Юлски мами 2009 Тема №4

  • 13 770
  • 257
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 9 093
Бързам да споделя успешен лек срешу гаденето - айрян (гъст) със сол Grinning

Диди - запиши си час където ти е най-близко Hug

# 226
  • Варна
  • Мнения: 893
оф мойта мома и тя изкарва последните два кътника и направо не се търпи #Crazy иска да спи при нас, изобщо не иска да си поглежда даже кошарата ooooh! и сега детската стои празна а ние се гъчкаме тримата на спалнята Tired писна ми да спя в поза регулировчик  #Cussing out и мъжа ми все по-често взе да спи в другата стая щото не можел да се наспива....и много ме ядосва! сякаш детето е само мое и сякаш аз няма цял ден с него да се занимавам и нямам нуждяа от почивка Rage
а започна да ми се доспива рано пак и не знам как ще се оправяме с малкия бухал

аз също имам киста - някъде зад матката- каза АГ-то, ама аз и предния път имах, изчезна по някое време, така че спокойно  Peace

вчера не съм яла нищо заради разстройството и да ви кажа днес ми няма нищо  Whistling да чукам на дърво
за сметка на това детето вече четвърти ден се мъчи и много се притеснявам да не се обезводни  Confused гледам постоянно да я наливам с вода ама...че и никакви лекарства не му действат на това чудо..явно ще трябва да си изчакам едната седмица  Rolling Eyes
а тя още не ходи на гърне като хората и вече ми тежи да я вдигам да и мия дупето  Confused ама пусто казва ми че има ако чак след като е свършила работата вече  ooooh!

за главоболието при мен лошото е че парацетамол не ми помага  Confused мога само да се моля да не ме хваща  Praynig

# 227
  • Мнения: 1 208
То София ми е най-далече но май там ще идем,че имаме приятели.Кажете ми някой специалист и ако може тел. и адрес.

# 228
  • София
  • Мнения: 725
Момичета има ли сред вас счетоводителки? Интересува ме ако изкарам бременността в болнични, това ще се отрази ли върху 9 месечната заплата от 90 % след раждането?

# 229
  • Мнения: 1 208
Момичета има ли сред вас счетоводителки? Интересува ме ако изкарам бременността в болнични, това ще се отрази ли върху 9 месечната заплата от 90 % след раждането?

Аз изкарах почти цялата бременност в болнични - както казах и преди-  9м. взимах повече пари отколкото ми беше последната заплата.Незнам как става но така си беше.  Laughing

# 230
  • Мнения: X
Не съм много компетентна по осигуровките, ама знам, че тия 90% се изчисляват на база осигурителния доход за последните 6 м. Това, което се чудя е като си в болничен (не по майчинство) как те осигуряват (върху какъв размер) и кой (работодателя или НОИ).
Дано да има някой по светнат.

# 231
  • Мнения: 5 251
didikar и във Варна има добър специалист по ФМ- доц. Балев. Определено ти е по близо и до колкото знам, може да му се има доверие. Почти всички бременни ходят при него и както съм чела са доволни  Peace
Много се радвам, че отбора ни се увеличава, добре дошли на новите момичета  Hug
sanitamm до колкото знам оказва влияние.  Rolling Eyes

И при моя син зъбоникненето беше кошмар  ooooh! Но, в момента в който проби и последния кътник, нещата всякаш с магическа пръчка се промениха. Наспах се и аз като бял човек. Това беше и една от причините да отложим второто бебе за по късен етап.  Rolling Eyes
На мен все още ми стават всички дрехи, но може би от значение е и това, че са с много ниска талия (панталоните ми и полите). Пък и тази бременност не мисля да си купувам никакви дрехи за бременни, смятам че с малко въображение, можем да се обличаме като нормални хора, с нормални дрехи Wink

# 232
  • София
  • Мнения: 67
  Didikar, д-р Калчева не прави ли ФМ в Бургас? Аз съм чувала, че тя е доста добър специалист и има супер модерна техника в кабинета си.
 Относно болничните - аз също мисля, че майчинството е по-високо, ако през цялата бременност си в болнични, тъй като те се изчислявят като 80% от брутното възнаграждение, но върху тях няма удръжки. Поне така ми обясни моя приятелка, счетоводителка. А знае ли някой колко най-много болнични можем да ползваме по време на бременността? Аз съм чувала за 180 дни. Но те дали са отделно от 45-те преди раждане?
  bouquet и  Hug на всички!

# 233
  • Силистра
  • Мнения: 288
Здравейте, момичета!
Виждам говорите си за гадене, на мен ми помага само кока кола, нездравословно, но ефективно.
Днес сутринта видях локва кръв след катастрофа, то не стига че ми се гадеше, ами от вида на кръвта съвсем си издрайфах червата, две три глъдки кока и сега съм добре.
Добре сте момичета от София ,Пловдив и Варна - ние тук в нашия Бургас нямаме кой да ни направи ФМ.
А, ние от по дълбоката провинция...
Мисля да отида до Варна, че ми е най - близко, ще се разровя за координати.
Относно болничните, аз също подразбрах, че ако изкараш цялата бременност в болничен е по-добре, но ако ти се наложи инцидентно, приерно с малкия да изляза за седмица, тогава?
Момичета пожелавам ви хубав слънчев ден   bouquet

# 234
  • Мнения: 1 089
И аз много съм се замислила с тази ФМ. Хем ми се ще да отида, хем и аз незная. И аз засега съм се ориентирала към Варна, че в Бургас нещо много не ми се ходи. Изгубила съм доверието в бурсгаските лекари.
Radina, знаеш ли дали при доц.Балев също така трябва да се записваш по-отрано или има достатъчно часове. А ти мислиш ли да ходиш?
А за дрехите за бременни и аз мисля, че като цяло са доста грозни. Но на един определен етап май ще трябва да прибегнем и до тях.

svetly_, наистина доста неприятна утрин си имала. Sad Но дано затова пък денят ти завърши много хубаво.

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 13:50 от tan

# 235
  • Мнения: 5 251
tan не съм много наясно, как точно става записването при Балев. Знам само, че се ходи на място, защото не вдигали телефона, ако някои е по запознат да сподели инфо  Wink Но определено мисля да го посетя  Peace

# 236
  • Мнения: 9 093
Дрехите за бременни, които аз гледах, бяха много сладурски и повечето стават за периода след раждане, когато има доста излишни килограми...от обикновените дрехи единственото, което мисля, че може да нося, е някой екип или разтегаема рокля Rolling Eyes
Но сега не ми се мисли за дрехи, само искам да ми мине гаденето (което въпреки аиряна, пак се завърна) Sick

# 237
  • Мнения: 0
Здравейте!

Днес разбрах, че термина ми ще е в началото на Юли и побързах да се регистрирам във форума.

Валерия, може ли да ме добавиш в списъка на  Юлските мами. Мерси!  Simple Smile


# 238
  • Мнения: 9 093
напиши и лично съобщение с нужната информация, за да те включи в списъка Hug

# 239
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
tan не съм много наясно, как точно става записването при Балев. Знам само, че се ходи на място, защото не вдигали телефона, ако някои е по запознат да сподели инфо  Wink Но определено мисля да го посетя  Peace

При доцент Балев се записваха, поне преди, часове в петък сутрин и е добре да се зареди човек от раничко, защото има големи опашки и доста желаещи. Трябва да се изчислят така нещата, че в 17-18 г.с. да се е докопал човек до него. Преди поне преглеждаше не всеки ден, ами в определени дни от седмицата, защото той си работи в терапията.

Аз за гаденето всеки трябва да си открие индивидуален лек, мога да ви успокоя, че при някои по рано, при други по-късно, но до 9 месеца ще се избавите от гаденето  Mr. Green Аз предния път си повръщах до края всяка сутрин.

Иначе с моето високо кръвно от предната бременност, сега айрян със сол би ме качил пак в небесата, та за това е строго индивидуален лека.

Иначе Virginity, за да не я вдигаш мини на варианта мокри кърпи, а за гърнето ще се научи един ден, няма ненаучено дете. Убедих се аз, че на сила нещата не стават и за всяко нещо си идва времето при децата.

Сега като се върна назад във времето, толкова много грешки отчитам, че съм правила с малката, които този път със сигурност ще избягна. Ама човек нали на първото се учи  Embarassed

Аз пък сега съм в едни бременилски размисли, как ще си разделя любовта ми към Шушето с новото Шушелче. Знам, че като дойде мига то ще си стане, ама сега ми иде само да я мачкам, гушкам и да я заливам с любов. А тя пък горда, че ще ставала кака и щяла да си има бебе. От сега се учим да си дава играчките на бебето, че каквато е стисната не зная какви ще ги натвори  ooooh!
Има ли и други момичета, които са нападнати от такива мисли?

Общи условия

Активация на акаунт