Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 13

  • 11 871
  • 310
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 721
Предварително се извинявам, че така нахлувам във вашата темичка, тъй като не съм дългокърмеща. Реших да се обърна към Вас за съвет, за да не отварям нова тема, че може би вече има подобни, а не съм много добра с търсачките.

Въпросът ми е, ако има някоя от вас, която е попадала в подобна ситуация, ако може да сподели как е действала.

Накратко - дъщеря ми е на 1.1 г, кърмихме се вечер, нощем и сутрин, тъй като от 2 месеца съм на работа. Кърмата започна да не й стига и я дохранвах с по 150 - 200 мл АМ дневно.
От 3 дни съм в командировка, още първата вечер получих бучки в гърдите. Взела съм си помпата и цедя по малко за спадане на напрежението. Бучките се опитвам да ги изтиквам навън. Пия лицитин. Гърдите ми ужасно ме болят, станали са огромни и силно напрегнати, като в началото.
Какво мога да направя, хем да не се получи възпаление, хем да мога да продължа да кърмя, като се върна в къщи след 2 дни, живот и здраве?

Благодаря предварително, ако някой сподели  Hug

# 271
  • София
  • Мнения: 6 680
Аз скоро бях за 2 дни без дъщеря ми, също с помпа, но не успях да цедя с нея. Като се върнеш при бебето, ще се оправиш, дано е по-скоро. Пий лецитин по 3 на ден поне

# 272
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
.....
Мяуче, това за G-то не го разбрах, щом не става въпрос за G-точката Thinking

Става дума за гравитацията. Сега разбра ли? Laughing

ДаниМакс, що да не си дългокърмеща? Аз те намирам абсолютно за такава!  Hug Както и да е, за твоята тревога, аз мога да дам само съвет отстрани, демек, недей се цеди с помпа, а пробвай дали не можеш ръчно, и то съвсем мъничко, колкото да освободиш напрежението (лошото е, че трябва да има кой да ти покаже на практика, на твоите ци**). Ама два дни не е много, не бой се, нищо няма да стане дотогава и като се върнеш, ще можеш да възобновиш кърменето.

За лецитина не знам, той за намаляване на кърмата ли е?

# 273
  • Мнения: 111
Данимакс, позволявам си да ти отговоря, тъй като много пъти ми се е случвало да получа бучки. Оправям се като пия лецитин, давам на малкия да суче често (в твоя случай се изцеждай на ръка, но не докрай, а просто докато разкараш бучките), слагам си в сутиена зелеви листа, които предварително намачквам, вземам топъл душ (но не горещ), и една крайна мярка, която е ефикасна, но не съм сигурна в нейната безопасност за майката - инжекция с половин ампула окситоцин, мускулно. Била съм си такива инжекции и съм си капала по две капки окситоцин в носа, но това, само ако другите методи не помогнат. Консултирай се с лекар все пак за окситоцина. Повечето съвети съм ги получила от мамите във форума, за което много им благодаря. А това за окситоцина го чух от един лекар.
Дано помогнат тези неща! Успех!

# 274
  • Мнения: 2 829
ДаниМакс, май единственото, което не правиш е да слагаш намачкани зелеви листа в сутиена. И е крайно време да започнеш да пишеш при дългокърмещите Naughty Hug
Аз все още си ви чета и досаждам Simple Smile
Вчера моето момче видя снимка на сучещо бебе. Каза "бебето е ухапауо майката" а аз му обясних, че бебето суче и го попитах дали той помни, че също е сукал. Каза "да" и взе да се смее, но не поиска да суче пак, и даже не съм сигурна че помни...
За всички от вас, които спят в едно легло и постоянно ви плашат че няма да може да отделите децата-ето какво стана при нас:
Направихме на малкия нова стая. Преди седмица-две дойдоха новите мебели, той с интерес наблюдава "майстоите" как сглобяват и от тогава непрекъснато дърпа всички за ръката: "еуа, еуа да ти покажа каква стая ми е напйавиу Ваншо Юншов (това е местен мебелист, семеен приятел)".
Преди 3 вечери решихме да опитаме да спи там. Легна с голям ентусиазъм, заспа малко по-бавно (до леглото има стена а той не е свикнал). През нощта се събудил (майка ми спи с него в стаята) и питал къде е мама. Майка ми ми го донесе разплакан-не иска в нашата спалня да го носят, иска си да си спи "там, бе, там". От тогава сложих бебефона и ако се събуди и пита "къде е мама" отивам при него. Събужда се по 1 път на нощ. Снощи ми се искаше да си го взема при мен (мъжа ми го няма и много исках да си гушкам мишлето). Питам го: "ти къде искаш да спиш, в коя стая", отговаря: "там, бе, там, в оная дето ми е напйавил Ваншо Юншов" и ме дърпа за ръката към неговото си легло.

# 275
  • Varna
  • Мнения: 603
Аз все още си ви чета и досаждам Simple Smile
И даваш винаги много точни съвети  bouquet
Твоето момченце ми изглежда много послушно и разбрано.Моето едва ли ще схване така лесно,че е хубаво да спи в собствено легло!

ДаниМакс Добре дошла! Аз за съжаление  не мога да ти дам никакъв съвет, защото такова нещо не ми се е случвало пу пу...

# 276
  • Мнения: 3 718
Яна, златен ти е младежа  Hug При нас не вярвам да сработи подобно нещо, ама той милия и детска стая си няма още. Може пък някой "Ваншо Юншов" да ни трябва и на нас вече  Wink
ДаниМакс, хич не се измъквай, дългокърмеща си си. Зелевите листа са добра идея и леки масажи докато цедиш, ама леки, да не те боли.

# 277
  • Мнения: 2 829
Мерси, момичета, и аз много си го харесвам Simple Smile
Само че номера е детето да е убедено, че спането в отделно легло е забавление и е хубаво ЗА НЕГО СИ, а не да го прави, понеже е послушен. Ние започнахме отдалеч да му внушаваме, че понеже е голям и ще си има негова си стая, че там ще си играе и ще спи. После всички изпадахме във възхита колко му е хубава стаята и за него беше голямо забавление да ни води там и да ни показва и да гледа как ние се прехласваме пред НЕГОВАТА стая. Заедно чакахме матраците да дойдат и пак им се възхищавахме колко са удобни. Сигурно около седмица чакахме стаята да се измирише и през това време го подпитвахме дали е станал достатъчно голям и дали иска да спи в неговата стая. И все пак, аз си лягам там с него и го приспивам, не съм го оставила изведнъж съвсем сам.
Шаманкате, аз не бих пробвала да го местя сам ако се будеше нощем да суче, не помня вече твоя Алекс буди ли се? Просто съм мързелива, и дори това ставане сега по веднъж ми тежи, надявам се, че като свикне с новата обстановка и като се увери, че винаги идвам когато ме потърси да се успокои и да спре.
Твоето момченце ми изглежда много послушно и разбрано.
Laughing Точно в момента е доста разглезен от баба си (моята майка, която живее в САЩ и е на гости), направо се чуди каква беля да измисли, свикнал е каквото каже да стане веднага.... Ама аз това бързо го оправям, та ако сме си сами двамата слуша  Mr. Green

# 278
  • Мнения: 3 718
Буди се още, а и няма къде да го преместя, просто си мечтая за детска стая и дълъг самостоятелен сън  Rolling Eyes

# 279
  • Мнения: 8 242
И аз искам на пролет да му правя детската, която в момента чудесно използвам като складче за всичко  Mr. Green.. и да го шиткам там.. и да започваме да майсторим бебе номер 2  Laughing
Ама като мрънка през 1-2 часа за цициииииии простоооо .. идея си нямам как ще стане точно  Rolling Eyes

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Sad Нас ни тресна летния вирус с невероятна сила, че чак ни натръшка и тримата. Аз се разминах с едно денонощия повръщане, но малката я държа повече. Познайте дали сега не ми виси по циците  Mr. Green
Няма оправия. По зле от новородено, а и като сме затворени от скука също ме търси...
Давайте предложения за някакви имуностимуланти, че това не искам да си го причиняваме отново

# 281
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Моите свекита са лекари и всяка година ни снабдяват с бронховаксом, който става и за кърмачки (обаче за бременни НЕ  Naughty). Не знам затуй ли, или по принцип съм бетон, но от години не съм боледувала сериозно.  Praynig

# 282
  • Мнения: 119
ДаниМакс , огледай си зърната добре и виж дали има малка/и бяла точица. Твърде е възможно да се е получило такова нещо - своеобразна тапичка от мляко, която се отстранява лесно и нежно с ръка. След отстраняването млякото потича като фонтан. На мен все така ми се случваше при препълване съчетано с болка.
Момичета, ние се кърмим вече 2 години, та ви наглеждам от време на време  Peace

# 283
  • София
  • Мнения: 6 680
Моите свекита са лекари и всяка година ни снабдяват с бронховаксом, който става и за кърмачки (обаче за бременни НЕ  Naughty). Не знам затуй ли, или по принцип съм бетон, но от години не съм боледувала сериозно.  Praynig
А какво е това? И става ли за бебета или е само за нас?

# 284
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
....
А какво е това? И става ли за бебета или е само за нас?


Абе, то по принцип е само за нас, ама като кърмим дали има "само"?  Mr. Green

Но е безопасно за малчовците, де. Не смея да кажа, че е чак полезно, но има логика да е, щото е от типа на имуностимулантите (за каквито питаше benitta).

Общи условия

Активация на акаунт