Навън е студено и снежец вали, а АПРИЛската мама покупки реди

  • 16 540
  • 289
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 292
Здравейте мамчета и от мен,
вчера ходих при моя доктор и всичко и наред с бебка и мен, обаче нали съм А- резус фактор и сега каза че ще ми бие ваксина в събота тогава ставам точно в 28 гс взеха ми крьв и така да попитам има ли някоя от вас с - резус фактор и правят ли сащата ваксина и при вас в тази седмица, а и дали  е опасна за бебето ако някой знае нещо да сподели?
Благодаря ви предварително! newsm51


И аз съм Rh(-) но няма да ми правят ваксина, изследваха ми антитела, и са отрицателни( т.е нямам). Моята АГ ми обясни, че ако не съм имала предишни раждания, аборти  и нямам антитела, не е нужно предварително да ми се прави. Само след раждането. Защото е възможно е бебето да е Rh(-).
Преценката е на лекуващия гинеколог, и ако е преценил значи няма опасност за бебето. а и ще те предпази при една бъдеща бременност.

# 241
  • Мнения: 6
Момичета помагайте!Чувствам се мн зле SickЦял следобед съм с ужасни киселини,които предизвикват гадене и повръщане.Пих сода,газирана вода,какво ли не....и няма ефект ooooh!Ако това не спре ме е страх да не се обезводня,пък и не съм яла нищо,само пия вода и сок  Tired

Лека вечер и благодаря на всички за помощта

# 242
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Много се радвам, че списъкът ви е бил полезен! Hug Успешни покупки на всички! Peace
Момичета от Бургас, по отношение на долното бельо, горещо ви препоръчвам да се отбиете в детския "Егоист" - цените са повече от добри, а нещата не падат по-долу като качество от тези в останалите магазини (българско бельо продават). За Симона основно оттам пазарувах, предполагам, че не са се изменили много нещата. Peace

На мен днес ми се подуха доста краката, чак се стреснах - така бяха предния път в 9-ия месец чак. Rolling Eyes Направо не знам какво ще стане в следващите 3 месеца.  Tired
Като гледам и всички колко оплаквания имат(м)е. ooooh!

И аз си мисля за Толинка, дано всичко е наред! Praynig

# 243
  • Мнения: 521
За среща съм много "За",туй като миналия път не успях да дойда.
За Петрова питам не толкова за апаратурата ,а за нея дали е добра,защото в Света София няма специалист за ФМ.То в цял Бургас няма де.
zelenoto oko  ,в центъра всички магазини са много надути, а стоката е една и съща.Аз се по разкарах по магазините преди да пазарувам и си намерих един на Младост,от който напазарувах и нещата ми харесаха,цените също.
Както е казала chockolina за Егоист-а и аз съм на това мнение.Отдавна една приятелка от Чепеларе като ми идваше на гости все там искаше да я карам,защото цените са добри,качеството също.Но аз ходих в неделя и не работеше ,а ме беше хванало да купувам на момента  Mr. Green
Ето и малко цени на нещата които купих да се ориентирате за магазина на Младост:
боди дълъг ръкав-5.50
друг модел-за 5.90
друг модел- за 4.50
боди къс ръкав-3.80
к-т гащеризон+шапка+ръкавички-10.00
гащеризон-5.30

Надявам се да съм била полезна Simple Smile

# 244
  • Мнения: 14
Чудесен списък,chockolina Hug  bouquet
А сега аз да питам пък за списъка за болницата за мамите.Имам го,но искам да споделят тези с опит нали нощниците трябва да с копчета отпред,а я кажете за бельото?Какво да е колко да е и  откъде трябва да се набави?Трябва ли да взема за бебчето дрешки освен комплекта за изпис или в болницата ги преобличат newsm78Дано да не е мн глупаво да питам ама като не знам Rolling Eyes
Ние с бебка сме добре като изкл от време на време стяганията в коремчето и болежките в таза които са ужасни,кокалите ми сякаш се разтягат.Днес е по спокойна усещам я по слабо надявам се е че добре Praynig явно всеки ден е различен.
На новите майчета добре дошли Hugи на тези които бяха позачезнали също Hug  bouquet
Толинка и аз я мисля дано всичко е наред и скоро да пише Praynig Praynig Praynig
rrivanova,дали можеш да пробваш с Квамател или фамотидин,но не знам стават ли за бременни newsm78имало и някакво Аниацид/т на билкова основа,но пак казвам трябва да питаш дали може за бременни NaughtyВъпреки че повръщаш пий течности.Може да си слгаш и лимонче във водата да ти е по киселичка ама не знам дали ще е добре щом имаш киселини.А ако си изпечеш филийики,но ги направи по изпечени коричките да са по овъглени и ги хапни,знам че въглена очиства стомаха,а и помага срещу повръщането.В аптеките породават и медицински активен въглен за повръщане.Но пробвай с филийките.Дано помогне Peace

Аз ви оставям отивам да си взема душ и лягам.Хубва вече и без болки и контракций Hug

# 245
  • Мнения: 847
здравейте момичета, много сте активни тази вечер  Grinning

tolinka, надявам се да ни съобщиш добри новини!

# 246
  • Мнения: 24
Изписаха ме само защото по новите закони нямам право да седя в болницата повече от 6 дни по една клинична пътека ако искам мога да си плащам по 35лв на ден
Ей това чудо не бях го чувала. Аз лежах миналата седмица в МД. При приемането ми в отделението подписах декларация за информираност, в която бяха изброени 5-6 клинични пътеки и съответния им минимален брой дни болничен престой. Ето и какво изрових от НОИ (отговор на въпроси от граждани )
Престоя е по преценка на лекуващия лекар в зависимост от всеки конкретен случай, ето защо не може да се фиксира определен максимален брой дни за болничния престой. В клиничните пътеки съществува само минимален болничен престой, като едно от изискванията за завършена клинична пътека. Това е минимумът дни, които пациентът трябва да пролежи в болничното лечебно заведение, за да се гарантира извършването на основните диагностични и лечебни процедури и качество на оказаната болнична помощ. Никъде обаче в пътеките няма определен максимален престой на пациента. Пациентите следва да лежат в болничното лечебно заведение толкова, колкото е необходимо при конкретния случай и заболяване. Дехоспитализацията на пациента е по преценка на лекуващия лекар. В клиничните пътеки има индикации за дехоспитализация, които също трябва да бъдат спазени, за да бъде изписан пациента
...И още нещо важно, което често ни го спестяват (пак от там):
Уточняваме, че в цената на клиничната пътека влизат и до два амбулаторни консултативни прегледа при явяване на пациента в рамките на един месец след изписване и препоръчани в епикризата.
Последното ме подсети да си изчета внимателно епикризата - и в моята най-отдолу пише, че имам право на 2 прегледа в рамките на 30 дни след изписването. Ура!
И да уточня: цитираните отговори са от 2007 г., но прочетох дейставщия за 2008 рамков договор с НЗОК (http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1280&h=770) и не срещанах изменения в тази част.

# 247
  • София
  • Мнения: 231
Здравейте  колежки  supermama !
 Аз да се отчета,че  бях на  ЖК. От   нечленоразделните  звукове на  моята лекарка,отсях следното инфо - бебето е добре  Heart Eyes   и малко е порастнало - килограм и малко (не претендирала за точност) . Обърнало се е с главичката надолу,но било с челцето напред.Но не била сигурна  Laughing . Вече  четири пъти ми е потвърден пола на бебето (от Мазнейкова,д-р Сигродов и д-р Томова ),но тя  пък нищо  не виждала,та и затова не била сигурна.Доскуча  ми,че умря да ми се тепка там   blahblah  ,но пък   най-накрая чух нещо,  в което  беше  сигурна - да не забравя  да платя 45 лв за прегледа  Joy . Най-важното е,че  е добре бебето  Heart Eyes !
После ходих и на зъбокрът   tooth ,упойки , глупости...Кървят  ми много венците и ми препоръча жабуркане със Сандрин.
 После излязохме с приятели на пицерия.Много запушено беше. 
   Утре явно ще мързелувам.А в неделя  ще правя ревизия на един от обектите  Sick . Ама как ме мързииии...
Шоки ,  браво и на вас  с твоята сродна душа   bouquet !
  За  матрачетата - за  дървеното легълце  най-вероятно Магнифлекс,а за сгъваемата кошарка - сгъваемо матраче(то  тук варианти няма - само дунапрен).
   Лека нощ от мен !   

# 248
  • Мнения: 568
Здравейте от мен!Май тази вечер аз съм от будуващите.

Да се похваля днес получих първите подаръци за бебчо страхотни гащиризончета на next ,а и не издържах на красотата и качеството на едно боди на Карамел.Хубаво ще е когато коментираме цени да се споменава и фирмата защото има голямо значение,някои от дрешките на Вики изобщо не влезнаха в употреба ,я заради кофти кройка или нещо друго ,затова този път мисля да купувам само от определени фирми.Относно списъците по които се пазарува за мен е много относително и първия път не използвах доста от купените неща .Например много необходимата за някои майки помпа за кърма не влезе изобщо в употреба(а ако се наложи може да бъде купена от много места за кратко време).Другото оказало се неизползваемо беше аспиратора за нос ,след няколко неуспешни опита почистването ставаше със стеримар или след баня с обикновена клечка за уши.Не казвам ,че въпросните принадлежности са ненужни ,а че могат да се окажат такива.И въпреки опита ,който имам съм сигурна ,че и аз ще имам пропуски ,ама нали знаете човек се учи докъто е жив.Пък и след като се родят бебетата магазините пак ще работят ,а тогава ще сте сигурни ,че това което купувате ще ви е нужно,затова моя съвет е не прекалявайте с покупките.

За матрака ,тъй като и ние си имаме кошара ,мисля да сменя само него ,но още се колебая между кокос и пяна и дунапрен.Сегашния е дунапрен и нямаме оплаквания ,но за другия ми изтъкнаха някои предимства така ,че ще помислим още малко.

По въпроса за това къде да спи бебето и аз съм за това ,че трябва да е в стаята на родителите ,но в неговото си легло(особено докато е още съвсем малко).Аз кърмих Вики само легнала ( болеше ме кръста)и тъй като на два пъти задрямах през нощните хранения се наложи и мъжа ми да събуждам да ме следи да не заспя ,защото има опастност да задушиш бебето ако изпуснеш гърдата.И поради тази причина съм и против бебето да спи при нас ,пък и смятам че наистина привикват така ,което не е много удобно и нужно.

Ами освен да ви пожелая хубав ден и да отивам да поспя!

# 249
  • Мнения: 521
dena_klv ,не си само ти по сред нощ  Confused .Всяка нощ съм така и се побърквам  #Cussing out

# 250
  • Мнения: 847
Добро утро,

Не стига, че си легнах късно, ами не успях и да поспя до късно, така че,ето ме  Hug

Kafenceto, можеш ли да разкажеш повече за това какво са ти казали за венците? Моите кървшт от месеци и пия Зимафлуор, но не бих казала, че има някакъв резултат.

Някой ходил ли е до магазина на Арбор в Дианабад? Решили сме към края на месеца да поръчваме вече легълцето. Освен това те самите си правят матраци за легълцата /имаха 3 вида, до колкото си спомням/.Някой дали е ползвал техните матраци?

Мисля във вторник да отида на дните на отворените врати в Майчин дом. То доки си е доки, ама не си пада много по обясненията, а аз съм неизчерпаем източник на въпроси  Laughing

Трябва да отида и на очен лекар-можете ли да ми препоръчате някой?

Пожелавам ви много хубав ден, слънчицето се е показало тук  Sunglasses

# 251
  • Мнения: 65
Здравейте!

Нистина в някои случаи помпата за кърма не е нужна, но при секцио са ми казвали приятелки, че кърмата трудно тръгва и е наай-добре гърдите да се стимулират още в болницата/от началото с помпа.
За венците съм си купила една течност "Сандрин", която е българска, има я в аптеките, разрежда се 10-15 капки в непълна кафена чашка с вода и се жабури устата. Доста е добър при кървене на венците, възпаления на венците и на гърлото, срещу лош дъх.

А да ви попитам дали някоя от вас се е спряла на вариянта легло/люлка?
В DIBO имат един модел 120/60 с два реда шкафчета отдолу. В БЕБЧО също имат 120/60, но с един ред. Така леглото на DIBO става по-високо и се чудя след 1г6м на детето, когато ще мога да махна решетката и то ще може само да сслиза и да се качва на леглото, дали това на DIBO няма да му е прекалено високо и дали заради това да не се ориентирам към леглото на БЕБЧО, макар че то няма кой знае какъв дизайн.  Thinking

# 252
  • Мнения: 343
Добро утро, днес като никога успях да спя до 10 часа без някой да ме събуди.Явно съм имала нужда от сън.

И моите венци кървят, но смятам, че това ще се оправят след раждането.

Помпа за кърма и аз не съм използвала, въпреки, че от време на време имах нужда, но се изцеждах с ръце, по безболезнено е.

sisely според мен е по-добре легълце с 1 ред шкафчета долу, заради височината. Аз като махнах решетката и приучвах Крис да спи без нея - е, многократно го намирах паднал на земята. Cry

# 253
  • Мнения: 7 122
rrivanova, сигурна ли си, че е някаква бременна екстра това с връщането? На мен тези симптоми много ми приличат на вирус някакъв. Съветът ми  да потърсиш лекар.  Peace Пийвай по мъничко вода по-начесто. Прати някой близък до близката аптека да ти купи едно готово сиропче Натриев цитрат  - става за бременни, бебета. Но наистина трябва да се свържеш с лекар.
Velvet_s, какви са тези цени? Не съм виждала толкова ниски у Шопско.  Simple Smile
Дейка, страшна комбинация си направила - ниско кръвно и кървене на носа.
За кръвното - имам си някакъв час малко преди обяд, когато рязко пада. На последната консултация акушерката мери кръвното и то пак 90/60. Обяснява ми, че било ниско. Аз спокойно й казвам, че предния ден е било 80/55. Следва информация, че пия кафе, за да го докарам до това което тя е засякла. На шега я попитах дали бутилка вино ще оправи нещата. Добре, че усети шегата.  Laughing
Вчера реших да вляза в един от по-големите магазини и явно промяната от хладно на топло се опита да ме припадне. Успях да вляза само за малко в една книжарница, но много навалица имаше там и се евакуирах.
Йо-йо, спри да ги мислиш тези неща с пъпната връв. Нищо в този случай не зависи от нас.  Hug Горещо се надявам с всички нас всичко до края да бъде наред и ЖЗ втората половина на март да започнат най-ранните срещи с бебетата ни. Praynig
И не можем постоянно да усещаме бебетата. Даже и те спят. Все пак - лягаш по гръб или наляво за известно време. Ако не става комуникацията - кока-кола, силна музика през корема или бременния татко да му поговори малко.  Hug
Зимафлуор-а не помага на венците да не кървят. Пробвай жабурене със Сандрин или ползвай от пастите за зъби против кървене за известно време. Понякога може и четката за зъби да прави поразиите.  Peace

Който си има Тони у дома, да му бъде жив и здрав!   bouquet

# 254
  • Мнения: 65
atlantica, имаш право за височината. Ами ако се изтърси от по-високото легло  Shocked ?
Малко след като публикувах поста си, прочетох в друга тема мнение на една мама, че тя и още нейна позната имали проблем с подматрачната решетка легло на DIBO. Линк към темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=363532.0
Мнението е на последната мама. Аз имам една приятелка, която купи леглото Съни, детенцето й е на годинка и 3 месеца вече, но не са имали проблеми. Явно си е индивидуално и както е посъветвала съфорумката, добре е да се погледне рамката и да се поиска подсилване, ако преценим за нужно. Това май важи и за всички други легълца.

Общи условия

Активация на акаунт