Радостта ми е голяма, ще съм Септемврийска мама!

  • 13 760
  • 291
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 260
Момичета, абе много ми е зле Sad Дали, защото са две постоянно ми се гади, нищо не ми се яде, нощем ставам до тоалетната 4-5 пъти и сутрин в работата съм като парцал..
А мъжът ми пърха около мене и не ми дава нито да готвя ,нито да мия, нито да чистя - направо ме е срам Blush
За мен кафето не е проблем,защото никога не съм го пила, но виж цигарите - едвам устисквам

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 12:09 от bubara

# 271
  • Мнения: 314
Айде,лек ден от нас.Отивам да разхождам детето до Варна и обратно.

# 272
  • Мнения: 102
Здравейте нови майчета Simple Smile

Честити близнаци на някой Simple Smile

Искам да поздравя и Бу. Радвам се, че ще бременеем заедно Simple Smile При първата ми бременност раждах след теб и следях във форума всички твои съвети за кърменето. Искам да кажа, че благодарение на куража, който получавах във форума кърмих сравнително дълго - една година . На мен на година ми се наложи да почна работа и реших да спра да кърмя.

Така, че относно темата за кърменето: Моето лично мнение е, че колкото по-дълъг период се кърми толкова по-добре. Бях чела някъде, че е добре например да се направи един пълен цикъл от една година например, защото в различните месеци, в различните сезони майката дава информация, чрез кърмата на детето, как да изгражда имунитета си според сезона.

Момичета аз ще ходя на втори преглед в събота и се чудя дали ще чуем сърчицето? Кажете в коя седмица го чухте Вие? За това, че трябва да е пълен мехура и аз го четох и на първия преглед отидох с пълен мехур, но се оказа, че било по-зле с пълен при мен, защото матката ми е обърната на долу и мехура като е пълен още повече я скривал, затова ми казах да не се мъча и да не ходя друг път с пълен мехур.

# 273
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
За безкофеиновото: и аз съм чела това за химикалите. Някъде из нета има статии кое безкофеиново кафе е безвредно (или по-безвредно), предполагам, че ще е и доста по-скъпо.
Аз, хм, не се взирам чак пък толкова. Ако ми се пие кафе, пия, с кофеин или без - зависи от времето на деня. Няма да се повредим чак.

Питах за първия пост, защото наистина ми беше интересно. Гледам примерно една друга отчетна, която е от много време по тоя начин - без баласт, без излишества - тече си тема нормална, няма залитания и свръх-емоции. Нещо като група приятели, които обсъждат разни теми, което всъщност и е, де  Grinning



Момичета, абе много ми е зле Sad Дали, защото са две постоянно ми се гади, нищо не ми се яде, нощем ставам до толетната 4-5 пъти и сутрин в работата съм като парцал..
Ако ползваш алтернативна медицина, си струва да опиташ. На мен хомеопатията ми помогна да ми се гади значително по-малко и по-леко, надявам се до няколко дена да спре съвсем.

# 274
  • София
  • Мнения: 260
Гала ние чухме сърчицата в 8 г.с. на 3D
Бу какво точно имаш предвид? Някакви билки ли?

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 12:10 от bubara

# 275
  • София
  • Мнения: 6 011
Галя79, с вагинален ехограф би трябвало да може да се засече пулс като ти гледам лентичката.

И аз предпочитам нормален контакт на жени с еднакви преживявания в момента, които не вълнуват особено околните. Някои отчетни са просто страшни с десетки постинги с кафета и почерпки, дано не се докараме и ние до там.

# 276
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
бубара, не. Хомеопатия - лекарство, чувала си, вероятно. Изписа ми ги моята хомеопатичка (която и иначе ме лекува, т.е. знае какво ми дава).

# 277
  • Мнения: 183
Ники, ти работиш извън София, пък аз живея извън София, но работя в столицата. Така че и при мен е нещо подобно, докато работех се налагаше всеки ден да ставам в 4,30 часа, да вдигна детето в 6,00 часа, да я заведа до баба й и тогава с мъжа ми да тръгнем за София (той също работи там). На ден ми се събираше по три часа път. И тъкмо бях започнала да търся работа в нашия град, то пък се случи това прекрасно нещо - забременях, та сега се наслаждавам на времето, в което съм си вкъщи с детето и живот и здраве, когато стане време отново да започна работа, вече на сто процента трябва да е тук, въпреки че сегашните ми шефове се зарекоха, че няма да ме изпуснат толкова лесно.  Rolling Eyes

Относно кърменето - направо ме е срам да кажа колко време кърмих дъщеря си - само 3 месеца.  Embarassed Ужасно е, знам, но при мен нещата не станаха така както си ги представях. Беше мъчение за мен, никога не успявах да се изцедя като хората, гърдите ми постоянно бяха така сякаш ще експлоадират, зърната ми постоянно бяха разранени, тъй като имах много лакомо бебе, по някое време се налагаше да кърмя на всеки час, имах чувството, че кърмата вече не й стига и започнах да дохранвам с АМ. Накрая просто я отбих и всичко стана по-спокойно. Явно съм допуснала грешки при кърменето, което доведе до този край, надявам се този път да бъда по-спокойна и да успея да кърмя доста по-дълго време.

# 278
  • където има любов
  • Мнения: 307
Бу ,и ние се лекуваме с хомеопатия и тъй като очаквам скоро,"екстрата"-гадене,ще се радвам да споделиш какво са ти изписали!

# 279
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И аз бях от майките, които не можеха да седнат на каде и още не мога. Миша заспиваше само ако бутам количката. Спре ли надаваше вой до небето Crazy Няколко пъти съм пробвала да сядам с други майчета на кафе и беше ужас - катерене по масата, всичко да се пипне и опита. Надявам се и аз другото да е по-спокойно че незнам
Аз утре ще се пробвам да мина през нашата поликлиника през гинекологията и при късмет може да ме прегледат. Иначе днес цял ден ми е зле, добре че мама е тук да гледа дребната, че тя цял ден откача и само се сърди

# 280
  • Мнения: 19
Добро утро момичета. Добре доши на новите попълнения   bouquet.
За мъжкото пазаруване мъжо ако е по списък все забравя нещо ( щото го прочита и после в магазина го е срам явно да го извади и по спомени кара ). Ако му изреда пак забравя нещата които съм казала, но пък носи бонуси ( обикновенно такива които не обичам ). Затова с мен на пазар е най добре.

За кафето бях го заменила с чай ( за да не ми се пуши ) сега като мина проблема с цигарения глад взех да си пускам по кафенце сутрин с много сметана или мляко ( и аз по принцип си го разреждам с вода че да мога да си го пия веднага - обичам го леко хладко ).

За гаденето, не само че ми се гади, но и си посещавам двете нули по 2-3 пъти на ден ( та и аз бих се възползвала от лековете на Бу ).

Спането ми е кошмар. Основната тема за мини скандали с мъжо. Тои работи и нощна смяна, та лягам след като тръгне към 12:30. После докато заспя става към 1-2 ( никога не мога да заспя веднага ). Към 4 се прибира, но аз спя много леко и се будя. После към 7 става дребния и така. Аз сън виждам, ама през крив макарон. И като му кажа да спи в хола ми се сърди и ми разправя '' ама ние семейство ли сме или кво ''. Както и да е де. Та ако тои стане сутрин мога да си откарам и до 11 - 12 в сън.

Как е времето при вас. Тук като се събудих и едно слънце грее, та си викам брех лято станало. Ся съм отворила всички прозорци ( абе не е баш топло ) но е грехота на такова слънчице да седя затворена.  Мъжете са на разходка, аз ще видя кво да им сготвя.

Май се поулях с писането дано не съм досадила. За 1 страничка и аз нямам против да се посъкрати. Хубав и усмихнат ден момичета  Hug...

# 281
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Бу, не съм съгласна, че натруфените теми са излишни. То вярно и дори да е по-постна пак ще си върви лафа, но друго си е когато  първият пост е по-шарен и раздвижен, някак създава повече настроение, поне на мен. Виж за линковете съм съгласна, може би повече от половината са излишни на този етап  Rolling Eyes

Между другото идва време за нова тема, но се разбрахме някой друг да я пусне.
Пробвайте се и заглавие да измислите, че мойта муза е заспала дълбоко и въпреки напъните си нищо не измислих  Mr. Green

# 282
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Момичета, хомеопатката ми изписа лекарство, но аз съм била при нея на интервю, тя ме познава и знае какво да ми предпише Rolling Eyes Хомеопатията не е пенкилер и не е безобидна, никой не мога да посъветвам или дори да препоръчам "вземи едикакво си", не съм лекар и не съм учила хомеопатия.
Неправилно лекарство може не само да не помогне, но и да влоши проблема  Confused
Бих ви посъветвала най-малкото по телефон да говорите с хомеопат, преди да решите да взимате нещо.

valkata78, имаме различен вкус Simple Smile
Аз и от римувани заглавия не се впечатлявам никак, например. Съдържанието ми е по-важно Simple Smile

# 283
  • Мнения: 70
Добро утро и от мене. Днеска ходихме при доктора и вече си имаме сърчице  Mr. Green голямя радост. като излязох от кабинета и моичкия вика със страх "колко са?"  Mr. Green но е само 1, всичко е наред и февруари живот и здраве пак. мнооооого съм щастливаааа. направо летя, въобще не усетих как стигнах до работа...  Hug хубав и усмихнат ден на всички!!!!!!   bouquet   bouquet

# 284
  • Мнения: 3 021
Здравейте момичета,
аз се моткам още, ама да взема да се запиша, че ще дойде скоро новата тема.
Имам момиченце на 9 години, момченце на 1 годинка и сега пак съм бременна. Терминът ми е на 4 септември.
Малко неочаквано дойде това бебче, но решихме да си го задържим, макар че аз още се притеснявам как ще се справя с две бебета. То сега не ми е много лесно, малкия прохожда, мъчат го зъби, а аз съм уморена и ми се спи.
Ходих на доктор само да потвърди бременността, сега трябва да ида да чуем сърчицето и да ми пусне изследвания, но все не остава време.
С малкото мишле се кърмим и гърдите ме болят ужасно, не знам до къде ще изкараме, а не ми се иска да го отбивам. Надявам се Бу да даде някакво инфо по въпроса или ако има писано вече ще търся да чета.
Ще се включвам когато мога, макар да не съм много активна напоследък.

Приятен ден на всички.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт