Февруари 2009 ще се раждат най-красивите хлапета!!!

  • 13 481
  • 291
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 649
Ей калпазанки какво сте правили та не сте нанкали тая нощ  Wink Уф много криво е това с недоспиването. А преди малко четох, че от тук нататък съня ставал още по неспокоен и накъсан, че кръста ще ни понаболява все повече. И всичко това било, защото природата ни подготвя за бъдещите бодърствания.

Фоски ще дойде поръчката, ти проверявай кутията или ако искаш звънни в пощата. Пък може известието да се е загубило някъде.  newsm78
Аз съм много доволна от нашата поръчка, много са сладурски нещицата, ама тия бодита дет са до 54 см ми се виждат много ама много малки. Изобщо не знам бебо дали ще може да се намуши в тях.

Когато купувате космонавтчета или от тези чувалчета с ръкавките и качулките какъв размер са? Аз много искам да си поръчам такова, но не мога да преценя колко голямо да е? Защото бебо може да се роди по-дълъг,  newsm78 все пак ще има и други дрешки по него.

Iva_Angel много кофти се е получило при теб, пустите му пари какви ни причиняват. И аз само заради това да получа малко отгоре седя все още на работа. На моменти много се притеснявам ще се оправяме ли с наличните финанси, но времето ще покаже.

# 271
  • Мнения: 173
Hetera, 6 евро са за доставка, а другата сума ти е за опаковка (5 % от общата ти сума)  Peace
Десика, аз лично поръчвам размер 54, но ако дрешките са на Cocoon идват по-големички, а на Laredoute - са по-мънички, но пък са еластични. Космонавчета поръчах 45-60 размер (беше едното) и 60 май беше другото  newsm78 Все пак Бебко ще е навлечен и с други дрешки под космонавчето. Това е моята логика, затова е по-добре да е по-големичко сякаш.
Толо, благодаря, наистина са много сладки маратонките  Simple Smile

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 12:06 от geri_kkoleva

# 272
  • Мнения: 806
^desika^ Аз ще гледам да купувам размер от 3-6 месеца.  Не знам при вас какви са размерите, това са при нас.
Но какво ще правим с тези дрешки след като бебо не може да ги носи?  Има ли мами които искат и второ или трето детенце?  Да пазим ли тези дрешки или да ги дарим??? Не знам.  Със сигурност няма да изхвърля нищо което съм купила.
Пак за дрешките да попитам - Имате ли плетени дрешки?  Майка ми изплете света за това бебе, но не знам дали плетеното е удобно за носене?!

Започнахте ли да купувате козметични продукти и продукти за колики?  Към какво сте се насочили?

# 273
  • София
  • Мнения: 216
hetera, и на мен ми се пийва ракийка, ама ей на, няма начин, та поне за биричката с удоволствие и аз ще се включа, пък нали и сега ще съм малко по-свободна, дай боже да не се обърка пак нещо, та ще може да се видим по-скоро да пийнем:)

Благодаря ви много за успокоението, момичета, аз си знам, че нищо не може да се направи и малко по малко започнах да се успокоявам, така де, важното е бебчо да си е жив и здрав:))) Yanast, мерси и за твоето инфо, ама моята лекарка каза, че ще ми даде болничния на 29ти, първия работен ден след празниците със задна дата от 27ми, та ако отида януари тя сигурно пак така ще направи, абе какво да се прави...мама знаете ли как ме успокои, каза че на баба не са й дали енергийни помощи, защото пенсията й била с 2 СТОТИНКИ по-голяма отколкото трябвало, та гледайте в каква държава живеем, какво съм тръгнала и аз да се ядосвам, само да тормозя малкото съкровище, няма такива работи:)

# 274
  • Мнения: 689
Албена13, за дрешките - ако имаш място, пази си ги. Аз съм си запазила дрешките от щерката и сега ще ми свършат, предполагам, чудесна работа. Като ги прибирах не смятах, че ще ми потрябват пак, но живота си върви и ето че вече чакам второто си дете. Почти нищо, което купиш сега няма да ти е излишно после.
За плетените неща - майка ми също плете много. Беше изплела елечета/със странично закопчаване/ + жилетки и терлички от прежда Бебе във всякакви цветове. Ами ползвах ги и то много, особено елеците. Някой им казват  - селските елеци, но на мен ми вършеха страхотна работа, за вкъщи, де. След това ми изплете много сладки моделчета шапка/зимна/ + шал + ръкавици, пак в най - различни цветове. Ами цяла зима си карахме с тях, ще продължим и тази.

# 275
  • София
  • Мнения: 1 977
Иве, Албенчето ни черпи по една виртуална ракийка, за което много благодаря,  Simple Smile айде наздраве на всички,на които им се пие и се включват в нашата компания cheers
Чакам да излезеш болнични и реалната бира с мен няма да ти се размине  Simple Smile

Гери, мерси за разяснението,това е полезна информация.Аз поръчах подаръци за Коледа, на бебко ще купуваме догодина,засега не му се полагат  Simple Smile А иначе и на мен 56см. ми се виждат малко,поне от,това което научих от Силвето дрешките е по-хубаво да са по-големи, ако е едро бебето,а и заради памперса,който ще го издуе.
Ама колко знам и аз...  hahaha

# 276
  • Мнения: 1 134
Албена, аз раздадох почти всички дрехи на дъщеря ми. Оставих само 2-3 разкошни роклички, но и с тях ще се разделям по разбираеми причини. Laughing
Раздавах на приятели, но най - вече на деца от домовете. С другите майки от ДБМ непрекъснато събираме разни неща, останали от пораснали бебенца и зареждаме дечицата, които са сами на този свят.
Освен това сега, на 13-ти предстои благотворителен базар в Мол-а, на който ще се продават невероятни ръчно изработени сувенири от форумски мами с вълшебни ръце. Средствата ще отидат за един дом за бебенца в Перник. Пиша го за тези, които се чудят откъде да напазарят подаръци за празниците. Има наистина фантастични неща, а и така зарадваните сърчица ще са много повече -  и на близките ви, и на дечицата.
Така, че като надраснат дрешките и другите принадлежности и няма какво да ги правите - обаждайте се! Hug

# 277
  • Мнения: 2 829
 iva_angel, ако отидеш при личната лекарка и и сервираш като свършен факт че до еди-коя си дата си била на работа тя няма да има много избор. Няма как да ти даде болничен със задна дата при положение че тези дни ти си работила. Просто трябва да си уверена като и го казваш, решението не зависи от нея! Ти ще загубиш няколко дни платен болничен, но това си е лично твой избор!

# 278
  • Мнения: 242

Фокси да се похваля,че си направих първата поръчка в ЛаРедут и в интернет изобщо,ще видим как съм се справила и дали ще съм доволна от покупките на живо. Само имаше нещо,което не ми хареса,взе ми 6 евро за доставка плюс допълнително 3,81 евро,така и не разбрах,защо доставката ще ми излезе толкова скъпа   Thinking



Взимат ти за обработката и пакетирането и т.н. на поръчката....Мисля,че обработката е 5% от стойността на цялата поръчка...Извинявай, че не те предупредих,просто аз не й обръщам внимание на тази сума...
Ооо,сега видях,че и Гери ти го е написала Embarassed
А за размерите-бодинцата 54 см ще са идеални за моите бебета,защото като гледах почти 3 килограмово бебе колко е мъничко,представям си близнаците,които ще са още по-мънички,как ще изглеждат...Между другото и аз не знаех,че ще са толкова малки.Знам,че на Cocoon са по-големи и мислех,че и тези ще ги носим поне към първия месец...

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 12:39 от foxy81

# 279
  • Мнения: 649
iva_angel, ако отидеш при личната лекарка и и сервираш като свършен факт че до еди-коя си дата си била на работа тя няма да има много избор. Няма как да ти даде болничен със задна дата при положение че тези дни ти си работила. Просто трябва да си уверена като и го казваш, решението не зависи от нея! Ти ще загубиш няколко дни платен болничен, но това си е лично твой избор!

Съгласна съм с Яна, нали някой беше пускал част от закона, в която пишеше, че ние може да си ходим на работа повреме на тези 45 дни. Просто болничния ще се пусне с др дата.
Незнам дали ме разбра какво имах предвид. Проучи възможността, все още има шанс. А и не мисля, че лекарите са толкова запознати с правата ни.

Ако искаш се разрови в старите теми или мамата, която го беше пуснала ако има възможност да пусне текста пак  newsm78

# 280
  • София
  • Мнения: 66
cutesmallcat , подсети ме, че веднъж правих суфле в първите ни години заедно - гладни, студентски. Заключих се в кухнята около 3 часа. Нямах миксер, дори... Представи си как съм бъркала с вилица всичките тез жълтъци  и белтъци... Но то взе, че стана - едно такова пухкаво, бухнало и розовичко. С цялата си гордост на света го поднасям на любимия, а той ме поглежда тъжно и казва: "Това е единственото нещо, което не ям..." От тогава таквиз финости не правя. И въобще смятам, времето прекарано за готвене за супер изгубено. Но след малко отивам в  кухнята... Laughing

ХАХАХАХАХА  Joy
Супер история Simple Smile Моя се обади да каже че му харесва баницата, но какво да каже друго като в тъмна доба съм я правила Simple Smile

Иве, сръх тъпня това с парите, но ти нали знаеш че по принцип можеш да си работиш и през 45-те дни и да си взимаш заплата..
Но не съм много наясно как става документното описване..
Иначе четох, че си губиш отработените дни, т.е. в твоя случай ще работиш 5 дни да речем и на 02.02 си обявяваш болничните... взимаш си парите за дек, мисля че ти се смятат за майчинството, но си губиш 7 дни от отпуската.. т.е. после все едно ще имаш вместо 315 дни - 310 дни...
Ама консултирай се с някой дето го е правил тоя номер, да видиш да не те подлъжа нещо
... аа виждам че Яна и Деси са ти казали същото Simple Smile

Аз отивам да кльопам нещо, че сама си останах в офиса Simple Smile

# 281
  • Мнения: 24
Ей човек да не излезе за малко и вие сте свършили темичката  Mr. Green
Аз сега се връщам от лекцията на 9 месеца- беше интересно. От нашата сектичка бяхме 3- Мая Г, Лукрециана, и аз- мечо  newsm47
Имаме си и подаръци  Mr. Green шишенце на авент  Misc Baby Bottle

Следобед както ви споделих съм при чичо доки. След това ще докладвам, така като гледам ще е в новата темичка  newsm03
Сега отивам да ви чета, че много сте ми подготвили  Mr. Green
  love001

# 282
  • Мнения: 242
Момичета,предложете подходящо заглавие за новата ни тема,защото ще трябва съвсем скоро да я пускам...А пък в момента ми е адски криво и изобщо не мога да мисля...Всичко е наред с беби,просто едни определени битови неща ме разстройват...   Cry

# 283
  • Мнения: 2 784

А за размерите-бодинцата 54 см ще са идеални за моите бебета,защото като гледах почти 3 килограмово бебе колко е мъничко,представям си близнаците,които ще са още по-мънички,как ще изглеждат...Между другото и аз не знаех,че ще са толкова малки.Знам,че на Cocoon са по-големи и мислех,че и тези ще ги носим поне към първия месец...

Първите дрешки, които купих за Калина бяха 50 номер, тъкмо бях влязла в 7 месец. Мъжо, като ги видя, ме погледна, все едно съм полудяла и ми каза:
-Абе, мило, излъгали са те нещо. Това да не са дрешки за някоя от онези кукли?
Бейби борн тъкмо бяха излезли на мода и детето на едни познати имаше такава. Mr. Green
Но, като ни изписаха, като ги облякохме се оказа, че даже са и съвсем мааалко по-големи. А се роди 50 см, 3250 гр.- съвсем нормална.
Мисълта ми е, че обикновенно близнаците се раждат по-рано и по-дребнички. 54 може даже да са им големички, но пък тъкмо по-бавно ще ги израстнат.
Този път и аз имам предложение за заглавие:А мама чака и мечтае, но до ФЕВРУАРИ трябва да потрае.
Или нещо такова.

# 284
  • Мнения: 71
Бухтичке, извинявай,но ако не е тайна при кой лекар в Св. София си решила да раждаш?Препоръчан ли ти е от някого и как ти се стори?Защото и на мен ми препоръчаха лекарка от там и се чудя какво да правя.
Не е тайна, препоръчаха ми д-р Мария Янкова /зет ми беше анестезиолог в МД и има доста колеги навсякъде/. Иначе болницата я познавам /служебно съм я обикаляла преди/, чисто и топло е. И снаха ми и зълва ми раждаха там преди години, а миналата година там роди и моята приятелка, всички са доволни. Прегледах и ценоразписа за услугите, но запомних само някои неща - избор на лекар /500 лв./, пакет /не съм съвсем сигурна какво включва, мисля лекар, екип и престой/ - 900лв.

Още наваксвам с четенето и после, ако смогна, пак ще се включа
 Hug  love001

Общи условия

Активация на акаунт