Какви стъкла за очила

  • 146 989
  • 180
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 31 212
Мнооого дълбоко се съмнявам, че Маска са швейцарски стъкла, а още по-дълбоко се съмнявам, че са качествени /това от личен опит/ Naughty
Попаднах на това мнение във форум на hardwarebg
Ето затова темата е толкова полезна /поне за мен/.  Peace Аз нямам личен опит, последните ми очила са правени преди 15г. в Оптик Матт, бяха безумно скъпи и много качествени, нещо, което сега не мога да си позволя. Затова както вече писах търся само по-добра цена.

Дааааа и аз ползвах само Оптик Мат.
но и сега си правя най-качественото което мога да си позволя, защото това са ми очите.
Да и аз съм им фен. Изключително качество ми предлагат. Очила нося техни от 7 години, не са мръднали. Сега обаче не знам какви са им цените.

# 91
  • Мнения: 96
Имате интерес да правите реклама на тези операции, разбрахме го! Но не прекалявайте в това!

Точно щях да питам дали Vian не е на процент за реклама  smile3502

Типична българска черта е да се търси конспирация във всичко....
Нямам грам интерес да правя реклама на каквото и да е и когото и да е, аз съм просто доволен пациент и споделям опит след 2 годишни детайлни проучвания по темата.
Аз избрах хиртурга си именно благодарение на няколко  души от този форум и ще съм им благодарна доживот.
Оставям на вас да си правите изводите.
Лека вечер.

 

# 92
  • София
  • Мнения: 12 554
Имате интерес да правите реклама на тези операции, разбрахме го! Но не прекалявайте в това!

Точно щях да питам дали Vian не е на процент за реклама  smile3502

Типична българска черта е да се търси конспирация във всичко....
Нямам грам интерес да правя реклама на каквото и да е и когото и да е, аз съм просто доволен пациент и споделям опит след 2 годишни детайлни проучвания по темата.
Аз избрах хиртурга си именно благодарение на няколко  души от този форум и ще съм им благодарна доживот.
Оставям на вас да си правите изводите.
Лека вечер.

 

Всичко разбрахме, само едно не разбрах - кой те е заблудил така жестоко, че очната операция е елементарна и без последствия?
Чукай на дърво, че всичко с очите ти е наред и не си пострадала. Че това е единственото, което не се заменя.

# 93
  • Мнения: 15
Момичета бях питала отдавна в темата,но тогава никой не ми отговори.
Питам пак Laughing
Правят ли някъде в София "слънчеви очила с диоптър"?
Стъклата да са диоптрични,оцветени,поставени на пластмасова рамка?

Във всяка оптика, където работят знаещи и можещи оптици могат да ти направят слънчеви очила с диоптър.
Не всяка рамка от слънчеви очила е пригодна за това, но това се преценява за всеки конкретен случай.
Вече има стъкла с голяма кривина, които могат да се монтират в много "огънати" рамки без да имат оптични дефекти.
За да няма реклама във форума ако искаш пиши ми на лични за повече информация.

# 94
  • Мнения: 15
С изключително висок диоптър съм - късогледство 7,5 и астигматизъм.
Стъклата са ми с възможно всичките екстри - олекотени, изтънени, фотосоларни, антирефлексни. Италиански стъкла. Цена на едното стъкло 185 лева. Цена на рамките - 50 лева. Разбира се това са цени от 2006 година.

Напоследък обаче май пак ще се запътвам към офталмолога, защото работя нон стоп на компютър и май пак имам нужда от лека корекция.
"Зарадваха" ме, че нови стъкла на Essilor също с всички екстри ще ми излязат около 850 лева  #Crazy

Нови стъкла на ESSILOR ако не са прогресивни (т.е комбинирани за хора над 40 -45 г. ), с всички възможни екстри - 1.67 изтъняване, висококачествен фотосолар и антирефлекс са с цена по каталог за двете около 600 лв. Не зная къде са ти казали 850 лв, но е възможно това да е цената с рамката... Другия вариант е да са те хлъзнали Simple Smile
Ще се радвам да ти предложа значително по-ниски цени от споменатите (моля пиши ми на лични).
Успехи,

# 95
  • София
  • Мнения: 12 554
tsve благодаря ти много. Не че 600 лв ми звучи приемливо  ooooh!, но е по-добре от 850 лв. Като реша да правя нови очила ще ти пиша непременно.

# 96
  • Мнения: 19
Моля за извинение - горните 2 поста съм написал от акаунта на съпругата ми (tsve).

# 97
  • Мнения: 2 229
Обикновено в оптиките зарибяват така - имаме едни китайски, ама те са скапани.
Имаме едни немски супер, ама те са с висока цена.
И не споменават нищо, че имат и стъкла със средна цена и добро качество.

Баща ми има и ми препоръча и аз си взех и съм много доволна от ESSILOR /orma trio clean/ - френски, антирефлекс, анти-драскане, лесно почистване, 25 лева стъклото!

Днес си поръчах очила със стъкла на ESSILOR, но не точно тези - orma trio clean бяха по 30 лв, имаше и други от 50, 80 и 90, аз си поръчах тези от 50 - crizal easy или нещо такова. Два пъти момичето ми обясняваше разликите, аз пак много много не ги разбрах, но помня, че анти-драскане имали само най-скъпите, тези от 90, така ли е?  newsm78

# 98
  • Мнения: 3 727
Тази тема нещо е замряла, но да се запиша и аз. Сина ми си изгуби очилата-със стъкла Есилор от 30лв едното и сега ще правим нови.  Той е с -3.00 на едното и малко по-малко на другото и астигматична корекция. Предложиха ни Future-X -израелска марка( която набира скорост и се налага на пазара с ниски цени и високо качество)според оптичката.Двете стъкла със съчка екстри са 55лв. Имат 2 години гаранция от производителя(на брошурката пише 1) Някой ползвал ли е такива стъкла?

# 99
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз вече дойдох до деня за смяна.
При днешната проверка се показа следната картина.

Стъкло на Цайс с всички екстри, които искам ще ми излезе 390 лева. Т.е в най-добрия случай 800 лева.

# 100
  • В.Т.
  • Мнения: 149
здравейте,

днес поръчахме нови очила за дъщеря ми /първите й доста се издраскаха/. Сега седя и се чудя, как ще разбера аз, че монтираните стъкла са Essilor airwear с crisal forte покритие, а не са някаква евтина серия, каквито също имаше в каталога им. Май само юнашко доверие, а?

# 101
  • София
  • Мнения: 12 554
Моите нови очила вече са поръчани. Но реших да се доверя на изпитаното качество.
Поръчах Цайс с фотосолар, антирефлекс, органични, с изтъняване 1,67 и с покритие срещу надраскване. Цена на стъкло 420 лева.

Слави.Диди - не знам за Есилор - обаче Цайс си имат вграден знак в стъклото.

# 102
  • Мнения: 3 727
Тази тема нещо е замряла, но да се запиша и аз. Сина ми си изгуби очилата-със стъкла Есилор от 30лв едното и сега ще правим нови.  Той е с -3.00 на едното и малко по-малко на другото и астигматична корекция. Предложиха ни Future-X -израелска марка( която набира скорост и се налага на пазара с ниски цени и високо качество)според оптичката.Двете стъкла със съчка екстри са 55лв. Имат 2 години гаранция от производителя(на брошурката пише 1) Някой ползвал ли е такива стъкла?
Ние направихме въпросните очила. Сина ми не се оплаква, няма дискомфорт или нещо, което да го притеснява. Като чета цените, за които говорите направо ме втриса. Чудя се обаче дали намирате разлика във вийдането с толкова скъпи и с по-евтини стъкла?

# 103
  • София
  • Мнения: 12 554
Тази тема нещо е замряла, но да се запиша и аз. Сина ми си изгуби очилата-със стъкла Есилор от 30лв едното и сега ще правим нови.  Той е с -3.00 на едното и малко по-малко на другото и астигматична корекция. Предложиха ни Future-X -израелска марка( която набира скорост и се налага на пазара с ниски цени и високо качество)според оптичката.Двете стъкла със съчка екстри са 55лв. Имат 2 години гаранция от производителя(на брошурката пише 1) Някой ползвал ли е такива стъкла?
Ние направихме въпросните очила. Сина ми не се оплаква, няма дискомфорт или нещо, което да го притеснява. Като чета цените, за които говорите направо ме втриса. Чудя се обаче дали намирате разлика във вийдането с толкова скъпи и с по-евтини стъкла?

Eстествено, че има разлика. Особено за очи като моите. И особено след няколко месеца.
Ей сега си проклинам живота, че поръчах предишните си очила с италиански стъкла. Антирефлексът се е напукал и е станал като мрежа. Което супер дразни.
А не може да се каже, че и тези стъкла са евтини, просто не бяха най-доброто.
Затова си поправих грешката.
Все пак това са ми очите.

# 104
  • Мнения: 3 727
Ние сменяме стъклата на около 10-макс. 12 месеца. Предполагам антирефлекса се напуква след по- дълга употреба. Но реално ако не е повреден нещо каква е разликата в качеството на виждането. Сина ми е на 16г правили сме очила с различни марки стъкла-Цайс, Есилор, една японска(забравих името) и сега тези. Но не е казвал да кажем, че с Цайс вижда по-ясно. Става дума за цена на Цайс 80-90лв за стъкло, не такива космически. А и в оптика не са ни препоръчвали стъкла с цена 400 за стъкло, та затова се чудя дали ощетявам детето нещо...

Общи условия

Активация на акаунт