Пюрета Ганчев

  • 6 730
  • 69
  •   1
Отговори
  • Видин
  • Мнения: 159
Здравейте, аз захраних дъшеря си която е на 6 месеца с плодови пюрета на Хип. Реших един ден да и дам пюре от банан на Ганчев/единственото такова което бях купила/ и като изсипах в шишето да го измеря се оказа че е 150 гр. а не както е написано 190гр. Защо се получава такава огромна разлика? Между другото тя така и не го хареса.

# 1
  • Мнения: 146
Никога не съм ги мерила  Thinking но и аз бях взела банан и така си го изхвърлих...не го хареса

# 2
  • Мнения: 9 973
и аз не съм мерила

# 3
  • Мнения: 5 940
Сигурно нещо е останало по бурканчето.

# 4
  • Мнения: 2 587
Ти като го изсипа в шишето измери ли го че е 150 грама или е 150 милилитра,което не е едно и също  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 3 754
Не съм вманиачена на тема грамажи.

# 6
  • Мнения: 425
Според мен не си го изсипала добре PeaceАз винаги обирам по стените с лъжица Laughing

# 7
  • Мнения: 1 558
Може да пишат грамажа заедно с бурканчето newsm78

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Количеството в грамове не е равно на същото в милилитри.

# 9
  • Мнения: 55
Количеството в грамове не е равно на същото в милилитри.
Peace

# 10
  • Мнения: 27 524
Количеството в грамове не е равно на същото в милилитри.

Разбира се  Wink

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Шишето мери милилитри, а не грамове, което са различни неща. Аз давам Ганчев и ги харесваме.

# 12
  • Мнения: 4 434
Да Савина е права.
И ние сме хапвали на Ганчев.

# 13
  • Мнения: 3 157
Аз на Ганчев боклуците не съм ги давала,но когато почнах да захранвам също мерих с електронна везна количеството пюре(хипчета давах за захранване) и същото ми направи впечатление,незнам каква е причината,на някои от пюретата си пише,че може да има едиколко си процента загуба при нагряване,но това са месни или месно-зеленчукови,плодовите не се загряват,та незнам?
Мерила съм и други храни-например йогурите на Хумана,които уж са по 100гр,но повече от 90,така и не успях да намеря.
Не че е толкова важно-с 10гр храна никой няма да се нахрани,но ми беше интересно каква ли е причината да се получава така.

# 14
  • Мнения: 1 763
На бурканчетата на ХИП пише, че се губи малко от теглото при затопляне на пюрето. Не съм мерила колко точно.

# 15
  • София
  • Мнения: 3 271
се оказа че е 150 гр. а не както е написано 190гр. Защо се получава такава огромна разлика? Между другото тя така и не го хареса.

Шишето мери в милилитри, а пюрето е в грамове (тежест, не обем)

# 16
  • България
  • Мнения: 457
се оказа че е 150 гр. а не както е написано 190гр. Защо се получава такава огромна разлика? Между другото тя така и не го хареса.

Шишето мери в милилитри, а пюрето е в грамове (тежест, не обем)
Peace

# 17
  • Видин
  • Мнения: 159
аз по принцип и давам на Хип които като ги изсипа в шишето ми излизат 120гр., а тези на Ганчев 150гр. като съм обрала всичко от бурканчето

# 18
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
се оказа че е 150 гр. а не както е написано 190гр. Защо се получава такава огромна разлика? Между другото тя така и не го хареса.

Шишето мери в милилитри, а пюрето е в грамове (тежест, не обем)

Абсолютно съм се убедила в това, защото когато давах пюрето със шише никога не съм отчитала толкова, колкото пише на бурканчето-независимо от марката на пюрето.А и на някои пюрета пише, че при затопляне се губи част от грамажа им, но не е посочено точно колко.

# 19
  • Мнения: 583
Гр. и Мл. са две различни мерни единици. Иначе Ганчев си е така както звучи- нещо направено от Ганьо. /лично мнение/

# 20
  • Мнения: 405
Здравейте, аз захраних дъшеря си която е на 6 месеца с плодови пюрета на Хип. Реших един ден да и дам пюре от банан на Ганчев/единственото такова което бях купила/ и като изсипах в шишето да го измеря се оказа че е 150 гр. а не както е написано 190гр. Защо се получава такава огромна разлика? Между другото тя така и не го хареса.
Мерителната единица за съдържанието в бурканче е гр., а за количеството в бебешката бутилка са мл. #Crazy. Това са 2 различни мерителни единици... Hug

# 21
  • Мнения: 405
Маса и обем  Naughty Hug

# 22
  • Мнения: 15 379
Гр. и Мл. са две различни мерни единици. Иначе Ганчев си е така както звучи- нещо направено от Ганьо. /лично мнение/
Joy Joy Joy
Никога не ми е хрумвало да меря съдържанието на бурканчето. Просто го отварям, храня и колкото, толкова.

# 23
  • София
  • Мнения: 23 097
Аз на Ганчев боклуците не съм ги давала...
Я по-кротко! Не се ли сещаш, че има майки, които нямат финансовата възможност да си позволят по-добри пюрета от "боклуците"  Naughty Или не ти пука, че може да засегнеш една голяма част от хората?
Аз също не съм фен на Ганчев, давала съм на малката обаче няколко пъти само тяхната праскова или круша - на нея й харесват!
Също никога не съм мерила съдържанието, не ме бива в мерките и теглилките!
П.П. Май е по-добре да си мерим приказките повече, отколкото съдържанието на бурканчетата...  ooooh!

# 24
  • Мнения: 1 062
 tonkabonka, не се дразни, тя е супер майка и боклуци не дава. Маани ги ония простачки, дето си хранят децата с боклуци. Казаха вече, Ганьовска работа, а тия дето ги ползват са на бай ти Ганьо жената, демек Ганьовица. Простолюдие, к'во да прайш.
По темата - измери пюрето с везна и ще видиш, че ако има разлика тя ще е минимална.

# 25
  • Мнения: 4 434
Абе и да има някаква разлика от 10 грама не мисля,че ще е проблем толкова Whistling Whistling Whistling

Чак пък да почвам да меря всяко едно Grinning

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз пък давам Ганчев и от новата линия съм много доволна. И аз ги харесвам, и децата. Не знам шоколадче как реши, че са боклуци - ти си диетолог ли, технолог в хранително-вкусовата промишленост ли, що ли?
Не всичко, което е българско задължително е лошо и не всичко вносно задължително е по-хубаво. Това е изключително ограничено мислене.

# 27
  • Мнения: 146
Аз на Ганчев боклуците не съм ги давала...
Я по-кротко! Не се ли сещаш, че има майки, които нямат финансовата възможност да си позволят по-добри пюрета от "боклуците"  Naughty Или не ти пука, че може да засегнеш една голяма част от хората?[/size]
Дъщеря ми ги харесва и аз съм ги опитвала не виждам нищо лошо в тях!Тези на"Лека Нощ"са и любимите.По добре е да се въздържаме от такива изказвания...  NaughtyТук си помагаме а не се ковем!

# 28
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Ох,к'во сте се заяли,бе момичета?.....то моето дете е вече голямо,на 3,5г,ама добре си спомням времето,когато е ял пюрета.Та ни на Ганчев харесваше,ни на Хип,ни на Гербер.....Другите не ги помня.Та ,аз му правех домашни.И си ги хапваше с кеф.Всеки може да си го позволи,не отнема ни време,нито е скъпо.Опитайте!Така поне ще сте спокойни,какво има в храната на децата ви.А м/у другото,като отказваше да ги яде(готовите пюрета),реших да ги пробвам,все пак,аджиба,да разбера какво му давам.Е,казвам ви,наистина на Ганчев бяха гаднички.Не че другите бяха цвете,но все пак не бяха гадни.Може сега да са ги пооправили......Не знам,било е преди 3 години.....все пак.

# 29
  • Мнения: 3 157
Аз пък давам Ганчев и от новата линия съм много доволна. И аз ги харесвам, и децата. Не знам шоколадче как реши, че са боклуци - ти си диетолог ли, технолог в хранително-вкусовата промишленост ли, що ли?

savina_33,не е трудно,повярвяй и не е необходимо висше образование  или специалност във хранително-квусовата промишленост за да си създадеш мнение:)просто сядаш и четеш-ето на Ганчев пише,че пюрета за 4мес.бебета съдържат ЗАХАР-за вредите,от нея и затова колко неподходяща е за бебе на 4мес(и не само на толкова) е изписано достатъчно,за сухото мляко-не адаптирано,а сухо,също има доста изписано и е ясно,че то също не е удачно за даване.Това на първо четене-че има и още такива ,,полезни,, съставки не се и съмнявам,та мога да си направя изводите и без да специализирам нещо в тази насока.
За качеството не ме убеждавай,моля те-знам къде живеем и имам (мисля) доста реална представа за качеството и контрола,които се упражнява върху храните в Бг.
tonkabonka,не виждам по какъв начин мога да засегна някой с написаното-за МЕН това са боклуци и съм решила да не ги давам-това не ме прави супер-майка,незнам коя беше там потребителката,дето стигна до този извод.
Има,разбира се майки,за които това е удачно-никога и в никой пост не съм казвала,че са прости,всеки си има глава и си решава,та айде стига с простотийте и изопачаването.

# 30
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Аз не съм давала на малкия такива пюрета-бих му дала на по-късен етап, но една позната е изгледала и двете си деца с тях-то тогава е нямало други.А ако се замислим-ние да не би да сме яли само хип,семпер и другите там "маркови" пюрета?Пък като гледам сме станали хора, че и деца си имаме.Така,че всеки има право да храни детето си с каквото пожелае. Peace И не мисля, че всичко, произведено в БГ не е качествено.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Стига сте се вманиачавали с тая захар. В кашите, в плодовете и соковете да не би да няма захар? Стига да не е в прекомерни количества няма никакъв проблем да се дава захар на деца. Не изпадайте в смешни крайности.

# 32
  • Мнения: 3 157
Ми в същност в соковете(истинските) няма захар.Аз правя сок като мина през сокоитисвачката някакъв плод.Захар никога не съм слагала.
В кашите също няма-давам само хумана,прочети съдържанието им-няма захар.
В плодовете захарта е различна.
Нищо смешно не виждам-честно-доказано,е че децата се пристрастявам към захарта,та се стремя да я ограничавам,още повече,че в нея няма нищо полезно и тогава защо изобщо да я давам?
За вредите върху зъбите,вкл.млечните има много информация....та това е проблема накратно

# 33
  • BG
  • Мнения: 1 900
Никога не съм се заглеждала в грамаж.

# 34
  • Мнения: 2 334
Има разлика между маса и обем както и в какво мериш пюрето.И аз преди много смятах и все си задавах този въпрос защо така се получава ,но реших да не се затормозявам повече  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 930
приятелката ми, си храни детенцето с пюрета Ганчев и е доволна, но
аз си мисля че цената винаги е спрямо качеството newsm78
и вносните марки са по-добри

# 36
  • Мнения: 36
приятелката ми, си храни детенцето с пюрета Ганчев и е доволна, но
аз си мисля че цената винаги е спрямо качеството newsm78
и вносните марки са по-добри

Съгласна съм,че цената е за сметка на качеството, но пък тя не по джоба на всеки. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 149
Никога не съм взимала на Ганчев-нито аз ги харесвам ,
нито детето ги харесваше Peace

# 38
  • Мнения: 577
Здравейте, аз захраних дъшеря си която е на 6 месеца с плодови пюрета на Хип. Реших един ден да и дам пюре от банан на Ганчев/единственото такова което бях купила/ и като изсипах в шишето да го измеря се оказа че е 150 гр. а не както е написано 190гр. Защо се получава такава огромна разлика? Между другото тя така и не го хареса.

Както са ти казали гр. и мл. нищо общо нямат

190гр. / 1,3 = 146,1....мл. така може да си изчисляваш колко храна яде детето ти

# 39
  • Мнения: 3 157
а защо се дели на 1.3 точно?

# 40
  • Мнения: 577
а защо се дели на 1.3 точно?

Баща ми ми го изчисли явно от някаква математическа формула за мерните единици.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Количеството в грамове не е равно на същото в милилитри.
Peace

# 42
  • Мнения: 472
Ами аз какво да кажа още не съм стигнала до този етап,но ......
Половината от приятелките ми са изхранили децата си с Ганчев,другата с Хип и другите по-скъпичките,разлика при децата няма просто едни харесват едно,другите друго,чисто и просто.....Наистина финансите и те са голям маркер,ноо те не трябва да са водещ
Аз ще пробвам малката,с което преценя на момента и ако и хареса него ще давам  Peace

# 43
  • Мнения: 1 305
Количеството в грамове не е равно на същото в милилитри.
Peace
И дъщеря ми не харесваше на Ганчев пюретата, особено зеленчуковите. Плодовите понякога ги ядеше

# 44
  • Мнения: 519
приятелката ми, си храни детенцето с пюрета Ганчев и е доволна, но
аз си мисля че цената винаги е спрямо качеството newsm78
и вносните марки са по-добри

     Аз пък не съм съгласна с това,че цената е спрямо качеството.По скоро цената е на база известна търговска марка.Колкото по-известна е фирмата,толкова по-скъпа е продукцията им. Това не се отнася само за пюретата.

# 45
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Количеството в грамове не е равно на същото в милилитри.
Peace
Микога не съм си правила труда да меря грамажа Thinking

# 46
  • Мнения: X
Момичета, темите за и против Ганчев се прескачат вече. По-спокойно.
Всяка майка преценява какво да даде и не виждам защо трябва да се коментира е или не е това по финансови и не знам си какви причини.

# 47
  • Мнения: 583
tonkabonka, не се дразни, тя е супер майка и боклуци не дава. Маани ги ония простачки, дето си хранят децата с боклуци. Казаха вече, Ганьовска работа, а тия дето ги ползват са на бай ти Ганьо жената, демек Ганьовица. Простолюдие, к'во да прайш.
По темата - измери пюрето с везна и ще видиш, че ако има разлика тя ще е минимална.

Всички сме на бай Ганьо жена му/ като живеем в неговата Татковина/, но дали ще дадем пюре с домати на 6 месеца/пример/ е въпрос на избор, за това иде реч.  Това , че българските фирми/ някои/ за пюрета не са в час е друг въпрос. Иначе простолюдието с финансови възможности е често срещано явление, но и това е друг въпрос. Извинявам се хиляди пъти за разводняването на темата.

# 48
  • Мнения: 3 205
а защо се дели на 1.3 точно?

Баща ми ми го изчисли явно от някаква математическа формула за мерните единици.


 newsm78 Няма такава общовалидна формула.

Различните вещества, както и различните хранителни продукти имат различна плътност, от това зависи и теглото им за единица обем, в случая 200мл е обем, не тегло. Т.е. формулата може и да е точна за домати, но за варени картофи - няма да бъде. Колкото повече вода съдържа даден плод / зеленчук, толкова повече тежи за единица обем (Водата е едно от най-плътните вещества).

# 49
  • Мнения: 3 484
Виждам, че има тема ,затова ще питам тук.

Едно време първата ми щерка е захранена с Ганчев и Ам-ам. Сега обаче чета на Ганчев например- Асорти от зеленчуци с масло го дават от 4 месеца, но има глутен?!  А пък банана от 3?! А картоф с морков- вътре има домати Rolling Eyes Редно ли е с тия домати.....
Захарта не ме притеснява, даже и сухото мляко. А в ябълковите има лимонена киселина(пектина ми е ясен защо е)
Модифицирано нишесте също не знам дали е редно?  Я ме посъветвайте,моля ви. На Хип тези поне, които видях, за по-малката възраст,са без МЛЯКО. Та ако добавям и мляко, ще стане чорба..... Видях и някакви чешки май на ОВКО? newsm78
Обърках се вече.... #Cussing out
Щерка ми е на 4месеца и половина, вече пети ден ядем само 125 гр на Хип, но съм купила и Ганчев. Какво да правя , да му се не види? Mr. Green

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 337
ами купи сега на хип , сънвал и т.н,докато е още малка...след 3-4 м дай на Ган4ев- решен проблем Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 12 145
Защо гледате колко месеца пише на пюрето? На Хип също има спанак със сметана от 4-ти месец, което ми се струва абсурдно. Предполагам, че написаните месеци се отнасят до консистенцията, а не до съдържанието. Аз дадох спанак за първи път на годинка и не ме смущава надписа на етикета.
Колкото до качеството на Ганчев- проблемът, според мен, е най- вече наличието на захар в абсолютно всички техни пюрета. Затова и много деца ги предпочитат, но моя приятелка захранила с тях се сблъска с нежеланието на детето да хапне и хапка от  храни без захар. Все пак, захарта не е запазена марка само на Ганчев- Хип и други марки също слагат захар, особено в плодовите пюрета.

# 52
  • София
  • Мнения: 23 097
На твое място бих изчакала с пюретата на Ганчев. Като за начало ти препоръчвам (от личен опит) както Хип, така и Гербер. На Гербер има едни супички, много са приятни - не са гъсти и сухи, както другите пюрета. Всъщност и Хип вече пуснаха супи, така че има избор.
Колкото до доматите - дъщеричката ми е на 9 мес., но домати още не съм давала, може би е време вече.
Иначе не виждам нищо лошо да добавяш мляко, ако пюрето е много гъсто, все пак тепърва се захранвате и може би на детенцето ще му е трудно да приема гъсто пюре, поне моята дъщеря и до момента си е така, все й "се лепи" по гърлото!

# 53
  • Мнения: 3 484
Благодаря - ще взимам на Хип или Гербер (на Гербер много ги хвалеха майките едно време). На Хип тези с повече зеленчуци сигурно имат мляко - ако не, няма да слагам.  Така и така се измества хранене, дали ще има вътре 20-30 мл мляко, или не - според мен все тая. Не са гъсти иначе. А Ганчев ще си ги отложа наистина - добър съвет Peace Срокът им е дълъг

# 54
  • София
  • Мнения: 448
Моите деца ги харесват.Плюеха тези на Хип.

# 55
  • Мнения: 3 484
Права си за супичката на Гербер - обожава я Peace И за Хипчетата умира - то наистина си вкусва на зеленчук.
Един ден закъсах и дадох едно на Ганчев, останало от не знам кога. Ами беше на някакви доста едри бучици вътре, предполагам от нишестето.... Не го поиска, донесе ни таткото хип-чета по спешност и си се наяде.

# 56
  • плевен
  • Мнения: 644
Никога не съм ги мерила  Thinking но и аз бях взела банан и така си го изхвърлих...не го хареса

И аз не меря но специално банана си го ядеше с толкова много сладост

# 57
  • Мнения: 189
А защо давате пюре в шише,ако не е тайна? newsm78

# 58
  • Мнения: 3 157
Само за да го измери,доколкото разбрах аз,не че е бъркала с лъжица в шишето и така е хранила детето.Simple Smile

# 59
  • Мнения: 99
аз му давам на моето бебе от на Ганчев пюретата и няма никакъв проблем, даже много си ги харесва... Peace

# 60
  • Мнения: 681
Моята дъщеря много ядеше пюретата на Ганчев,наред с всички останали.
А грамажи никога не съм мерила  Peace

# 61
  • Мнения: 3 484
По-назад писах, че моята не ги иска. Но днес изяде едно - Картофи с ориз и мляко- явно, защото е с повечко мляко и е по-рядичко newsm78

# 62
  • Мнения: 177
  Peace  и на баткото и сега давам от тях

# 63
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
аз му давам на моето бебе от на Ганчев пюретата и няма никакъв проблем, даже много си ги харесва... Peace

И ние така.Никога не съм мерила грамажа.

# 64
  • Мнения: 344
Има разлика м/у мл и грам.А по отношение на пюретата моето дете яде и домашно приготвени и купени.Купувала съм на всички марки , които присъстват на българския пазар - всичко яде.Като е българско не значи , че непременно е боклук.Като не харесвате определена марка , просто не я купувайте , макар че това , което на вас не ви харесва , не означава , че и на детето няма да му хареса.Ще дойде времето , когато сами ще си кажат кое харесват и кое не.За сега предлагам всичко , подходящо за възрастта  Hug

# 65
  • Мнения: 99
Има разлика м/у мл и грам.А по отношение на пюретата моето дете яде и домашно приготвени и купени.Купувала съм на всички марки , които присъстват на българския пазар - всичко яде.Като е българско не значи , че непременно е боклук.Като не харесвате определена марка , просто не я купувайте , макар че това , което на вас не ви харесва , не означава , че и на детето няма да му хареса.Ще дойде времето , когато сами ще си кажат кое харесват и кое не.За сега предлагам всичко , подходящо за възрастта  Hug
[/quots

съгласна съм  с теб

# 66
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Месните пюрета ги ядеше с наслада,но плодовите-не. Сега вече е на 2 г и от време на време похапва пак само месните. Peace

# 67
  • Мнения: 53
Не са лоши - е, някои не ги иска, но други много ги харесва -  рибата хек, някои от плодовите, кашите.

# 68
  • София
  • Мнения: 23 097
Не са лоши - е, някои не ги иска, но други много ги харесва -  рибата хек, някои от плодовите, кашите.
А този коментар какво общо има с темата  newsm78
Не четете ли поста на авторката като за начало?

# 69
  • Мнения: 15 379
Тони, никой не си прави труда да чете просто Grinning. Ей, така си пишат, да убиват времето просто.

Общи условия

Активация на акаунт