Колко е прекрасен тоз момент - да усетя МАРТенчето вътре в мен

  • 12 720
  • 289
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 70
Добро утро и от мен  Simple Smile
Nagaina много добре правиш като усетиш още дразнене в гърло и сливици да вземаш мерки. Аз само сутрин чувствам че ми дразни гърлото ама за всеки случай започвам с лимоните и грейпфрутите. А какво е това Цитросепт?
fever аз се бях притеснила че ми е такова миниатюрно коремчето, но сега като се замисля си е много голямо за мен, винаги съм била плоска като дъска. И даже започва да ми тежи, преди дори и като преядях не съм се чувствала така.
А едвам дочаквам прегледа при док. утре сутрин и ще си задам всички въпроси и притеснения.
Мarussia честито за добрите новини от прегледа, хубаво е че док. ти е загатнал за пола, пък и ти като си имаш предчувствие  Peace
А това изследване за което казваш че са ти взели 50лв си е точно БХС което отчита риск за синдрома на Даун и още няколко малформации. На мен утре ще ми го пускат и ще видя колко парички ще поискат.

Любима само мисли позитивно и се пази. Щом лекарката е казала че има надежда да се износи нормално имай вяра  Praynig. А може и при друг лекар да отидеш за второ мнение, той може да има по-друг подход към този случай. Стискам палци всичко да е наред  Hug
Лек и приятен слънчев ден  Hug

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 09:25 от Janitsa

# 256
  • Мнения: 151
Добро утро.
Катерина78  Hug Как прекарахте във Велинград?
Момичета темата е много хубава (( Re: Колко е прекрасен тоз момент - да усетя МАРТенчето вътре в мен ),но аз още нищо не съм почуствала  Joy А вие? дааа и пола все още незнам.
Явно съм пропуснала някой пост,защото само аз не разбрах коя мама ще си има близнаци! Която и да е -лека бременност и желая Heart Eyes и честито   bouquet

# 257
  • Мнения: 267
Слънцето - надявам се да не стигна до антбиотик. Макар, че последната година тия сливици много ме мъчат и все ми правят проблеми. За Олипса ...аз така от много смукане на Ефизол си докарах нещо като алергия, нещо си разбичкаш средата в гърлото и сега си спазвам стриктно часовете, които пише на смукалките, макар, че Олипс са си бонбони. Аз смуча Прополки с вит С.
Яница - Цитроспет е екстракт от грейпфурт. По принцип за много неща се ползва - няколко капки в чая действат имунистимулиращо, антибактериално и противогъбично, но не смея да го пия без да питам, та затова само гаргара, че помага на сливиците.

# 258
  • София
  • Мнения: 659
 Добро утро и от мен
 ЛЮБИМА не бъди песимистка - мисли позитивно. Преди време четох една книга "Лошите мисли са лукс, който не можем да си позволим" (или нещо подобно беше  newsm78), та в нея се казваше, че с лошите си мисли сами си докарваме негативи и привличаме към себе си отрицателна енергия. Знам, че в този момент едва ли ти е лесно да се усмихваш и да не се отчайваш, но опитай, нали все пак и докторката е на мнение, че има шанс да си износиш бременността. Зареди се с оптимизъм и лежи ако се наложи и по цял ден.
 
А това изследване за което казваш че са ти взели 50лв си е точно БХС което отчита риск за синдрома на Даун и още няколко малформации. На мен утре ще ми го пускат и ще видя колко парички ще поискат.
Леле  ooooh! защо толкова пари ви взимат. Аз миналата седмица дадох само 17лв. (15 за самото изследване и 2лв. за манипулацията). То вярно, че явно ги пращат с курирер да София ама над 30лв. отгоре множко ми се вижда.

# 259
  • Мнения: 151
Добро утро и от мен
 ЛЮБИМА не бъди песимистка - мисли позитивно. Преди време четох една книга "Лошите мисли са лукс, който не можем да си позволим" (или нещо подобно беше  newsm78), та в нея се казваше, че с лошите си мисли сами си докарваме негативи и привличаме към себе си отрицателна енергия. Знам, че в този момент едва ли ти е лесно да се усмихваш и да не се отчайваш, но опитай, нали все пак и докторката е на мнение, че има шанс да си износиш бременността. Зареди се с оптимизъм и лежи ако се наложи и по цял ден.
 
Много добре се изрази!Има много истина в думите ти и лекар ми го е казвал това, а и съм гледала едно филмче точно за позитивното мислене до какво може да доведе, а именно до щастиеSimple Smile Вярно е че на всички ни се случва да ни налагат лоши мисли(и на мен) , но е хубаво когато се намери приятел ,който да ти припомни колко са вредни и излишни те.

# 260
  • Мнения: 4 428
Здравейте, мамчета  Grinning

Ние се завърнахме преди няколко дни. Беше много хубаво - слънчево, но не беше много жега   Nature Sunny Починахме, хванахме малко тен  Grinning Аз гледах да не се пека много, но пак позачерних коремчето  Sunglasses

Вие гледам сте изписали две теми  Grinning Едва ли ще мога да наваксам.

Аз имам повод да ви черпя - тези дни ни казаха, че новия апартамент вече има акт 16  newsm44 Най-накрая ще ни пуснат асансьора и всичко останало и ще може да си се пренесем в нормална къща  Grinning Та имате една виртуална почерпка от мен  cook  beer

Аз вчера бях и на преглед и да се отчета  Grinning Бебо е добре, пораснал е  Grinning Пак не можа да се види какво е  Tired Въртя го от тук, от там, но си беше събрало краката. Накрая имаше някакъв достъп, но не много добър. Каза, че за сега не вижда нищо да стърчи  Laughing Ще видим следващият път.
Но матката ми е напрегната  Rolling Eyes Аз си усещах още преид да заминем някаква тежест и неразположение. Но АГ-о беше отпуска тогава и не можах да се прегледам. Изписа ми но-шпа и магнезий на прахчета. Положението не мие много розово и заради двата вируса, които изкарах. Които още си продължават с някакви остатъци между другото. Почти не съм яла като хората от три седмици  Tired Отслабнала съм с 3кг и корема ми е спаднал  Rolling Eyes Общо взето каквото хапна го изкарвам или с разтройство, или с повръщане  ooooh! Дано се закрепя вече, че...Питах я и за болничните. Тя каза, че няма проблем. Когато реша, отивам и ги пускаме. Така, че мисля да го хвана шефа тези дни и да го "зарадвам", че ще излизам болнични скоро.

Хайде лек ден от мен  Grinning Ще ходя да попрочета малко назад какво сте писали  Grinning

И не на последно място - февер, много е хубава темичката  Hug

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Добро утро, мамчета  Hug Чета ви от сутринта kaffeetrmker_2
Катерина78, виждам, че си с опит в кърменето и цеденето. Мислиш ли, че висват гърдите при цедене?
Моите са малки по принцип, но като кърмех се увеличиха почти двойно. Мъжът ми и роднините гледаха ей така като ме видяха с големи гърди Shocked Преобразяването стана точно за 3 дена след идването на кърмата, цяло чудо е, че не ми станаха стриии, то в този момент не мислиш изобщо за мазане. ooooh! Гърдите болят, парят, изгарят направо...(споделям моите преживявяния, но при всички е индивидуално, може пък при вас да не е така). Като спрях да кърмя, още един месец ми бяха доста надути, а после като че ли станаха кухи, даже хлътнаха отгоре и изглеждаха увиснали и по-малки от преди да забременея. Едната гърда (която произвеждаше повече кърма) остана по-голяма от другата, даже се наложи да слагам подплънки да изглеждат еднакви, но...след още 5-6 месеца всичко си дойде на мястото - синините изчезнаха и гърдите пак се понапълниха, върнаха си старите размери. Все пак при по-голям бюст и без мазане сигурно ще остане излишна кожа, която да увисне. Освен това самата мускулатура никога не се връща в предишния вид, но с упражнения поне ще се доближите максимално.
Аз например още страдам за талията си, беше като на оса - 60 см, а след като родих се върна само до 72 см  Sad Разстоянието между двата дълги коремни мускула видимо се увеличи и така си остана, не че имам някакви сланини, просто се разтегна и не можа да се прибере.  Може би с много коремни преси, ама къде ти време за това  Rolling Eyes Просто има неща, които трябва да преглътнем, един вид си жертваме красотата, за да имаме дечица, обаче няма да съжалявате нито за миг.  Peace Освен това като се върнах на работа всички (даже и някои стари клиенти)казваха, че съм се разхубавила и толкова често го казваха, че взех да им вярвам Flutter

ЛЮБИМА, кураж, не се предавай!

The_light_2008, супер си изкарахме, само да бях оставила и малката вкъщи, почивката щеше да е пълна, но...така е с деца на почивка, нали знаете какво казват хората. Ще кача някоя снимка по бански с коремче, само да ми остане малко време да качвам. Иначе да ви се похваля - и си плувах и се плациках, даже като ми стана студено и в био сауната влезнах (тя е до 60 градуса). В ароматната стая ми беше супер, на едни керамични столове, дето са топлички (нещо се нагряват отдолу) и релаксираща музика...  Whistling Нищо ми нямаше после или поне не съм усетила...
Иначе бебчето си го усещам още преди месец, като потрепване, гъделичкане...даже питах доктора тук отдясно какво има и той вика - там са му крачетата и е възможно да усещаш като ритка... Heart Eyes
Чао до после! Лек ден на всички!

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 10:21 от Катерина78

# 262
  • Мнения: 361
здравейте мамита
Веселина- добре дошла, да сложиш снимчици
Веселче- честити сини гащи
Шуши- браво за сватбата.

При нас и аз незнам какво е. Вече съжелявам, че правим сватба, трябваше да идем за по един подпис. Бабетката пак с нейните простотии, ама свеки я оправи набързо. Иначе имам много подаръци от свеки- стерелизатор, помпичка за кърма и цял куфар с децики и бебешки дрешки, и едни уникални пантовки с английското знаме Rolling Eyes. И за мен много дрехи е донесла.Даже вчера я базикаха, че май куфарите са си били за мен, а тя каза, че трябвало да си ме гледа.
Днес съм на проба за роклята и се надявам да мяза на нещо.
Бебо е добре и си то усещам стабилно, нямам търпение да ида пак на преглед.
От мен целувки и прегръдки Hug

# 263
  • Мнения: 3 621
И ние да кажем Добро утро със закъснение
Весе радвам се че си доволна от почивката, аз преди няколко дена питах за тебе, че ни липсваше. И честито за акт 16. Догодина март , с бебето в новия апартамент
Любима сега е много важно да мислиш позитивно, с малко повечко лежане ще си износиш едно здраво бебче  Hug
От нас с бебчо - хубав ден на всички

# 264
  • София
  • Мнения: 5 758
Привет и от мен!  Simple Smile
Любима, дано всичко бъде наред!  Praynig  Praynig Praynig Полипът не може ли да се махне, докато си бременна?  Rolling Eyes Не помня къде четох, май при февруарките, имаше една мама с полип. Стискаме палци!  Praynig Peace Hug
Добре дошла, Веселина, и честит акт 16 !  Grinning
Катерина, права си - всичко си заслужава  Hug Въпреки че аз го казвам от позицията на жена, която никога не е имала хубаво тяло и така да се каже - нищо не съм изгубила  Laughing

# 265
  • София
  • Мнения: 211
Добро утро и от мен!
fever, да и аз имам точно такова усещане, както го описваш - пълзене или като леки иглички при изтръпване или даже като мехурчета, които се плъзват нагоре.. имам ги най-вече на стомаха над пъпа, но понякога и отстрани, което ме навежда на мисълта, че това не е бебо, а по-скоро нещо като разширяване на кожата, знам ли...  newsm78
tedsan, браво за хубавия резултат от БХС.
ЛЮБИМА, мисли позитивно! Ние сме с теб!  Hug
veselina_s_p, добре дошла! Радваме се, че си изкарала супер. Липсваше ни!  Hug Честито за прегледа и за новия апартамент... и ние чакаме нашия, ама има да си чакаме, че още се строи..
Хубав ден на всички!

# 266
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Любима, дано всичко бъде наред!  Praynig  Praynig Praynig Полипът не може ли да се махне, докато си бременна?  Rolling Eyes Не помня къде четох, май при февруарките, имаше една мама с полип. Стискаме палци!  Praynig Peace Hug

Не може да се махне, защото е голям и не се знае къде му е края, може да се пукне мехура ако тръгне да го маха Sick Тя каза, че е възможно и сам да си падне, което не било опасно, ако видя парче месо в тоалетната, да не се стряскам, ми каза #Crazy
 Повече я притесни ниската плацента, а и с тая къса шийка... Sad
Мерси за стиснатите палци.

# 267
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Здравейте и от мен!

Привет и от мен!  Simple Smile
Любима, дано всичко бъде наред!  Praynig  Praynig Praynig Полипът не може ли да се махне, докато си бременна?  Rolling Eyes
В никакъв случай да не го маха този полип! На мен ми съсипаха първата бременност, точно заради два полипа, които се съгласих да ми ги махнат. Толкова ме бяха стресирали, че може да станат по-големи и едва ли не да станат злокачествени. А в крайна сметка се оказа, че това са полипи на хормонална основа от бременността. Не искам да се връщам назад, че направо косите ми настръхват.
ЛЮБИМА не им давай повече да те бъркат и не търси мнение от друг лекар. Колкото и голям да е полипа съм убедена, че няма да ти попречи на бременността. Преди време бях попаднала на тази статия , ако искаш я прочети. Пази се и наистина се опитай да мислиш положително. Ще ти стискам палци  fingerscrossed
veselina_s_p и на теб добре си се завърнала, къде бяхте на море? Честито за акт 16, да сте много щастливи в новия дом.

# 268
  • Мнения: 201
Добро утро  Hug
Дойде ми наум една идейка за заглавие на новата ни темичка Peace

"Мама е с коремче вече, вътре ритка Мартенско човече"  Peace

Целувки от мен, Елена и бебо  bouquet

# 269
  • Мнения: 847
Добро утро,момичета,
Все докато ви изчета и не ми остава време да пиша,но днес май успявам  Sunglasses

ЛЮБИМА , знам, че от нашата позиция нещата изглеждат по-лесни, но и аз мисля, че ако си по-позитивна и ти, и малкото ти бебенце ще сте по-добре!

Общи условия

Активация на акаунт