Сглобяеми къщи 2

  • 297 373
  • 745
  •   2
Отговори
# 480
  • Мнения: 515
Да гоним се  Laughing Ами наш роднина, който е строител и се занимава със строителство ще ни я строи.. Той строи попринцип монолитни къщи,но е строил скоро такава,за каквато говоря в района на Пловдив. Препоръча ни да си купим ние материалите и ние да си я строим, само проект ни трябва, много по евтино излиза. Материалите не се различават много от техните пак  има каменна вата, пак има тази изолация, гипсокартона, само че вместо дървен панел ще е сандвич панел с полиуретанова твърда пяна(термопанели). Това е разликата... макар , че видях много фирми предлагащи точно този тип изграждане, не видях никоя от тях да предлага изработване на идивидулен проект.. По индивидуален проект работят най- вече фирми занимаващи се с дървените сглобяеми къщи  Simple Smile. за нас това е най евтиния вариант засега, нали се отказахме да купуваме готова къща...Пък живот и здраве, като се опаричим по натам  ще я рзглобим  Laughing (шегувам се)и ще построим по -голяма. Тя  и без това е на фундамент (плоча).  Simple Smile

ето нещо , което ми грабна окото вчера пратила съм запитване, но още отговор нямам http://www.prizone.bg/cde/bg/index.htm имат вид на панели които се използват за строителсвото на панелни блоковете  Rolling Eyes може и да бъркам

# 481
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
♥VIKI♥ , независимо дали ще правите индивидуален проект или пък ще вземете типов такъв, задължително трябва да минете през архитект, било то и само да ви я постави постройката в ситуацията на вашия парцел и да се подпише. Отделно ти трябва конструктивен проект, направен от лицензиран конструктор. Та може спокойно да си направиш идейния чертеж (има множество свободни лесни програмки за визуализиране), да отидеш с него при конструктор, да му обясниш какво и от какви материали искате, той да ви каже може ли не може ли да ви го сметне. Намирате си и архитект, правите среща между него и конструктора и уточнявате всички детайли. В техните задължения би трябвало да влезне изготвянето на количествени сметки.

Що се отнася до надзора - когато строежът НЕ се изпълнява от фирма, която има технически сътрудник поне, то мисля строителния надзор е задължителен.

# 482
  • Мнения: 1 561
И ние сме решили да я строим сами,записвам се да следя подробно.

# 483
  • Мнения: 0
оххх ужас  Shocked
толкова много неща изчетох че вече незнам какво да мисля или правя, направо ми пламтят бузите. С приятеля ми много искаме да си построим сглобяема къща ,(дървена )и съм се захванала да чета 'недостатъците' . Прочетох и двете теми по въпроса и накрая искам да помоля да ми кажете -да се захващаме ли с тея къщи или не. В крайна сметка ще теглим кредит понеже нямаме парички Sad Моля ви кажете ми заслужава ли си или не... На мен страшно много ми харесват тези къщички пък и може да си позволиш по-голяма за по-малко пари но не спирам да си мисля за приказката за трите прасенца и кумчо вълчо който издухал къщата Joy
От друга страна пък четох из нета за тези дървени къщи из балкана... живи са си и до днес и живетят хора в тях, може пък да не са толкова кекави.
Моля ви дайте кратко мнение защото мисля че вече ще ми гръмне главата  Shocked
 Hug Hug Hug


Здравей, мъжът ми се занимава с такъв тип строителство. Какво по-точно те интересува? Ще ти обясня подробно, не само на теб а и на всеки които иска информация за "Дървените сглобяеми къщи".

# 484
  • Мнения: 68


Що се отнася до надзора - когато строежът НЕ се изпълнява от фирма, която има технически сътрудник поне, то мисля строителния надзор е задължителен.

Писано е преди една страница,но няма кой да прочете и някой неволно може да бъде подведен и да вземе погрешни решения и да си планира погрешно бюджета.
Независимо по какъв начин се строи-с фирма или с бригада ,НАДЗОРА НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН ЗА СТРОЕЖИ ОТ 5 КАТЕГОРИЯ,в която и попадат къщите.
И няма такова понятие като "технически сътрудник" в строителството-има правоспособен технически ръководител с нужното образование,който има правомощията да подписва документацията ,нужна за изаконяване на строежа.

Какво да се прави-жени... Wink Grinning

# 485
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
... НАДЗОРА НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН ЗА СТРОЕЖИ ОТ 5 КАТЕГОРИЯ,в която и попадат къщите.
И няма такова понятие като "технически сътрудник" в строителството-има правоспособен технически ръководител с нужното образование,който има правомощията да подписва документацията ,нужна за изаконяване на строежа.
...

Да, прав си, грешката по отношение на неточността е в мен. Надзорът не е задължителен, но трябва да има технически ръководител, който да следи и гарантира за правилното изпълнение на проекта.

Все пак ще се радвам занапред да не попадам на снисходително отношение.

# 486
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Онзи ден постигнах с един куршим 2 заека - мъжът ми хареса сглобяемите дървени къщи и видяхме как НЕ се правят - става дума за 2 къщички по ок. 40 кв.м., които собственикът си е правил сам. Без план, без проект, без нищо. С материали от близкия склад. Излизали му по 6 - 7 000 лв. Едната беше напълно звършена и изглеждаше перфектно. Другата обаче, не беше "облечена" отвътре и дори от един поглед аз, неспециалистът разбрах,че тия греди не стават - имаха чворове (как му се вика професионало на този дефект?), вдлъбнатини, 2 греди, съединени с метална... планка май се казва  newsm78 Embarassed, а между тях - 2 см. разстояние....
Така че, решението е взето - ако правим дървена къща, няма да я правим сами  Naughty

# 487
  • Варна
  • Мнения: 535
Не че нещо, ама каква е гаранцията, че ако ви я прави друг /или фирма/ в панелите няма да има "чворове" и други "екстри"? Или пък, че ватата в тях ще е по спецификация и калкулация? Идеята на писанието ми е, че винаги има вариант и да е зле, но когато си лично ангажиран има умора, обезверяване, но и надежда за по-добро качество. Така мисля сега, след дълго проучване и наблюдение   bouquet

# 488
  • Мнения: 3 066
Не че нещо, ама каква е гаранцията, че ако ви я прави друг /или фирма/ в панелите няма да има "чворове" и други "екстри"? Или пък, че ватата в тях ще е по спецификация и калкулация? Идеята на писанието ми е, че винаги има вариант и да е зле, но когато си лично ангажиран има умора, обезверяване, но и надежда за по-добро качество. Така мисля сега, след дълго проучване и наблюдение   bouquet
Донякъде е така,но не смятам ,че всички са реално подготвени за сторителството и знанията им са ниво за този тип дейност!Просто не може всеки да е лекар,архитект,зоолог и счетоводител....

# 489
  • Варна
  • Мнения: 535
Няма спор, че всеки трябва да прави това, за което е подготвен Peace  Идеята на написаното от мен беше, че няма гаранции ако се доверим на фирма. От това, което аз научих, извода е следния - перфектен договор /до степен да бъдат описани дори и планките, които ще бъдат вложени/, абсолютен контрол /като ежедневно наблюдение/.  И не на последно място, много, много важно - при предаване на "обекта" да получите и всички планове, всичката документация на къщата, защото се срещнах с хора, които живеят в чудесна сглобяема къща, построена  от фирма, която обаче вместо дъбови /по договор и плащане/ е сложила акациево дюшеме и врати, и понеже собствениците възроптали сериозно, не им дали ВИК и ел. плановете, и сега вече 5 години се съдят. Което обаче води до невъзможност да се узакони къщата. Това е, няма елемент на менторство в думите ми, просто желание да насоча вниманието ви към "дребни" неща, които могат да вгорчат живота ни за дълго време.

  bouquet

# 490
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Galenaa, права си, че няма гаранция, че фирмата ще направи всичко перфектно. Затова, както и ти казваш, е нужно ние да сме плътно на обекта, да следим кое ка се прави, какви материали се влагат, или ако не можем да направим това лично, да наемем специалист, на когото можем да имаме доверие, за да упражнява нужния контрол.   Peace

# 491
  • Мнения: 3 066
Galenaa, права си, че няма гаранция, че фирмата ще направи всичко перфектно. Затова, както и ти казваш, е нужно ние да сме плътно на обекта, да следим кое ка се прави, какви материали се влагат, или ако не можем да направим това лично, да наемем специалист, на когото можем да имаме доверие, за да упражнява нужния контрол.   Peace
Подкрепям, и съм за дългото проучване на фирми,препоръки от познати с готови къщи и следене на пазара!

# 492
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Извинете,ако сте ги коментирали вече, но някой знае ли нещо за тази фирма www.amc.bg  newsm78

# 493
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Извинете,ако сте ги коментирали вече, но някой знае ли нещо за тази фирма www.amc.bg  newsm78

Гледала съм сайта. Сега го погледнах по диагонал отново. Като изключим факта,че не харесвам сайдинг, на първо четене не изглеждат зле. Нищо повече не знам за съжаление.

# 494
  • Мнения: 1
Кажете ми вярвате ли, че това е сглобяема къща?
http://esreview.net/black-glass-modular-home/

Общи условия

Активация на акаунт