Всички ЮЛКИ завиждат, че Влади и мама бебе ще обгрижват!

  • 14 466
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 098
Здравейте!
Ками, в Олимп ще сме, но сутрин кафето си винаги пием в Рила  Grinning
Иве, ще се радвам да ти помогна Hug
Велина, главно си чета в моите книжки и нета. Ето малко по темата http://www.biberonbg.com/info/agresia.htmhttp://medical.bg/children/read243.html
http://www.riokoz-sliven.com/agresivnost.html?procheti=agresivnost
На едно място четох, че агресивността е следствие на липса на внимание от родителя, но при Дели това изобщо не важи, така че незнам колко е вярно.Може би изброяват  една от възможните причини.
Гери и вие със същата диагноза, а  като гледам и симптомите Confused Масларски ми каза, че е много важно да му щадя гласчето. Чести инхалации, проветрения, кратки разходки през деня между 11 и 15 часа, но само по 10 мин. Да хапва често и по малко. Дели изобщо не иска да яде, само цока. Предписа ни Синекод и Аериус и витамин Ц.
Мими, много ми е мъчно за Лина, а и за теб  Hug. Дано се оправят нещата по- бързо Praynig
Дели стоя с компрес 5 часа. Заредих се с прясно мляко и довечера пак ще му правя. Дразни ме температурата.

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 16:27 от borianna

# 271
  • Мнения: 389
Еййй,много болни4ки ,бързо да оздравявате  Hug То и мен ве4е не знам кой ден ме мъ4и хрема,гърлото по4ти го оправих,явно съм лепнала не6то,ама пак не мие ясно от къде  Rolling Eyes

За млякото и аз давам голям % ,за6тото педи каза,4е нискомасленото го правят с много ни6есте  Tired

# 272
  • София
  • Мнения: 114
Ще ме извините, но ако докопам тази гадинка, която нахапа първо Георги, вчера се храни с мен, а сега вече е наръфала и Вики ще я разчекна. Напръсках с Биокил в едната стая и сега проветрявам. Дано умре, това животинче. В такъв студ - не спят ли зимен сън?

Ива може АБ да са от различни мг на активното вещество. На нас така ни го предписаха. 3 дни, ако останело в шишенцето да си го доизпие.
 Герката, borianna, преборване на ларингита. Hug

# 273
  • Мнения: 766
................. А за храната задължително е сирене, мляко и яйца. Т.е. баница може да се занесе при кумовете /на нас така са ни носили/, но не и печено пиле, защото, както е казала Хриси Корова, месо не се яде от 1 седмица.
........................................
newsm78 Вярно, че са Сирни заговезни  newsm78
Нещо май са ме объркали много с това пиле, а ние вече 2 години подред им носим на кумовете пиле  hahaha Мале как сме се изложили като......................... не знам точно като какво  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
извинете за спама  Blush

# 274
  • София
  • Мнения: 568
Веси, не си ти виновна. На много места традицията е такава. Дори в една моя готварска книга го пише. Може би нали на сватбата трябва да има пиле за кума и оттам се бъркат нещата.  newsm78
Бубе, и Ири няма апетит. Преди два дни изобщо не ядеше, сага по мъничко. И караме основно на чай с повече захар, за да има енергия някаква. Иначе го пие без захар.

# 275
  • Canada
  • Мнения: 231
Ce Dim, пропуснах да кажа колко много ми напълнихте душата ти и твоите сладкиши. Heart Eyes Как се чувстваш, възстановяваш ли се? Надявам се всичко да е ОК.

Герката  Hug, аз и затова си чакам търпеливо, гледам, че още не беше писала, а бях сигурна, че ще отговориш. Hug Когато му дойде времето и книги ще намеря, но е добре човек да се подготвя от рано. Wink

# 276
  • София
  • Мнения: 3 414
Да може Ува да са различни,аз казвах по принцип как е,защото за първи път виждах АБ с депо за хора,знам от ветеринара че не е хубаво по добре да се приема 10 дни от колкото така 5 за 10.Щом за куче е вредно представям си за дете,но и моите са го пили.Надявам се да спите спокойно и да е почнал да действа Hug
Боряна не се дразни от Т тя му помага да се бори,знам че е страшно но щом поема течности и се кърмите е ОК.Ще ти пиша на лични довечера.
Гери Hug

# 277
  • sf
  • Мнения: 10 210
Бързо оздравяване на всички болни  Hug

И аз харесвам подобни традиции,но за съжаление не сме били кумове, а пък нашите не бяха двойка. Сега с мъжа не поддържаме никакви отношения, а с кумата сякаш сме забравили ,че ни е кума  Thinking

# 278
  • София
  • Мнения: 254
Там-там, това с кокошката си е супер разпространено, и мен ме учудва по време на пости, но то явно не е религиозна традиция, може би идва от езически обичай. Аз мисля да заложа на нещо сладко и лесно  Embarassed (например кекс) и, ако нещо ми остане повече време, баница.

Леле, много ми е мъчно за болните дечица и за вас, представям си какво ви е  Hug

Гери, а това за чая със захар е много добра идея, добре си се сетила.

# 279
  • Мнения: 4 300
Момичето, което щеше да идва утре, се отказа. Имам още една възможност, дано поне тя да стане Rolling Eyes. Леко се сдухах.

Всички болни да оздравяват бързо Praynig

# 280
  • Мнения: 910
Бързо оздравяване на болните! Hug
Цвети е с хрема и кашля, днес я водих при педито прегледа я и каза че и няма нищо и според нея е от зъби.
При нас на заговезни се носи торта и халва.

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 20:11 от dess76

# 281
  • София
  • Мнения: 568
Айка, аз отдавна се каня да направя тази "кубинска баклава"  Rolling Eyes Странно, защо "кубинска" newsm78
http://hamhum.net/index.php?option=com_garyscookbook&Itemid= … etail&id=5906

Иначе и идеята за кекс не е лоша. А ако нямаш време взимаш една торта и готово.  Wink
За пилето и според мен е нещо езическо, то ако ни гледаш обичаите да се чудиш християни ли сме, езичници ли?
А за чая не съм се сетила аз  Blush. Една докторка ми го каза, но е факт, че така повече го пият.
Сега разбирам какво ви е на майките на наеядящите деца.  Hug
За ревността, ами Софи в началото изобщо не ревнуваше. Може би, защото не се чувстваше "застрашена" от бебето. Аз всячески се стараех да не се чувства изолирана, помагаше ми, не съм я лишавала от разходки, много й давах да я гушка и тя я имаше за кукла. Получи и подаръци от бебето като се роди.  Wink Сега, обаче, ревността е и от двете страни. Не могат да ме поделят.  Tired Гушна ли едната, веднага се присламчва и другата. Софи ми прави разни намеце, че обичам повече сестра й от нея.  Confused Опатвам се да обяснявам, че е още бебе и има нужда да се гушка, ама и кака й горката си иска гушкането. Опитвам се да компенсирам с разни занимания само за Софи, на които ходим двете. Сега я водя 2 пъти седмично на пиано и два пъти на рисуване. Това си е време само за нас. Но напр. книжката в леглото вечер се провала почти винаги, защото Ирина идва с рев, настанява се между нас и почва да ни скача по главите. Е, понякога се заслушва, де, ама не винаги...  Tired Интересното е, че Ири също ревнува от  кака си, аз това не съм го очаквала. Като пораснат - да, ама сега... При другите дечица по двойки има ли го това? Иначе си играят много заедно и се търсят. Надявам се да е ременно това явление.
Ох, този пост го пиша 2 часа  Crazy. Не знам доколко свързано стана... Виждам, че Деси е писала за тортата за кумовете.
Рокси, много гаден номер.  Confused Дано да стане вторият вариант.  Peace
Все забравям да кажа  ooooh! Цвети, много са ти сладки момчетата.  Heart Eyes Много се умилявам от снимките им. Пускай смело.  Hug

# 282
  • Мнения: 17
Много са пораснали всички дечица! Чеstито малко сладко човече Самуил на Цвети и много да ви радва!
Ние периодично сме с ушна инфекция и докторката последния път каза, че ако се случи още 2 пъти, ще я прати да и сложат някакви миниатюрни тръбички в ушенцата за да може гнойта от носа да не се stича в ушите. Това с макаричките за които пишете същото ли е?
Да ви се похваля (или да се оплача) че си имаме и куче - сибирско хъски. Голям сладур - със сини очи, ама Калина го тероризира непрекъснато. То не е дърпане на опашка, скубане, влачене из двора, люлee го на люлката и дори го научи да се пързаля на пързалката. Ще опитам да кача по-късно малко снимки.
И тя е все още агресивна, но вече е избирателно. Като че ли надушва кои деца ще се оstавят да ги бие или скубе и само тях напада. Аз също не мога да си обясня кое предизвиква агресия в децата.
Иначе ви завиждахме за снега и пързалките.

# 283
  • Мнения: 1 812
Герка, интересно е това, което пишеш  Hug ако може и други момичета да споделят реакцията на по-големите деца

Иве, ще ти донесат, защо да не донесат. За доставката ми се върти нещо като 3-4 лв, но не съм сигурна дали не го бъркам с Уго  Confused

Фил, верея Са не се пресича-гаранция. При никакви обстоятелства, колкото и дни след срока да са минали, с каквото и да я вариш  Wink. Синята верея се пресича обаче... та в този ред на мисли аз изварения компрес го изтърпях точно 5 минути, имах чувството, че някой ме души. Никола въобще не позволи да му го сложа  Confused

Ели, бях ти писала и преди за превенара, но явно си пропуснала. Копирам ти абзац от статия за детски болести

Пневмококи
Пневмококът е популярното има на Streptococcus pneumoniae. Среща се масово в носа и гърлото на здравите деца, при които имунната система е все още недоразвита или не произвежда защитни антитела. При децата в предучилищна възраст носителството на пневмококи може да достигне до 60%! Ако тези бактерии достигнат до кръвта или вътрешните органи, могат да предизвикат опасни заболявания:

Възпаление на мозъчните ципи (менингит) – ако достигнат до мозъчните обвивки на главния или гръбначния мозък и предизвикат там възпалителен процес.
Септицемия – ако проникнат в кръвта и, предвижвайки се в нея, се разпространяват из целия организъм.
Възпаление на белите дробове (пневмония) – ако след преминала вирусна инфекция, поразят долните дихателни пътища.
По-рядко: възпаление на апендикса, костите, ставите, жлъчния мехур, ендокарда, перикарда, тестикула, слюнната жлеза, простатата, влагалището, шийката на матката, яйчника, коремницата (перитонит).
Предизвикват също така болести като възпаление на средното ухо, синусите, конюктивита.
Как да се лекуват?
Дори не толкова сериозните болести, предизвикани от пневмококи, са много опасни, защото тези болестотворни микроорганизми не се повлияват от повечето антибиотици. Лечението изисква прилагането на редки и скъпи медикаменти. Най-резистентни са седем пневмококи, отговорни за 70% от случаите на тежки заболявания.
Предпазете детето си
Можете да предпазите детето си от инвазията на пневмококите с помощта на специална ваксина, осигуряваща защита срещу седемте най-опасни разновидности. Тя трайно стимулира имунната система и намалява количеството бактерии в лигавицата на носа и гърлото. Ефективна е и при деца под 2 годишна възраст. За съжаление, ваксината срещу пневмококи не спада към задължителните. Тази ваксина е платена и лекарят трябва да установи колко дози са необходими за детето (зависи от възрастта му).
  
       

Впрочем от другата година ваксината срещу пневмококи става задължителна. Обаче не разбрах дали превенар или по-евтиния вариант (не помня как се казваше). От няколко места (лекари) чувам, че превенар била по-добрата ваксина, почти без странични реакции, така че може би ще стане като пентаксима - Здравната каса ще плаща една ваксина, родителите ще си купуват вместо нея друга. На едно място четох, че ваксинирането срещу пневмококи си е на практика задължително, ако детето посещава ясла/детска градина...  


# 284
  • USA
  • Мнения: 559
Бубе, и на мен това от снимките ми заприлича на Рила, но не съм била там повече от 10г и реших, че може и да не е. Simple Smile Мерси за линковете.

Ува, ужасно ми звучи. Дано утре да са добри новините. Много са гадни тези болести.

Томасе, дано да се оправи бързо Лина. За тръбичките, наистина ако ще помогнат, може би е по-малкото зло. И аз мисля, че болно дете не трябва да се води на празненства с други деца. Много ми стана мъчно за Лина. Sad

Гери, и вие да се оправяте бързо.  Hug

Много ми е интересно като разказвате за ритуалите. Ние сме го правили това с халвата като бяхме малки. Сега ми е много мъчно, че трудно се организирам за такива неща. Може би като порасне малко ще съм по-мотивирана. Като ви четях, много ми се дояде витата баница на баба ми.  Laughing

Нашата кума е бразилка, и за съжаление не се чуваме достатъчно често. Ако и кажа за БГ обичаи съм сигурна, че ще иска да ги спазваме.  Laughing

Мляко давам пълномаслено, имат нужда от мазнини човечетата. За компреси не са ми казвали нищо, но ми казаха че може в топла вода (37 градуса) да го потапям като има температура.

Общи условия

Активация на акаунт