Прегьрбени ли сте?

  • 47 497
  • 112
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 424
Не,не се прегърбвам когато ходя. Когато съм седнала може би съвсем леко  Peace

# 76
  • Мнения: 116
аз пък съм си чупила гръбнака,казват ,че не ми личи ,ама съм си прегърбена ,ама моето оправия ня Sadма

# 77
  • Мнения: 1 258
Само когато съм седнала.Знам колко е грозно отстрани,но  го правя несъзнателно Blush

# 78
  • Мнения: 1 541
За мое огромно съжаление и аз не бих казала, че имам съвсем достолепна стойка. На моменти се улавям (когато седя най- често), че съм се "смалила" драстично, а колената ми са по- близо до носа ми от нужното  Twisted Evil С най- голям ужас видях обаче, че и дори права гръбнакът ми не е от най- правите и то не другаде- а на снимките от сватбата ми  Crossing Arms  Laughing
И при мен го имаше елементът с подранилото издължаване над останалите в малките класове, но пък нямам никакъв спомен да се опитвала да компенсирам това по какъвто и да е начин  Thinking Може би не е там причината за приликата ми с Гърбавия от Нотердам  Wink

# 79
  • София
  • Мнения: 1 956
Да му се не види!
И аз съм прегърбена! И не знам как да се справя с проблема. КАто съм слаба съвсем личи, че нямам хубава стойка. Трудно е много по следните причини:
- висока съм 176 - всичките ми приятелки са под 170 и като си говорим тихо, трябва да се приведа.
- светът е конструиран за ниски хора - масите, мифките, плотовете в кухните - В-С-И-Ч-К-О! #2gunfire Налага се да се гърбя при всяка манипулация, която е свързана с ползването на мебел.
- количките за децата са с ниско разположени дръжки - изключение са Строки, които пък са безумно скъпи.
- кърмих 1 година и 5 месеца - стойката на кърменето не е в полза на царствената осанка.
- водя си детенцето за ръчичка - гърбене голямо е, носенето на ръце също ме изгърбва - за да ми е по-удобно се превивам...
- боли ме гърбът от всичко гореописано и като се изправя имам чувството, че ме режат без упойка... Еми как да се изправя. МАсажите са решение, но са мнооого скъпи да се правят всекидневно, а и време нямам...
И се замислям да отида в някоя ортопедия да попитам има ли някакви шини, каишки или нещо такова, които да си слагам денем и да ми държат гърба изправен, ама не знам как ще го съчетая това с шините и ниските мебели, детето и т.н. Ще трябва пък да клякам...

# 80
  • София
  • Мнения: 1 956
aval,днес ходих и си взех колан.Не е същият като този дето аз го гледах,но пак върши същата работа.Сега съм го сложила,но ме болят раменете от него.
При теб как е?
И мене ме болят раменете. Предполагам от напрежението дето сме изправени. На упътването пише първоначално само по два часа на ден да се носи, докато поукрепне мускулатурата и постепенно да се увеличава времето. Там където ми убиват ластиците си сложих подплънки за по-мекичко, че иначе почва да боли.

И аз искам такъв колан - от къде, за колко и т.н. Моляяя Praynig
Иначе може и шал да се върже през раменете, но трябва помощ за целта - друг да го върже. Освен това се разхлабва с времето и не върши така добра работа...

А и аз мразя да ме урят по гърба и да ми викат "ИЗправи се" НАи-много ме дразнят роднините на мъжа ми - като родих от стреса, кърменето, недоспиването и преумората бях направо като камила. И те само ми правеха забележки и ме удряха по гърба, но като казах, че е от стреса и преумората, никой не се сети да ми помогне с нещо, всички се скатаха!!! #2gunfire

# 81
# 82
  • Мнения: 4 434
По принцип не се прегърбвам,но като тикам количката и усещам как се прегърбвам леко Close

# 83
  • София
  • Мнения: 1 231

Не се отваря това, което си искала да покажеш.....излиза страница за потребителско име и парола  Rolling Eyes

# 84
  • Мнения: 294
Като прочетох заглавието на темата и се изправих  hahaha Joy

# 85
  • София
  • Мнения: 415
И на мен така ми подейства заглавието, изправих се като струна. Иначе стоя/седя доста прегърбена и непрекъснато ми се прави забележка за това от близките. Което разбира се много ме дразни, макар че разумното ми АЗ знае, че е правилно  Embarassed
А относно коланите, за които говорите, преди доста години след активен спортуване получих гръбначно изкривяване и майка ми ме заведе на лекар. Пита го дали е добре да нося такъв колан и той каза, че не е, тъй като по този начин, мускулите на гърба се отпускат и след като се свали колана ефекта е даже по-лош отпреди. И като се замисля, има логика да е така, защото един вид мускулите се "омързеляват"  Thinking

# 86
  • Мнения: 294
Има логика  Thinking
По-хубаво говорете с всичките си близки, като ви видят прегърбени да ви сръчкват.
Ще имате повечко синки, но няма да сте прегърбени нали?  Grinning

# 87
  • Мнения: 444
И на мен ми е проблем това, особено когато седна пред компютъра, а като се има в предвид че и по принцип си имам гръбначно изкривяване... става по-зле и уж все се старая да съм изправена, но все още не съм открила най-добрия начин за да се науча.
Ето нещо интересно по въпроса, което открих в нета: http://www.figurata.com/2008/07/blog-post_1879.html

# 88
  • Мнения: 2 590
Аз пък винаги стоя изправена, но имам друг проблем, може би от прекалено пъчене ли какво , като постоя по дълго време и ме заболява кръста, сякаш се е вдлъбнал, чак се налага да го издувам както котките си извиват гърба. А самото пъчене ми е останало от майка ми навремето, която постоянно ме ръчкаше да се изправям.

# 89
  • Мнения: 619
Да леко... заради  големите бомби

Общи условия

Активация на акаунт