Юлски мами 2009 Тема №4

  • 13 771
  • 257
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 5 251
edna ot nas от години нося само ниска талия. Сега мисля да си купя 2-3 бодита, не обичам да ги нося, но нямам избор. Относно болестите уж се пазя, ама с дете, което ходи на детска градина, мога само да се моля, да не е нещо сериозно  Rolling Eyes
didikar честито  Hug
На всички болни бързо оздравяване  Hug
marulka_s казват, че любовта не се разделяла, а просто ставала двойна. Понеже до скоро и мен ме тормозеше този въпрос и се чувствах виновна пред детето си, ни подариха една детска книжка, в която пише следното:

-Обичта ми не е пита,
та да късаме парчета
за отделните мечета,-
отговаря му Мецана.
-Гледай пътя през балкана,
щом по него се минава,
по-широк и хубав става.
Тъй и обичта на мама
само става по-голяма,
след като обича двама.

Много ми хареса това и някак ме успокои  Rolling Eyes




# 256
  • Мнения: 755
didikar честито сърчице на малко ембрионче! Hug Вярвах,че всичко ще е наред! Peace

.
А мислите ли че ФТ може да замести изследването за Даун? Чувала съм че то се виждало дали има Даун, знаете че има и физически белези, по физиономията най-вече, но аз се съмнявам в толкова ранни седмици да може да се види? Биохимичния скрийнинг беше към 16-та седмица, нали?

Малко инфо:

Феталната морфология доколколкото ми е известно се различава от тези да Даун, заощото едното е единствено за риск на Даун , морфологията показва за риск от генетични аномалии.

Феталната морфология включва ехография, и доплерова диагностика на работата на клапите и главните кръвоносни съдове на сърцето. Феталната морфология се препоръчва, ако има съмнения за някакви аномалии и се извършава във възможно най-ранния стадий на бременността, веднага след приключвване на органогенезата.
 За Синдромът на Даун наблюдаващият бременносттта лекар пренасочва в 16г.с.
А за бъдещи майки над 35 години е препоръчителна да се направи и амниоцинтеза, но в България се практикува по преценка на наблюдаващия лекар.
3D и 4D не могат да заместят  изследването за синдромът на Даун и феталната морфология ,те са една част от така нареченото целокупно изследване. Вярно има много добра видимост над плода и неговото развитие , но при синдромаяна Даун /биохимичин скрининг/се прави генетично изследване в кръвна проба, въобще не е добре да се самозаместват.

Ето тук бистрят ФТ и дават полезно инфо къде и при кой да се направи:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=114342.0

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 20:31 от Fortune

# 257

Общи условия

Активация на акаунт