ПРЕДСТОИ МИ ИН-ВИТРО/ ИКСИ, да поговорим - 9

  • 63 650
  • 998
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 3 010
Филипа не ме ли мерна бе, аз бях единствената тама по нощица  Mr. Green Като излизах от стаята за трансфера и коридора беше пълен  с мацки Embarassed .......

# 961
  • Мнения: 337

Цитат на: peta link=topic=321017.msg8797589#msg8797589 date=122309857

[quote author=edno_momiche link=topic=321017.msg8794209#msg8794209 date=1223048593
е сега не мога да разбера-да лежа ли или да не си променям начина на живот след трансфера
Аз като преминала през няколко опита, мога да ти кажа че това с лежането след трансфер е пълна измишльотина, коята може само да те стресира психически, почини си един ден след трансфера, но след това си продължавай предишният начин на живот, естествено без никакви физически усилия, даже ако работата ти е спокойна си ходи, времето до теста минава много по бързо и неусетно.  Hug
[/quote]

Напълно съм съгласна. И аз съм минала през няколко опита и последния път когато забременях даже и работа не бях спряла. Друг е въпроса че бременноста приключи с "Missed", но причината беше не работата ми ,а тромбофилията. Затова не се плашете ами прдължавайте нормалния ритъм на живот, само без физическо натоварване и без отрицателни емоции. Моят лекар ми казваше "Не си болна, а бременна". Така че милички не сте болни за да не ставате от леглото, а дай Боже бременни preggo.

А за теста:  smile3529 в дебелите книги пише че хормона който се произвежда при бременност се открива първо в кръвта 6-7 дни след като емдриона се импантира в матката, а това става приблизително 6-7 дни след оплождането (т.е. приблизително 14 дни след пункцията, защото оплождането обикновенно се прави в деня на пункцията) При наличие на 5-10 единици теста се отчита (+), но докторите предпочитат да са поне 20-30. Аз правех кръвен тест на 14-ия ден след пункцията.

Приятно мътене бъдещи майчета!  Hug Praynig Hug


Последна редакция: сб, 04 окт 2008, 11:51 от nadia-h

# 962
  • Мнения: 3 010
Незнам момичета в реда на тези мисли си припомням когато видях за пръв път 2те чертички и в следващият момент се получи кървене а аз трябваше да съм на работа и работех, верно не ми е  тежка работата но се налага постоянно да ставам напред назад , иначе като цяло работя на стол. Та тогава си спомням тук как всички моми4ета ми се караха как съм могла да  работя и да не си лежа като имам кървене и може би за това се наплаших доста. Мислех си, че го губя  Cry и още пове4е ми се насади вина че е защото не лежа. Развръзката повечето знаете оказа се извънматочна, и за това е било кървенето, следващият път нещата се повториха и ми се насади един ужас свързан с положителен резултат и кървене, та сега предпочитам да си почивам у нас да си лежа пък каквото стане, така  ще знам че съм направила всичко което зависи от мен. А всички знаем, че има проблемни бременности които се изкарват на легло по4ти до края  Praynig е на никой не го пожелавам де. Пък и може би ще се повторя но на работа понякога много се изнервям работя с капризни клиентки с които понякога можеш да откачиш! Та така аз реших за себе си да си почивам и полежавам, лошото е че незнам до кога ще издържам, аз съм едно шило и не ме свърта на едно място  Tired

# 963
  • Мнения: 491
Chudesno!  Party newsm51

Az da se pohvalq - pak sam v biznesa newsm08 Dnes mi doide i pochvam nov cikal na 23 Oct
[/quote]Bean, инвитро-процедура ли започваш? Успех ! Аз се вслушах в съвета ти и ще се запиша тук да чакам ред все пак, но ще пробвам и в БГ, защото времето минава.

# 964
  • Мнения: 337
Dendy миличка,съжалявам за това, което си преживяла. Аз съм от скоро във форума, но с доста дълъг опит по темата Sick. След като имаш възможност почини си в къщи, но не се закотвяй в леглото. 2-3 дни след трансфера излес, поразходи се, срешни се с приятели. Абе най-важното е да правиш това,което ще те накара да се чувстваш добре!
  Hugfingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Hug

# 965
  • Мнения: 3 010
А бе за сега съм  супер, тъй като аз съм от тия тип хора които все нещо не са направили и трябва да направят и рядко се залижавам  Mr. Green а имам и много отпуска, та в момента каква по голяма причина от тази да си помързелувам малко без никакво чувство за вина а напротив....  Hug

# 966
  • Мнения: 26
dendi съжелявам за слу4елото се HugАз също съм изживяла слу4елото се но беше само веднъш,ама ми стига за да знам какво 4увстваш!Наскоро претърпях лапароскопия за премахване на единствената тръба която имам но епекризата ме уби......ляв и десен яй4ник погребани...Направо онемях,питам мъжът ми как ще правим инвитро с тези яй4ници ooooh!като веднага си мисля 4е няма да имам яйцеклетки, фуликули и там каквото ми дойде на акъла.Нооооо в4ера бях при доктора и   Laughing толкова съм щаслива.Понеже ми беше 6 ден от МЦ и видях.....моми4ета;ляв яй4ник-5 фоликула,десен яй4ник-11.Направо ми идваше да разцелувам др.Минев.И така следващия месец запо4ваме ме4таното инвитро.Дано да е успешно. baby_neutral

# 967
  • Мнения: 337
Dendy newsm10 newsm10 newsm10

sumol Успех!!! newsm17 fingerscrossed Стискам палци ина теб.

Последна редакция: сб, 04 окт 2008, 12:29 от nadia-h

# 968
  • Мнения: 3 010
Браво sumol, 11 фоликула в единият яйчник си е сериозна цифра и то без стимулация  Wink

# 969
  • Мнения: 26
nadia-h,dendy  love001БЛАГОДАРЯ!и аз направо не мога да повярвам толкова много.... newsm44

# 970
  • София
  • Мнения: 121
   За тези хормони може ли да ми кажете обаче  на гладно и жадно ли се дава кръв и веднъж ли ще ме боцнат?Имаше нещо по-специфично при пролактина, но какво беше newsm78?

  Няма нужда да е на гладно и на жадно, но за пролактина е важно да си в покой, ако трябва ще полегнеш там за малко преди да ти вземат кръв.
 

  Денди, желая ти успех, в който изобщо не се съмнявам всъщност!  love001

# 971
  • Мнения: 4 589
Аз да ви кажа след трансфера док ми каза да си почивам 17 дни и аз си почивах у нас 17 дни. Само 1-2 съм изляза, повечето време гледах филми, четях, имах гости и ме глезеха.

Почивайте си, сега ви се е паднало.

Успех

# 972
  • Мнения: 112
Миналата година и аз правих инвитро. При стимулацията отделих 21 яйцеклетки. При трансфера върнаха 3, а останалите ги замразиха. Сега имаме близнаци. Може би шансовете са по-големи, когато яйчниците реагират така добре на стимулацията, но пък има риск от хиперстимулация.При мен се получи, но беше в лека форма и мина за около 2 седмици без лечение. Стискам палци на всички.

# 973
  • Мнения: 1 715
А за естрадиола?има ли зна4ение,дали си пил нещо?Мисълта ми е,ако пийна кафенце сутринта,ще повлияе ли на резултата?
И аз си мислих,4е трябва да е на гладно и жадно,и се 4удех как 6те издържа до София без да пия кафе Rolling Eyes

# 974
  • Мнения: 3 010
Миналата година и аз правих инвитро. При стимулацията отделих 21 яйцеклетки. При трансфера върнаха 3, а останалите ги замразиха. Сега имаме близнаци. Може би шансовете са по-големи, когато яйчниците реагират така добре на стимулацията, но пък има риск от хиперстимулация.При мен се получи, но беше в лека форма и мина за около 2 седмици без лечение. Стискам палци на всички.

Мел много се радвам, за твоите бебешоци  Wink да са ти живи и здрави, би ли споделила някои специфични неща които си правила след трансфера, лежала си и въобще ако се сетиш  за нещо интересно. Това първо инвитро ли ти беше?

Общи условия

Активация на акаунт