Програмата за детегледачките - 4

  • 16 879
  • 107
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 634
От днес пак подписват договори, но в нашата община - Сердика са само 5 и то не сме в тях, въпреки че сме подали докумнетите в средата на ноември... #Crazy Казали са, че сме за следващ транш... newsm78

# 61
  • Мнения: 5
Моля някой да ми каже ако има представа ...........      може ли баба ми която е пенсионерка да се включи в програмата. Благодаря предварително

# 62
  • София
  • Мнения: 1 352
Моля някой да ми каже ако има представа ...........      може ли баба ми която е пенсионерка да се включи в програмата. Благодаря предварително
Да, може

# 63
  • Мнения: 258
           Здравейте!Момичета може ли някой да ми каже по време на неплатен отпуск по майчинстно мога ли да кандидатствам по програмата вече/дъщеря ми е на 2,а гледачка ще е свекърва ми-пенсионер/.Или трябва да започна работа и тогава да кандидатствам?

# 64
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 437
           Здравейте!Момичета може ли някой да ми каже по време на неплатен отпуск по майчинстно мога ли да кандидатствам по програмата вече/дъщеря ми е на 2,а гледачка ще е свекърва ми-пенсионер/.Или трябва да започна работа и тогава да кандидатствам?

Ако ползваш отпуск за гледане на дете до 8 годишна възраст, който е 6 месеца и се полага на всеки от двамата родители, то няма проблем да кандидатстваш в програмата, но след като бабата започне да гледа детето трябва да го прекъснеш.

# 65
  • Мнения: 6 636
Ние подадохме документи януари и днес свеки ще подписва договор-това е за Русе.

# 66
  • Мнения: 258
Благодаря!

# 67
  • Мнения: 17
Здравейте,
страшно ще съм благодарна, ако някой ми помогне със следният случай. Брат ми е женен за германка и от ноември се преместиха в България. Имат момиченце, което е на 1,5 г. Майката не може да ползва каквито и да е права за отглеждане на детето, понеже не е български гражданин. Бабата ще може ли да получи право по тази програма? Брат ми ще удостовери, че работи и отглежда детето, но дали е разрешено прехвърляне на бащинство и как става? newsm78 Питахме в НОИ но не знаят за подобен случай. Мерси предварителнол

# 68
  • Мнения: 21
Здравейте, искам да попитам задължително ли е детегледачката, която е моя майка да представя удостоверение от психиатрична болница, при положение, че има мед.удост. за работа и удост. от психодиспансер?

# 69
  • София
  • Мнения: 1 715
Аз мислех сега да кандидатстваме и след 20-тина дни да сме готови ooooh! Като чета, май няма да стане така #Crazy
Отпускът ми изтича на 22.02. Може ли да се кандидатства, ако майката е в неплатен отпуск, но не за дете до 8г, а обикновен, по споразумение с работодател?

# 70
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 437
Аз мислех сега да кандидатстваме и след 20-тина дни да сме готови ooooh! Като чета, май няма да стане така #Crazy
Отпускът ми изтича на 22.02. Може ли да се кандидатства, ако майката е в неплатен отпуск, но не за дете до 8г, а обикновен, по споразумение с работодател?

Да - няма проблем.

# 71
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 437
Здравейте, искам да попитам задължително ли е детегледачката, която е моя майка да представя удостоверение от психиатрична болница, при положение, че има мед.удост. за работа и удост. от психодиспансер?

Щом ти е майка / т.е. роднина  Grinning / може да попълниш декларация и да не се изискват такива документи.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 715
Ама да не кажат, че щом съм вкъщи, нямам нужда от детегледачка newsm78 И това не се ли обявява някъде. Иначе съм на трудов договор...

# 73
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 437
Ама да не кажат, че щом съм вкъщи, нямам нужда от детегледачка newsm78 И това не се ли обявява някъде. Иначе съм на трудов договор...

Копирам от първа страница на темата  Peace

Основните неща в програмата
Имате право да се включите в програмата, ако:

1)имате право на обезщетение за отглеждане на малко дете (тоест след изтичане на 315-те дни, до навършване на 2 години на детето)

2) имате право на 50 % от това обезщетение, тоест вече сте започнали работа, но детето ви е под 2 години
3) Детето ви е на възраст между 2 и 3 години и вие работите.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 352
Здравейте, искам да попитам задължително ли е детегледачката, която е моя майка да представя удостоверение от психиатрична болница, при положение, че има мед.удост. за работа и удост. от психодиспансер?

Щом ти е майка / т.е. роднина  Grinning / може да попълниш декларация и да не се изискват такива документи.
Удостоверение от съответния психодиспансер се изисква за всички, независимо дали са роднина или не. Ако детегледачката е роднина не се представят свидетелство за съдимост и здравна книжка, а само декларация за отказ от представяне на свидетелство за съдимост и здравна книжка.
Щом имате удостоверение от психодиспансер мисля, че е достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт