Полезно ли е домашното мляко при бременност

  • 23 382
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Докато бях бременна консумирах доста домашно кисело мляко. Не съм имала проблеми нито аз, нито сина ми.

# 31
  • Мнения: 4 555
Това само за прясното мляко ли се отнася? А киселото от какво го произвеждат - само родилите крави ли доят? Ако го произвеждат от суровината на същите бременни крави, то тогава трябва да откажем не само прясно мляко през бременността, но и киселото, и масло, и сирене, и други производни. Моля за разяснение на това твърдение!
А относно домашното мляко - естествено че е с по-ценни качества отколкото купеното, най-малкото не отлежава в пластмасови опаковки. Пием домашно мляко винаги когато имаме възможност да купим такова от години, като се кипне млякото няколко пъти. Не виждам проблем.
В България, доколкото знам, не се доят бременни крави. Но за съжаление голяма част от млякото се прави от сухо такова, внесено от чужбина.
Киселото мляко е с променен белтък и не води до риск от алергии.

# 32
  • Мнения: 826
Просто преварявай домашното мляко и няма да имаш проблеми. Естествено, че току що издоено мляко, което не е минало през Н на брой химически и какви ли не обработки, е по-добро за пиене.
   И аз така мисля. Peace
 Хубаво го преварявай и мисля, ще убиеш бактериите. А колко по-вкусно е. Ех, че ми се допи... Grinning

# 33
  • На топло...
  • Мнения: 584
Тази статия е несериозна относно българското домашно мляко според мен. Лично аз не познавам нито един сериозен млекопроизводител на село, който да дои бременни овце, кози, крави (или да взима млякото на агънца, яренца, теленца). Напротив, спазват си хората правилото първо на животните да им е добре, както и хигиената...

Това, което допълнително знам от първа ръка е, че като носят мляко в мандрите то бива смесвано с това на другите видове животни (изливат го директно в общия съд),  а накрая пише краве, та много се ядосват хората да виждат как трудът им се обезценява...

Пастьоризация при 72° до 75° за 30-40 секунди (купешко)... Листерията се унищожава обикновено още при тази температура.

Не се убивали микроорганизмите... Ти го кипни няколко пъти при 100° или за 15 минути, да видим няма ли да измрат. Разбира се трябва да познаваш производителя, но тези от магазина пък хич не ги знам и в мандрата пък хептен нямам представа какво се случва и какви химии се добавят (четох, че два пъти месечно се представят проби за изследване за микроорганизми, соматични клетки и инхибитори, т.е. сигурността не е много голяма какво се крие в това мляко, което е само пастьоризирано).

Ако можех, щях само домашно мляко да купувам...

Ето малко за хранителните натравяния интересно:

                           http://www.riokoz-ruse.com/files/others/2008-06-26-11-34-18-doc.doc   Peace

# 34
  • Мнения: 4 434
И купешко и домашно съм пила,нищо няма толкова полезно и в двата вида...

# 35
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
За себе си бих избрала домашно.

# 36
  • Мнения: 6 274
Просто преварявай домашното мляко и няма да имаш проблеми. Естествено, че току що издоено мляко, което не е минало през Н на брой химически и какви ли не обработки, е по-добро за пиене.
Разбира се....  Peace
Едва ли ще пиеш сурово мляко...
  Sick

# 37
  • Мнения: 911
Много пъти и по различни поводи са се появявали теми като тази. Това означава, че към тях има както голям интерес, така и несигурност от майките. И аз съм се притесннявала. Баща ми е химик и ми е обчяснил, че при варенето бактериите се унищожават. Друг е въпроса, че е добре лично да познаваме млекаря, заради общата хигиена на животните и съдовете за съхранение на млякото.

# 38
  • Мнения: 99
Не се вманячавайте толкова, то какво ли вече е полезно  Thinking Бих предпочела домашното мляко ако е от "доказан источник" а за купешкото бих се ограничила до чашка на ден ако друг избор нямам  Peace Аз си взимам домашно от едни хора до нас с него отгледах щерката, сега продължавам да си взимам. Та ние консумираме над 6 литра седмично ако го взимам от магазина колко ли консреванти ще се опапали  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 61
 Мога само едно да пожелая на тоя ваш интусиазъм... КЪСМЕТ!  Crazy Пастьор се обръща в гроба.
 
 Аз лично се доверявам на микро-биолозите по отношение на опасните микроорганизми в млеката. Да се чуди човек защо.

# 40
  • Мнения: 543
Специално се консултирах с нашата педиатърка по въпроса за домашното мляко дали е подходящо за кърмачки. Отговори ми, че е много по-добре да пия домашно, отколкото купешко, но да го преварявам добре. Изрично подчерта обаче да се преварява, не само да се кипва.

# 41
  • Мнения: 31
здравейте момичета!
да се включа по темата с млякото- за мен все пак млякото, предлагано по магазините има някакъв контрол /имам пред вид марки като Данон/, за домашното нямам никаква идея за бабите, които го предлагат по разни шишета по улиците, а ако на кравата са давани някакви лекарства и тях ще изпием, колкото и да го варим! иначе няма спор- най- вкусно /и по моето скромно мнение полезно/ е прясно издоеното краве мляко без никакви допълнителни преработки и химикали!

# 42
  • Мнения: 3 695
Специално се консултирах с нашата педиатърка по въпроса за домашното мляко дали е подходящо за кърмачки. Отговори ми, че е много по-добре да пия домашно, отколкото купешко, но да го преварявам добре. Изрично подчерта обаче да се преварява, не само да се кипва.
и аз така съм чувала  Peace

# 43
  • Мнения: 543
здравейте момичета!
да се включа по темата с млякото- за мен все пак млякото, предлагано по магазините има някакъв контрол /имам пред вид марки като Данон/, за домашното нямам никаква идея за бабите, които го предлагат по разни шишета по улиците, а ако на кравата са давани някакви лекарства и тях ще изпием, колкото и да го варим! иначе няма спор- най- вкусно /и по моето скромно мнение полезно/ е прясно издоеното краве мляко без никакви допълнителни преработки и химикали!

Че то Данон изобщо мляко ли е?  Laughing

# 44
  • Мнения: 405
 Не бих рискувала с консумацията на домашно мляко. Всеки си преценява в крайна сметка...

Общи условия

Активация на акаунт