Отговори
# 255
  • Мнения: 22
Честити слънчица на Таня и Анутев!

Да се похваля- днес най-накрая се наканихме да излезем на разходка, че досега се калявахме все на терасата... Но днес в страхотното слънце направихме с Рая и баба и една хубава разходка в Морската градина- от Делфинариума до Фестивалния комплекс и обратно. Резултат- малката се надиша на свеж въздух, а майка и се пибра задъхана и с болки в кръста- това ми беше първо излизане след раждането и май се преуморих от ходене, ама как да го пропуснеш това време... Видях в градината и Софи с нейното семейство, ама нали не се познаваме- не се обадих  Embarassed
Да се похваля- от два дни се будим вече на 4 часа, че понякога и на малко повече- спинкаме си добре откакто давам Еспумизан и топла грейка на коремчето. Само дето нощем цепи минутата и максимум на 3 часа има рев за манджа... чудя се как да обърна режима, но поне ме радва, че през деня е спокойно детенцето, а за вечер- явно няма как... Чудя се как да и пропускам едно нощно хранене, като вече целият блок ни знае гласището- да се чудиш откъде такъв силен глас в това парченце месо... а в болницата като бяхме ми пропускаше храненето в 02ч и имах повече време да си почина, а откакто сме вкъщи- нема лабаво... ама пу- да ми е живо и здраво- щом цока и пълни пампите- няма да се оплаквам...

Въпрос към мамите от Варна- от къде мога да си купя найлонови пликчета за кърма? Пратих майка ми днес да потърси, но където е ходила са и предлагали само контейнерчета, и то по 250-300мл. Последната ми надежда беше Бебчо на Студентска, но тя се пибра преди малко от там и и казали, че вече не се произвеждат торбички и има само контейнерчета... Някой ако може да помогне с инфо...

# 256
  • Мнения: 18
Честито на новите мамчета!Да са им живи и здрави малките съкровища![smilie=smile3525.gif]
Поздрави и целувки на всички от Martusha, бебчета са добре , надява се в четвъртък да ги изпишат.
Стискам палци на всички тръгнали да раждат ,всичко да мине като по вода Praynig .
Хайде , ние сега ще се кърмим  , надявам се скоро да се организирам повече зада мога да ви изчета
 

# 257
  • София
  • Мнения: 72
Леле, няколко часа да ме няма и колко много хубави новинки.

Да са живи и здрави всички бебчета и много да радват мама и тати. А на мамите - бързо възстановяване   bouquet

Ох, и мен ме гони параноята малката да не се разболее точно като ни изписват. За две седмици успя да прихване 2 различни вируса, а втория да ми го предаде и на мен Twisted Evil. Има при кого да я изпратим, за да не е в контакт с бебето, но предпочитам да не я изолираме, за да не предизвикаме по-голяма ревност. Дано всички каки и батковци да бъдат много здрави през тази зима, за да можем да опазим малчовците Praynig.

Сега отчет от днешния преглед - явно секциото няма да ни се размине, не ще да се обърне и това е Sad. В понеделник съм пак на преглед и предполагам, че от вторник ще ме вземат в болницата, за да ми направят разните му там изследвания и после ще ме режат. Така че следващата седмица по някое време ще се ражда Mr. Green.

Мишле, и мен много ме е страх от секциото. И най-вече от епидуралната. Но нямам избор, нали все някак трябва да излезе малкото инатче. Ти не го мисли толкова. Ще се наредят нещата от само себе си, ще видиш  bouquet.

# 258
  • Мнения: 3
Диди 83 Кажи нещо повече за еспумизана Против колики ли е ?  Как точно се дава и има ли ефект ? Аз на моята и давам капки Колив но не мога да кажа , че има голямо облекчение  Sad и незнам какво да пробвам  newsm78 за да и намалят коликите , така се моля да не продължат дълго  Praynig Вчера когато бяхме при Дог за първата консултация ми каза , че трябва вече да премахна едното хранене в 12 през нощта , чудех само как ще стане това  newsm78 и тогава коликите драстично щели да намалеят ..... И снощи Симона като заспа в 7 часа се събуди в 1,30 през нощта  #Crazy такъв сън му дръпна ....не смеех въобще да я събудя , но се хранихме в 1 и в 4 та как отпада яденето просто незнам  newsm78

# 259
  • Мнения: 24
Здравейте майчета Hug
Най-сетне ни включиха нета - имаше някакъв проблем.
Нашето раждане не мина по план - наложи се спешно секцио в последната минута, че бебка щеше да си замине (оказа се отлепена плацента), но иначе мога да се похваля, че хем разбрах що е то родилна болка, хем видях и що е то секциото  hahaha.
Ние сме си в къщи от една седмица с бебе Мария - абе горе долу се справяме - в момента се учима взаимно кога как и по-колко да папкаме, кога да спинкаме и кога да играем - малко ми е напрегнато - все се страхувам, че няма да се справя - и честно да си призная ме тресе лека следродилна депресия - ама гледам да се стягам.
Иначе сме изцяло на кърма, опитвам се да поддржам млекоцентралите пълни с разни чайчета и много млечно продукти
Преди да ни резнат нета успях да кача албумче на Марията при общите бебешки албуми - то сигурно сте я видели вече де Rolling Eyes
чЕСТИТО НА ВСИчКИ ОбЕбИлИ СЕ мАмИ - мНОГО СТЕ бЕ
Да сте живи и здрави и много щастливи всичките - сега отивам да ви чета, че ще ми отнеме бая време - хайде лека вечер от мене!

# 260
  • Мнения: 81
                          Честити обични и дългоочаквани съкровища на Дендоли, Галисис, Валя, Таня и Анутев!

                                               

И много специални гушки на Галисис   bouquet

Оффф с тия колики и на мен ми ги говорят ,че било рано ,ама нейсе ... newsm45 .Дано само да разминат по - скоро ,че се измъчи малкото човече  CryНощно време тя плаче ,а аз със нея много е мъчничко като знаеш,че неможеш да помогнеш на мъника  Cry Cry Cry

# 261
  • Мнения: 34
LL Cool J  Hug благодаря за информацията за Fenugreek. Днес се разрових по темата.  newsm74 Това ако не се лъжа е сминдух на БГ.  newsm78

Момичета, аз питах, но пак да попитам  Flutter Ако може да споделите само на кърма ли сте или дохранвате?

Ето и един сайт с полезна информация( поне според мен)  на тема храна и кърмене: http://www.predainatatak.bg/news/about104.html

# 262
  • Попово
  • Мнения: 687
Днес мама Liony2000 роди син Кристиян с мерки 3400г и 51см - нормално раждане.

# 263
  • Мнения: 297
Честито момче на Лиони да й е жив и здрав сладура и да се слушкат и бързо въстановяване.Стискайте палци утре сутрин съм на преглед да видим кво е положението с нашата мацка дали ще излиза или не...Това е от мен,лека ви вечер и успех на всички мамитааааа Hug

# 264
  • София
  • Мнения: 167
 newsm51 newsm51 newsm51

честито на всички нови мами. да са им живи и здрави бебоците и много да ги радват!!!!


ние сме си 2 в 1 и няма изгледи зап ромяна на статуса  smile3516

# 265
  • Мнения: 252
Лелеее, изчерпа ми се фантазията за честитки вече Laughing

Да и е честит малкият мъж на Леони! Да е жив и здрав! smile3525

Didi 83, за съжаление не мога да ти помогна. Aз мислех да търся такива, но май няма да ми се наложи, че нещо не изобилствам откъм кърма.

# 266
  • Мнения: 30
Честито момченце Кристиян на мама Лиони  Hug
Да ви расте здравичък и послушен  Hug



# 267
  • Мнения: 22
ЧЕСТИТА РОЖБИЧКА НА ЛИОНИ!

Мила78, в аптеката ми казаха, че Еспумизанът помага повече от капките, и затова го пробваме него сега. Има разлика, определено. На указанието пише по 25 капки, но аптекарката каза по 10 преди ядене с лъжичка- добре че е сладичко, че го пием с кеф... В предния си пост си похвалих детето, чи откакто го пие е кротичко, и тя като ме почна оттогава... голям рев. сега ми спи на рамото- поне има тишина. спирам да пиша главни букви, че ми е трудно с една ръка..
ама от няколко часа сме като с право черво- ревем от глад, храня я и тя реве от акан памперс- ще полудея. това е въртележка някаква- как пък не се засити това дете?! и мама е гладна- днес съм на една кифла по време на разходката, от както съм се прибрала се каня да ям, но все не идва моят ред. искам да яяяяяяяяяяяямммммммммм!!!!!!!!!!!
как ще стане това да пропуснем нощно хранене- направо не знам- аз ще се изнеса от апартамента и ще се върна като я приучат вече... сестра ми- майка на син на 1г10мес ми каза, че на такова малко бебе не може да се прави режим- то в един момент ще си направи само и ще спре да се буди нощем да яде- кога ли ще стане това?!
леле, като ми е кротка съм така на кеф- макар и  недоспала, ама като ревне и ме тръшва депресията и мен...

ЮЛЕ ние сме само на кърма, но защото имам доста- тя суче, аз и цедя и в паузите като ревне и тикам шишето с изцеденото

Вчера мъжо ходи да благодари на док от раждането и като му споменал че са ни метнали колики, той е казал че помага чаят за кърмачки на хип, понеже някакви успокояващи билки се предавали на малкия човек. та от утре ще опитам и това (мразя чай). сега доя кърма по няколко пъти на ден, какво ли ще последва?!

БУБЕ, аз имах дни след прибирането вкъщи, дето ми бяха с трудно кърмене- нещо сякаш не достигаше, но с устичката на Рая, помпата, горещи душове и компреси, опити да бъда спокойна- нещата се оправиха- и да си призная- сега предпочитам да имам много и да цедя всяка минута свободна, отколкото да се чудя дали на малката и стига- ако трябва ще замразявам, ако трябва ще хвърлям- важното е да има дечко какво да папа...

И все пак въпросът ми към варненските мами остава отворен- знаете ли къде се продават пликчета за кърма?

Сега оставих маймунката в кошарката- хубаво било да разполагаш с двете си ръце... Пооправям грешките тук дето съм написала и бързам да ям преди Рая да е решила, че е по-гладна от мен

Лека вечер на всички и без колики и плач!   Hug 
Утре да ни е много бебеносен ден!    Praynig

# 268
  • Мнения: 191
Ех мамчета, честити ви рожбички! Да са ви живи и здрави наи-вече и много да ви радват!
 Вече станахте толкова много, че не мога да ви хвана поименно (ще ме извините Blush). Все влизам набързо да проверя коя мама се е обебила и излизам. Днес изчистих цялата къща, нали се сещате с каква цел, но хаиде да не се повтарям и потретвам, че резултат никакъв. Термина ми е в Неделя, а признаци...нямаааа ooooh!. Вече започвам да си мисля, че ще прескочим Скорпионите (тамън съм се настроила за тази зодиика, егати изненадата ще бъде). Ето сега и Тонеска се обади с паднала тапа (благородно ти завидях да знаеш Whistling), а аз туи чудо не съм го виждала и първия път дори.
 Стискам палци и желая успех на всички мами които може би тази нощ ще родят както и през утрешния ден.

# 269
  • Мнения: 21
Честит син на Лиони - да ти е жив и здрав!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт