Издребнявам ли?!

  • 5 733
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Имаш право да се чувстваш както ти идва отвътре.Може би като цяло си по-чувствителен човек.
 На мен такова нещо не би ми направило впечатление и не бих се тюхкала.

 
 като ни видят се порадват точно 2 минути и после все едно няма бебе в стаята, да се заиграят да я гушнат, неееееееееее.
Може просто да се съобразяват с това, че бебето е малко и не е хубаво всеки да го гушка и да играе с него.

  Peace Това е и моето мнение.

# 16
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Може хората просто да не са се сетили, все пак за първи път е празник заедно с бебето.
но ако това се превърне в традиция, вече е друго.


Мисля, че е точно това Peace

А за вниманието към бебето... Има хора, на които бебетата не са им толкова интересни, колкото на други. Аз например обожавах да си играя с бебе или малко дете, преди да имам собствено. Сега вече не ми е такава тръпка - та нали си имам малко човече вкъщи нон-стоп Crazy И така, виждам ги, закачам ги нещо и толкова... Това въобще не значи, че не ги обичам Stop

# 17
  • Мнения: 2 471
Я по позитивно да гледаш на нещата! Аз съм четвърто дете в къщи. Винаги съм помнела и уважавала празниците на близките ми (3 племенника и 1 племенничка + син на единият племенник). Единият ми брат до ден днешен забравя рожденни дни и тем подобни. И сега напомням я с смс, я  с e-mail...  С най-големият племенник имаме 3г и 1 ден разлика. Брат ми вечно обърква кой на кой ден има празник. Толкова комични моменти мога да ти разкажа...
Ми такъв си е. Това не значи, че не ни обича и уважава.  Случило се е така.

# 18
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
И аз мисля, че малко издребняваш. Не се ядосвай за такива дреболии . Може да са решили, че бебчо е много малко и не разбира от подаръци, сигурна съм, че догодина ще има и за него. Grinning

 Shocked
Племенниците ми имат подаръци от нас от ден първи, в който са се родили.
Малко, много, според момента. И през ум не ми минава да ги подминем с подарък за Коледа, защото не разбират.



Ми браво на вас, но аз никога не съм сядала да смятам кой какво е подарил на децата ми, за мен това не е съществено.

# 19
  • Мнения: 5 710
[
Ми браво на вас, но аз никога не съм сядала да смятам кой какво е подарил на децата ми, за мен това не е съществено.

Всъщност, то е съществено за мен. Племенниците ми имат подаръци от нас, защото ние имаме нужда да им подарим нещичко на празник и повод, не защото ще се запише златна точка в досието ми на леля.
Малко ме интересува дали родителите им помнят кой чорап от кого е. Важното е, че аз се чувствам щастлива, когато давам внимание на близките си.

# 20
  • Мнения: 2 471
Ма хората сме различни. За мен е много по важно, че в сериозни моменти близките са до мен. А за Коледа дали ще има подарък под елхата или не - не е от значение. Аз бих се зарадвала повече, когато без повод направят подарък на малката, не защото е Коледа и така трябва.

# 21
  • Мнения: 2 673
Не, не издребняваш, просто си добре възпитана bowuu

# 22
  • Мнения: 2 471
Не, не издребняваш, просто си добре възпитана bowuu
Ти усетили каква глупост каза? става дума за чичо, леля и племенници Mr. Green

Ако авторката е възпитана, то брат и или сестра и са невъзпитани ooooh!

# 23
 
Не, не издребняваш, просто си добре възпитана bowuu
  Peace     Опитай се да не обръщаш внимание на такива неща защото винаги ще е така , казвам ти го от опит.

# 24
  • Мнения: 2 471
Не, не издребняваш, просто си добре възпитана bowuu
  Peace     Опитай се да не обръщаш внимание на такива неща защото винаги ще е така , казвам ти го от опит.

Защо? Брат ти или сестра ти са по прости от теб (детето ти) и за това не ти правят подаръци?

# 25
  • Мнения: 2 617
Не, не издребняваш, просто си добре възпитана bowuu
Ти усетили каква глупост каза? става дума за чичо, леля и племенници Mr. Green

Ако авторката е възпитана, то брат и или сестра и са невъзпитани ooooh!
Да, невъзпита ни са. Да не би да са имунизирани от това, след като са нейни брат/сестра?!
Или по-скоро... липсва им онази чувствителност, която има тя.
Всъщност, факта, че си е дала сметка за това, е бил болезнен за нея.

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, издребняваш, защото си правиш сметка. Ти даваш - те не. Така излиза, че даваш за да получиш, а не за да зарадваш детето.

# 27
  • Мнения: 2 471
Да, невъзпита ни са. Да не би да са имунизирани от това, след като са нейни брат/сестра?!
Или по-скоро... липсва им онази чувствителност, която има тя.
Всъщност, факта, че си е дала сметка за това, е бил болезнен за нея.

[/quote]

Чувствителност и възпитание са 2 различни неща. А смятам, че всеки родител възпитава еднакво децата си. Ако в твоето семейство е било различн, извинявай.

# 28
  • Мнения: 12 666
Имаш право да ти е гадно, но не трябва. Хората са различни. Щом редовно оставят своето дете на празници, просто са си такива.
Да се надяваме, че като порасне твоето и почне да разбира, да се осъзноят.

# 29
  • Мнения: 2 617
Да, издребняваш, защото си правиш сметка. Ти даваш - те не. Така излиза, че даваш за да получиш, а не за да зарадваш детето.
Това е същност (твоето) материалистично тълуване. Би трябвало е да се досетиш, че има и други страни на една и съща ситуация - например, човек го заболява от това, че не вижда подобното на своето отношение у другия. Тя е давала, защото е искала да даде, заболяло я е, защото на другите им е било все тая, дали ще проявят внимание към нейното дете. Подаръкът е вид внимание, не само материален израз на отношение. А когато то порастне и пак не му дават подаръци (а то очаква такива, знаем децата, как им се радват), какво ще бъде тяхното отношение тогава. В случая много материалистично са постъпили нейните роднини (за съжаление).

Общи условия

Активация на акаунт