предателството към детето

  • 9 512
  • 86
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 191
Опиат,просто ме разби с този пост! Няма въобще да те карам да ми вярваш! Напротив възможно е-така ,както и собственият ми баща не се интересува от мен! Много ми е странно кое те притеснява и как може изобщо да пуснеш такъв пост! Аз на никого не искам да отмъщавам,камо ли да използвам детето си #2gunfire #Cussing out
От много време чета този подфорум и все не ми стигаха силите да пиша-в един момент реших,че тук ще срещна разбиране и покрепа от хора,в моето положение! И изведнъж се появяваш ти с този неадекватен пост Sick

Друсалко,
нали ти казах, че не ти вярвам и че има неща, които скриваш (както и поне 50 % от вайкащите се тук).
А отношението ми към друсаняци, пияници, педита и лезбита е само едно ...  bishop
 af


 ooooh! Тук си трябва сериозна намеса на професионалист.  hahaha Честно, стана ми смешно... Лудите са навсякъде...

# 76
  • Мнения: 12
...
Съветът на психолога беше прост - най-доброто за детето е да има и двама ви, но ако заедността кара някого да се чувства напрегнат, най-доброто за детето е да изгради отделни връзки  с бащата и с майката.
...


Така мислех и аз. И не само мислех, но и го сторих: След купища скандали и емоционални вулкани след раздялата, с БНД се споразумяхме, че детето ни ще прекарва по равно време и при двмата - седмица при мен, седмица при него. Не е съвсем адекватно, знам! Но докато развода не стане факт, съм безсилна. А и се надявах по този начин "прехода" за детето да е по-лесен.

НО ще открадна от вашето и моето (работно) време за да ви покажа един друг ракурс на повдигнатата тема за предателството:
Как ще наречете татко, който настройва детето си срещу майката използвайки привързаността му към него самия?  За времето, в което са заедно аз съм в пълна изолация - все едно не съм жива : разбирам че пътуват с детето за морето от комшиите; че е било болно едва месеци след това; че е на някаква вила с гаджето на тати (и нейното отроче) от случаен телефонен разговор с детето; кара детето да нарича дома, в който сега живее  (разбирайте на баба+цялата фамилия)  "в къщи", а твоят дом да е "при мама"; дели дрешките и играчките на сина ни на "мои" и "твои"; говори на детето си как докато е с мама, тати страда непреодолимо за него. Слушам всеки път от сина си : тати купи това и онова, заведе ме там и там, позволява ми всичко ... "тати каза, че ако не слушам ще ме върне при теб"!!!!  Да те превърнат в плашило за собственото ти дете! Не от любов към детото, а от неизмерим егоцентризъм и нарцисизъм!
Как да обясня на сина си, че не му угаждам по малко, защото по-малко го обичам, а тати превръща угодията в мярка за любов  щото не мисли с главата си? И добавете към картинката настоящия ми приятел, присъствието на който се използва от БНД за манипулации отново ... Да накараш едно дете да страда, че е с майка си за да иска да е с теб - как наричате това?

И аз потърсих психолог.  За да сверя часовника: как се отразява ситуацията на детето и за съвет към мен. Заключението: дето има нужда и от двамата си родители, а ти трябва да посрещаш със стоицизъм тези провокации. Щото ако реагираш на породилата се в теб емоцията, това ще нарани детето. КАК ДА НАМЕРЯ СИЛИ ДА ТЪРПЯ КОГАТО ТОЗИ, НАРИЧАЩ СЕБЕ СИ БАЩА ЩЕ РАЗКЪСА СЪРЧИЦЕТО НА ДЕТЕТО МИ? 



# 77
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Flower M ами опитай да говориш с БНД може да има полза.
Не зная какви са ви контактите и отношенията,но опитай да му
обясниш,че така се вреди на детето,нека преглътне егоцентризма си.

# 78
  • Мнения: 62
Опиат,просто ме разби с този пост! Няма въобще да те карам да ми вярваш! Напротив възможно е-така ,както и собственият ми баща не се интересува от мен! Много ми е странно кое те притеснява и как може изобщо да пуснеш такъв пост! Аз на никого не искам да отмъщавам,камо ли да използвам детето си #2gunfire #Cussing out
От много време чета този подфорум и все не ми стигаха силите да пиша-в един момент реших,че тук ще срещна разбиране и покрепа от хора,в моето положение! И изведнъж се появяваш ти с този неадекватен пост Sick

Друсалко,
нали ти казах, че не ти вярвам и че има неща, които скриваш (както и поне 50 % от вайкащите се тук).
А отношението ми към друсаняци, пияници, педита и лезбита е само едно ...  bishop
 af


 ooooh! Тук си трябва сериозна намеса на професионалист.  hahaha Честно, стана ми смешно... Лудите са навсякъде...

И това ми го казва една люлинка дето пуска такива теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=415176.0
Ако имаш друг коментар - на лична.
Без да ми отговаряш.Капиш?

# 79
  • Мнения: 151
Flower M,  Hug страшно тъжно ми стана от поста ти и в същото време много се ядосах на този тъй наречен баща  #Cussing out как е възможно да е толкова нагъл!!!
Незнам какво да те посъветвам, но съм сигурна че с  времето децата разбират и усещат истинското със сърцата си.
Може би е нужно само търпение от твоя страна, колкото и да е невъзможно... И да, разговор с "перфектния татко" не би навредил поне... макар че според мен щом до момента ги дроби такива, ще е най-добре ако има с какво да го притиснеш, за да си промени поведението.  #2gunfire
И мен предполагам след време ме чакат подобни постановки, познавам си БНД-то, засега е все още само затишие пред буря.
А относно предателството: ако единият от родителите насъсква детето или не се грижи добре за него или преследва егоистични интереси - то тогава предателство е точно ако не се ограничи връзката с този родител. Така мисля аз.

# 80
  • Мнения: 21
Сам по себе си въпросът, поставен в темата е болезнен.
Ясно е, че се случва. И е гадно.
Даже и майки постъпват така с децата си - тогава е освен гадно и необяснимо - някак човек не може да приеме, че може да си носил някой под сърцето си, и да го откъснеш така лесно от там.

Аз просто искам да кажа, че драмата, представена от reiana е лъжа.

 разделих се с татко и,за да се върна пак при него,закото чувствата ми към него все още са факт,но той избра хероина пред нас и така приключи всичко! Миленка си има татко,който се грижи прекрасно за нея,излизаме заедно,грижи се финансова за нея!
Част от този постинг - http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=droga&Number=1950 … ollapsed&sb=5
Драга reiana / anamorph , познати ли са ти тези думички?

Който се интересува, може да се завре в Клуб за наркотиците в dir.bg, да прочете темата за илюзиите, и тогава пак да се изказва, малко по-подготвен тоя път. Елементарно е да отгатнеш коя е авторката, ако си поразчовъркаш малко повече мозъчето.
Хей Океане, не те знам кой си, но това смешно линкче дето си го постнал тук не ми се връзва..ама никак. Това, което е писано там не е писано от авторката. Всеки средно интелигентен човек, ако направи сравнение между постовете на реиана и тези на жената от твоя линк...еми не го е писал един и същ човек. Виж обаче някой като тебе, може съвсем спокойно да напише въпросните глупости и да се подпише като авторката. Нещо много лично ги взимаш нещата...

# 81
А, така ли?
Ами явно ти си под средното ниво тогава.
А ги приемам лично нещата, защото се страхувам от това, колко промити мозъци има около мен.
И не се страхувам за себе си, а за детето си, защото всеки знае, че има период, в който децата ни са уязвими,
въпреки усилията, които полагаме да не им се случи нещо подобно.
Темата, която е повдигнала reiana e важна и страшна.
Мен ме изумява причината, поради която е измислила историята - на едното от двете места, на които е писала лъже.
И повече вярвам, че е тук.
Ти си заври главата ако щеш където искаш, за мен няма спор дали anamorph и reiana са едно и също лице,
и всъщност, не ми дреме, дали имаш достатъчно мозък, за да го проумееш. Пиша основно, за да ме прочете тя, ама тя се е завряла някъде, да се надяваме н със спринцовка в ръка.
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=droga&Number=1950 … ollapsed&sb=5  baby_neutral
А на предположението ти, че историята е измислена от мен, освен да се изсмея, друго не мога да направя.

# 82
  • София
  • Мнения: 8 348
хубаво
нека са един и същи човек
нека историята се различава на различните места
това е важно, ама не е нужно пък чак толкова бурно да реагираш

а причините да излъже на едното от двете места са доста
тук, защото се чуства необичана от бившия
там, защото не е искала и това да е един от провалите в живота и

и дори в нейният случай всичко да е лъжа, има толкова много, които не са
те също биха могли да намерят подкрепа в тема като тази

Последна редакция: сб, 25 юли 2009, 09:23 от possessed

# 83
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
хубаво
нека са един и същи човек
нека историята се различава на различните места
това е което е важното, ама не е нужно пък чак толкова бурно да реагираш

апричините да излъже на едното от двете места са доста
тук, защото се чуства необичана от бившия
там, защото не е искала и това да е един от провалите в живота и

и дори в нейният случай всичко да е лъжа, има толкова много, което не са
те също биха могли да намерят подкрепа в тема като тази

и всъщност темата е полезна за хора като Флауър...
болни мозъци - бол...не можеш да ги затриеш колкото и да скачаш слщу тях
аз съм избрала, че като риша тук - ок може и да ме "разиграва" някой
но всъщност писането е лично моя нужда нали?
като някой счита че не трябва да пише щото темата е лъжа - моля нека не пише, няма лошо да сподели и виждането си защо счита някого за лъжеч
но е повече от болно да скача по всички с някаква тъпа агресивност....само щото не виждат нещата така както него
а да намесва детето си дето щяло уж да пострада от тъпотата на нас околните дето не сме съгласни с родителя ми - ми болно ми се виг.жда такова поведение
не по-малко болно от това на някой с "раздвоение" на личността в интенет пространството

# 84
  • Мнения: 12
Flower M,  Hug страшно тъжно ми стана от поста ти и в същото време много се ядосах на този тъй наречен баща  #Cussing out как е възможно да е толкова нагъл!!!
Незнам какво да те посъветвам, но съм сигурна че с  времето децата разбират и усещат истинското със сърцата си.
Може би е нужно само търпение от твоя страна, колкото и да е невъзможно... И да, разговор с "перфектния татко" не би навредил поне... макар че според мен щом до момента ги дроби такива, ще е най-добре ако има с какво да го притиснеш, за да си промени поведението.  #2gunfire
И мен предполагам след време ме чакат подобни постановки, познавам си БНД-то, засега е все още само затишие пред буря.
А относно предателството: ако единият от родителите насъсква детето или не се грижи добре за него или преследва егоистични интереси - то тогава предателство е точно ако не се ограничи връзката с този родител. Така мисля аз.
Благодаря на всички за съпричастността и съветите!
Разговорите с БНД наистина не помагат ...  Sad  Все пак, не съм загубила надежда! Ще се разведа и когато това стане, вижданията на БНД с детето ще са строго регламентирани от съда.  Тогава ще имам възможност да огранича влиянието му за сметка на своето. ЕСТЕСТВЕНО, говоря единствено за възпитание и отглеждане на детето в нормална среда : с правила, дисциплина, много обич и справедливи отношения по между ни. Никога не съм си позволявала да внушавам на детето каквито и да било мисли към бащаму. Но за съжеление, това също дава възможност на БНД да се държи така. Още веднъж, благодаря!
Желая ви прекрасно лято! А аз и моето сладко хлапе отиваме само двамата на море! Grinning
П.П. Когато ситуацията претърпи накаква промяна, ще ви информирам. Може пък и да успея да помогна на някого.  Simple Smile

# 85
Това,което ме огорчава най-много е,че майка ми само ме укорява и ми повтаря-Аз казах ли ти и как всички носели на гърба си последствията от моите грешки,при положение ,че историята се повтаря! Тя е била студентка като мен,когато съм се родила,развела се е,върнала се е при баба ми и дядо ми! Баба ми и е помагала толкова много! Уж се очакваше да срещна най-много разбиране от нея, а аз срещнах само укори Peace
[/quote]

моята майка е същата. в момента взимам решение дали да напусна мъжа си и едно от притесненията ми е че нямам къде да отида - трябва да се върна при наите, но майка ми ще ни додепресира
разбирам те

# 86
  • Мнения: 30
Доколкото разбрах детенцето е още малко. Тежкото е най-вече от предателството към майката. Детето е малко и нищо няма да помни. Ако наистина го обича може да прости и да заживеят отново, но очи, които не се виждат се отчуждават. Няма как да заобича детето, ако не е до него, когато расте, когато е болно, когато има проблеми. Живота е низ от събития, които не знае човек накъде ще го отнесат и отведат. Когато цялата си обич дадеш на детето, без да му мислиш за предателстото, правиш всичко възможно бащата да не му липсва ,детето има една спокойна и усмихната майка, с която детето се гордее, все и при тебе ще те огрее щастието на любовта. Вярвай ми, по-малко таткото ще липсва на детето. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт