Колко всъщност струва разводът?

  • 90 020
  • 109
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 54 638
Тук чета от доста отдавна, но не съм писала. И вече е момента в който официално ще се развеждаме. Та въпроса ми е: Колко всъщност струва разводът по взаимно съгласие? Чух за цени от 800 до 500 лева, като разноските се делят от двамата, а някой с по - конкретна информация?

Моят развод беше точно преди година и струваше 300 лв . По  взаимно съгласие , с едно дело прилючи всичко . Освен това платих и някакви държавни такси , всичко ми излезе 355 лв . , които си платих сама .
БНД не пожела да си поделим разходите , защото той не искал да се развежда  #Cussing out .

# 61
  • Мнения: 910
Аз миналата седмица платих на адвокатката-300 лв по взаимно съгласие.БНД обеща да ми даде половината пари Mr. Green и 25 лв някакв държавна такса той ги плати за завеждане на делото.

# 62
  • Мнения: 1 931
 При нас до последно го чаках да плати половината, в споразумението пишеше, че ще си поделим разходите, но избяга като дойде време за плащане и накрая аз си платих всичко - 300 лв . + 45 държавна такса.
Но това е най-малкото. Много повече ми струваше това да живея с него и да се стигне до тук.

# 63
  • Мнения: 128
Здравейте момичета, вчера си взех съдебното решение за развода ми. Значи всичко до тук за развод по взаимно съгласие ни излезна към 400 лв./общо за двамата/ , като имахме експертиза за колата , понеже ни беше обща. Не сме ползвали адвокат това са само държавни такси.

# 64
  • Мнения: 1 072
Моят струваше 500 лева плюс таксите. Мисля, че ги платих 2008 година, решението излезе април 2009. Всичко платих аз, половинката не го знам къде е и какво прави, иначе разходите трябваше да се поделят. Вината я присъдиха на двамата, т.к. и аз не съм го търсила Crazy

# 65
  • Мнения: 1
Моят струваше 500 лева плюс таксите. Мисля, че ги платих 2008 година, решението излезе април 2009. Всичко платих аз, половинката не го знам къде е и какво прави, иначе разходите трябваше да се поделят. Вината я присъдиха на двамата, т.к. и аз не съм го търсила Crazy


pozdravlenia az nisam bulgarka interesuvam se da mi nekoi kje ako znae kak da se razvejdam ot grajdanin na bulgaria az tam jivex 3godini siga spe6no trebva da se razvejdam  ama spe6no ama toi moi mj toi moment jivee v germania gde to nema adresna ragistracia . az podadox jalbata i v moata drjava ama se 4eka da konzuli go potrsat a na men trebva spe6no razvejdane  nemame deca ni6to nisme kupovali ni6ti4ko nemame deca prosto iskam da doida tam v bulgaria i da  platim na advokati te da se razvejdam mola pomogni te mi  kaji te mi kolko 6te me struva. mi ne jiveem dvamata zaedno nekoliko godini nazad a brak smo potpisali  v druga drjava 2002 tuka sme brak registrirali 2004g. MOLIM POMOGNETE MI

# 66
  • Мнения: 3
Първият ми развод беше 700лв. (общо) по взаимно съгласие през май 2006г. във Варна, а вторият беше 6000 евро през май 2008г., но във Флоренция. Аз лично мисля, че тук е сравнително евтино да се разведеш.

# 67
  • Мнения: 4 111
Знаете ли актуални цени за Русе, развод по взаимно съгласие и ако може и адвокат да ми препоръчате  Simple Smile благодаря!

# 68
  • Мнения: 7 167
Бързайте, ако сте решили да се развеждате, защото се предвижда повишаване на съдебните такси за развод, което ще повлече и увеличение на адвокатските услуги.

# 69
  • Мнения: 1
и аз като много от вас преди се интересувах и да ви кажа какво се получи накрая.искахме развод по взаимно съгласие намерихме адвокат който да е за двамата той каза че развода ще струва 400 лева.подписахме декларации документи всичко.обаче като стана време за пускане в ход на делото адвоката поиска половината пари .моят бивш каза че пари няма аз да плащам той щял някога да ми ги върне ахаха .както и да е в този момент аз пари нямах и не дадох никакви мина едното дело  той не се яви и всичко приключва тук .няма развод.започна едно ходене по мъките докато една моя приятелка адвокат ми написа една молба  по съдебен иск за развод без вина.правят се 3 копия 1 за съда 1 а половинката ви и 1 за агенция социални служби ако имате малолетно дете.насрочва се заседание и се обявява дата за ход на делото.по добре е да не идва пуф к ида дойде половинката ви се тая.намерете си 1 свидетел да каже 4е не живеете заедно от 2 години,4е не се интересува нито от вас нито от детето и делото приключва.съдебното рее6ние излиза до 2 седмици а на вас като пари ви излиза около 100 лева.после тези пари би трябвало  да ви върне половинката тъй като съдът  го осъжда да плати разно-ските по делото.осъдиха го на мини,издръжка от 60 лева  той не я плащ та но понеже съм в друга държава не мога да се занимавам сега с това,като се върна един ден ще го съда та ще го спукам със задна дата за не плащана издръжка.

# 70
  • свищов
  • Мнения: 23
здравейте!нищо не ми е ясно от прочетеното.моля да ми обясни някой колко е възможно да струва развода по взаимно съгласие,за адвокат и държавни такси.децата ми са пълнолетни,така,4е там нямаме проблем.цялото обзавеждане остава за мен.колата я взема съпруга ми.нямаме пари по сметка.договорили сме се аз да му изплатя 1 /4 апартамента.благодаря.

# 71
  • Мнения: 54 638
здравейте!нищо не ми е ясно от прочетеното.моля да ми обясни някой колко е възможно да струва развода по взаимно съгласие,за адвокат и държавни такси.децата ми са пълнолетни,така,4е там нямаме проблем.цялото обзавеждане остава за мен.колата я взема съпруга ми.нямаме пари по сметка.договорили сме се аз да му изплатя 1 /4 апартамента.благодаря.

Минимум 300 лв. за адвокат + държавни такси около 50-60 лв.

# 72
  • Мнения: 448
Такси за експертизи, зависи дали ще се прави делба на имотите и колата - и за това държавни такси.

А за хонорар за адвокат от 300 лева - в София едва ли е възможен вече. Минимум е, да, но разводът отдавна е по-скъп.

# 73
  • свищов
  • Мнения: 23
благодаря ви! а чух,че може без адвокат.дали е голямо  ходене по мъките без адвокат..

# 74
  • Мнения: 3
Zdraveite predstoi mi razvod,po-koito oshte ne sam podala molba i mnogo me interesuva nqkoi moji li da mi kaje kolko gore dolu kolko izliza edin razvod vav Varna ili da mi preporacha advokat.Tai kato maja mi ne iska razvod,predpolgam che nqma e po vzaimno saglasie i dosta shte se osporva,daje neznam kakva molba trqbva da se podade v tozi sluchai,pri uslovie che nqmame imushtestvo,nqmame nishto zaedno,nqmame deca s edna duma nqma kakvo da delim.No se pritesnqvam,che nqmam ni nai  malka prestava za kakvo stava na vapros,kolko shte mi izleze i se nadqvam nqkoi po kompetenten ot men da mi pomogne!

Общи условия

Активация на акаунт