневиха на отношението към бабата в последното клипче: защо не оправдаете децата - те сигурно са бити като малки и затова така с агресия подхождат  Wink

 За мен тези деца посягащи на учителката са ДПС, изключване от у-ще и глоба за родителите.

А това с рисуването по трамвая - за мен не е голяма трагедия, по-страшното, че са се отнесли така с ватманката... Много агресивни деца има и много нагли - липса на възпитание е всичко. А възпитанието не става с "страшна саморазпва, правене на циркове или обезкостяване" - това е много лош пример който един родител може да даде на детето си.

# 95
  • Мнения: 5 710
Не изчетох цялата тема, защото доста се впечатлих от първия пост.
Не обичам пубери. Втрещяват ме с наглостта си, липса на възпитание, агресия и  претенциозност.
Не знам коя майка ги е раждала, но аз от такива случки съм изградила непоносимост към тази група хора. Не правя забележки в такава ситуация, защото съм убедена, че лавината, която ще избълват към мен ухилени, ще е такава, че ще ме изкара от равновесие за седмици напред.  Дори съм мислила как бих постъпила с моето неродено пуберче, ако един ден се появи в  подобна роля, като описаната от Dama del castello. Сигурно ще приложа неописани в този форум техники и ще заслужа доживотен бан и отлъчване. Този аутлук на тийна, който е описала авторката съм го виждала на много други места.
В Европа, в Азия. Не знам защо, но винаги ми се е струвало, че зад него, на тези места стоят много по-водещи се деца.
В Мюнхен с очите си съм виждала  хорица, които правят забележки за вдигнати крака в метрото на определено зловещо изглеждащи тийнове, които се извиняват и си свалят краката засрамени. Мислила съм върху разликата и не съм намирала отговор, освен в нарушената връзка м/у постъпка-последствие. Когато можеш да вандалстваш в трамвая и да си заминеш със смях, значи има нещо сбъркано в матрикса, което не знам как ще се оправи, защото вярвам, че децата са отгледало на родителите.

# 96
  • Мнения: 901
Всъщност редно ли е да се качват в нета снимки на деца без съгласието на техните родители.
Не разпознах моето дете, но ако някога в подобна тема видя нейна снимка, публикувана без моето съгласие, тясна ще му се види България на този, който е посмял да го направи.
И поради това смятам, че администраторите трябва своевременно да се намесят.

# 97
  • Мнения: 4 651
Всъщност редно ли е да се качват в нета снимки на деца без съгласието на техните родители.
Не разпознах моето дете, но ако някога в подобна тема видя нейна снимка, публикувана без моето съгласие, тясна ще му се види България на този, който е посмял да го направи.
И поради това смятам, че администраторите трябва своевременно да се намесят.

Не е редно, доколкото не можем да сме 100% сигурни в истинността на разказа на авторката, заради начина на комуникация, който използваме.

А иначе България ми е отдавна тясна, заради простащината и скотщината, която е обхванала и родители и деца. И правилния ред на действия, ако видиш детето си в подобна тема е да се зачудиш "какво" си възпитала, а след това кои от гражданските ти права са нарушени.

Както е казала Feit, няма смисъл.

# 98
  • Мнения: 4 965
Всъщност редно ли е да се качват в нета снимки на деца без съгласието на техните родители.
...


Аз пък в подобна ситуация /дай Боже, никога да не изпадам в подобна/ първо ще се замисля кави неща е направило детето ми без моето съгласие, че да се стигне до "изтипосване" по форумите... И за правата на другите хора, които е нарушило. Че и за моите /в конкретния случай/, защото и аз си плащам данъците, билетчето и т.н., та искам да се возя в здрави и удобни трамваи/рейсове и др.
После чак ще се замисля за правата на отрочето..., а и много ще ме е срам да си призная провала като родител...

# 99
  • Мнения: 901
Аз зная кого (а не какво) отглеждам и възпитавам. Но явно всеки може да си прави някакви снимки в трамвая и после да разказва истории около тях...Може би истински, а може би - не.
Що се отнася до снимките на децата, публикувани  тук - това вероятно са деца в риск и кой разумен човек ще ги излага допълнително на риск, като ги изтипосва във форума? Какво се очаква? Майките им да си ги видят и да си ги превъзпитат? Или поредният кретен да види още две уязвими деца, които би могъл да манипулира, както си иска?
А пък и, да, кретенът знае къде да ги намери - авторката е дала подробни указания.

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 22:39 от schreier

# 100
  • Мнения: 505
Аз разпознах дядото на децата...

# 101
  • Мнения: 4 651
Не снимки в трамвая, всеки си прави каквото си иска! Това е проблема!

И ми е чудно кой ги възпитава тия цинични и никого неуважаващи деца? Дежурния отговор е: ами то в къщи ги учим едно, на улицата/ в училище учат друго. А улицата сигурно е нещо друго, не сме си пак ние.

Не само трябва да ги снимат тези деца, ами кондуктурите да имат снимките им и да не ги допускат в обществения транспорт, ако ги разпознаят. Хич не звучи приложимо това последното, ама .....

# 102
  • Мнения: 294
Аз зная кого (а не какво) отглеждам и възпитавам. Но явно всеки може да си прави някакви снимки в трамвая и после да разказва истории около тях...Може би истински, а може би - не.



Аз не знам  какво толкова невероятно ви разказах. Учудваш ме, ако това което съм писала ти се струва невъзможно.  Laughing

# 103
  • Мнения: 3 209
... Описанието няма да помогне, но се надявам от снимката някой да си познае детето и да му хване юздите преди да е станало късно..Успях да заснема само 2 от тях- не се виждат добре, но пак е нещо..Самата тема я пуснах...де да знам защо, просто ми тежи още..
ето снимката - ... снимката би трябвало да се премахне от мрежата

В никакъв случай не оправдавам и толерирам поведение като описаното от авторката!
НО (без да коментирам темата, възпитанието, поколенията, държавата, законодателството и т.н.) - според Конституцията на РБ никой няма право да фотографира някого без негово съгласие, а още повече снимката му да бъде публично излагана.
Ако някой види своя лична фотография, публикувана без негово знание, може да заведе дело.
Практиката показва, че подобни дела лесно се печелят, а обезщетенията не са малки.

Дали, ако някой си познае детето ще му хване юздите или ще хване адвокат...

Последна редакция: нд, 03 авг 2008, 10:12 от cool_witch

# 104
  • Мнения: 5 710
Мдам,

Чл. 32.
(2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.

До тук добре, освен, ако авторката не се вписва в предвиден от закона случай, хубаво е да свали снимката ( или модератор да я свали защото и е цитирана) и да продължим да разговаряме за това, как можем да повлияем не само на тия две пишлемета, а на доста критична маса подобни 'кого'.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт