Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 13

  • 11 873
  • 310
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 497
Момичета , знаете ли дали мога да се подложа на процедура за избелване на зъбите докато кърмя? Някой правил ли е ?
А как ме е яд на мене си - вчера бях на гинеколог и забравих да попитам дали мога и спирала да сложа докато кърмя.
Иначе и нас  ни лепна вируса. Слава богу е без температура, само гърло и сополи, но вече ни избива и на кашлица . И в последно време май и аз много често прихващам - понеже все не си обръщам внимание и не се лекувам. Май и аз трябва да се поогледам за тоя Бронховаксом, щом е имуностимулатор и става за къмачки.

# 286
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
А питах Гугъл за този Бринховаксом и видях, че има и детски, но мъжо не намерил и сега ще пробваме Имунокинд

# 287
  • Varna
  • Мнения: 603
 На този бронховаксом  българския му вариант е респивакс. Да и двата имат детски варианти, но имайте предвид, че  доколкото знам е за деца над 3 годинки!

# 288
  • Мнения: 111
Момичета, аз вчера писах във вашата темичка. А сега да ви попитам, за тук ли сме вече? Кърмя бебчо година и един месец, до 6 месеца бяхме само на кърма, а сега папаме всичко, но най-много обичаме кърмицата. Зайко не желае да близне адаптирано мляко - пробвах да му дам, но той се дразни. Така че, ще го отбивам чак когато той сам си реши.
 За вируса - аз съм болна от няколко дни, носът ми тече и нямам глас. Дечицата засега са добре и се надявам да не ги хване.
 bouquet

# 289
  • Мнения: 3 695
Здравейте, мацки,
Мен вече можете да ме пишете в графата "Непрактикуващи" Confused. Дребното съвсем плавно и с лека помощ от моя страна се отби. Всичко стана много постепенно и мисля, че няма да има проблеми и за двете.  Praynig
Живот и здраве в бъдеще се надявам на ново кърмаче. Wink
Всичко хубаво от мен, може да понадничам от време на време по навик.  Hug

# 290
  • Мнения: 250
за този Имунокинд-някой пробвал ли е и има ли някакви отзиви.Днес ще ходя при педи и ще пидам и нея. Thinking

# 291
  • Мнения: 381
ми аз съм пробвала Имунокинд то по принцип го дават хомеопатично, не се е разболявала досега сериозно, да чукна на дърво, но не знам дали е от него или щото я кърмя, но го давам сега 1 път на ден профилактични щото идват грипове и т.н.

# 292
  • София
  • Мнения: 2 658
и ние се изпоразболяхме в къщи. Много е гаден този грип. Така не ме е боляло гърло от години, пробвам да смуча разни прополисови и хомеопатични таблетки, но няма особен резултат. Малката и нея сигурно я боля гърло, защото 2 дни беше адски кисела, сега е с хрема, а на всичкото отгоре и изби и зъб  ooooh! Откачих. Пак ме е изпохапала. Само иска "нани", почти не хапва друго. Все пак е по-добре от мен, аз се разболях зверски.И веднага ме подхванаха, че било заради дългото кърмене. Close

# 293
  • София
  • Мнения: 3 064
Привет и от мен! Още сме в редиците. Видяла съм се в чудо, защото последните дни като ме види седнала, веднага се катери да си търси. Аз се надявах, че ще приключваме вече, но не би. Иначе заспива и без мен, но като е с мен - задължително на цица. Беше само за приспиване и сутрин, а сега, откакто сме се прибрали в София - през целия ден. Това е, просто да се оплача от атаките Mr. Green Иначе, слава Богу, сме здрави и се аклиматизираме след дългото лято извън града.

# 294
  • Мнения: 381
бе не съм чувала досега че кърменето намалява имунната система на майката  newsm78 аз пък се чувствам по здрава щото се ограничавам от ред вредни неща пък и с тези разходки с бебо направо съм станала бетон (пак да чукна на дърво  Mr. Green)

# 295
  • Мнения: 3 718
бе не съм чувала досега че кърменето намалява имунната система на майката  newsm78 аз пък се чувствам по здрава щото се ограничавам от ред вредни неща пък и с тези разходки с бебо направо съм станала бетон (пак да чукна на дърво  Mr. Green)
Потвърждавам  Mr. Green Ако не беше кърменето щях да пуша, да ям боклуци и на нищо да не приличам  Mr. Green
Луда Мара , целувки на Борисчето  Hug

# 296
  • Varna
  • Мнения: 603
Хич не е по темата, за което моля за извинение.Пуснах и отделна тема, така че ако искате ми отговорете там да не товарим тук излишно.Имам проблем с едното ухо - от време на време боли, съответно доктор може да видя чак понеделник, а у нас намерих едни капки за уши Унифлокс 0,3%. Пише, че при кърмещи жени прилагането му изисква сериозни  основания, което ме навежда на мисълта,че все пак може и да се ползва, но в сайта за лексрствата ,който  се проверява дали стават за кърмачки не знам как да си проверя дали все пак може да ги ползвам. Пише лекарствено вещество - Ofloxacin 3mg/ml.

# 297
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Момичета, чета ви най-редовно, най-сетне се наканих и да се разпиша. Wink

gabonchi, не знам в кой сайт гледаш, аз чеквам тук - за Ofloxacin излиза "0 - Safe, compatible, not risky for BF or child" - дават го неопасно за кърмачки и деца.

benitta, от вчера започнах да давам на сина ми пробиотични капки BioGaia - съдържат живи "добри" бактерии, които борят "лошите" бактерии. Има тема във форума за тях - цък.

# 298
  • Мнения: 250
Вчера нашето педи ми препоръча за Тишо Бронховаксом като имуностимулант.Мисля да пробвам. ThinkingПитах я за имунокинд-каза че с него и без него е все тая.По скоро е за успокоение за майката,че дава нещо.Може и да е права,но винаги си имам едно на ум-100% вяра й намам(за съжаление).

# 299
  • Varna
  • Мнения: 603
Анири благодаря ти!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт