За прехвърлянето на майчинството?

  • 28 267
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 352
Мила Анита,

Ето че отново имам нужда от твоя компетентен съвет..  bouquet
Отпускът ми за бременност и раждане (410 дни) приключва на 09.09. и се връщам на работа, излизайки в ПГО до 30.09. Мога ли след това да подам молба за отпуск за отглеждане на дете до 2 г. и да го прехвърля на майка ми (работеща по трудов договор)?
Проблемът ми е, че майка ми работи във фирма със сезонна заетост и няма възможност да я освободят в майчинство преди 01.10.
Другият ни вариант е да и прехвърля майчинството от 10.09., но тя реално да си работи без да получава възнаграждение при работодателя?!? Дали изобщо е допустимо??
Благодаря предварително!!
Може след отпускът а бременност и раждане да започнеш работа или да ползваш отпуск и след това да излезеш в отпуск за гледане на дете до 2 години след, което да прехвърлиш този отпуск. За времето, в което си на работа или в платен годишен отпуск подай Приложение 4 за получаване на 50% от обезщетението за гледане на дете, след като прехвърлиш майчинството на майка ти ще се спре изплащането му.
В тази тема има необходимите документи за прехвърляне на отпускът за гледане на дете http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=388644.15

# 46
  • Мнения: 342
Страхотна тема,доста неща научих,които могат да ми бъдат от полза някой ден.anii_ta направо си страхотна.Браво за отговорите,ако ми се наложи някога ще се обърна към теб,за да ме насочиш.Браво   bouquet

# 47
  • Мнения: 35
Мила Анита,

Ето че отново имам нужда от твоя компетентен съвет..  bouquet
Отпускът ми за бременност и раждане (410 дни) приключва на 09.09. и се връщам на работа, излизайки в ПГО до 30.09. Мога ли след това да подам молба за отпуск за отглеждане на дете до 2 г. и да го прехвърля на майка ми (работеща по трудов договор)?
Проблемът ми е, че майка ми работи във фирма със сезонна заетост и няма възможност да я освободят в майчинство преди 01.10.
Другият ни вариант е да и прехвърля майчинството от 10.09., но тя реално да си работи без да получава възнаграждение при работодателя?!? Дали изобщо е допустимо??
Благодаря предварително!!
Може след отпускът а бременност и раждане да започнеш работа или да ползваш отпуск и след това да излезеш в отпуск за гледане на дете до 2 години след, което да прехвърлиш този отпуск. За времето, в което си на работа или в платен годишен отпуск подай Приложение 4 за получаване на 50% от обезщетението за гледане на дете, след като прехвърлиш майчинството на майка ти ще се спре изплащането му.
В тази тема има необходимите документи за прехвърляне на отпускът за гледане на дете http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=388644.15
Страхотна си, anii_ta, Благодаря!!  Hug

# 48
  • Мнения: 147
Pyrvo se izvinqvam, 4e pi6a na latinica, no ne6to mi se skapa kirilicata Sad  Embarassed

Ne znam dali na vyprosa mi tuk mu e mqstoto, no bih iskala da popitam, ako zapo4na rabota po grajdanski, a ne po trudov dogovor, 6te prodyljavam li da si polu4avam maj4inskite do navyr6vane na 2-godi6nata vyzrast na deteto i neobhodimo li e da predstavqm nqkakvi dokumenti, ili da uvedomqvam nastoq6tiq si rabotodatel, t.k. 6te zapo4vam rabota pri drug (koeto predpolagam se podrazbra Wink)?
Blagodarq predvaritelno   bouquet

# 49
  • Мнения: 14
здравейте, искам да отворя фирма ООД, но все още съм в майчинство, в такъв случай ще получавам ли 50% от майчинството си? Детето ми е на 1 и 4месеца.
Благодаря предварително за отговора.

# 50
  • Мнения: 18
Здравейте, майка ми нвърши 60 г. през декември 2009 г., но все още работи по трудов договор. Не й достигат 2 точки. Може ли при това положение да се пенсионира и после пак да я назначат на работа на същото място, за да мога да й прехвърля майчинството и едновлеменно да си получава и пенсия?  По-горе е дискутирана тази тема, но за 2008 г. Дали нещо се е променило в законодателството от тогава и ако може да ми кажете в кой закон е уредено това - прехвърляне на майчинство на работещ пенсионер.

# 51
  • Мнения: 4 155
Преди 3 седмици започнах работа. Дъщеря ми е на 1 год и 5 месеца. Гледа я майка ми. Мисля да й давам парите, които ще получавам от обещетението, т.е. 50%, но се сетих, че мога да прехвръля майчинството на баща ми. Той е пенсионер поради навършване на възраст. Ще го назначим за 1 ден във фирмата.
Като пенсионер само здравна вноска ли трябва да му се внесе? Също така има ли промяна в документите? Да подавам ли документи за 50% за този месец, в който работя? Вече подадох декларация за промяна на обстоятелствата, че съм прекъснала предишния си трудов договор. Жените в Нои да не ме изгледат лошо, че само сменям статуса си.

# 52
  • Мнения: 1
Здравейте!
Имам едно питане: дъщеря ми ще навърши една годинка на 08.04.Ако се върна на работа мога ли да прехвърля майчинството си на майка ми,която не е на работа(в момента е в чужбина там се осигурява)имам ли някакъв шанс тя да взема минималната заплата или не?Благодаря ви предварително.

# 53
  • Мнения: 342
много моля някой,който знае да ми каже какви документи трябва да занесе мъжът ми при неговия работодател за прехвърлянве на  май4инството на него и от коя дата може да се податът в смисъл трябва ли предизвестие за това или може няколко дни преди да навърши 6мес ??? Възможно ли е работодателят да му откаже на таткото отпуска по бащинство и изобщо има ли право на такъв отказ при положение 4е отговаряме на всички условия? Мерси!

# 54
  • Мнения: 342
Всичко е наред вече,опавихме се.

# 55
iskam da popitam moje li da si prehvarlq mai4instvoto na svekarvami koqto ne se vodi na rabota nikade i ako ne ako za po4na rabota 6te mi spratlii mai4instvoto ako ne go prehvarlq i kakvi sa usloviqtq newsm78 Rolling Eyes

# 56
zdr iskam da vi popitam kak moga da prexvarlq maichinstvoto na maika mi koqto e bezrabotna a az sam bremenna za vtoro a deteto mi e na 1 godinka i 5 meseca a iskam i da vzemam bolnichni i maichenstvo  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт