Пюрета Ганчев

  • 6 728
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Количеството в грамове не е равно на същото в милилитри.
Peace
Микога не съм си правила труда да меря грамажа Thinking

# 46
  • Мнения: X
Момичета, темите за и против Ганчев се прескачат вече. По-спокойно.
Всяка майка преценява какво да даде и не виждам защо трябва да се коментира е или не е това по финансови и не знам си какви причини.

# 47
  • Мнения: 583
tonkabonka, не се дразни, тя е супер майка и боклуци не дава. Маани ги ония простачки, дето си хранят децата с боклуци. Казаха вече, Ганьовска работа, а тия дето ги ползват са на бай ти Ганьо жената, демек Ганьовица. Простолюдие, к'во да прайш.
По темата - измери пюрето с везна и ще видиш, че ако има разлика тя ще е минимална.

Всички сме на бай Ганьо жена му/ като живеем в неговата Татковина/, но дали ще дадем пюре с домати на 6 месеца/пример/ е въпрос на избор, за това иде реч.  Това , че българските фирми/ някои/ за пюрета не са в час е друг въпрос. Иначе простолюдието с финансови възможности е често срещано явление, но и това е друг въпрос. Извинявам се хиляди пъти за разводняването на темата.

# 48
  • Мнения: 3 205
а защо се дели на 1.3 точно?

Баща ми ми го изчисли явно от някаква математическа формула за мерните единици.


 newsm78 Няма такава общовалидна формула.

Различните вещества, както и различните хранителни продукти имат различна плътност, от това зависи и теглото им за единица обем, в случая 200мл е обем, не тегло. Т.е. формулата може и да е точна за домати, но за варени картофи - няма да бъде. Колкото повече вода съдържа даден плод / зеленчук, толкова повече тежи за единица обем (Водата е едно от най-плътните вещества).

# 49
  • Мнения: 3 484
Виждам, че има тема ,затова ще питам тук.

Едно време първата ми щерка е захранена с Ганчев и Ам-ам. Сега обаче чета на Ганчев например- Асорти от зеленчуци с масло го дават от 4 месеца, но има глутен?!  А пък банана от 3?! А картоф с морков- вътре има домати Rolling Eyes Редно ли е с тия домати.....
Захарта не ме притеснява, даже и сухото мляко. А в ябълковите има лимонена киселина(пектина ми е ясен защо е)
Модифицирано нишесте също не знам дали е редно?  Я ме посъветвайте,моля ви. На Хип тези поне, които видях, за по-малката възраст,са без МЛЯКО. Та ако добавям и мляко, ще стане чорба..... Видях и някакви чешки май на ОВКО? newsm78
Обърках се вече.... #Cussing out
Щерка ми е на 4месеца и половина, вече пети ден ядем само 125 гр на Хип, но съм купила и Ганчев. Какво да правя , да му се не види? Mr. Green

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 337
ами купи сега на хип , сънвал и т.н,докато е още малка...след 3-4 м дай на Ган4ев- решен проблем Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 12 145
Защо гледате колко месеца пише на пюрето? На Хип също има спанак със сметана от 4-ти месец, което ми се струва абсурдно. Предполагам, че написаните месеци се отнасят до консистенцията, а не до съдържанието. Аз дадох спанак за първи път на годинка и не ме смущава надписа на етикета.
Колкото до качеството на Ганчев- проблемът, според мен, е най- вече наличието на захар в абсолютно всички техни пюрета. Затова и много деца ги предпочитат, но моя приятелка захранила с тях се сблъска с нежеланието на детето да хапне и хапка от  храни без захар. Все пак, захарта не е запазена марка само на Ганчев- Хип и други марки също слагат захар, особено в плодовите пюрета.

# 52
  • София
  • Мнения: 23 097
На твое място бих изчакала с пюретата на Ганчев. Като за начало ти препоръчвам (от личен опит) както Хип, така и Гербер. На Гербер има едни супички, много са приятни - не са гъсти и сухи, както другите пюрета. Всъщност и Хип вече пуснаха супи, така че има избор.
Колкото до доматите - дъщеричката ми е на 9 мес., но домати още не съм давала, може би е време вече.
Иначе не виждам нищо лошо да добавяш мляко, ако пюрето е много гъсто, все пак тепърва се захранвате и може би на детенцето ще му е трудно да приема гъсто пюре, поне моята дъщеря и до момента си е така, все й "се лепи" по гърлото!

# 53
  • Мнения: 3 484
Благодаря - ще взимам на Хип или Гербер (на Гербер много ги хвалеха майките едно време). На Хип тези с повече зеленчуци сигурно имат мляко - ако не, няма да слагам.  Така и така се измества хранене, дали ще има вътре 20-30 мл мляко, или не - според мен все тая. Не са гъсти иначе. А Ганчев ще си ги отложа наистина - добър съвет Peace Срокът им е дълъг

# 54
  • София
  • Мнения: 448
Моите деца ги харесват.Плюеха тези на Хип.

# 55
  • Мнения: 3 484
Права си за супичката на Гербер - обожава я Peace И за Хипчетата умира - то наистина си вкусва на зеленчук.
Един ден закъсах и дадох едно на Ганчев, останало от не знам кога. Ами беше на някакви доста едри бучици вътре, предполагам от нишестето.... Не го поиска, донесе ни таткото хип-чета по спешност и си се наяде.

# 56
  • плевен
  • Мнения: 644
Никога не съм ги мерила  Thinking но и аз бях взела банан и така си го изхвърлих...не го хареса

И аз не меря но специално банана си го ядеше с толкова много сладост

# 57
  • Мнения: 189
А защо давате пюре в шише,ако не е тайна? newsm78

# 58
  • Мнения: 3 157
Само за да го измери,доколкото разбрах аз,не че е бъркала с лъжица в шишето и така е хранила детето.Simple Smile

# 59
  • Мнения: 99
аз му давам на моето бебе от на Ганчев пюретата и няма никакъв проблем, даже много си ги харесва... Peace

Общи условия

Активация на акаунт