АПРИЛско бебченце расте, а мама прави му пюре!

  • 8 868
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Добро утро и от нас!
Страхотна темичка!  Hug

# 16
  • Мнения: 105
Добро утро на всички!
  food002 хайде на палачинките моля, топли моля.   food002 Ей така викат на морето  Mr. Green
А сега и по едно кафе Coffee
Аз да я мятам, че мен чака. Добре, че сме при нашите та домакинската работа не е на моите плещи, но все има нещо за вършене. Вчера взех прежда и смятам да  knit за есента и зимата
Честити месечинки на Павлина, Оливия и Даниел! Heart Eyes hbday
 Embarassed Превариха ме с кафето.Така е докато се намотая... 

# 17
  • Мнения: 407
Добро утро и от нас!

Приятен ден на всички!

# 18
  • Мнения: 410
а добрутро!почерпете се за нашите 4 месеца и честито на Павлина и Дани! и ние имаме белег на рамото.

# 19
  • Мнения: 121
ЛУРДЕС браво, страхотна е темичката! Ти си се постарала мноого за нас, което е чудесно!  Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet

Аз гласувах newsm44 - още няма да захранвам.
Дороти тук съм мила  Hug Hug Hug
 Вчера бяхме по раходки travel А вечерта викам ще вляза да се отчета и ужасс- нямахме нет  Shocked И тая сутрин бях насъбрала отрицателни емоции да ги взривя тия доставчици  devil Ама нейсе- има нет кат погледнах  Mr. Green
Тая нощ Стефан- това зверче се буди като часовник на 3 часа и като се наяде не заспива, ами рев, рев- побърках се #Crazy   А памперса му като стана- направо щеше да се пръсне- недоумявам как цялото му съдържание си бе вътре  Thinking
А сега ми се спии  smile3507  че и пропуснахме сутрешната разходката, като съм такъв ленивец днес  Embarassed
t_ilieva мерси за кафето страхотно е! За мен днес конска доза  Laughing Пък за музиката по- късно, че още не вдявам  newsm09

ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКОВЦИ!   bouquet  bouquet  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 749
Добро утро и от мен в новата тема  Hug

Егати! Тоя моя син нощес се е будил 4 пъти да яде  #Crazy Не че кой знае колко ми пречи, но аз го чакам да разрежда хранения, той ги нагъчква...

Роска, добре дошли на родна земя!

Лек ден ви желая  Peace

# 21
  • Мнения: 319
Здравейте!

Роска не сме те забравили Hug Радвам се,че си си у дома вече и ти е по- спокойно Peace В кой град сте?
Ваня М и аз чакам Дани да разреди нощните хранения,но УВИ....така ще е Tired
Доли абе жена..не е задължително да има белег от БЦЖ-то  Peace На Дани са му били още в родилното /четох в епикризата/ но никога на рамото му /и на двете/ не се е появявало зачервено,подуто и т.н. Peace Успокой се!Как няма да му я бият Peace

И аз ще почерпя по повод месечинката на Дани Wink Честитя и на Оливия и Полина,както и на момченцето на anilein /забравих как се казва/  Blush
                       

# 22
  • Мнения: 6
Честити месечинки на Дани, Павлина и Оливия!

Да се оплача: Кристея от няколко вечери не иска да си заспива сама Confused Захитря човечето и само като я сложа в леглото и започва да се криви. Рев до посиняване и аз я вземам и заспива в мен в поза кърмене. Без да я люшкам. И съм в голяма чуденка какво да правя newsm78

Кристея има белег на едното рамо.

Много пишете, а аз имам гости и не се спираме вкъщи и не смогвам да ви изчета, камо ли да пиша. Връщам се назад да ви изчитам.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 433
Добър ден и от нас...!
ЧЕСТИТИ МЕСЕЧЕНКИ на Дани, Павлина и Оливия!!!

За ваксината - трябва да се появи белег до 6 месец най-късно. Ако до тогава не се появи, се прави проба дали е сложена и ако не, се слага пак. В документите на бебчетата от родилното трябва да пише дали е сложена. И нашия белег се появи късно...

Ний два дни бяхме доста криви на разходките през повечето време. За пръв път я носих на ръце и бутахме празна количка. Не щя да стои вътре или по-скоро плака, прави пози като мост, гъне се, не ще и това е. На другия ден обърнахме летния вариант на количката, беше малко по-добре, но пак имаше малко рев Cry Cry CryДано го израстне този период...

А какъв КОШМАР изживях предната нощ smile3518, за пръв път направо изтръпнах откакто съм мама. Нахраних Малвина вечерта, обаче мляко ли нямаше в гърдите или какво незнам, обаче спря да дърпа и почна един реввв, няма успокояване. Направих й АМ /което е малко старичко между другото, но така стои кутията, правила съм два пъти/, изпи 40 мл само и заспа... През ноща я чух, че се размрънка, станах сложих й бибита и отидох до тоалетна. Като се върнах видях, че бибата й е паднала и когато я взех, забелязах че е в локва мляко, и когато реших само леко да поместя главичката й от там, тя като започне да се гърче и да маха неудържимо и безпомощно с ръце, направо изумях. Явно не можеше да си поеме въздух, грабнах я веднага и я обърнах с корема към земята. Гърченето продължи още няколко секунди, докато започна да се оправя. Беше тъмно и не можах да видя дали почервеня, посиня или нещо подобно... newsm09 После я взех при мен и детето като му олекна веднага заспинка, а мен направо ме беше страх да затворя очи и през цялото време не ме напускаше въпросът: Какво би станало, ако не бях будна??? newsm45 И сега съм все натръни през нощта newsm17


Имаше въпрос в предните теми за устройството на Чико за колички против КОМАРИ, дали някой си го взе и има ли ефект от него???
[/size][/b][/i]

# 24
  • Мнения: 86
Честити месечинки на Оливия Дани и Павлина  party023
Да ви кажа моята дъщеря, дето майка й я хвали наляво и на  надясно, че от родилното не се е будила нощем, от 3 дни става към 2-3 и докато не се наяде не мирясва. Пробвах да давам водичка, но цък. Еииииииииии вярно нахитряха тез деца, Йони е много лакома и предполагам се е светнала, че нощно време место да спи може да си похапва , та ако някой даде съвет за отучване на тези вредни за съня на майка й навици ще съм много благодарна.
Сега се връщам да дочитан, че съм назад

# 25
  • Мнения: 121
ЛУРДЕС, бях забравила да вмъкна още един линк в предишната тема,  dohако искаш ти го добави към сегашната.  Информацията е за захранването.
Според мен би била много полезна точно в тези седмици, когато повечето мамчета се чудят как да процедират при захранването, ако се разминават желанията им със съветите на педиатрите/ поне при мен е така/.  Close  Стефан го водя при две педита,т.к. мненията ни не съвпадат с габровската доки си го водя и в Търново на частно.  Crossing Arms  Това е неудобството на малките градове  ooooh!  Именно по тази причина си мисля, че може и да има и други мами в същото положение.  Thinking
Ето и линка за захранването  Peace

# 26
  • Мнения: 134
Добър ден   bouquet
Честити месечинки на сладките ни дечица!!!
Ние се прибрахме от Етрополе и съм умряла за сън  Tired снощи много късно пътувахме ,че беше адска жега и през нощта в София беше много топло в Етрополе е направо студено и малкия спа като къпан там а тук само ревееееееееееееееееее  Confused
Сиси не е така ,ако БЦЖ -то няма белег се бие пак на 6 месец ,но е бито наистина в родилното .
Роска добре завърнали се   bouquet сега да се включваш по-често !!! А защо са били на Живко 3 ваксини на веднъж не е ли много  newsm78
ВаняМ и ние нощеска бяхме така  Shocked гледам като препарирана  Tired
отивам да опитам да прилегна малко !

# 27
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Хелоу,


Честита месечинка на Дани, Поли, Оливия и на момченцето на annilein!


Преди малко се прибрахме, че доста жежко стана.

БЦЖ се бие на всички бебенца в родилното, но при някои става белег, при други не. Ако няма белег се прави проба Манту и ако тя даде отрицателен резултат се прави реваксинация. Същото се прави на 7г. и на 11г. независимо дали преди това е имало реваксиниране или не.  Peace

hiksita благодаря за линка! Сега ще го прочета по-подробно, но на пръв поглед ми изглежда ОК. Аз засега не смятам да давам млечни продукти до годинка, па да видим.

за буденето нощем аз го приемем като даденост и не ми пречи. Вече свикнах с него, то не че имам избор де.  Mr. Green За кърмачетата е добре и полезно да се будят нощем, особено в ранните часове на деня - около 3-5ч. Това помага да се поддържа добра лактация. Понякога дори аз я будя, ако се успи, че гърдите ми стават на камък, а ме мързи да се цедя с помпата.  Grinning А липсата на нощен сън компенсирам с обеден.  Peace

Alokazia от кърма така повръщала ли е? Може да си прехранила с това АМ.

# 28
  • Мнения: 319
Цитат
Сиси не е така ,ако БЦЖ -то няма белег се бие пак на 6 месец ,но е бито наистина в родилното .

и аз това имах предвид  Peace че в родилното задължително са му го били независимо,че сега няма белег на рамото Peace
Момичета дъщерята на Пролетна фея се казва Полина,а не Павлина WinkДа не се обиди майчето сега Hug

Понеже някой беше питал как сме избрали името на детето си /Дороти ли беше newsm78/ нека и аз си кажа....Много ми харесва името Даниел и краткия му вариант Дани ! Винаги съм искала ако имам момче така да се казва, а и мъжа ми го харесва...пък и свекъра ми е Димитър...та и буквата съвпада !Понякога забравям,че се казва Даниел...някой като ме пита казвам Дани Peace
Видях,че anilein не е написана на 1-ва страница  Peace Тя също като мен е родила на 04.04 мисля,че Иво се казва момчето й  newsm78 Понеже тя се включва много рядко съм му забравила името ! Някой ако може да я добави в списъка,защото и тя е априлска мама Peace
Alokazia аз мисля,че е преяла с тези 40мл. АМ и затова е повърнала! МОже би се е била наяла достатъчно с кърма,просто нещо е била крива или "стачкува"! Предполагам как си си изкарала акъла....ако спи на една страна не би трябвало да има проблем ако повърне,да не е била по гръб затова да се е задушила така?Успокой се и не се шашкай толкова  Hug
isane Криси видя онзи ден Дани как го носят на ръце и какъв е доволен,нали и аз ти казах да я извадиш от количката и да я поносиш на ръце малко Blush колко била послушна и т.н. ,а тя сега какви "номера" взе да прави!Я бързо да си връща старите навици Wink

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 12:37 от sisee

# 29
  • Мнения: 6 713
Най-накрая успях да пооправя темата Embarassed Embarassed Хикси, сложих линка! Peace
Алокация, какво нещо си преживяла... Confused Confused Изтръпнах докато четох.

Сисе, добавям Иво на Анилейн на 04.04., ако грешим - тя ще ни поправи Peace

П.С. ние си взехме туй устройство на Чико, ама то застудя  Embarassed Embarassed и няма комари... Ще го пробваме при първа възможност, надявам се да е скоро Laughing

Общи условия

Активация на акаунт