Всички ЮЛКИ завиждат, че Влади и мама бебе ще обгрижват!

  • 14 468
  • 293
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 114
Томасе, вероятно знаеш но погледни  в косата и зад ушите. Ако има и там пъпки наистина е варицела. В градината им ако имат карантита е добре, но все пак ако наистина е варицела не е добре да я водиш. Точно сега е доста заразна. Казвам го с най-добри чувства. На коледното тържество при нас е имало дете болно от варицела. Е прекараха я и двамата, ама сега си носим резултатите от болестта.
 Ще има и други тържества. Ако е шарка дано я прекара леко.  Hug

# 256
  • София
  • Мнения: 254
Аз на няколко места съм чела, че на децата не е добре да се дава нискомаслено кисело мляко. Доколкото помня, обяснението беше, че при него гъстотата се постига с добавяне на нишесте и др. подобни. Затова давам 3.6%. Възприела съм и за прясното тази практика, макар че може да не важи същото правило. За мен преди си купувах 2%, но вече спрях. Като цяло с тази истерия около кач. храни се побърквам, да ви кажа, изобщо не виждам начин да се храним качествено, освен ако нямаме близки производители на село например. Ние нямаме като цяло.

Томасе, дано не се стига до операция, за какво са макаричките? И дано леко изкарате, ако е шарка!
 
Хм, аз пък съм сигурна, че в Разградско поне олелията (паленето на много големи огньове) и прескачането на огън са точно на Сирни Заговезни.

uva, ужасна нощ е било, дано няма вече температура наистина!

И на всички други болни дечица  Hug, да оздравяват вече!

# 257
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Ува, пиши ми на скайпа моля те - mama_na_lina

Ayka, преди при лина третата сливица беше хронично болна и тя секретираше. Секрета тръгва по евстахиевите тръби и пълни ушните каналчета. Евстахиевите тръби "надушват" секрета и се затварят в долния си край. така секрета остава в тях. Това може да доведе до загуба на слух. Зад тъпанчето в ухото трябва да има въздух, а не течност/секрет. Прави се изследване с вълни и в зависимост как реагира тъпанчето се разбира дали е течност или въздух. При Лина е секрет. След махането на третата сливица, сложиха макарички в тъпанчетата. Мембраната на тъпанчето минава там където минава конеца на шивашката макара, а там където е оста на макарата минава въздух. Така ухото се вентилира зад тъпанчето. Такива макарички лина носи на двете уши за 6 месеца и ги махнаха. Но вчерашното изследване показва че пак има секрет. Този път е лигавицата, която секретира. и явно ушите не се справят без протезите (макаричките).

Простете за дългото обяснение  Hug

# 258
  • Мнения: 1 813
Цитат
Кофти ми е че следобяд им е тържеството в градината. Госпожата е казала да отиде.

Тази госпожа нормална ли е? Мими, ако трябва сложете пак макарички, нали е важно крайния резултат - да се оправи. Варицелата може и да се изкара с две три пъпки, не е задължително да има по главичката.Не искам да те плаша, но и при Кати започват да се броят 21 дни, в които не трябва да се вижда с други деца, защото 2-3 дни преди избиване на пъпките също ще е заразна. Бързо да мине, възможно най-леко и без усложнения. Целувки и на двете ти принцеси  Hug

Ува, много мъчно ми стана, дано да подейства по-бързо антибиотика, за да нямате втора такава нощ

# 259
  • София
  • Мнения: 3 414
Ува  Hug
Каква е цената на доставката от индйския ресторан,дали ще искат до Г.Делчев да докарат?

# 260
  • София
  • Мнения: 3 524
Сега ще го видя този мързел град  Grinning
има го в замунда-та мисля


мими много съжалявам за варицелата и за ушичките на лина. Hug
аз имам между другото на едното ухо дупка в евстахиевата тръба тъй като на 12 г съм имала някаква форма на менингит и от тази "дупка" са изтеглили гнойта от мозъчната кора..ужас как звучи само... Confused

ува, компреси като не дава, не можеш ли да го "пребориш" някак... голаям кошмар.. как е днес?

# 261
  • София,
  • Мнения: 4 267
МИми и аз много съжалявам, така както описваш пъпките със сигурност е варицела, а Т има ли. МОя Ицко когато я кара преди години поддържаше и висока Т, всичко го сърбеше, та чак и болеше, беше ужасно. Дано при вас да мине по леко. А за макаричките и аз съм чувала - по добре да ги носи сега докато е малка, та да отшумят нещата.
Кирова и при нас този обичай с баницата и халвата го има, даже моя мъж всяка година връзва едно пърче бяла халва на един конец и го провесва от тавана и с Ицко двамата се попикават от смях, докато някой успее да го налапа, а тази година щял да ни води на Брестовица и то точно на такъв събор с копи и огньове Mr. Green
Иве - ХЕлче май ще е сама и с двамата, ама бабите и са заети - на работа, чудеше се за детегледачките дали да не забере някоя от тях ама май се отказа, иска да си е сама с децата и да си почине. ТО нали ще сме заедно де, така че ще си помагаме взаймно, а аз може да взема моята майка с нас, че знам ли, май е по добре да не ходя сам сама с двете деца, ако трябва да я водя ВЕроника на процедури, батко и няма какво да прави там, а сам нява как да го оставя. Още се чудя и аз де, то има време.

Аз купувам само Верея и кисело и прясно  - 3 и 3,6%, и понякога на БАБА 4,5 за Вероника, щото другите са много редки и ставам луда докато и ги дам с лъжицата ooooh!
Айде изчезвам - отивам на зъболекар,  Mr. Greenаз усилено използвам баба да гледа Вероничка. Mr. Green

# 262
  • Мнения: 384
Ува,стискам палци бързо да се освести малкия!  Hug При нас още от първия прием и Никола просветна,все едно се оправи за минути.Веднага спадна температурата,носа се поотпуши.Ние бяхме на Калцид.
Мими,дано не се влоши Лина.Пиши след прегледа дали е варицела.И да не забравиш да поканиш Вики на гости,ако е.  LaughingАз лично се страхувам да остана пак сама с две болни деца и се моля да ни подмине.Жалко,че точно за тържеството се случва.Знам как се подготвят за него дечицата.
Много обичам Заговезни и винаги сме го празнували много,от дете.Аз съм родом от раьона на Кирова и при нас също се палят огньове и правят нещо като огнени стрелички за хвърляне.Вечер е много красиво.
Най-сетне си взех кръщелните,колко месеца няма кой да ми ги напише.Колко пъти ходя и взе ме препращат,пропуснали са на деня и сега доста се проточи.Никола заспа навън и аз се почувствах като майка на новородено,бутам си количката и си блея.  Mr. Green

# 263
  • София
  • Мнения: 114
От сутринта само леко пулсира температурата, но не е достигал умопомрачителните стойности на термометъра. На сумамед е Вики - 3, 4 приема общо. Дава се веднъж на 24 часа. Гого преди го е пил и съм доволна, защото 3 дена пие детето, но действието му така да се каже продължава още 10 дни / това според лекар/. След малко ще го боря за втора доза.

# 264
  • Мнения: 616
Ува дано не вдига вече и започне да се стабилизира мъника че се измъчи горкото . Hug
Семирамида  вземи и мен на зъболекар че много ме е страх ,а ме наболява един зъб Blush
А за огньовете питах и при нас има тъкъв обичай но аз не съм присъствала и затова не ми се е запечатил всъзнанието ,но се сетих че и кукерите са сега .

# 265
  • Мнения: 766
Изчетох ви  Laughing
Много тъжно за болничките дечица  Sad Бързо да се оправят  Praynig
Томасе, Ува, Бубе  Hug Hug Hug
 Айка по Сирни заговезни в нашия край - Кюстендил, се ходи на гости на кумовете и се носи печено пиле и нещо омесено - питка, баница.
Събираме се също в къщата на най-стария в рода - в нашия случай при баба на село и се иска прошка от нея.
Много се радвам, че ще успея да се видим там с братовчедите ми и те с децата и става много весело  Mr. Green Щъкат наоколо 5 хлапета на възраст 10 месеца до  10 години  Laughing
И при нас се палят огньове и "момците"  Wink трябва да ги прескачат. Като деца наистина се прескачаха, събирахме се цялото село на едно място и всеки носи  каквото има  - кой вино, кой ракийка, кой баница, кой погача, имаше и музика и се играеха хора до никое време. С много хубави спомени съм от този празник  Party
Извинявайте ако съм ви досадила  Embarassed
Иначе прясно мляко вземаме на Фибела - аз лично го харесвам , а киселото - Боженци или на Клевер /има го в Била/
И Ина сутринта пак плака като тръгнах за работа  Confused
Много тъжно така, а аз си мислех че вече е свикнала да ме няма през деня покрай нея  Rolling Eyes

# 266
  • София
  • Мнения: 1 244
Стискам палци на болните да оздравяват бързо  Hug

Тая Верея сто пъти ми се е пресичала (прясното) и оттогава спрях изобщо да им купувам нещата.

Вчера Николета ми се върна от яслата издрана под окото, едната драскотина е доста дълбока. Сдрапали се с друго дете. Първо се ядосах, ама после стигнах до извода, че няма какво да се прави. Но пък е чаровна така, като хулиганка  Mr. Green

# 267
  • София
  • Мнения: 3 414
Ей то толкова почивни дни и ние в къщи ще откачим от тъпотия.
Ува АБ сумамед е един прием два дни.Дефакто пили сме го 5 дни а той държи 10.На нас  АБ ни подейства на 72 час.
Мими  Hug
Много ми тъжно като чета че има болни,да се махат настинки и грипове.
При баба ми също прескачат огъня,казват че се прави за да си изчистят къщите за посрещане на пролетта.

# 268
  • Canada
  • Мнения: 231
За компресите за сваляне на температура да кажа - тук се смята, че са безсмислени, тъй като имат краткотраен ефект, а в същото време са голям стрес за организма. С една дума не се препоръчват. Но и аз съм правила, то като те е страх всичко пробваш.

ayka, аз умишлено избягвам напоследък да мисля за полезността на храната, защото ще се побъркам. Стигала съм до там да се питам дали е по-добре да не давам въобще плодове, след като не мога да намеря органик. #Crazy Все пак тук е доста студено и особено по това време на годината няма местно производство.
Мляко - бях се спряла на пълномаслено, препоръчва се такова до 2-год. възраст, но след като Раян се сдоби с много упорита (неминаваща) кашлица, се върнахме на формула и сега е като пристрастен; няма изгледи скоро да спира вечерната доза с биберон.

# 269
  • София
  • Мнения: 568
Здравейте, загубих се тези дни, но и моете бебета са със същите оплаквания. Софи е добре вече де и тя беше на Клацид и се оправи още от първия прием. Ири е с ларингит, първо беше с хрема и прекракнала, сега само хрема и кашлица, която звучи ужасно, но док каза, че гърдите са чисти и гърлото е съвсем леко зачервено и да продължаваме само на сироп и вит. С. Три дни вдига Т, предишните по-ниска, но вера стигнахме до 38.7, не знам обаче от къде го извадих това спокойствие и за сега я сваляме без лекарства или им давам да бъркат в леген с хладка вода или с къпане - от нормалната Т на водата леко започваш да разхлаждаш и така свалят. Хубавото е при нас, че много течности пият и това също помага. Дано се разминем с това.  Praynig
Мими,  Hug дано да мине леко варицелата. Ще се намери кой да я замести Лина на тържеството, децата обикновено знаят и репликите на другарчетата си. Сигурно ще се чувства гадно, ама няма как.
А преди време моя приятелка отива да си вземе детето от яслата и й казват, че е с Варицела - били забелязали още на обяд, но си казали, "хайде да не я притесняваме мама"...  #2gunfire Били групичка от 2-3 деца сигурно всички са се заразили от тях. Tired
Докторката ми каза да не пращам Софи и другата седмица, че особено след почивните дни всеки ще е насъбрал куп вируси и ще ги пренесе в ДГ та мисля да я послушам.  Peace А за Пентаксима за Ири каза, че го отлагаме за Гергьовден, тогава ще я комбинирам и с кака й, която има реваксинация на 6 год.
Ува, дано бързо да се оправя Вики.  Praynig Много ви се събра.
За Сирни заговезни или Прошка ние ходим на църква. След литургията се прави така наречения "чин на прошката" по време на който всички се прощават с думите: "Простено - прости". Много е умилително, защото е чувството е много истинско. След това обикновено отиваме у свекърва ми или се събираме всички заедно / и моите родители и свекърите/ у нас и има хамкане - голямо забавление за децата.  Laughing Преди години се събирахме и с кумовете и с кумците ни, но напоследък нещо не успяваме. Чуваме се по телефона, обаче. Да кажа само, че прошка се иска през цялата тази седмица. Пред вид това, че не можеш да видиш всички на куп в един ден. А за храната задължително е сирене, мляко и яйца. Т.е. баница може да се занесе при кумовете /на нас така са ни носили/, но не и печено пиле, защото, както е казала Хриси Корова, месо не се яде от 1 седмица.
За млякото и аз мисля като айка - 3.2 %. Давам различно, Бор Чвор, Елена, Родопея или Боженци, а за пресното Верея, че Софи само това признава.  Rolling Eyes
НР, ще ти отговоря за ремността по-късно, че нещо поста ми много дълъг стана, както винаги  Blush
Бубе, как сте днес?

Общи условия

Активация на акаунт