Домашна торта "Василия"

  • 132 639
  • 184
  •   1
Отговори
# 165
  • под тепетата
  • Мнения: 9 311
danielka86, като няма филирани използваш начупени. Преди Коледа се видях в същата приказка - счупих си краката да търся начупени, а няма  Sad Извиках неволята, попарих си бадеми, обелих ги, мушнах ги в блендера и ги нарязах на едро.

# 166
  • при моите любими
  • Мнения: 2 529
И аз успях да направя тортата, Купих кондензирано мляко Dutch lady и си беше гъсто и директно го сложих в крема, сложих и 300гр. подсладена сметана и 500гр. маскарпоне и не се наложи да слагам никаква допълнителна захар. В началото крема беше много гъст, но когато се добави кондензираното мляко се разрежда и е лесен за нанасяне. За по голямо овлажняване на шоколадовите бисквити, ръснах по няколко капки прясно мляко, от това, в което топях и другите бисквити. Стана чууудеснааа. Използвах и малко по-голяма форма - 26 см , но затова и направих повече крем и бисквитите бяха 2 пакета Peace

# 167
  • Мнения: 1 110
След толкова прекрасни отзиви ще взема и аз да пробвам тази торта  Grinning

# 168
  • Мнения: 0
Момичетааа, и аз  снощи  правих тортата , днес вечерта  ще  видим какво се е случило с нея , на мен ми  отидоха два пакета от белите бисквити , сложих по-малко между кремовете от какаовите с како, и крема  го направих с 400-450 мл сметана,  защото формата ми за торти е по големичка.  притеснявам се само, да  не  е дошъл малко крема  на  тези два пакета, но ще  се  разбере малко по късно,ще дам и снимки  Laughing отгоре  смятам с  банани и течен шоколад да украся и ще ходя в кандидат свекито  на  гости да  хапнем  Rolling Eyes

# 169
  • Мнения: 1 210
Карина, моята форма е 25см и на един голям пакет Закуска, кремът с 500г маскарпоне и 200г сметана ми се получи чудесно... Peace

# 170
  • Мнения: 0
http://prikachi.com/images.php?images/675/6677675b.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/677/6677677U.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/679/6677679J.jpg

Момичета това е моето творение  Grinning   страхотна е, но наистина  стана малко суха защото много малко потопих бисквитите  в млекото , беше ме страх да не се  разкашкат ,но за  следващият път ще знам Simple Smile
Хулиганка- ние по принцип обичаме  торти с много крем  , затова  сложих повече сметана  ... по скоро  приятелят ми  аз   ги обичам тортичките във всякаква разновидност  Embarassed

# 171
  • Близо до морето (200 м)
  • Мнения: 10
Да похваля и аз рецептата и да благодаря на авторката, стана превъзходно!

Аз пропуснах течния шоколад, като го замених със сварената сгущенка. Натрошените какаови бисквити, бяха тези и ефекта, който се получи с парченцата шоколад е много сполучлив!
П.С. Не съм потапяла бисквитите в мляко и съм доволна от резултата. За моя вкус не съм сбъркала.

Последна редакция: сб, 26 окт 2013, 09:42 от Marion-C

# 172
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
за един месец я правих 4 пъти  Laughing , великолепна тортичка -много сполучлива и вкусна -аз потапям бисквитките в мляко обаче

# 173
  • Мнения: 22 867

.............. великолепна тортичка -много сполучлива и вкусна -аз потапям бисквитките в мляко обаче

Наистина великолепна тортичка, страшно вкусна. Heart Eyes И аз топих бисквитките в мляко за всеки случай, добавих и резенчета банан на първия и втория слой. Съжалявам, че толкова време се каних, каних.........та най-сетне. Вече я показах в други теми, ще я сложа и тук:



Цецето, хиляди благодарнсти!  bouquet  bouquet  bouquet

# 174
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Да попитам - кои бисквити топите в бляко? Тези които редите на дъното на формата ли или между крема не слагате смлени бисквити, както е в рецептата в началото, а също цели? Интересувам се някой правил ли е тортата с само с цели бисквити? Млените бисквити заедно с крема не ми навяват добра асоциация, предпочитам да си личи кое какво е.

# 175
  • Мнения: 1 210
Toпят се целите бисквити  Peace аз съм я правила в ето такава последователност: ред цели бисквити, крем, натрошени бисквити, течен шоколад и така още два пъти...   Peace може да погледнеш тук http://deliciouskit.blogspot.com/2013/02/blog-post.html

# 176
  • Мнения: 2 280
И аз тези дни ще правя тортичката. Чудя се дали вместо течен шоколад ще стане добре с крем ганаш? Или така ще станат много сметаните  newsm78
А това долче лече от къде се купува?  Rolling Eyes

# 177
  • Мнения: 22 867

А това долче лече от къде се купува?  Rolling Eyes

От руските магазини Берьозка (вареная сгущенка) или сама си го вариш - погледни темичката.

# 178
  • Мнения: 2 280
Значи долче лече е всъщност варената сгущенка? Мислех, че е някаква марка на варено, кондензирано мляко.
Ако си взема варена гущенка, няма смисъл да я варя пак , нали? Grinning Направо си я слагам в крема. Тя също толкова вкусна ли е, както ако си взема не варена и я варя 3 часа с консервата?

# 179
  • Мнения: 22 867
Значи долче лече е всъщност варената сгущенка? Мислех, че е някаква марка на варено, кондензирано мляко.
Ако си взема варена гущенка, няма смисъл да я варя пак , нали? Grinning Направо си я слагам в крема. Тя също толкова вкусна ли е, както ако си взема не варена и я варя 3 часа с консервата?

Ако имаш възможност, вземи направо варена, няма смисъл за се разправяш да я вариш с часове, поне 2-3, че и повече отиват. Аз си правя и домашна сгущьонка, за да знам какво има в нея, но целта е похапване с лъжичка. Grinning Не съм я тествала в сладкиши и торти. Ето я в карамелен и какаов/шоколадов (най-предпочитан от мен) варианти. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт