Религията...

  • 7 379
  • 124
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 675
Според мен децата трябва сами да направят своя избор. Може детето да иска да стане будист примерно.По написаното от Далка, какво означава строго православно християнство, че аз не мога да го разбера това, в смисъл че православието е по-консервативно, що ли?

# 31
  • Мнения: 5 710
Ако  бяхме религиозни сигурно щях да искам възпитане в конкретната ни религия. Което освен общочовешки принципи включва и посещаване на детски класове,  социални контакти в общността, напредване в самата материя , вярвания и практики.
Но не сме и затова мисля, че мога да въведа детето в понятието Бог, което само по себе си не е лесна работа, а след това да го запозная с пътищата (религиите). Мисля по-скоро в посока  история на религиите. От там нататък, ако се създаде духовна нужда, ще има право да избере своя начин за достигане на истината.

# 32
  • София
  • Мнения: 53
Кръстена съм, и макар че не съм особено религиозна смятам да кръстя сина си съвсем скоро, според мен това е въпрос на традиция и семейна принадлежност - всички в семейството са православни християни, и той ще бъде такъв, докато не порасне и не реши сам за себе си.

# 33
  • Мнения: 5 710
Кръстена съм, и макар че не съм особено религиозна смятам да кръстя сина си съвсем скоро, според мен това е въпрос на традиция и семейна принадлежност - всички в семейството са православни християни, и той ще бъде такъв, докато не порасне и не реши сам за себе си.

Какво да реши? Ти нали си решила вместо него? Или имаш предвид да реши да се откаже, ако иска?!

# 34
  • София
  • Мнения: 8 932
Аз мисля,че вярващите хора са по добри от невярващите.Независимо от религията,всички се борят за мир и добро.

Направо не мога да повярвам, че можеш да си помислиш подобно нещо!

Иначе по темата: аз съм откровенно невярваща, а съпругът ми е на другият полюс. Винаги всеки от нас е уважавал мнението на другият. Той искаше да кръстим децата, приех го повече като традиция, отколкото като насаждане на определена религия. Нормално е родители християни да кръстят децата си в християнска църква, но никой не е казал, че като порастне, детето не може да си смени религията. Още повече, че повечето религии в основата си приличат.

# 35
  • Мнения: 3 675
Според мен, ако човек не е религиозен, няма смисъл да се кръсти, защото това обезсмисля самият ритуал.Но това си е мое мнение де.

# 36
  • Мнения: 3 550
Дааааааа, темата е взривоопасна. Детето ми е още малко, за да прави разумни избори за много неща, затова ние с баща му ги правя вместо него. Ние решаваме с какво да се облече и обуе преди да излезем навън. Ние решаваме каква храна е най-здравословно да приема и го храним с нея. Ние направихме и избор на религията вместо него като го кръстихме. В нашето семейство християнството е начин на живот, а не нещо, за което се сещаме на празник, така че този въпрос и за минута не е подлаган на съмнение. Разбира се, когато порастне ще може да прави всички тези избори сам, вкл. да избере коя религия да изповядва според свободната си воля, с която Бог е дарил човека. Дотогава изборите правим ние!

# 37
  • София
  • Мнения: 53
Когато порасне, ако нашата религия не го устройва може да я смени разбира се. Или просто да не и обръща внимание.

# 38
  • Мнения: 6 713
Независимо от религията,всички се борят за мир и добро.

 Shocked Shocked Shocked
Да си чувала, че в Сев. Ирландия католици и протестанти се трепят от столетия?? Ами джихада - какво е? Война на основата на религията. Ами през Средновековието знаеш ли колко жени е изгорила на кладата католическата църква? newsm78

# 39
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Независимо от религията,всички се борят за мир и добро.

 Shocked Shocked Shocked
Да си чувала, че в Сев. Ирландия католици и протестанти се трепят от столетия?? Ами джихада - какво е? Война на основата на религията. Ами през Средновековието знаеш ли колко жени е изгорила на кладата католическата църква? newsm78


1. Да. Но реално май се трепят за земя.
2. Не точно. Просто на някои (и от двете страни) им изнася да го интерпретират така.
3. 9 000 000. Но повечето са изгорени от протестантските църкви.

# 40
  • Мнения: 2 471
Така така, зарадвах се аз без време май, че темата върви в приятен дух и тон. Simple Smile

# 41
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
 Joy
Викам аз да вземем да си говорим за плетки и зимнина. Или за това, дали перем гащите на мъжете си. Ама и там ще намерим повод да се сгризем. Може би заради марката омекотител... hahaha

Последна редакция: пн, 25 авг 2008, 15:56 от fayza

# 42
  • Мнения: 37
Fayza, по-скоро с желание да не се заяждам, а придържам към истината искам да ти обърна внимание, че англиканската църква по ритуалност е като католическата, но отхвърляща върховенството на папата. Реформацията при тях е прокарана по политически причини, поради несъгласието на папата да даде развод на Хенри VIII.
Имат и църкви, които не са англикански, но вероятно ти не говориш за тях.

# 43
  • Мнения: 3 675
Защо имам странното чувство, че много скоро и тази тема ще я заключат. Thinking

# 44
  • Мнения: 806
Ако се зададе същата тема в мюсюлмански форум, мисля че отговора би бил точно като моят!

Аз съм християнка и вярвам в Бога.  Детето ми ще бъде кръстено и ще бъде християнче.  Избор няма.  Докато е при мен това е което ще го уча аз.  Както няма да има избор дали ще ходи на училище така и за религията.  Не мисля, че е правилно да се дава избор на дете за такова важно нещо.
Учудва ме факта, че България е повече мюсюлманска, а те държат на религията си.  Какво стана с истинската Християнска България?

Все пак това е мое мнение, не оспорвам мненията на други и не налагам своето.

Общи условия

Активация на акаунт