въпрос за отстлабването на кърмачка

  • 12 047
  • 155
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 305
Само да отбележа, че още съм в клуба на готините сочни мами.
И да се похваля, де - за един месец - -5кг. със Зоната  bowuu  Laughing

# 91
  • Мнения: 2 959
...всичко ми се струва много лесно...
Ерота, ами то като се замислиш, може да стане лесно ако Си го поставиш като цел! Човешката воля е безгранична, само трябва да й покажем посоката, а Ти умееш здраво да държиш юздите на своята, така че скоро всичко ще приеме желаната от Теб посока! Какво стана с изследванията, направи ли ги?
Мартани, Ти за повече кърма с вода ли се бориш? Аз в подобни ситуации връщам овесените ядки на обяд. И бързо възстановяване Ти желая та скоро да се върне оптимистичният дух в темата. До фитнеса успя ли да стигнеш или стомаха Те държа настрани? И не забравяй че кърмата се влияе на душ. спокойствие на мама, а оттук и Мирко ще го почуства и ще се възползва.
... мен единствено  1/2 ме подкрепя, но това ми е напълно достатъчно...
Елат, това е наистина достатъчно! Поздравления за това как успя да го привлечеш към идеята! Така кърменето, хранене и семейният живот вървят в синхрон. А Ти колко време мислиш да Си в Зоната?
...Разхождаме се всеки ден поне два часа...
Шоколадово Майче, това Си е страхотно упражнение, съчетано с кърменето и коремните преси! До колко ги докарваш надхвърли ли 30 или правиш колкото издържиш? Нали не Ти се отразяват на кърмата на малката кукла?
Духи Пухи, като знам какви сладкарски специалитети излизат изпод творческите Ти ръце, незнам как издържаш?! Особено сега с тез наближаващи празници да устискаш само на 1 галавечеря седмично?
...Само да отбележа, че още съм в клуба на готините сочни мами...
Кърмелинко, само да вметна, че ние Те чакахме и никога не сме се съмнявали в Твоите възможности! Поздравления за загубените кг, а на дрехи усещаш ли ги? Нали Петето няма претенции към млякото на отслабналата Й Мама?

# 92
  • Мнения: 305
Кърмелинко, само да вметна, че ние Те чакахме и никога не сме се съмнявали в Твоите възможности! Поздравления за загубените кг, а на дрехи усещаш ли ги? Нали Петето няма претенции към млякото на отслабналата Й Мама?


Аааа - хапва и то как!  Laughing
И дебелее усърдно, за сметка на майка си  Mr. Green!

Сериозно - много се притеснявах за кърмата в комбинация с отслабване, вече съм спокойна  Peace

# 93
  • Мнения: 8 242
Ау, как само 1 гала вечер седмично?
Моля Simple Smile Това беше лятото докато килограмослвалях Simple Smile Почти 1/2 година вече си ям  Blush Ама направо си ям  Mr. Green

# 94
  • Мнения: 376
момичета, кърмата ми СПИРА!!!!!! не съм виждала гърдите си толкова меки от преди да забременея! ПОМОщ! Калида, не мога овесени ядки, връщам ги. маи няма да изкарам и година кърмене УЖАС! Cry Sad явно аз съм случая че под 92 нямам кърма! това е! малкият снощи цяла нощ е висял на циците ми, а изпишка една негова шепа на сутринта. Не знам дали да пускам тема нова ...

# 95
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Martani, защо смяташ, че има пряка връзка?
Какво се е променило драстично?

# 96
  • Мнения: 376
Бу, за пореден път е така, просто мина ли 92 и краи - променя се количеството кърма, циците ми стават на мекици, и не пускат нищо, а Мирко почва да търси други храни, да нервничи, да суче по 40-50 минути и накрая да реве. А и аз усещам че гълта веднъж на 15-20 пѕти - и ми е мъчно че го тормозя.Почвам да се тъпча с храни, качвам 93, и ето - кърмата почва да идва. ще направя още един опит, и ако пак не стане - до там съм. за отслабване няма и да помисля.  Naughty дано не ме хванат пак болести на прага следващия път. знам че и това попречи този път.  ooooh!

# 97
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Мартани, това е странно. Пробвала ли си какво става, ако замениш храната - да приемаш обилно количество както си свикнала, но то да е основно плодове, зеленчуци, нетлъсти меса, без бял хляб и т.н.?

# 98
  • Мнения: 2 959
...няма да изкарам и година кърмене УЖАС!...
О, ще издържиш и още как! Стегни Се, на Пловдивчанките не е типично да се дават на отчаянието- виж и Кърмелината, и Елат, и Бу и Духчето ще го подвърдят! Така че горе главата, Мартани, ще издържиш и таз криза. Според мен кърмата Ти намалява не толкоз от боледуването или храната, а от голямият стрес на който се подлагаш. Успокой се и се вземи в ръце, искам отново да си възвърнеш оптимистичният Си тон и не го губи вече, моля! Болести ще има по кърмаческият Ви път с Мирко, но това не значи че трябва винаги да се сриваш до началната точка. И новото хранене, не е диета, не го приемай като такава, защото това допълнително Те изнервя, а по скоро като правилен начин на съчетание на храните. Има ли нещо от което се ограничаваш или си спряла, ако е сладкото- това би трябвало да го приемаш като плюс, хляба и пълнозърнестите храни би трябвало да Ти стимулират кърмата, а не да я отслабват. Опита ли мандарините които Те изкушаваха, въведе ли повече плодове и зеленчуци, в тях наред с полезните витамини има и доста фибри? И не се отказвай ами редуцирай ежедневното Си напрежение и Се харесвай и усмихвай повече, красиво волево Момиче! Честито Ти подписно обновление, вече се запознах с чаровника- Мирко! Да ти е здраво и палаво детенцето!
...Почти 1/2 година вече си ям  Blush Ама направо си ям ...
Духчо, това е перфектният вариант, явно младият метаболизъм си оказва значение. Спортуваш ли нещо?
...И дебелее усърдно, за сметка на майка си...
Добър вариант сте открили с Петя, голямо Майче! Реши ли вече кога ще започваш захранването й, с Яна как беше?

Разкошнице, ще съжаляваш ако изпуснеш маскарада все пак кръглата годишнина оставя спомени, да знаеш, меча Ти отиваше не му изневерявай! И не бъди толкоз рязка понякога, когато Си започнала нещо не обръщай гръб на начинаещите!

# 99
  • Мнения: 376
Бу, пробвала съм, лошото при мене че като изклиуча хляб и отслабвам страшно бързо. Но мисля че си права, надявам се че си права, искрено, за6тото явно е от скоростта, в момента в които почна да слабея бързо,минавам границата и кърмата пада. явно по-скоро от бързото сваляне което по случаиност всеки път съвпада с границата. Надявам се че е така. Вече не знам какво да мисля. Но това отслабване за което пишат Биг Мамма, и Беиби2, и Елат, ми е просто завидно. При мен не е нито толкова безпроблемно от страна на кърма, нито толкова видимо, както Елат и Беиби2 казват. Имам  чувството че тъпча на едно място на моменти. Ама си е и така.  ooooh!

Калида, вдигам главата,в момента в които кърменето се връ6та като вариант и съм пеи сърце. Не съм изклиучила нищо абсолиутно. Просто онези дни вкоито боледувах не можех,бях зле. Но на РХ това ми харесва че си позволявам всичко, и като видове и като количества. Само ограничавам комбинацията,и се опитвам да оставям по 2 часа между храненетата. Малко грубо я карам, но и така се усеща. ще видим при сегашния ми опит какво ще стане. ще пиша само ако е успешен. Иначе не! Няма да развалям атмосферата тук на темата.

# 100
  • Мнения: 10
Мартани, не се предавай! Имаш ли желание ще продължиш да кърмиш, ти най-добре си знаеш, как да си стимулираш кърмата, да споделя само, че при мен много помага чая на ХИП за кърмачки, а също така и тъмната бира - можеш да пробваш.
Колкото до това, дали е видимо отслабването при мен - не мога да кажа. За един месец кантара показва - 2 кг., но аз не мога да кажа, че ги усещам съществено, дори и по дрехите не мога да открия голяма разлика. Но не се отчайвам и продължавам, защото знам че отслабването е дълъг процес и трябва постоянство. Със всеки ден упражнения знам, че се доближавам до нормлното си тегло, но не предвиждам това да стане по-рано от м.Април, така че съм се примирила и продължавам.
Успех и на теб!  bouquet

# 101
  • Мнения: 376
Беиби2, благодаря за подкрепата ти! Харесва ми нагласата и настроението ти! Наистина е така, аз също не бързам, но ме убива тази измислена граница под която все не слизам с кърма. няма да се предавам, благодаря ти!  bouquet

Успех и на теб! Peace

# 102
  • Мнения: 2 111
Мартани,как е количеството на кърмата?Аз ти предлагам да си спазваш режима,който си избрала,но да не се теглиш на кантара.Просто го прибери за известно време   Wink
Аз свалих 3 кг за 4-5 дни с РХ и сега си ям нормално,защото това е много бързо сваляне.
Направих си хормоналните изследвания и като гледам все са извън референтните стойности,но чак вторник ще ги погледне ендокринолог.
Бу,знаеш ли колко е нормалното ниво на пролактина при кърмачка?
Моят е 50,53 ng/ml при референтни стойности 4.8-23.3 ng/ml.

# 103
  • Мнения: 353
Здравейте на всички тук  Simple Smile
Чудесна тема, радвам се че ви открих, всички сме със сходни проблеми. Аз съм привърженик на РХ, но да си призная не го спазвам на 100 %. След раждането на втората ми дъщеря останаха 6 кг и нещо ми е много трудно да се справя с тях. За цялата бременност качих само 10 кг и си мислех че после ще ми бъде лесно, но уви не е така.
Тук при вас много ми харесва и така като чета за вашите постижения и се обнадеждавам.
Поздрави за всички

# 104
  • Мнения: 44
Здравейте мили дами !

Как се радвам ,че ви открих! HugЛутах се  между различните теми за диети и винаги имаше пред мен едно голямо НО-имам бебе на 2 месеца ,което  кърмя и искам  да продължавам ,но в същото време искам да  изглеждам като преди - с 10 кг . по-слаба .Влязох да се  запознаем , а сега ще прочета всичко от начало и  статията  в кърмаческия. Чакайте ме  скоро  ще се включвам ,но вече по- подготвена

Общи условия

Активация на акаунт