АПРИЛско бебченце расте, а мама прави му пюре!

  • 8 872
  • 282
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 749

Момичета дъщерята на Пролетна фея се казва Полина,а не Павлина WinkДа не се обиди майчето сега Hug


Sisee, "грешката" е вярна  Peace Момиченцето на Пролетна Фея е Павлина.

Alokazia, моя Косьо много често се дави така докато яде (аз го храня легнал). Като се задави не кашля, а точно така се изпъва и започва да маха много бързо с ръцете настрани. Преди много се шашках (наистина отстрани изглежда страшно) и го вдигах, обръщах и т.н, и т.н. Сега той сам си поема въздух с шумно изхълцване), после проплаква и веднага се успокоява.
Веднъж така за малко да удавя - докато го къпех, без да искам му пъхнах лицето под струята на водата за секунда и той вдиша вода Embarassed  По същия начин се задави ...аз адски се изплаших, но той сам се оправи.
Някъде четох, че на тази възраст вече децата сами се справят в такива ситуации, т.е придобили са вече този рефлекс, но в първите 1-2 месеца им трябва помощ. Така че - не се плаши чак толкова (но те разбирам, де - отстрани изглежда ужасно наистина).
А иначе Косьо спи само по гръб...

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 12:54 от ВаняМ

# 31
  • Мнения: 319

Момичета дъщерята на Пролетна фея се казва Полина,а не Павлина WinkДа не се обиди майчето сега Hug


Sisee, "грешката" е вярна  Peace Момиченцето на Пролетна Фея е Павлина.

Майко мила.... Blush аз съм била в грешка ooooh! а защо досега никой не ме е поправил Crossing Arms Аз всеки месец й честитя като я пиша Полина!Ауууу....излагация!
Извинявам се,че ви поправих...ако имаше и мен кой да поправи.....а не да пиша глупости!
Ваня  Hug

Мен ми е скучно Whistling ще излизаме чак след 17 часа и сега се чудя какво да правя докато Дани спи.....някой от вас има ли свободно време и желание да се забавляваме взаимно?
Пете чувала ли се се/писала ли си си с Барби тези дни?Нали имаше рожден ден наскоро....може да си я поздравила по случая!Ако ДА...пиши как е Peace

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 13:18 от sisee

# 32
  • Варна
  • Мнения: 433
Незнам дали е преяла, защото след АМ заспа без проблем за нула време.
Тя беше на едан страна, когато е повърнала, аз когато я извъртях да я махна от локвата, тогава почна ужаса... Cry Cry Cry

# 33
  • Мнения: 23
Здравейтееее!!!

Олелееее ама наистина е много пусто във форума тези дни  Sad

Всички са на море  smile3506 ... Искам и ааааааааз!!! Weary

Честити месечинки на Дани, Поли и Оливия!  Tada Да са живи и здрави и много игриви!  Hug

roska_ps хич даже не сме те забравили!  smile3521 Добре дошла в България!  Hug Ей че ми стана едно такова патриотично от твоя пост  Blush Ако ти се разказва, сподели какво се случи, че взехте това кардинално решение! Много се радвам, че се с Живко се чувствате добре на родна земя!  Peace Пусни една снимка да ви видим двамцата, а защо не и с татито, в миналата тема го ударихме на такива откровения и се запознахме още веднъж този път чрез снимки!  Heart Eyes

Ние пък вчера ходихме да гледаме апартамент  Rolling Eyes Нали станахме трима, и сегашния ни апартамент 60 кв.м. засега ни е добре, но за по-нататък живот и здраве ще ни е много тесен, та решихме да си потърсим ново, по-голямо жилище. Харесахме един страхотен тристаен апартамент 105 кв.м. в един нов комплекс, близо до сегашния ни апартамент и много се ентусиазирах, ама от къде ще вземем 120000 евро идея си нямам  #Crazy Сега тепърва почваме да го мислим, май ще се тегли заем  Sick

Цунки-гунки на всички бебешорковци и техните майки!   love001

# 34
  • Мнения: 269
Здравейте , момичета !!!

roska_ps  , добре дошла в родината !!  Аз не мога да живея в чужбина , гони ме една носталгия. Пиши по-често и дай малко снимки на Живко.

Ваня м , кога заминавате на море  ? Живо ме интересува , а утре ще питам нашето педи какво мисли по въпроса за септември едно малко моренце.

Галиво , и ние до една година трябва да вземем по-голям апартамент ( сега сме в 75 кв.м ) , че ни отеснява.Наистина цените  са страшни  Rolling Eyes Rolling Eyes  Най-вероятно ще се наложи да продадем вилата , че повече заеми няма накъде ( сега сме с три заема ).

Честити месечинки на Дани, Поли и Оливия!

# 35
  • Мнения: 560

А какъв КОШМАР изживях предната нощ smile3518, за пръв път направо изтръпнах откакто съм мама. Нахраних Малвина вечерта, обаче мляко ли нямаше в гърдите или какво незнам, обаче спря да дърпа и почна един реввв, няма успокояване. Направих й АМ /което е малко старичко между другото, но така стои кутията, правила съм два пъти/, изпи 40 мл само и заспа... През ноща я чух, че се размрънка, станах сложих й бибита и отидох до тоалетна. Като се върнах видях, че бибата й е паднала и когато я взех, забелязах че е в локва мляко, и когато реших само леко да поместя главичката й от там, тя като започне да се гърче и да маха неудържимо и безпомощно с ръце, направо изумях. Явно не можеше да си поеме въздух, грабнах я веднага и я обърнах с корема към земята. Гърченето продължи още няколко секунди, докато започна да се оправя. Беше тъмно и не можах да видя дали почервеня, посиня или нещо подобно... newsm09 После я взех при мен и детето като му олекна веднага заспинка, а мен направо ме беше страх да затворя очи и през цялото време не ме напускаше въпросът: Какво би станало, ако не бях будна??? newsm45 И сега съм все натръни през нощта newsm17[/color]

Имаше въпрос в предните теми за устройството на Чико за колички против КОМАРИ, дали някой си го взе и има ли ефект от него???[/color][/size][/b][/i]

Бети така повръщаше в началото като премина на почти изцяло АМ.В началото много ме беше страх и няколко дни спа при нас за да съм по спокойна.Вече не е така а дори и да повръща се обръща сама настрани или издава едни звуци че не може да диша и я чувам.Скачам веднага обръщам я по корем и я потупвам докато се оправи.После давам малко вода и всичко е ок.Това се е случвало най-вече нощем.

А за устройството против комари на чико аз съм взела това което е с вълни някакви.Слагам го вечер на количката когато сме навън и досега нищо не я хапвало.Една нощ през ноща я нахапаха яко и сега още има следи от пъпките.Беше супер нерна и аз доста късно се усетих че е от сърбеж.Купих и едно лекарство от аптеката и се оправи.Сега за да не слагам устройства в контакта я мажа с рол-он на чико пак от същата серия и засега няма поражения

ROSKA- ДОБРЕ ДОШЛА.

За името-татито го избра.Аз си бях решила да е Ванеса.Един ден даваха по телевизията сериала Синьо лято и там героинята се казва Беатрис.Той каза че по му харесало Беатрис и аз взех че го харесах повече накрая.

За захранването-на мене ми се иска да дам нещичко ама не може заради алергията нищо освен мляко до 6 месец.

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ ДНЕС

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 15:10 от vesy1

# 36
  • Мнения: 2 022
Здравейте!

Черпя за месечинката на Поли.

   

Да са живи, здрави, весели и послушни Дани и Оливия. А също и младежът на annilein.

Sisee, момата ми е Павлина, а не Полина, но не съм се обидила.  Hug Не ми е за пръв път - Павлина вече не е много често срещано име в наши дни. А и моето име често го бъркаха в училище: аз съм Анна, а даскалите все ме кръщаваха Анка, защото им се виждаше странно името ми да е с двойно Н.  Laughing

Блонди, много хубави снимки. Поправих си грешката и плакнах очички снощи (или по-точно нощес).

Роска, добре дошла на родна земя. окончателно ли се върнахте, или аз нещо съм се объркала?

По повод нощното събуждане: Поли от около седмица е така, буди се поне 3 пъти и иска да яде. Ама за сметка на това през деня е разредила храненията. Яде на 3-4-5 часа и то по малко (поне според мен). Та си мисля дали пък не им е горещо денем и затова да наваксват хапването нощем? Утре сме на консултация и ваксина и ще видя колко е пораснала. После ще се отчета.

Гласувах в анкетата с последната опция: "все още няма да захранвам". Поли е само на кърма, все още има достатъчно, докторът настоява до 6 месеца да е само на кърма (или АМ) - е, при това положение защо да се моря да бъркам пюрета? Межди другото, топенето на биберона в бира брои ли се за захранване?  newsm78  Embarassed

Лек и спокоен ден на всички.

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 14:29 от Пролетната Фея

# 37
  • София
  • Мнения: 749
Милена, заминаваме в петък, но ще вземем пътя до Албена на 2 пъти. Ще спим в Търговище, но още не знаем къде. Разчитаме, че като пристигнем всички хотели в града няма да са препълнени Simple Smile

Стефинка, я дай идея къде да пренощуваме в Търговище? Веднъж сме спали в хотела на площада, ама тогава бяхме без деца...Там е евтинийка, но и мизерийка...

А иначе решихме така, че от една страна за 500 км наведнъж ще ни се схванат задниците в колата, а пък от друга от Търговище до Варна не е далече, така че се надяваме в събота до 12:00 да сме стигнали на морето ( тогава ни започва all inclusive и да се не минем  Mr. Green )

Милена, ако искаш да ходиш на море, по-добре не питай педи-то  hahaha hahaha hahaha Мойта ме погледна ей така Rolling Eyes (в смисъл "всичката Мара втасала, та на море тръгнала..." Аз, както е видно, не се впечатлих особено от реакцията й, но ако на теб мнението на педито ти е решаващо...

А за апартаменти не ми говорете - това ми е болна тема на мен. В момента живеем в двустаен, 76 кв.м. барабар с балкона. Хол вече на практика нямам, защото го превърнахме в бебешка стая. Холната гарнитура даже я дарих на една благотворителна организация, която подпомага алкохолици и наркомани....

Заем никога няма да изтегля - не знам какво ме чака утре ...

Най-тъпото в цялата ситуация е, че майка ми и баща ми купиха и в момента обзавеждат 4-стаен апартамент (те се надяват за нас), но мъжът ми ...(тук ще спестя епитетите, които са ми на езика )... не щял да живее на чуждо място. Поне се успокоявам, че след време децата ми няма да имат жилищни проблеми...(и двамата с мъжа ми сме по 1 дете).

Досадих ви, нали...извинявайте... ама имах нужда да си поплача малко на приятелско рамо  Hug

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 14:50 от ВаняМ

# 38
  • Мнения: 269
Милена, заминаваме в петък, но ще вземем пътя до Албена на 2 пъти. Ще спим в Търговище, но още не знаем къде. Разчитаме, че като пристигнем всички хотели в града няма да са препълнени Simple Smile

Стефинка, я дай идея къде да пренощуваме в Търговище? Веднъж сме спали в хотела на площада, ама тогава бяхме без деца...Там е евтинийка, но и мизерийка...

А иначе решихме така, че от една страна за 500 км наведнъж ще ни се схванат задниците в колата, а пък от друга от Търговище до Варна не е далече, така че се надяваме в събота до 12:00 да сме стигнали на морето ( тогава ни започва all inclusive и да се не минем  Mr. Green )

Милена, ако искаш да ходиш на море, по-добре не питай педи-то  hahaha hahaha hahaha Мойта ме погледна ей така Rolling Eyes (в смисъл "всичката Мара втасала, та на море тръгнала..." Аз, както е видно, не се впечатлих особено от реакцията й, но ако на теб мнението на педито ти е решаващо...

А за апартаменти не ми говорете - това ми е болна тема на мен. В момента живеем в двустаен, 76 кв.м. барабар с балкона. Хол вече на практика нямам, защото го превърнахме в бебешка стая. Холната гарнитура даже я дарих на една благотворителна организация, която подпомага алкохолици и наркомани....

Заем никога няма да изтегля - не знам какво ме чака утре ...

Най-тъпото в цялата ситуация е, че майка ми и баща ми купиха и в момента обзавеждат 4-стаен апартамент (те се надяват за нас), но мъжът ми ...(тук ще спестя епитетите, които са ми на езика )... не щял да живее на чуждо място. Поне се успокоявам, че след време децата ми няма да имат жилищни проблеми...(и двамата с мъжа ми сме по 1 дете).

Досадих ви, нали...извинявайте... ама имах нужда да си поплача малко на приятелско рамо  Hug


То за отговора на педито не се знае. Снаха ми е питала  докторката на Рая ( тази от Педиатрията , не -личната ) дали може да я води на море и тя отговорила утвърдително. Хем знаеш , че Рая се роди недоносена. Та и те заминават на море след 10 дни.

А иначе Албена много я харесвам  Peace Peace

# 39
  • Мнения: 70
Привет и от нас  Hug

Уф, аз още едва гледам. След гостите и купона уикенда още съм  smile3507 Ама така е, като сме загубили тренинг.

Честито на всички месечинковци. Да са живи и здрави и много послушни.

roska_ps, добре дошла  Hug Най-хубаво си е в България нали?

Приятно моренце на всички, които са вече там или са се запътили. Да се топнете по един път и за нас  Laughing Ние планираме едно кратко моренце началото на септември. Тогава сме канени на сватба на една братовчедка от Варна, която ще прави сватбата на Златни пясъци. И сме решили да вземеме и детенце и да си направим една кратка почивка. Но това е ако не ни мине черна котка път и след катко съм чула отзивите на всички които ще ходите на море  Wink Хитро, а?

А като подхванахте темата за апартаментите, да се взема и аз да си излея мъката. До преди да родя живеехме на квартира в София, двустаен маломерен апартамент (то такива са вече двустайните от новото строителство). В спалнята нямаше място за креватче, егати и кибритената кутийка. Междувременно търсехме да си купим по-голям апартамент, но не намерихме подходящ. Сега като разглеждах обявите и се втрещих направо  #Crazy Е, бива ли такова нещо? За няколко месеца цените скочиха с по 20-30000 евро. И понеже и ние се заглеждаме по по-голям, не знам от къде ще вземем 120000. Не ни се тегли кредит, по същата причина която споменава ВаняМ.

Хайде поулях се малко. Сори.
До скоро.

П.С. Хелънблонди, къде се изгуби бе жена? Тук отчети трябваше да събираш някакви  Wink

# 40
  • Мнения: 269
Абе , тази сутрин само кафенце , няма поздрав. Ето един от мен.

http://www.vbox7.com/play:de95f910

Дороти , отправям ти забележка  Hug Hug

# 41
  • Мнения: 379
Честити месечинки на Дани, Поли и Оливия! Да са живи и здрави!
Алоказия и според мен бебчето се е прехранило и след това е повърнало.
Ценителката, много са ти хубави момченцата на новите снимчици.
И ние сме на тясно - с една спалня и хол. Но напролет ще се сменяме със свекитата - техният е 130 квадрата, в центъра е, но пък е стар и студен. Confused Ще му правим основен ремонт - дограми, изолации и т.н.....Мъжо да му мисли, аз съм с децата  Mr. Green
А относно морето - тази година няма да се топнем. Но пък "Цигов чарк" ни зове отново в средата на месеца. Grinning
Мрежа против насекоми също имаме. Много съм доволна. На "Вис Виталис" е и струва само 9 лева.
Хайде чао, че "ръчичкова" пак иска на ръчички!

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 15:30 от cow

# 42
  • Мнения: 121
И ние сме в двустаен- още като се нанасяхме жертвах хола  Laughing в името на спалня и сега имаме детска, спалня и кухня. А хол не ми и трябва  Naughty само да събирам излишни мебели. И понеже зная, че близките Н-найсет години няма да купуваме друго недвижимо имущество сега полека правим ремонти  Mr. Green
Относно името- аз бях писала веднъж, че на баща ми е кръстен Стефчо Peace А баткото- е на свекито/свекър нямам/.

Приятно моренце на всички, които са вече там или са се запътили. Да се топнете по един път и за нас  :lol
Peace

Alokazia  дано да не се повтаря, тоя кошмар. Hug Hug Hug

Я да пусна едно моя любима песничка Soli

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 15:52 от hiksita

# 43
  • Мнения: 354
Здавейте, дружина!
Аз не знам кога ще си наваксам, ама....
Аси вече е 5930, 63 см. По този повод - как да се включим в таблицата?

Най-вече ви пиша за морската среща във Варна - вие изберете кога - от 12 до 17 август ще съм на линия. Моля Сисе, понеже си повече време на линия да събереш дружината, ако нямаш нищо против

Целувки!

# 44
  • Мнения: 134
COW много ти благодаря   bouquet

ох за жилища .........болна тема явно на всички  Confused ние си купихме преди година и половина ама в апартамент е гадно искаме къща с Жоро ама така като гледам ще е в някои следващ живот  Cry живеем в 50 кв. и скоро няма да се разширим така да се каже  Confused единственото което ме крепи е ,че сме на по-малко години и евнтоално за по-натам имаме някакви шансове  Praynig Praynig Praynig

ей Танзен   ама как ще се разминем ние ще идем на 17 август  Thinking можеше да се съберем всички  Grinning

за името кръстен е на свекъра Стефко а Сашко на никои

Общи условия

Активация на акаунт