Ние сме февруарски мамчета с пораснали коремчета!!! - XXI

  • 11 682
  • 292
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 592
Dideroncho честит имен ден - да си жив аи здрава, много късмет и щастие ти пожелавам. Весело изкарване на празника Simple Smile

Честито и на всички празнуващи днес - ние пък празнуваме именниа ден на племенника ми, и рожденни ден на щерката на свидетелите на подписването ни. Плюс това днес е и празника на Сливен и всеки се е щурнал да празнува. Отивам да вземам малката и да запрашваме да миткаме въпреки кучешкя студ.

Мартеничка благодаря за изчерпателното инфо за Св. Димитър - беше ми интересно да го прочета.

Сега бягам да се оправям и да офейкваме. Приятен ден милички.

# 241
  • Sofia
  • Мнения: 2 498
Имам въпрос към врялите-кипяли майчета:
разглеждам сега столчетата за кола, защото се оказа, че от по-големите покупки само това нямаме от брат ми. И сега - дали да вземем първо такава "кошница" за от 0-9 кг и после да вземем голямо столче или има варианти (аз срещнах само един такъв) на комбинация между двете? Ето го http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 4/products_id/819
Защото по-добре да се дадат накуп 220 лв за комбинирано, вместо първо около 100-120 лв за малкото, после още толкова за голямото  newsm78 Ама засега само на тази марка намирам комбинирано, което ме кара да си мисля, че явно не е много препоръчително да е "ни риба, ни рак"... И понеже това е за сигурността на бебо, съм абсолютно ЗА да вземем във времето 2 отделни, все пак няма да е едновременно. Но ако някой има опит, моля да ме посъветва... И за марка също.
И още един въпрос - за ваничката. Каква? Корито с подложка или анатомична, или някаква друга хитрина Simple Smile Кое е най-удобно според вас?

Много благодаря предварително!  Hug

# 242
  • София
  • Мнения: 821
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ ДНЕС!!!   bouquet Да са живи и здрави и много щастливи!!!
И моят съпруг днес е именник и се подготвяме да празнуваме.
Весел празник и наздраве!

# 243
  • Мнения: 152
Честито на всички именяци. С гордост да си носят името.

Момичета- много хубави тумбачета сте заформили, страхотно изглеждате.

Фокси- да ти е жива и здрава племенницата и много да си играе с твоите двама юнаци след известно време Laughing. Аз пък много обичам моята зълва, разбираме се страхотно, помага ми, дава ми толкова много играчки и дрехи за моето чаве, много е добричка. А племенниците са ми големи сладури.

За шезлонга- мога да кажа, че това беше най-използваната вещ вкъщи до 8-9-я месец. Не толкова люлеенето, а самия наклон е удобен за бебето. Стои си там, държи играчки в ръцете, разглежда ги, винаги е до мен и лесно се пренася из стаите. Но когато бебето се научи да се изправя, въобще не искаше да стои в шезлонга. Така че, че свиква с люлеенето....

cutesmallcat- ние бяхме с кошница на Мони до навършване на 1 год. Струват към 50-60 лв. За годинката ни подариха столче на Giordani. Но мисля, че и комбинирано може да се вземе. Само като се сетя как бебо се губеше в кошницата, а ако е в столче, незнам.....Важното е да е в стол за пътуване. Една от майските мами днес писа, че са се обърнали по таван с колата и детето висяло вързано в стола с коланите. Та тя пише, че ако не е било в столче едва ли щяло да оцелее. Трябва да са обезопасени децата ни.

# 244
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 801
cutesmallcat, тъй като на бебето все още не са добри мускулите на врата, е желателно да се вози с гръб по посока на движението. Това означава, че трябва да вземеш кошница със сигурност. Едни от най-добрите са Макси Кози, по краш тестове. Ние имаме и кошница и столчета от всичките групи до тук. По принцип не се препоръчва комбинирано столче, а такова, което е тип кошница, защото така е защитено най-добре детето. Аз съм много доволна от нашата, понеже я ползвах после и вместо шезлонг, та там го хранех в началото, освен това го и приспивах. Аз съм за да се вземат отделни неща.

# 245
  • Sofia
  • Мнения: 2 498
Много благодаря за бързите отговори!  Hug
Като гледам на отделни 2 неща вървим... А и аз не бях съобразила, че столчето се монтира по посока на движение, а кошницата обратно. Това е важно! Благодаря още веднъж! Ние сега още не сме се юрнали да го купуваме, ама бабите и дядовците взеха да дават зор да сме кажели нещо по-голямо, което ще ни трябва, та да си знаели Wink Като почна да обикалям ще знам какво да гледам.   bouquet

# 246
Благодаря Ви за милите пожелания и за много години Димитров ден на всички, които си имат именник, а на които си нямат да си отимат наздраве  cheers

# 247
  • София
  • Мнения: 23
Честит празник на всички, които имат повод да празнуват!

Dideroncho, да си жива и здрава, и много щастлива!   bouquet

Благородно ви завиждам, как хубаво сте си изкарали вчера! И снимките са супер!  Simple Smile
Искрено се надявам на следващата да мога да се включа и аз.

# 248
  • Мнения: 233
да е живо името на Дидерончето - пожелавам ти много здраве, обич и красиви моменти с любимите хора!


сладко коте, повечето столчета за кола(особено тези за новородени и кърмачета) имат опция за застопоряване с лице към облегалката на задната седалка, така че да няма опасност за бебето. онзи ден ми показаха, че дори на елементарна количка като Пуки на Чиполино това е направено така. просто при купуване на количката попитай продавачите дали има възможност за такова поставяне на столчето. имай предвид, че кош се ползва доста по-кратко време, отколкото столче, а на някои колички кошът може да се сваля, за да се употребява като порт-бебе. порт-бебетата пък са удобни и леки, но само ако има кой да седи до бебето, докато друг шофира.

# 249
  • Мнения: 95
Dideroncho, честит имен ден!много здраве,късмет,любов и едно сладко здраво бебче февруари.
Гея,честита годишнина!Още много много години заедно и щастливи!
След като два пъти гледам снимките,стигам до извода че аз май някъде към април ще раждам..много ми малко коремчето.Цяла нощ се чудих дали всичко му е наред на бебко,но утре съм на преглед дано всичко е ок.Така се радвам че сте изкарали добре на срещата...но не разбрах защо сервитьорките са ви гледали лошо?????

# 250
  • Мнения: 1
Здравейте, сладурки!
Благодаря за пожеланията! Да ви се връща двойно! Много сте готини!   bouquet
Честит празник на всички, които празнуват! Да сте живи и здрави!  Hug
Сега нямам време да ви чета, но обещавам утре да се отчета!
Целувки и приятен ден!  wavey

# 251
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 801
Аз ползвах кошчето за кола почти до годинка, така че зависи от бебето всичко. Ако не излизат много краката и главата от самата кошница, то може да се полза доста време, дори и да не се спазят килограмите.

# 252
  • Мнения: 2 829
Мили мои приятелки, много ви благодаря за милите думи!

Включвам се за да дам малко информация от първа ръка - Дафи беше страхотно красива булка! Сватбата беше страхотна и аз се включвам към пожеланията за семейно юастие и пълна къща с дечица!
бульовче, опасно е да се вози бебе в колата ако е в порт бебе, кош за количка и т.н. Задължително е да е в специално столче за кола, в което бебето е закопчано със специалните колани за столчето, а самото столче да е закрепено с коланите на колата. Друго, което е важно да се знае е, че не бива да се подлага нищо под бебето, освен ако не е включено в комплекта на столчето. Всякакви възглавнички и др. подложки увеличават риска за живота и здравето на детето ако недай си боже се случи инцидент. Аз и преди писах, че доста пъти съм била в катастрофираща кола и от опит знам, че тези неща се случват, когато най-малко очакваме. Затова моето дете никога до сега не се е возило необезопасено в кола.
Според мен е полезно да имаш отделно кошница за новородено, защото те са много леки и пригодени да се свалят заедно с бебето с дръжка. За мен това беше много удобно, понеже дребното редовно заспиваше по време на път и така просто го сваляхме с коша и го пренасяхме да си доспи вкъщи. Следващия стол е вече доста по-обемист и тежък и няма как да го пренесем заедно със спящо дете.

dessi06, ясно е, че сервитьорките са се пукнали от завист Simple Smile Къде са виждали те толкова хубост и чар събрани на едно място?

Честито на всички именници!

# 253
  • Мнения: 56
...но не разбрах защо сервитьорките са ви гледали лошо?????
[/quote]
 И аз, честно казано, но на кого му пука Joy проблемът си  е техен.

 
Задължително е да е в специално столче за кола, в което бебето е закопчано със специалните колани за столчето, а самото столче да е закрепено с коланите на колата. Друго, което е важно да се знае е, че не бива да се подлага нищо под бебето, освен ако не е включено в комплекта на столчето.
 newsm10

# 254
  • Мнения: 14


 Dideroncho, Честит Имен Ден! Със здраве и късмет занапред да си носиш името, а през февруари да получиш най - красивият си подарък!
 Честит празник и на всички празнуващи! Бъдете  и вие живи и здрави!
 Geia, на теб честитя годишнината! Желая ви цялото щастие и разбирателство на земята!

              love001  love001  love001А на всички останали мноого цунки по коремчетата!!!  love001  love001  love001

А, да! И за срещата: много съжалявам , че не дойдох, сега като гледам снимките направо ще се пръсна Confused Шегувам се де, много сте сладки всички, много сладки коремчета сте извадили, коя от коя по- сладки! На следващата среща ще гледам вече да дойда Peace

Общи условия

Активация на акаунт