Пюрета Ганчев

  • 6 729
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 271
се оказа че е 150 гр. а не както е написано 190гр. Защо се получава такава огромна разлика? Между другото тя така и не го хареса.

Шишето мери в милилитри, а пюрето е в грамове (тежест, не обем)

# 16
  • България
  • Мнения: 457
се оказа че е 150 гр. а не както е написано 190гр. Защо се получава такава огромна разлика? Между другото тя така и не го хареса.

Шишето мери в милилитри, а пюрето е в грамове (тежест, не обем)
Peace

# 17
  • Видин
  • Мнения: 159
аз по принцип и давам на Хип които като ги изсипа в шишето ми излизат 120гр., а тези на Ганчев 150гр. като съм обрала всичко от бурканчето

# 18
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
се оказа че е 150 гр. а не както е написано 190гр. Защо се получава такава огромна разлика? Между другото тя така и не го хареса.

Шишето мери в милилитри, а пюрето е в грамове (тежест, не обем)

Абсолютно съм се убедила в това, защото когато давах пюрето със шише никога не съм отчитала толкова, колкото пише на бурканчето-независимо от марката на пюрето.А и на някои пюрета пише, че при затопляне се губи част от грамажа им, но не е посочено точно колко.

# 19
  • Мнения: 583
Гр. и Мл. са две различни мерни единици. Иначе Ганчев си е така както звучи- нещо направено от Ганьо. /лично мнение/

# 20
  • Мнения: 405
Здравейте, аз захраних дъшеря си която е на 6 месеца с плодови пюрета на Хип. Реших един ден да и дам пюре от банан на Ганчев/единственото такова което бях купила/ и като изсипах в шишето да го измеря се оказа че е 150 гр. а не както е написано 190гр. Защо се получава такава огромна разлика? Между другото тя така и не го хареса.
Мерителната единица за съдържанието в бурканче е гр., а за количеството в бебешката бутилка са мл. #Crazy. Това са 2 различни мерителни единици... Hug

# 21
  • Мнения: 405
Маса и обем  Naughty Hug

# 22
  • Мнения: 15 379
Гр. и Мл. са две различни мерни единици. Иначе Ганчев си е така както звучи- нещо направено от Ганьо. /лично мнение/
Joy Joy Joy
Никога не ми е хрумвало да меря съдържанието на бурканчето. Просто го отварям, храня и колкото, толкова.

# 23
  • София
  • Мнения: 23 097
Аз на Ганчев боклуците не съм ги давала...
Я по-кротко! Не се ли сещаш, че има майки, които нямат финансовата възможност да си позволят по-добри пюрета от "боклуците"  Naughty Или не ти пука, че може да засегнеш една голяма част от хората?
Аз също не съм фен на Ганчев, давала съм на малката обаче няколко пъти само тяхната праскова или круша - на нея й харесват!
Също никога не съм мерила съдържанието, не ме бива в мерките и теглилките!
П.П. Май е по-добре да си мерим приказките повече, отколкото съдържанието на бурканчетата...  ooooh!

# 24
  • Мнения: 1 062
 tonkabonka, не се дразни, тя е супер майка и боклуци не дава. Маани ги ония простачки, дето си хранят децата с боклуци. Казаха вече, Ганьовска работа, а тия дето ги ползват са на бай ти Ганьо жената, демек Ганьовица. Простолюдие, к'во да прайш.
По темата - измери пюрето с везна и ще видиш, че ако има разлика тя ще е минимална.

# 25
  • Мнения: 4 434
Абе и да има някаква разлика от 10 грама не мисля,че ще е проблем толкова Whistling Whistling Whistling

Чак пък да почвам да меря всяко едно Grinning

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз пък давам Ганчев и от новата линия съм много доволна. И аз ги харесвам, и децата. Не знам шоколадче как реши, че са боклуци - ти си диетолог ли, технолог в хранително-вкусовата промишленост ли, що ли?
Не всичко, което е българско задължително е лошо и не всичко вносно задължително е по-хубаво. Това е изключително ограничено мислене.

# 27
  • Мнения: 146
Аз на Ганчев боклуците не съм ги давала...
Я по-кротко! Не се ли сещаш, че има майки, които нямат финансовата възможност да си позволят по-добри пюрета от "боклуците"  Naughty Или не ти пука, че може да засегнеш една голяма част от хората?[/size]
Дъщеря ми ги харесва и аз съм ги опитвала не виждам нищо лошо в тях!Тези на"Лека Нощ"са и любимите.По добре е да се въздържаме от такива изказвания...  NaughtyТук си помагаме а не се ковем!

# 28
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Ох,к'во сте се заяли,бе момичета?.....то моето дете е вече голямо,на 3,5г,ама добре си спомням времето,когато е ял пюрета.Та ни на Ганчев харесваше,ни на Хип,ни на Гербер.....Другите не ги помня.Та ,аз му правех домашни.И си ги хапваше с кеф.Всеки може да си го позволи,не отнема ни време,нито е скъпо.Опитайте!Така поне ще сте спокойни,какво има в храната на децата ви.А м/у другото,като отказваше да ги яде(готовите пюрета),реших да ги пробвам,все пак,аджиба,да разбера какво му давам.Е,казвам ви,наистина на Ганчев бяха гаднички.Не че другите бяха цвете,но все пак не бяха гадни.Може сега да са ги пооправили......Не знам,било е преди 3 години.....все пак.

# 29
  • Мнения: 3 157
Аз пък давам Ганчев и от новата линия съм много доволна. И аз ги харесвам, и децата. Не знам шоколадче как реши, че са боклуци - ти си диетолог ли, технолог в хранително-вкусовата промишленост ли, що ли?

savina_33,не е трудно,повярвяй и не е необходимо висше образование  или специалност във хранително-квусовата промишленост за да си създадеш мнение:)просто сядаш и четеш-ето на Ганчев пише,че пюрета за 4мес.бебета съдържат ЗАХАР-за вредите,от нея и затова колко неподходяща е за бебе на 4мес(и не само на толкова) е изписано достатъчно,за сухото мляко-не адаптирано,а сухо,също има доста изписано и е ясно,че то също не е удачно за даване.Това на първо четене-че има и още такива ,,полезни,, съставки не се и съмнявам,та мога да си направя изводите и без да специализирам нещо в тази насока.
За качеството не ме убеждавай,моля те-знам къде живеем и имам (мисля) доста реална представа за качеството и контрола,които се упражнява върху храните в Бг.
tonkabonka,не виждам по какъв начин мога да засегна някой с написаното-за МЕН това са боклуци и съм решила да не ги давам-това не ме прави супер-майка,незнам коя беше там потребителката,дето стигна до този извод.
Има,разбира се майки,за които това е удачно-никога и в никой пост не съм казвала,че са прости,всеки си има глава и си решава,та айде стига с простотийте и изопачаването.

Общи условия

Активация на акаунт